سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۵:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۳ فروردین ۱۳۹۵در ۸:۰۴ ب.ظ تعداد بازدید: 647 بازدید کد خبر:55488 چاپ خبر

مدیران مشترک احمدی نژاد و روحانی را بشناسید/ از ترکان و جنتی تا عراقچی و نعمت‌زاده

0

* علی جنتی وزیر ارشاد دولت یازدهم در دولت نهم و دهم نیز حضور داشته است. بعد از روی کار آمدن احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴، مصطفی پورمحمدی وزیر وقت کشور آقای جنتی را به سمت معاون سیاسی وزارت کشور انتخاب کرد. اما در سال ۱۳۸۵ برای دومین بار به عنوان سفیر ایران در کویت […]

۱۳۹۴۱۰۰۳۱۲۰۴۱۰۸۰۶۷۷۷۱۲۴

* علی جنتی
وزیر ارشاد دولت یازدهم در دولت نهم و دهم نیز حضور داشته است. بعد از روی کار آمدن احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴، مصطفی پورمحمدی وزیر وقت کشور آقای جنتی را به سمت معاون سیاسی وزارت کشور انتخاب کرد. اما در سال ۱۳۸۵ برای دومین بار به عنوان سفیر ایران در کویت منصوب شد تا سال دوم دولت دهم در این پست حضور داشت.

* مصطفی پورمحمدی
حجت الاسلام پورمحمدی که هم اکنون وزیردادگستری دولت یازدهم است، در ابتدای دولت احمدی نژاد وزیر کشور بوده و مسئولیت برگزاری انتخابات مجلس هشتم را نیز بر عهده داشت.

* محمدرضا نعمت زاده
نعمت زاده وزیر ۷۱ ساله دوره یازدهم در دوره محمود احمدی نژاد به‌عنوان معاون وزیر در امور پخش و پالایش و مدیریت عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران منصوب شد و مسؤول اجرای برنامهٔ سهمیه‌بندی بنزین در ایران منصوب شد. نعمت زاده بعد از آن به عنوان مشاورعالی وزیر نفت انتخاب شد.

* علی اکبر صالحی
بعد از جریان برکناری عجیب و غریب منوچهر متکی در حین ماموریتش در سنگال به یکبار علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به عنوان جایگزین وی معرفی شد. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم آقای روحانی وی را به عنوان معاون خود و مجددا به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی برگزید. صالحی همچنین در تیم مذاکره کننده هسته ای نیز قرار داشت تا یکی از مشترکان اصلی دو دولت به حساب بیاید.

* عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیرکشور دولت یازدهم در دولت احمدی نژاد به مدت ۶ سال عضو کمیته شورای اطلاع رسانی دولت بود و مدتی نیز ریاست شورای اطلاع رسانی وزارت کشور را بر عهده داشت تا دیگر فرد مشترک دولت روحانی و احمدی نژاد باشد.

* حسین دهقان
وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت یازدهم در دولت اول احمدی نژاد حضور داشت. دهقان در آن زمان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بود. اما در سال ۸۵ و با گذشت یک سال از روی کار آمدن دولت نهم، احمدی نژاد برمبنای میثاق نامه اش با هیات وزیران، به بررسی کارنامه مدیران ارشد دولت پرداخت و برخی برکناری دهقان را حاصل همان ارزیابی می دانند.

* سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی
حجت الاسلام شهیدی محلاتی تقریبا در تمامی دولت ها حضور داشته است. او در دولت احمدی نژاد با حکم رئیس جمهور بازرس حوزه ریاست جمهوری شد و هم اکنون معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

* اکبر ترکان
اکبر ترکان ۴سال سمت معاون وزیر نفت در کابینه اول احمدی نژاد را برعهده بود. ترکان در دولت نهم سمت معاون برنامه ریزی وزارت نفت، مسئولیت هماهنگ کردن برنامه های شرکتهای تابعه در چهارچوب اصول و سیاست های کلی مصوب در زمینه های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت را بر عهده داشت.

* سیدعباس عراقچی
معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای پیش از این نیز همین وظایف را برعهده داشت. عراقچی در دولت احمدی نژاد از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ نیز معاون امور حقوقی و بین الملل آقای متکی بود و در تیم سعید جلیلی در مذاکرات هسته ای حضور داشت.

* حجت الله ایوبی
حجت الله ایوبی بعد از به کار آمدن دولت یازدهم آقای ایوبی جایگزین جواد شمقدری شد. این درحالی است که ایوبی در دولت احمدی نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی وزرات کشور بود.

* محمدجعفر محمدزاده
محمدزاده بعد از محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزرات ارشاد در دوره احمدی نژاد شد. اما بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم با این وزارت خانه خداحافظی نکرد. آقای محمدزاده هم اکنون مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده وزرات ارشاد در کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین و مسئول کمیسیون فرهنگی این کمیته است.

* رسول دیناروند
دیناروند در دولت نهم و در زمان وزارت کامران باقری لنکرانی معاون غذا و داروی وزرات بهداشت بود و بعد از روی کار آمدن دکترسیدحسن قاضی زاده هاشمی در نخستین تغییر دیناروند را مجددا به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

* عادل آذر
دکتر عادل آذر ۲۹ فروردین ماه ۱۳۸۹ رئیس مرکز آمار ایران شد و هم اکنون نیز در این سمت قرار دارد. عادل آذر در دولت آقای روحانی نیز همچنان این سمت را برعهده دارد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درودخدابرآقای احمدی نزادبنده هم چنان طرفدارایشان هستم ورای ۴۰میلیونی رابرای ایشان پیش بینی میکنم چون ایشان ازمردم وبرای مردم کارمیکندطرفدارعدالت اجتماعی است.نگاه کنیدهرکوچه ای بااین پول یارنه شده یک بانک بدون هیچ گونه پارتی وواسطه ای این یارانه شده طلای زنان ومسکن مردان

  [پاسخ]

  ولی در :

  آقای نوشادی واقعا علمت بروزه!!!!!
  ویرانی احمدی نژاد تا عصرها در ایران ماندگار خواهد بود…..

  [پاسخ]

 2. درود بر احمدی نژاد

  [پاسخ]

 3. درود بر احمدی نژاد خدا دیار سر تا بو

  [پاسخ]

 4. احمدی نژاد مردمی متعهد مکتبی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط