سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۱:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۵ فروردین ۱۳۹۵در ۶:۰۱ ب.ظ تعداد بازدید: 965 بازدید کد خبر:55573 چاپ خبر

مجرم است یا قربانی جنگ قدرت یا صدقه ی تمرین دموکراسی؟!

0

فاطمه سوری

فاطمه سوری/ کشکان: در حال راز و نیاز باخدا بود که وارد خانه شدم از روز بعداز انتخابات  او را ندیده بودم یعنی راستش را بخواهید توان دیدنش را نداشتم! گرد پیری بر  سر و صورتش نشسته و رنگ و رویش سفیدی خاصی به خود گرفته بود، آخر مدتی است که رنگ آفتاب به خود […]

Untitled-2-1-566x400

فاطمه سوری/ کشکان:

در حال راز و نیاز باخدا بود که وارد خانه شدم از روز بعداز انتخابات  او را ندیده بودم یعنی راستش را بخواهید توان دیدنش را نداشتم! گرد پیری بر  سر و صورتش نشسته و رنگ و رویش سفیدی خاصی به خود گرفته بود، آخر مدتی است که رنگ آفتاب به خود ندیده است، غم و اندوهی که در گلویم فشرده بودم به ناگاه ترکید و صدای «هق هق» موجب شد کمی در نمازش تعجیل کند و پس از سلام نماز صدایم زد کیستی؟ طاقت نیاوردم در آغوشش کشیدم غافل از اینکه «وای وای» موجب اعتراض ساکنین آپارتمان شده بود! درحالی به سکوت دعوتم کرد که می گفت: وای بر دل زینب وای بر دل زینب فهمیدم که با این ناله و اشک و آه مرا شناخته است.

از روزی که به یاد دارم در ایام محرم برای سالار شهیدان مراسم عزا برپا می کرد، روضه می گرفت و در ماتم می نشست چشم های عزاداران در هیئت زنجیر زنی با رویت هادیان و کاشفی و مرحوم سید الماس ناخودآگاه به دنبال مردان می گشت. آری تنها برادرم را می گویم، سرپرست دودمانم را، جانشین پدرم را، مردان را می گویم  او را بسیاری می شناسند اهل شرکت در فعالیت های اجتماعی و رتق و فتق امور مردم بود.

پس از لختی آرام شدم و جانی دوباره یافتم از روند درمانش در بیمارستان فارابی تهران و کلینینک تخصصی بصیر برایم گفت و با امیدی که از رفتن به شیراز و معاینه توسط پروفسور خدادوست در دلش کاشته بودند مرا نیز امیدوار کرد و کم کم جرات پرسش یافتم؛ در جواب، نحوه مجروح شدنش را این چنین بیان کرد: باشنیدن سر و صدا و فرار آدم ها از کوچه درب حیاط را باز کردم و به خیابان نگریستم که ناگاه شیئی به چشمم اصابت کرد و….

حال به عرض همشهریان می رسانم که پس از دوبار معاینه توسط پروفسور خدادوست در شیراز رشته های امیدمان گسسته و دل به لطف پروردگار بسته ایم و در حال تدارک  اعزام  ایشان به خارج از کشور هستیم.

اما من نه بعنوان داغ دیده ای از تبار مردان بلکه بعنوان دبیری که قریبِ سی سال  است رنج تعلیم و تربیت فرزندان این دیار کشیده ام توجه همشهریان را به چند نکته جلب می کنم:

قصور یا تقصیر خود را بعنوان عضوی از جامعه فرهنگی در انجام رسالتم می پذیرم.
اگر بجای ایشان به حسب احتمال گردشگری خارجی در شهر ما بود و دچار حادثه ای اینگونه می شد دنیا در مورد ما چه قضاوتی می کرد؟
این حادثه اولین نیست اما امیدوارم آخرین باشد!!! ولی بعنوان یک پروژه تحقیقاتی از همکاران فرهنگی ام تقاضا دارم تحقیق کنند که آیا ایشان (مردان) مجرم است !!! یا قربانی جنگ قدرت!!! و یا صدقه ی تمرین دموکراسی!!!؟؟؟

در پایان از تمامی کسانی که با هر ابزاری نسبت به خاندان سوری ابراز همدردی نموده و جویای احوال ایشان شده اند کمال تشکر را داریم.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سيدمجتبي حسيني(طرهان)

  آقای علیمردان سوری(مردان) از نیک مردان و عاشقان و دلسوختگان اهل بیت هستن
  بنده و خانوادم از این وضعیت بسیار بسیار متاثر و متاسف شدیم
  خداوند برا مسببینش نسازه
  انشاالله خدا رو قسم میدم به مظلومیت آقاامام حسین به این بزرگوار لباس عافیت بپوشاند
  خدایا شفای عاجل عنایت فرما

  [پاسخ]

 2. درج منبع ضروری می باشد لطفارعایت فرمایید

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام
  مطلب فوق توسط آقای کرمیان برای ما ارسال شده است.

  [پاسخ]

 3. ایشان قربانی رفتار جهل آمیزی است که از فقر فرهنگی جامعه به اضافه «اسهال زبانی و یبوست مغزی »سران سیاسی این دیار نشات میگیرد . نه اولین قربانی است و نه آخرین آنها . خدای دانا ایشان را شفای عاجل دهد

  [پاسخ]

 4. این هم ثمره ی تعصبات سیاسی که بهد از سی و شش سال هنوز توهین خون ریزی عاید مردم شده خداوند بانیان چنین کاریو به سزای اعمالشون در آخرت برساند

  [پاسخ]

 5. انصافا مردان سوری انسان محترمی هستند و از اینکه چنین اتفاقی برایش افتاده بسیار جای تاثر دارد . امیدوارم خداوند متعال به ایشان سلامتی عطا فرماید . امیدوارم خداوند به حق محمد و آل محمد کسی و یا کسانیکه به هر بهانه ای باعث تضییع حقوق مردم کشته و عامل بوجود آمدن تشنج در شهر شدند را هم در این دنیا و هم در ان دنیا کور و ذلیل بگرداند.

  [پاسخ]

 6. برای ایشان اروزی سلامتی داریم واقعا خیلی تاسف باربود ان شاالله خدا شفا بده

  [پاسخ]

 7. خدا به شهدا و امامان معصوم خصوصا به حق سید وسالار شهیدان سلامتی آقای مردان سوری را به او برگرداند حقا که ایشان از نیک مردان روزگار ما و دوست داشتنی ست و خداوند انتقام این مرد بزرگ را از مجرمان انروز بگیرد

  [پاسخ]

 8. حاج مردان دوست پدرم وازانسانهای خوب وخوش برخورد وخنده رو هروقت به سراغش رفتیم برای کمک به بهزیستی باروی باز مارا پذیرا شد و همیشه به معلولین تحت حمایت بهزیستی کمک می کرد امیدوارم خداوندبه ایشان شفای عاجل عنایت فرماید.

  [پاسخ]

 9. کامنت اقای جمالی خیلی به دلم نشست. چنین مفهومی درذهنم بود ولی بلد نبودم با این ادبیانت سنجیده وجالب مطرح کنم . خدارابحق این ایام شریف رجب قسم میدم هیچوقت بقول محلی خودمان “عهد را به شون” این حضرات …. که نام زیبای اصلاح طلب را به سرقت برده اند نیندازد.!؟…

  [پاسخ]

 10. خدا بحق سید الشهدا شفاش بده بانیان بی دین و ایمان را که بجز منافع مادی خودشون به مردم این دیار توجه ندارن وزیانشان گریبانگیر امثال مردان سوری است به خاک سیاه بنشاند

  [پاسخ]

 11. خدایا مسببین این حادثه را دچار این بلا بگردان الهی آمین که بهار ما را خزان کرد وازکسانیکه ابراز همدردی کردن متشکر وسپاگذاریم .

  [پاسخ]

 12. یا من اسمه دوا و ذکره شفا
  ان شالله که برادرتون هرچه زودتر سلامتیشون رو به دست بیارن

  کسانی که به خیابان رفتید و آشوب به پا کردید نتیجه عملتون رو دیدید؟؟؟

  چگونه پیرمرد بی گناه رو زمین گیر کردید؟؟؟؟
  خواهرم برادر شما اولین کسی نیست که قربانی نقشه های … میشه
  خدارو قسم میدم به حق امام حسین که هرچه زود تر خبر بهبود یافتن برادرتون رو بشنویم

  [پاسخ]

 13. یا من اسمه دوا و ذکره شفا

  [پاسخ]

 14. دایی عزیز امیدوارم به زودی خبر شفایت دل همه ما را شاد کند.ان شاالله.

  [پاسخ]

 15. یاد این آهنگ حزین ایرج افتادم:(ناونم وا کی ناونم سی چی)که ترجمه فارسی آن نمیدانم طرف کیست؟ و نزاع بر سر چیست؟ آیا شما میدانید؟

  [پاسخ]

 16. با عرض سلام خدمت خانواده محترم سوری و اظهار تأسف فراوان نسبت به حادثه ۸ام اسفندماه..
  آقای مردان سوری از بزرگمردان و پاکترین مردان شهرستان کوهدشت می باشند و با کسالت ایشان گردی از غبار غم چهره ی شهرستان را غمگین ساخته٬٬ بنده و تمام خانواده ام هروز و در تمام لحظه ها برای سلامتی ایشان دعا می کنیم و ان شاء الله منتظر روز بهبود کامل ایشان هستیم و از خداوند منان خواستاریم هرچه زودتر بحق حضرت فاطمه الزهرا(س) لباس عافیت و سلامتی را بر تن ایشان بپوشاند..الهی آمین
  از طرف خانواده درویشی

  [پاسخ]

 17. با سلام خدمت خواهروهمکار گرامی خانم فاطمه سوری.هر کوهدشتی با ایمان وبا وجدان وهر شهروندی که حاج مردان سوری را می شناسد از وضعیت ناجوانمردانه ونا عادلانه ای که برای این خادم بی ریای ابا عبداله ع واین محب اهل بیت پیامبر پیش آمد ناراحت و نگران وغمگین هستند وبرای سلامتیش دست دعابه آسمان رحمت واستجابتش دراز کرده اند وچشم به راه خبری خوش از تهران وشیراز نشسته اند.خدا را به برکت باران رحمتش وبه اولین جمعه آرزوهای ماه رجبش وبه علی بزرگترین پدر وبهترین عیدی خداوند در ماه رجب قسم می دهیم شفای کامل وسلامتی وعاقبت به خیری در آستانه روز پدر به حاج مردان سوری عنایت فرماید
  وصفای از دست رفته این خانواده در عید نوروز را باشفای این عاشق امام حسین در سیزده رجب وعید مبعث برگرداند وبرقرار سازد.آمین یا رب العالمین.

  [پاسخ]

 18. اما جواب سوال شما.حاج مردان نمی تواند مجرم باشد چون عاشق حسین وابوالفضل علیهما السلام است چون خیر ونیک کردار است .اوقربانی جنگ قدرت وقدرت طلبی وقانون شکنیست.او قربانی رویه های غیر قانونی واحساسیست.خدا عاملانش رالعنت کند .وامیدواریم دیگر شاهد این جور بدبختی ها نباشیم.

  [پاسخ]

 19. سلام همشهری عزیز حاج مردان سوری انسان با شرف و خادم الحسین است خدای حسین او را شفا دهد او یکی از انسانها بزرگ دیار طرهان است

  [پاسخ]

 20. امیرحسین(آرین)کونانی

  حاج مردان سوری همانند پدری مومن و دلسوز برای همه ما بوده مردی که هیچگاه دست از راز و نیاز با خدا نکشید . خداوند به بزرگیش ایشان را شفا دهد و سلامتیش را به او بازگرداند .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط