سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۹:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۴ فروردین ۱۳۹۵در ۸:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 3,534 بازدید کد خبر:55302 چاپ خبر

واکنش کرمرضا پیریایی به اظهارات جنجالی فرج اله مؤمنی

0

بعد از انتشار گفتگوی جنجالی اخیر فعال سیاسی شهرستان، آقای فرج اله مومنی در مورد انتخابات حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ،به نظرمان رسید در این خصوص، به نوبت و هربار با یکی از نخبگان همشهری در این مورد گفت و گو کنیم. به این خاطر با طرح یک پرسش تلفنی از آقای دکتر پیریایی […]

piryaii-400x248

بعد از انتشار گفتگوی جنجالی اخیر فعال سیاسی شهرستان، آقای فرج اله مومنی در مورد انتخابات حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ،به نظرمان رسید در این خصوص، به نوبت و هربار با یکی از نخبگان همشهری در این مورد گفت و گو کنیم. به این خاطر با طرح یک پرسش تلفنی از آقای دکتر پیریایی خواستیم تا چنانچه در جریان این موضوع هستند به عنوان اولین نفر، نظرشان را مطرح کنند.

نکات کلیدی مطرح شده:

–  این کارها اصلاً هزینه است و نه تنها بی فایده ؛ بلکه واقعاً مضر است.

–  مشهورات در اثر تکرار و جو سازی و جوگیری خود گوینده هایش را هم دچار “اطمینان کاذب” می کند.

–  قضاوت راجع به این همه آدم!!!

–  شاید شش ماه دیگر هم این همه آدم را ایشان به راحتی زیر سوال نبرند!

–  خب اینها هنوز از علائم و آثار جو رقابت تند و نامتعارفی است که مخالف و موافق را دچار “عجز عصبی” می کند.

–  بخواهید یا نخواهید انتخابات از نظر فرایند قانونی تمام شده است. به کرات “نقش خودتان را در انتصاب اشخاص اعتراف کرده اید!

–  ولی آنهایی که مثلاً با لطف شما منصوب شده اند و در انتخابات موضعی قانونی یا غیر قانونی ولی مخالف شما داشته اند ، “الان نه نقد ، بلکه تخریب می کنید”. 

–  دخالت های شما در انتخاب افراد در مناصب مهم شهرستان از “روی آگاهی بوده” و دلسوزانه برای خدمت به عموم انجام شده یا به عنوان بخشی از ” تعامل مردود جناحی و انتخاباتی ”؟!

–  سخن های سخت و محکم و جدی زیادی دارم ، اما اگر بعداً لازم شود به تفصیل سخن خواهم گفت.

مشروح گفت و گو:

سلام جناب آقای پیریایی ، عرض ادب و احترام ، مصاحبه جناب آقا ی مومنی با سایت سیفاروژ را مطالعه نموده اید؟

سلام بله

اگر نظرتون را در مورد این مصاحبه جهت انتشار در پایگاه خبری هنا نیوز بیان نمایید، صمیمانه سپاسگزاریم.

بله دیدم و با دقت هم خواندم .انصافاً خیلی زحمت کشیده اند! ولی اینها برای منطقه هزینه دارد،فایده ندارد؛کاش جناب مومنی وقت و استعداد و توان غنی شده شان را صرف چالش نکنند،با اینکه ایشان را به خوبی میشناسم ولی این همه دقت و ظرافت را واقعاً تحسین می کنم!

آقای مومنی و امثال او خوب است هنر و انرژی کم نظیرشان را صرف سازندگی شهر و دیارمان می کردند،این کارها اصلاً هزینه است و نه تنها بی فایده ؛ بلکه واقعاً مضر است.

شاید از این عرایض بنده ایشان و دوستانشان که دوستان قدیمی بنده هم هستند برنجند و گله مند شوند ، اما زمان بازگشت و اصلاح شاکله شهرستان است، شاکله درگیر و جو اختلاف ، نمره مثبتی ندارد ممکن است این دوستان متعرض موضوع نحوه برگزاری انتخابات بشوند و از جنبه عدالت و داعیه مبارزه با بی عدالتی با قیافه حق به جانب عرایض بنده را با ناراحتی رد کنند . اما یک عرض مهم دارم که لازمه اش همان “سیفایی” است که آکسان و تاکید اصلی آنهاست. بنده نمی خواهم گفتگوی طولانی اما جذاب جناب آقای مومنی را جزء به جزء پاسخ دهم اگر چه در اجزاء اشکالاتی هم دیده می شود اما در کل یک نکته به اصطلاح سیفایی دارم و آن این است که اگر حقوقدانها و اهل منطق متعرض آن شوند شاید مباحث از جهت حقوقی “بیخ” پیدا کند و آن مسئله این است که همه این فرمایشات دوست قدیمی مان بخش عمده ای از آن مشهوراتی است که ممکن است مستند نباشد و اثبات نگردد؛ حالا از مباحث قضایی و حقوقی که بگذریم و قدری تامل کنیم:

اولاً مشهورات در اثر تکرار و جو سازی و جوگیری خود گوینده هایش را هم دچار اطمینان کاذب می کند. و بعد از اطمینان ، کار سخت تر می شود ، هم گوینده و هم شنونده حتی واقعیاتی مثل جمعیت یک شهرستان ،جمعیت یک بخش ، یک روستا و … که ناشی از آمار دقیق است ، اگر به اشتباه کم یا زیاد گفته شود ذهنیات و مشهورات جدیدی ایجاد می کند! البته این موضوع “تنها نمونه مورد بحث” نیست ، نمونه های زیاد دیگری هست که چون داعیه مخالفت یا موافقت در این ماجرا را ندارم مطرح نمی کنم فقط خواستم بگویم این گونه قضایا در قضاوت و محکمه خاص و عام و بعد از دوره ” غبار سیاسی ” شاید ارزش و اعتبار برخی از این گفته ها و به اصطلاح منطقی اش (مشهورات) کم و زیاد شود، بعد از این نکته سیفایی و محل تامل،مطالب فراوانی است که عرض کردم در مقام گفتن آنها نیستم.

ثانیاً نکته بعدی ضرر عمده ای است که دامن گیر محتوای چنین مصاحبه ای می شود،“قضاوت راجع به این همه آدم !!! “ که در شرایط عادی و قبل از این رقابت خشن و تلخ، شاید حتی یک صدم آن را از جناب آقای مومنی راجع به آنها نشنویم، شاید شش ماه دیگر هم این همه آدم را ایشان به راحتی زیر سوال نبرند!

خب اینها هنوز از علائم و آثار جو رقابت تند و نامتعارفی است که مخالف و موافق را دچار “عجز عصبی” می کند.

ای کاش سیاسیون فایل صبری داشته باشند و برخی از این تندی ها و افراط گری ها را که البته مربوط به یک گروه و یک جماعت هم نیست، در آن کشو یا فایل صبر فعلاً “بایگانی“ کنند تا اختلافات تشدید نشود. آخر برادران عزیز ، با این سبک و سیاق و طریق سیاسی کی و کجا فرصت خدمت پیش می آید؟! بخواهید یا نخواهید انتخابات از نظر فرایند قانونی تمام شده است. بنابراین اشخاصی در سطح شماها عقلاً و انصافاً نباید موضوعی که برگشت ندارد با این گونه مطالب کشدار کنید! شما برادر عزیز در این مصاحبه که مثل تیغ دو لبه است، به کرات “نقش خودتان را در انتصاب اشخاص اعتراف کرده اید! ” آن مسئولی که در انتخابات با شما بوده و قبلا واسطه انتصابی بوده مورد بحث نمی دانید!! ولی آنهایی که مثلاً با لطف شما منصوب شده اند و در انتخابات موضعی قانونی یا غیر قانونی ولی مخالف شما داشته اند، “الان نه نقد، بلکه تخریب می کنید”.

اینها از سهل انگاری ها نظری و عملی است که شما اکنون با “بی باکی” به آن اذعان می کنید یعنی فقط حد حرف و سخن نبوده بلکه نه یک عمل که مجموعه اعمالی است که الان در رسانه و در برابر مردم معترف به آن هستید؛ بلاخره شما صاحب شناخت هستنید یا نیستید؟! دخالت های شما در انتخاب افراد در مناصب مهم شهرستان از “روی آگاهی بوده” و دلسوزانه برای خدمت به عموم انجام شده یا به عنوان بخشی از ” تعامل مردود جناحی و انتخاباتی”؟!

سخن های سخت و محکم و جدی زیادی دارم ولی بنده در حد اینکه اگر قبول بفرمائید در دهه شصت که آغاز استحکام مواضع سیاسی شما بوده ، بنده شاید اندک نقشی داشته ام الان به حق (نه به ناحق) باید نکته ای بگویم و از این مهمتر باید عرض کنم که: “مشکلات اقتصادی و معیشت مردم و عمران دیار و … و امور فرهنگی با این کشمکش ها بدتر و بدتر می شود و شما بخواهید نخواهید ضامن هستید و دچار ضمانتید “.

فعلا در همین حد کافی است، اما اگر بعداً لازم شود به تفصیل در خصوص چگونگی تعامل عمومی برای دور شدن از فضای افراط و اختلاف و در نتیجه فرصت مسئولان و نخبگان برای خدمت و به ویژه مشکلات اقتصادی و معیشت مردم و عمران دیار و … و امور فرهنگی، سخن خواهم گفت.

 

منبع: هنانیوز

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سيدنورعالي جعفري مله خان

  درودبر فرج مومنی ……

  [پاسخ]

  صادقانه والهي در :

  سیدبه جدت کری پیریایی داردبذرتفرقه وانشقاق میکارد.مانندتمام مقاله هایش /سلام بردوستی درودبرمومنی

  [پاسخ]

 2. جناب آقای پیریایی از اینکه با قلم شیوا و رسای خود در مقام پاسخگویی به مصاحبه آقای مومنی بر آمدید سپاسگزاریم ،اما آقای مومنی گویا کودتای ۱۰ ماهه ی فرهنگ که خود صحنه گردان اصلی آن بودند را فراموش کرده اند و حضور شخصی ایشون در منازل فرهنگیان و تهدید آنان به لغو ابلاغ را لابد مثبت ارزیابی کرده اند

  [پاسخ]

  يار اقاي آزادبخت بزرگ در :

  درهرشرایطی اقای مومنی کوهدشتیه اون چکارس دخالت میکنه

  [پاسخ]

 3. اظهارات جنجالی چرا ؟ بگو حقایق روشن …جنجال این است ۶۰ هزار رای پاک یک جریان را نادیده بگیری و حق الناس را زیر پا بذاری عزیز…

  [پاسخ]

  كوناني در :

  هدف فرج مومنی فقط ایجاد اختلاف دربین مردم بدبخت کوهدشته ،ایشان می خواهد از طریق این اختلافات جایگاه خود را حفظ کند فقط اسم او آورده شود،یکه تاز میدان باشد

  [پاسخ]

 4. دیدار نوروزی منتخب کوهدشت و رومشگان با اعضای ستاد انتخاباتی+تصاویر
  http://kohnaninews.ir/?p=16346

  [پاسخ]

 5. بیاید حقایق هر چه هست بیان کنیم هرچند این میز بی وفا را ازمون بگیرند مردم خیلی میفهمند دیگر زمان خاموشی تمام شده پس بیاید آزاده باشیم

  [پاسخ]

 6. جناب آقای مومنی شما اصلاح طلب نیستید.
  بلکه تشنه قدرت هستید و برای کسب قدرت هرکاری می کنید.
  کسی که تشنه قدرت باشد اصلاح طلب نیست.

  [پاسخ]

 7. کاش به جای این همه هیاهوی بی خود وصرفا سیاسی همه این اقایانی که کوهدشت فقط سکوی پرتاب انها جهت رسیدن به عرش دارندگی و برازندگی بوده بجای فریب مردم برای رسیدن به اهداف شخصی وحزبی خود در هر جایگاهی که هستند قدمی برای رفع گوشه ای از محرومیتهای سکوی پرتاب خود بردارند، تا بعدها خود و فرزندانشان انگ بی فرهنگی و……… به مردم نجیب این شهرستان نچسبانند،لطفا اندکی وجدانی وجدای از مسائل شخصی وسیاسی بیاندیشید وببینید با اینده این دیار فلک زده چکار میکنید،فرقی نمیکند اصلاح طلب، اصول گرا،اعتدالگراو……. همه وهمه

  [پاسخ]

 8. نمی دانم چرا بعضی وقتی کم می آورند وبه هر دلیلی قادر به پاسخ گویی نیستند مسایل را حقوقی می کنند ومستقیم یا غیر مستقیم تهدید به عرض وعرض کشی می کنند

  [پاسخ]

 9. بعد از مقاله پرویز گراوند که فرمودند” یادت بخیر پیریائی” بد جوری داری کار میکنی؟

  [پاسخ]

 10. جناب پیریایی شما اصلا در بین مردم کوهدشت جایگاهی ندارید.این وسط دنبال چی میگردی تا تقی به توقی میخوره بیانیه میدی.با کمال احترام پاتو از این قضایا بکش بیرون.

  [پاسخ]

 11. جناب پیریایی و تمامی طرفداران محترم مهندس ملکشاهی صرفا برای رضای خداوند امار تفکیکی انتخابات بعد از ۴۰ روز از برگزاری و آرای تفکیکی بخش ها را دردهمین دوره مجلسبا نهمین دوره مقایسه کنید و مشارکت منفی بخش های کونانی و طرهان را نسبت به دور قبل می بینید و در عوض درصد مشارکت مثبت ۳۰ درصدی رومشکان را ، همچنین میزان آرای ۱۹ هزاری ملکشاهی دوره نهم ، عینا در دوره دهم درکوهدشت و بخش مرکزی تکرار شده است . آیا به نظر شما این کمترین توجیهی جز تخلف عینی درد ،

  [پاسخ]

 12. اولا شما مال این شهر دیار نیستید اقای پیریای ک الان شدی اتش بیار محرکه تا الان کجا تشریف داشتید شما فکر جیب خودتون باشید مومنی مثل شما امسال شما خائن نیست اینو بدونید فقط

  [پاسخ]

  پاسخگو در :

  آقا یا خانم کوهدشتی، فکر جیب خودتان باشید!!!!!!!
  چرا از روی احساس صحبت می کنیم، مگه شما با امثال پیریایی و… زندگی کردید، اصلا از نزدیک هم دیگر رو دیدید یا نه این گفتار از روی… است.
  از ماست که ماست….

  [پاسخ]

  يار اقاي آزادبخت بزرگ در :

  احسنت

  [پاسخ]

 13. پیریایی چه جناحی دارد؟ راستی از معجزه هزاره سوم چه خبر؟!
  هنوز که زندان نیست؟!

  [پاسخ]

 14. لطف کنید آقای پیریایی تو ان کارا دخالت نکنید

  [پاسخ]

  يار اقاي آزادبخت بزرگ در :

  افرین

  [پاسخ]

 15. بعنوان کسی که از نزدیک شاهد برگزاری انتخابات در بخش کوهنانی بوده ام حاضرم در پیشگاه خداوند متعال سوگند یاد کنم یکی از سالمترین و بهترین انتخاباتهای برگزار شده در این بخش همین انتخابات اخیر بود . بر سر هر صندوق از شش نفر دو نفر از طرفداران آزادبخت ٬یک نفر از طرفداران امامی ٬دونفر از طرفداران ملکشاهی ویک نفر هم کاربر متعلق به هرسه نفر بعنوان هیات اجرایی بر سر صندوق بودند . تازه نمایندگان بخشدار خارج از شهرستان آمده بودند و طرفدار آزادبخت بودند . بازرسین هم فقط طرفدار آقای آزادبخت بودند

  [پاسخ]

  يار اقاي آزادبخت بزرگ در :

  اخه چرا دروغ فکر اون دنیات باش

  [پاسخ]

  كوناني در :

  فرد مطلع راست میگه ،اگه باور نداری شماره صندوق بگو تا اسامی عوامل اجرائی را برات بفرستم

  [پاسخ]

  شهروند فلاکت زده. در :

  قسم نخور حرفت باور کردیم

  [پاسخ]

  همشهری در :

  قسم بخور شما به سوگند دروغ خوردن شهره اید

  [پاسخ]

  درد در :

  خداوند متعال جوابگوی شما خواهد بود،ما سکوت میکنیم

  [پاسخ]

 16. جناب مطلع :حاضرم قسم بخورم که این نانهایی که با خیانت در امانات مردم بدست می آید خوردن ندارند ، مطمئن باشید که این نانها که بواسطه تقلبی و دزدی و خیانت بدست بعضی میرسد آتش در زندگیشان می زند و دودمانشان را به فساد میکشاند آه آتشین مردم دامنشان را می گیرد و از کرده خودشان پشیمانشان میکند البته پشیمانیی که دیگر سودی برایشان نداشته باشد!!

  [پاسخ]

  كوناني در :

  علی عزیز !!!!به این جرات ،راحت وجسارت وبه دیگران تهمت تقلب ،دزدی ،خیانت وغارت نزنید این دوره (مجلس دهم)در کونانی یکی از سالمترین انتخاباتها برگزار گردید در هر صندوقی از سه طیف (امامی یک نفر -آزادبخت دو نغر وملکشاهی سه نفر) اجرائی حضور داشتند

  [پاسخ]

 17. کشکان عزیز حالا دیگه طرف دار اقای پیریایی شده ای و برای او تبلیغ می کنی فکر کنم هنوز خیلی زود است .

  [پاسخ]

 18. حقا و انصافا فرج راست میگوید محبوب قلبها فرج کسی که دوست و دشمن قبولش دارند

  [پاسخ]

 19. با اینکه مناسبتی ندارد که اقای پیریایی در مورد اختلاف بین اصلاح طلبان مطلبی بگوید اما ب حق عجز عصبی بهترین کلمه ای است که در مورد اقای فرج مومنی ب کار میتوان برد چون بی محابا و جنون امیز ب همه می تازد.

  [پاسخ]

  اصلاحطلب اقیانوسی در :

  گل گفتی درودبرشما

  [پاسخ]

 20. درودبرطرهان بزرگ.سلام براصلاحاتی واصولگرانش.هشدار.هشدارهشدار.کشکان.هومیان.صیمره.رومشکان.کورانی.طرف عرض سخنم باهمه است.مکتوب این شخص رابادقت بخوانید.داردتحریکمان می کند باجملات زیرکانه که رودرروی هم قراربگیریدآدرس میدهدکه فلان جمله بارحقوقی یاجزایی داردو…….چرادرزمان معجزه هزاره ورحیمی که خودودست پرورده هایش برسفره بی حساب وکتابی لقمه های چربی ازمدرک ومال مقام بر می داشتنداز کوهدشت خبری نبود.حال که رحیمی آب خنک زندان رامیخوردومعجزه هم درتاریکی است کری دلسوزشده حاج اسماعیل دوستی تو بهتر می دانی که سیلی _حتی مومنی_ازترحم پیریایی ها بی خطرتراست آقای دوستی شما توانایی ختم غائله راداریداجازه نده آب راگل کنند.یاعلی گویان خارهاراگل کن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط