سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۹:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ فروردین ۱۳۹۵در ۹:۰۴ ب.ظ تعداد بازدید: 1,663 بازدید کد خبر:55505 چاپ خبر

دیدار نورزوی لرستانی های مقیم تهران برگزار شد+ عکس

0

با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و سخنرانی اسماعیل دوستی

دیدار نورزوی لرستانی های مقیم تهران در میان شور و اشتیاق لرستانی ها و در فضایی صمیمی برگزار گردید. به گزارش کشکان، این مراسم که در سالن امام علی در تهران برگزار گردید با پخش آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه آغاز گردید. در ابتدای جلسه مهرداد […]

index

دیدار نورزوی لرستانی های مقیم تهران در میان شور و اشتیاق لرستانی ها و در فضایی صمیمی برگزار گردید.
به گزارش کشکان، این مراسم که در سالن امام علی در تهران برگزار گردید با پخش آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه آغاز گردید.
در ابتدای جلسه مهرداد معینی مسئول برگزاری مراسم، ضمن خیر مقدم به حاضرین فهرست برنامه ها را اعلام و از همکارانش که در برگزاری این مراسم او را یاری داده بودند قدردانی کرد.
در قسمت بعدی برنامه سید ابراهیم موسوی نژاد ضمن تبریک سال نو و تشکر از گرامیداشت نوروز توسط مردم، پیام هیات مدیره انجمن را قرائت کرد. در این پیام که متن کامل آن در سایت انجمن منتشر گردیده است.
بخش بعدی برنامه اجرای موسیقی بختیاری بود که بیژن پارسه خواننده خوش صدای الیگودرزی اجرا نمود.
سپس منوچهر بسحاق دبیر کمیته الیگودرز و مسئول سایت انجمن گزارشی از شکل گیری وب سایت انجمن به حاضرین ارائه نمود و ار آنان خواست که با مراجعه به سایت انجمن در بانک اطلاعاتی انجمن به آدرس www.lorngo.com  ثبت نمایند. وی سپس در مورد نحوه فراخوان و انتخاب لوگو انجمن توضیحاتی ارائه و از لوگو انجمن در حضور لرستانی های مقیم مرکز رونمایی کرد.مشروح سخنان و لوگو انجمن از ین لینک قابل مشاهده است.
در بخش بعدی مراسم از تعدادی دانشجویان لرستانی راه یافته به دانشگاه در سال ۹۴ با رتبه زیر ۱۰۰۰ قدردانی به عمل آمد.
همچنین از کارشناسان طراحی و نگهداری سایت انجمن و منتخبین طراحی لوگو انجمن قدردانی شد.
مهندس اسماعیل دوستی عضو شورای اسلامی شهر تهران دیگر سخنران این مراسم بود که ضمن تبریک سال نو به حضار و تشکر از انجمن برای برگزاری این مراسم در بخشی از سخنانش اظهار داشت: ترجیح می دهم به جای ادامه سخنرانی شما را به شنیدن موسیقی و صدای استادرحمانپور دعوت کنم که با تشویق حضار مواجه گردید.
محمد شرفی از طرف دانشجویان بیانیه ای را قرائت و خواستار حمایت از دانشجویان شد.
اجرای برنامه به عهده خانم الماسیان و محمد بهاروند بود که با متن های زیبا در بخش های مختلف اجرا حضار را به وجد می‌آورند.
آخرین اثر تصویری استاد فرزان منش با صدای محمد بهاروند در مورد طبیعت و آثار باستانی لرستان با عنوان “سرزمین مهر و مفرغ” در بخشی از برنامه پخش گردید که مورد توجه حضار قرار گرفت.
برنامه پایانی اجرای موسیقی توسط استاد رحمانپور بود که با همراهی آقایان عبدی‌پور، پشتدار و مرادی اجرا گردید. این برنامه که مورد توجه حضار قرار گرفته بود با تشویق های آنان همراه بود. برخی از قسمت های اجرا با همخوانی حضار شور و حال خاصی به اجرا می داد. در بخش هایی از برنامه جوانان به صورت خودجوش در نفاط مختلف سالن به رقص لری مشغول بودند. همچنین یک گروه از جوانان در مقابل سن به رقص زیبای لری پرداختند.
علیرغم درخواست انجمن در اطلاعیه های منتشر شده جهت ثبت نام و هماهنگی برای حضور در مراسم، جمعی از هم استانی ها بدون ثبت نام و هماهنگی در مراسم حاضر شده که سبب بروز اشکالاتی گردید.
تعداد زیادی از حاضرین به طور ایستاده در کناره های سالن و لابی سالن اصلی برنامه ها را دنبال می‌کردند.

گزارش: منوچهر بسحاق – مسئول سایت انجمن لرستانیهای مقیم تهران و دبیر کمیته الیگودرز  

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط