سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۰:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۷ فروردین ۱۳۹۵در ۴:۰۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,628 بازدید کد خبر:55696 چاپ خبر

نامه علی مطهری به جنتی درباره مینو خالقی: استیضاح وزیر کشور در صورت عدم صدور اعتبارنامه منتخب اصفهان

0

تجسس در زندگی مردم آن هم درباره یک زن و بی توجهی به آبروی مؤمن از نظر اسلام مذموم است.این که رقبای یک کاندیدا که فکر نمی کردند او رأی بیاورد، پس از اقبال مردم به وی و انتخاب او مدارکی از زندگی خصوصی وی ارائه کنند و شورای نگهبان را ابزار دست خود برای رسیدن به هواهای نفسانی خود نمایند، زیبنده نظام نیست.

۵۷۴۳۸۷_۵۷۸

علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم، طی نامه ای به آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نکاتی را درباره ابطال آرای مینو خالقی منتخب مردم اصفهان مطرح کرد.
شورای نگهبان، بعد از برگزاری انتخابات و برنده شدن مینو خالقی ، او را از فهرست منتخبات مردم حذف کرده است. به گزارش عصر ایران متن نامه بدین شرح است:

آیت الله جنتی
دبیر محترم شورای نگهبان

با اهداء سلام

موضوع حذف خانم مینو خالقی از منتخبان اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. اگر این رویه در کشور باب شود که پس از تأیید صلاحیت یک کاندیدا و رأی مردم در یک انتخابات سالم، آن منتخب به این بهانه که مدارک جدیدی به دست ما رسیده و نظر ما درباره صلاحیت او تغییر کرده است حذف شود، این امر می تواند مستند شورای نگهبان در آینده واقع شود و منتخبان زیادی از جمله یک کاندیدای ریاست جمهوری را پس از انتخاب مردم و رای مثلا سی میلیونی حذف کند.

قطعا نظارت استصوابی را عقلا و قانونا این مقدار نمی توان توسعه داد. به همین جهت قانونگذار تصمیم گیری درباره این موضوع را در خصوص  منتخبان مجلس به نمایندگان ملت ارجاع داده است که اگر پس از انتخاب مردم مدارک جدیدی درباره یک منتخب ارائه شد، این مدارک در فرایند تأیید اعتبارنامه ها توسط مجلس مورد بررسی قرار گیرد؛ یعنی اگر باید منتخبی حذف شود، این کار باید با نظر مجلس که نماینده ملت است انجام شود تا احترام به رأی مردم محفوظ بماند. این که بگوییم چون ما می دانیم مجلس دهم اعتبارنامه او را رد نمی کند پس ما او را حذف می کنیم، منطق درستی نیست.

در اینجا وزارت کشور نیز مسئولیت سنگینی دارد. ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس می گوید: «صدور اعتبارنامه منتخبین موکول به عدم ابطال انتخابات از طرف شورای نگهبان می باشد و شورای نگهبان در اسرع وقت نظر خود را درباره انتخابات اعلام می نماید و وزارت کشور موظف است بلافاصله دستور صدور اعتبارنامه را بدهد.»

نامه علی مطهری به جنتی درباره مینو خالقی: استیضاح وزیر کشور در صورت عدم صدور اعتبارنامه منتخب اصفهان
مینو خالقی که مردم اصفهان به او رأی دادند ولی شورای نگهبان بعد از پیروزی او در انتخابات، صلاحیتش را رد کرد!

با توجه به این که انتخابات حوزه اصفهان از طرف هیئت نظارت استان و طبعا شورای نگهبان تأیید شده است وزارت کشور وظیفه دارد اعتبارنامه خانم خالقی را صادر کند، در غیر این صورت مجلس باید وزیر کشور را به دلیل دفاع نکردن از حقوق ملت و تسلیم شدن در برابر یک رویه غیرقانونی که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می کند، استیضاح کند.

اگر شورای نگهبان انتخابات حوزه اصفهان را ابطال کرده پس چرا فقط خانم خالقی را حذف کرده است و سایر منتخبان باقی مانده اند؛ و اگر می گوید صلاحیت این یک نفر پس از انتخاب سالم مردم به دلیل وصول مدارک جدید رد شده است، پاسخ این است که قانونگذار تصمیم گیری درباره این موضوع را به خاطر احترام به رأی مردم به مجلس واگذار کرده است.

مطلب آخر این که تجسس در زندگی مردم آن هم درباره یک زن و بی توجهی به آبروی مؤمن از نظر اسلام مذموم است. این که رقبای یک کاندیدا که فکر نمی کردند او رأی بیاورد، پس از اقبال مردم به وی و انتخاب او مدارکی از زندگی خصوصی وی ارائه کنند و شورای نگهبان را ابزار دست خود برای رسیدن به هواهای نفسانی خود نمایند، زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

فرضا آن منتخب، اشتباهی در زندگی خود کرده ولی سیره او یک سیره اسلامی است آیا باید رد صلاحیت شود، آن هم بعد از اتمام فرصت بررسی صلاحیت ها و رأی مردم؟ آیا اعضای محترم شورای نگهبان خود در زندگی خویش اشتباهی مرتکب نشده اند؟

از جناب عالی که دلسوز انقلاب اسلامی هستید می خواهم که اجازه ندهید این رویه سوء در جمهوری اسلامی باب شود زیرا علاوه بر نادیده گرفتن حق انتخاب کنندگان، ظلمی است به منتخب حذف شده.
اصولا برای رد صلاحیت ها در آینده باید یک فکر اساسی شود تا تناقض هایی در جامعه به وجود نیاید. مثلا جناب آقای افشین علا  که رهبر انقلاب در باره ایشان می نویسند “من شما را شاعر انقلاب می دانم” و در دیدار عیدانه با محبت فراوان از او تقدیر می کنند چرا رد صلاحیت شد؟ آیا این امر یک منطق دوگانه را در ذهن مردم تداعی نمی کند؟ برای آن مقام محترم آرزوی توفیق الهی دارم.

با تقدیم احترام
۹۵/۱/۲۶
علی مطهری

دیدگاه

 1. به معنای واقعی کلمه نماینده مردم یعنی مطهری. که حامی حق الناس است.

  [پاسخ]

 2. این اقای مطهری تقریبا مثل دیونه می ماند اصلا هیچ ثبات فکری ورفتاری ندارد .متاسفم برای کسانی که اینجور افرادی را تایید می کنند

  [پاسخ]

  ادینه وند در :

  خدایا امثال این اقا(ناظر) چطور به خودشون اجازه می دن اینچنین اظهار نطراتی را ؟؟؟؟

  [پاسخ]

  یا علی مدد در :

  میشه بگید کجای مطلب جناب مطهری از روی بی ثباتی فکری وی است

  [پاسخ]

  گراوند از رومشگان در :

  جناب ناظر چیزی در بساط ندارم ولی برات متاسفم متاسف فهمیدی یا باز ناظری ؟ در ضمن دوستان جنابعالی این بزرگ مرد حلال زاده را تایید میکننن در پایان من شما چه میدونیم حق با اون خانمه یا شورای نگهبان احتمالا با کوهدشت خودمون اشتباه گرفتی برادر ناظر

  [پاسخ]

 3. درود بر این مرد بزرگ که حق را به خاطر چیزهای دیگر زیر پا نمیگزارد

  [پاسخ]

 4. سلام برشمائی که نام مقدس*ناظر* رابعنوان اسم رمزتان انتخاب کرده ای.بزرگوارمی دانی که این نام مقدس یکی ازاسماءالله است.؟(هوالناظروالحاکم)وحرمت آن بایدحفظ شود.عزیزبرادر_من وتو بخاطردین.میهن یاحضرات باباآدم وحوا اگرحاشا هم کنی برادریم_به کجاجنین شتابان

  سلام. جناب+ناظر+هیچ میدانی نام رمزشما.نامی مقدس ازاسماءالله است.(هوالناظروالشاهد)وبایدحرمت آنراحفظ کنیم.؟عزیزبرادر_من وشمابخاطردین.میهن یاحضرات باباآدم وحوابرادریم هرچندحاشاکنیم_به کجاچنین شتابان؟چرااین همه عجله درقضاوت وآهنگ جملاتت داری؟تقریبادیوانه است.یعنی درصدی هم عاقل است.ورفتارمثبتی ازوی سرزده است.ولی ماندیده ایم یاخودرابه ندیدن زده ایم.بعنوان نمونه یکی ازنکات مثبت دکترمطهری شجاعت درانجام تکلیف شرعی وبی باکی ازعواقب کاراست .چون باهمان درصدکمی ازعاقل بودن ارفاقی شمامیتواند تشخیص دهدکه شورای محترم نگهبان با نظریه *استصواب* توان آنراداردکه بخاطراعتراض به فرجام _بابرجام اشتباه نشود_خانم خالقی . خودش را هم باوجود کسب آرای میلیونی مردم تهران باطل الارا کنند.و ی بعدازاین ایراد و اعتراض ( تقریبا عاقلی ) رابرای آتیه نگهداری کرد ..وبااستفاده ازتوان زیرکی پی برده مکانش تهران است نه کوهدشت _تاییدنظرآقای گراوند_و وکیل المله کل ایران است نه تهران.و این حق راداردبه هرچه که خلاف قانون است وبدعت می داند اعتراض نمایدجون به اصالت شورا دراسلام وفلسفه وجودی مجلس درجمهوری اسلامی(وحق اعتراض سالم) برای رشدوسعادت جامعه اعتقاددارد
  حتی اگراین اعتراض به عملکردشورای محترم نگهبان دراعمال نظارت استصوابی درزمان بعدازانتخابات وشمارش اراو………باشدان هم اعتراضی به روش مردمسالاری دینی ودرمحدوده قوانین.درپایان برای برادرخوبم ناظرآرزوی موفقیت دارم وعرض می کنم برادرم تعصب دورازاحساسات وانتقادهای منطقی وقبول حرف حق ومرقانون سازنده است وکسی ازاین مجاری متضررنمی شود. یاحق

  /

  [پاسخ]

 5. درود خدا بر مطهری شجاع و پیرو حق .

  [پاسخ]

 6. درود بر مطهری قهرمان

  [پاسخ]

 7. درود بر مطهری عزیز.ای کاش یک درصد از نمایندگان مجلس نیز مانند این بزگوار بودند.ای کاش

  [پاسخ]

 8. شما دیگه کی هستید کوهدشت رابا تعصب کورتان با چشمان بسته ویران کردیدحالا نوبت اصفهانه، به فکرابادانی شهر خودمان باشید به فکر جوانان برومندو،بی کار این شهر باشید،امان از جهالت

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط