سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۲:۱۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۱:۵۸ ق.ظ تعداد بازدید: 706 بازدید کد خبر:55810 چاپ خبر

توافق چهار نامزد حوزه خرم آباد و چگنی بر رعایت منشور اخلاق انتخاباتی+ عکس

0

چهار نامزد حوزه خرم آباد و دوره چگنی در دور دوم انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی بر رعایت میثاق نامه ای با عنوان ‘ منشور اخلاق انتخاباتی’ توافق کردند. به گزارش کشکان، در این راستا نامزدهای انتخاباتی بر رعایت اخلاق و قانون تاکید داشته و هرگونه بداخلاقی انتخاباتی را محکوم کرده اند. نامزدهای حوزه انتخابیه […]

چهار نامزد حوزه خرم آباد و دوره چگنی در دور دوم انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی بر رعایت میثاق نامه ای با عنوان ‘ منشور اخلاق انتخاباتی’ توافق کردند.

به گزارش کشکان، در این راستا نامزدهای انتخاباتی بر رعایت اخلاق و قانون تاکید داشته و هرگونه بداخلاقی انتخاباتی را محکوم کرده اند.
نامزدهای حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی در این منشور عمل و سخنی را که موجب هتک حرمت سایر رقیبان شود محکوم و توافق کرده اند: خود و حامیانمان را به احتراز از هرگونه تخریب متعهد می دانیم.
همچنین این نامزدها توافق کردند: از نیاز مادی افراد برای جذب آرا استفاده نخواهیم کرد چراکه این امر را غیرقانونی و غیرشرعی می دانیم.
این افراد اظهار داشته اند: برای ورود به مجلس قانونگذاری نمی توان قانون گریز بود، بنابراین برائت خود را از هر عمل تبلیغاتی غیرقانونی که موجب آزار شهروندان و برهم زدن نظم و منظر شهری شود ، اعلام می کنیم.
نامزدهای دور دوم انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی با تاکید بر پذیرش اصول مردم سالاری دینی اعلام کرده اند: ضمن احترام به منتخبان مردم، از اقدامی که موجب تحریک طرفداران، دو دستگی و اختلاف در جامعه شود پرهیز نموده و چنانچه اعتراضی داشته باشیم از طریق مجاری قانونی پیگیر خواهیم بود.
انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در لرستان در ۷۶۹ شعبه و صندوق اخذ رای و سه حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی با ۳۴۳ شعبه ،بروجرد با ۲۳۸ شعبه و دورود و ازنا با ۱۸۸ شعبه برگزار می شود.
واجدین شرایط رای دادن در استان طی مرحله دوم ۸۹۸ هزار ۲۲۵ نفر است که از این مجموع ۴۳۳ هزار و ۶۵۸ نفر درحوزه انتخابیه خرم آباد ودوره چگنی ،۲۷۷ هزار و ۷۴۳ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد و ۱۸۶ هزار و ۸۲۴ نفر در حوزه انتخابیه دورود و ازنا ساکن هستند.
از مجموع هفت حوزه انتخابیه این استان نمایندگان مجلس شورای اسلامی حوزه های انتخابیه الیگودرز ،سلسله و دلفان، کوهدشت و رومشکان و پلدختر در هفتم اسفند سال گذشته انتخاب و در سه حوزه دیگر لرستان رقابت بین ۱۰نامزد به دور دوم کشیده شده است.
میانگین مشارکت مردم استان در دور اول انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی ۶۴ درصد بوده است.
این استان دارای ۹ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، هفت حوزه انتخابیه و ۱۱ شهرستان است که در این دوره پنج کرسی تعیین تکلیف می شوند.
مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.

IMG_20160421_161409

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط