سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۶:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۹ فروردین ۱۳۹۵در ۹:۵۴ ب.ظ تعداد بازدید: 1,603 بازدید کد خبر:55205 چاپ خبر

بحران جدی آسفالت در کوهدشت/ شورای شهر و شهردار پاسخگوی «مردم» باشند

0

اگرچه در سایر حوزه های خدمات شهری مانند جمع آوری و دپوی زباله ها و تنظیف معابر و جداول نیز با وضعیت مناسبی روبرو نیستیم، سال هاست که وضعیت وخیم آسفالت کوچه ها و خیابان های شهرستان کوهدشت به خصوص در برخی نقاط شهری از جمله سوژه های مهم رسانه های محلی بوده و به […]

اگرچه در سایر حوزه های خدمات شهری مانند جمع آوری و دپوی زباله ها و تنظیف معابر و جداول نیز با وضعیت مناسبی روبرو نیستیم، سال هاست که وضعیت وخیم آسفالت کوچه ها و خیابان های شهرستان کوهدشت به خصوص در برخی نقاط شهری از جمله سوژه های مهم رسانه های محلی بوده و به یک مطالبه ی عمومی تبدیل شده است.

در برخی مناطق شهر کوهدشت به سختی می توان نقطه ای را پیدا کرد که چاله و گودال نباشد و وسایل نقلیه به راحتی و بدون آسیب بتوانند از معابر عبور کنند.

IMG_20151106_170641

علاوه بر فرسودگی و پایان عمر روکش آسفالت غالب نقاط شهر، ایجاد دیرهنگام زیرساخت های شهری از جمله اگو و فاضلاب وضعیت اسف باری را به وجود آورده که علاوه بر ایجاد سختی و مشقت برای مردم، زیبایی بصری شهر را به شدت به تحلیل برده و مسافرانی که وارد شهر می شوند را با تصاویری اعجاب انگیز روبرو می کند.

IMG_2127

چندی پیش نامه ی اهالی یک کوچه به یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در کوهدشت در کشکان منتشر شد که بازتاب زیادی در بین مخاطبان این وبگاه خبری داشت. (اینجا)

اواسط خرداد ۹۴ کشکان بحث اختلاف اداره ی آبفا و شهرداری کوهدشت در خصوص پرداخت هزینه ی ترمیم حفاری های شهری را در گزارشی منعکس نمود.(اینجا) در آن گزارش آبفا معتقد بود که شهرداری هزینه ی ترمیم آسفالت پرداختی توسط آبفا را در جاهای دیگر هزینه می کند که شهردار وقت کوهدشت ضمن تکذیب این ادعا مدعی شد آبفا خسارت حفاری ها را به جای بدهی شهرداری گرو می گیرد.

ترمیم این حفاری ها در برخی نقاط بدون رعایت نکات فنی صورت گرفته و به علت نشست لایه های زیرین دست اندازهایی کور را به بار آورده است.

شهر ۱۱۳ شهر-۱۱۲

عموماً شهروندان کوهدشتی معتقدند مدیریت شهری در این شهر مفهوم خود را باخته و به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان بی شمار و فراتر از چارت سازمانی شهرداری کوهدشت محدود شده است.

شهروندانی که با ندیدن خدمات بهینه شهری و با علم به اینکه اگر عوارضی بپردازند خرج دستمزد کارکنانی می شود که کارشان نتوانسته بارقه هایی از رفاه شهری را در دلشان روشن کند، حاضر نیستند با پرداخت به موقع عوارض شهری به این ارگان برای خروج از بحران مدیریت شهری کمک کنند.

اعضای شورای شهر چهارم کوهدشت که چند نفر از آن ها حقوقدان بوده و به وظایف قانونی شوراهای اسلامی شهر واقف هستند باید خود را در مقابل افکار عمومی و حقوق قانونی شهروندان پاسخگو دانسته و به مردم بگویند انتخاب شهرداران متعدد و برکناری آن ها هر کدام به بهانه ای چه کمکی به رفع مشکلات متعدد کوهدشت نموده است.

شهردار فعلی کوهدشت نیز مستثنی از این قاعده نیست و در خصوص وضعیت نامناسب عمران، فضای سبز و خدمات شهری باید پاسخگوی مردم و رسانه ها باشد. وی پیشتر در گفتگویی کوتاه با کشکان به ارائه ی اجمالی برنامه های خود پرداخت که البته تا کنون نمود اجرایی خاصی پیدا نکرده اند.(اینجا)

شهر ۱۱۵

به تعویق انداختن خدمات رسانی و فقدان خروجی مناسب در تمام زمینه های مزبور به هر دلیل پذیرفتنی نیست.

اینکه با بهانه نمودن عدم تکافوی درآمدهای شهرداری با هزینه ها رفاه و آسایش اولیه شهروندان به مسلخ بی توجهی فرستاده شود به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

مسئول توانمند کسی است که برای برون رفت از مشکلات سازمان تحت مدیریت خود یا راهی یافته یا راهی بسازد.

اعضای شورای شهر چهارم کوهدشت و شهردار فعلی این شهر باید به دنبال ایجاد درآمد پایدار یا جذب اعتبارات عمرانی و مساعدت اورژانسی از دولت باشند. قطعاً مردم نیز با دیدن خدمات شهرداری به وظیفه ی شهروندی خود که همان پرداخت عوارض و مشارکت با این ارگان است عمل خواهند نمود.

پایگاه خبری کشکان به عنوان رسانه ای مستقل و مردمی اعلام می دارد در صورت ادامه ی روند موجود در خدمت رسانی به شهروندان اقدام به تهیه مستندات لازم از اهمال و سهل انگاری مدیران شهری و انعکاس آن به مردم و مراجع بالادستی خواهد نمود.

این رسانه همچنین آمادگی دارد خدمات احتمالی ارائه شده توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر کوهدشت در آینده ی نزدیک را منعکس نموده و به اطلاع شهروندان فهیم و مطالبه گر برساند.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جریان چیه میخای تخریب کنی کشکان نیوز ؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  الف_گ در :

  واقعاشمانمی بینید خیابانهای شهرتخریب شده اونوقت دغدغه تخریب نشدن شوراوشهرداروداری متاسفم مدعیان اصلاح طلبی به جای اصلاح خود واموردنبال فرافکنی اند

  [پاسخ]

 2. باسلام خدمت دوستان عزیز کوهدشتی،من خودم کوهدشتیم ساکن جنوب کشورم ولی هر روز پیگیر اخبار کوهدشت هستم،باتوجه به انتخابات گذشته که کاندیدای مورد حمایت شهردار و اکثریت اعضای شورای شهر با شکست مواجه شده است عالی جنابان به هیچ وجه به فکر شهر و شهرداری نیستند،من شما اعضای شورای شهر به اصطلاح منتخب مردم خواهش میکنم به فکر مردم شهر اگر نیستید الاقل به فکر دوره بعد انتخابات شورای شهر باشید که این بار نه مورد حمایت مردم ونه دیگر …….قرار دارید. و من الله توفیق

  [پاسخ]

 3. با سلام ،تاسف برای شهرستان کوهدشت از آنجا شروع شد که شهردار مجرب و کار بلدی مانند آقای کرمی را همین شورای شهر محترم به بهانه های واهی و غیر تخصصی برکنار کردند و بعد از او آقای جافریان را ،دلیلش هم از روز اول معلوم بود اینکه … و …،و تاسف دیگر اینکه آقایان تا به دنبال سیاست بازی هستن و بودند دیگر به فکر شهر و آبادانی شهر نیستند،شهر و زیبایی شهر کیلویی چند؟

  [پاسخ]

 4. از سایت کشکان ممنونیم برای این اطلاع رسانی، شهر ما کلا هیچ وقت شرایط خوبی از نظر شهرداری نداشته ولی الان خیلی بدتره انگار این شهر نه شهردار داره نه شورای شهر، متاسفم

  [پاسخ]

 5. حمله به شورا شهر شروع شد…. چون هماهنگ با طرز تفکر سیاسی کشکان نبودند…عجب به این شیوه مدیریت هرروز یک رنگ

  [پاسخ]

 6. با سلام
  به مسئله بسیار مهمی اشاره فرمودید
  حل این مشکل نیاز به یک انقلاب دارد چرا؟
  بدون استثنا تمام کوچه و خیابانها تبدیل به چاله شده اند و بهترین خیابانهای شهر هم دست کم چند چاله چوله دارند.
  این مشکل اساسی ما
  اما مشکل بعد مسئله تعمیر آسفالت. با اینکه شهرداری در معدود جاهایی از شهر به تعمیر آسفالتهای تخریبی و آسیب دیده همت می گمارد اما شوربختانه این عمل را اساسی و علمی انجام نمی دهد بطوریکه آسفالتهای ریخته شده خود دست انداز و معضل می شود ،و مدتی بعد این جای تعمیر شده دوباره شروع به تخریب می کند. اگر شهرداری جاهای مذکور،را هم اساسی تعمیر کند جای شکرش باقی است حال آنکه اینچنین نیست . برای تعمیر مکانهای آسیب دیده ابتدا آن مکان را متناسب و هندسی بر می دارند و سپس آنرا با آسفالتی مرغوب تعمیر می کنند بدون آنکه اثری از پستس و بلندی در ان دیده شود مصداقش را در بسیاری شهرهای اطراف می توان دید.
  مصداق تعمیر اساسی را در این تصاویر ببینید:
  https://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.ezstreet.ie/_/img/applications/water-main-break-repair-clonmel/ireland-pelican-county-tipperay-utility-cut-water-main-break-2013-09-0005.jpg&imgrefurl=http://www.ezstreet.ie/applications/water-main-break-repair-clonmel/&h=500&w=1140&tbnid=1ObVMMtGXueVdM:&docid=qZPB0goBu6XY5M&ei=qYj6VpS2Jcn_ywPo4IXQBw&tbm=isch&ved=0ahUKEwjUrri-hebLAhXJ_3IKHWhwAXo4ZBAzCBUoETAR#h=500&w=1140

  [پاسخ]

 7. شما در تصاویر متن بالا می بینید که شهرداری با اینکه زحمت کشیده و خیابان روبروی فوریتهای اورژانس و بنیاد شهید را آسفالت نموده اما چون این کار علمی و اساسی نبوده بعد از مدت کمی دوباره تخریب شده و هزینه ای چند برابر را متوجه شهردار و مردم نموده است.

  [پاسخ]

 8. آدم متاسف میشه آخه درمورد عملکردشورای شهروشهردارعقده دلت پیش کی بازکنی شهروندکیه؟ حقوقش کجاست ؟ گوشی وجودنداردبابابی خیال……..

  [پاسخ]

 9. واقعیت امر این است که با توجه به تصاویر مندرج در متن و سایر وضعیتهای موجود در سطح شهر در حوزه مسئولیت شهردار محترم ، در ابتدای امر اگر قصوری هست باید اعضای شورای محترم را مسئول آن قلمداد نمود زیراهمانطور که میدانیم شورای محترم شهرستان دو وظیفه اصلی دارد: انتخاب شهردار و نظارت برعملکرد آن، در واقع اعضای محترم شورا از سوی باید با شناخت و آگاهی کامل از معیارهای شایستگی ، شهردار را بر مبنای شایستگی انتخاب نماید. از طرفی با توجه به این که مهمترین و اصلی ترین اهداف نظارت، موضوع اصلاح رفتار نامطلوب مدیران و کارکنان، به منظور اجراء نمودن وظایفی است که در سازمان حکم فرماست؛ باید با اشراف کامل بر قوانین شهرداری ها و آگاهی از وضعیت شهر و تنگناها، گلوگاه ها و مشکلات موجود و با قدرت و البته دقت، توانایی نظارت بر اجرای دقیق قوانین و صحت عمل شهردار و سایر کارکنان تحت مدیریت وی را داشته باشد. یکی ازمهمترین آسیب ها ی نظام اداری ، احتمال خیانت در امانت است. از آنجایی که ، مسئولیت و منصب خدمتگذاری و مدیریت در اسلام ، امانت محسوب می گردد نه قدرت و ثروت ، هرگونه تعلل در انجام وظیفه اداری چنانچه تعمدی باشد، خیانت قلمداد می گردد. بزرگترین خیانت در این عرصه ، انتصاب مدیران نالایق و نا کارآمد است که متوجه مسئولیت شورای شهر است.

  [پاسخ]

 10. عوارض از نقل و انتقالات وسایل نقلیه من نمیدونم بابت کدوم خدمت میگیرند.البته ماشین به درد این شهر نمیخوره …قایقی خواهم خرید خواهم انداخت به آب..

  [پاسخ]

 11. سلام .ترمیم اسفالت، جمع اوری زباله و ….از وظایف شهرداری نیست بلکه وظیفه شهردار به شرح ذیل میباشد ۱ ) شهر را به امان خدا و کار سیاسی انجام دادن ۲)افزایش پاداش شورای شهر ۳)کندن اسفالت خیابانها و کوچه ها ۴)رنگ کردن دو بلوار با چهار قوطی و …)پلمپ درب مغازه هاو ……..

  [پاسخ]

 12. باسلام جریان چیه نظرات مردم کوهدشت رو ثبت نمیکنید

  [پاسخ]

 13. شورای شهر کوهدشت به معنای خودشان یعنی شورای شهرداری این یک وظیفه هم در حال حاضر هیچ کس پاسخگو نیست

  [پاسخ]

 14. آقای مسوول سایت؛ شما نه تنها مستقل نیستید بلکه خیلی خیلی جانب دارانه داری عمل میکنی مردم میدونن هم شهردار عزیز و هم اعضای محترم شورای شهر دارن از جون مایه میذارن

  [پاسخ]

  گراوند در :

  با سلام جناب مات
  منم دقیقاًبا نظر شما موافقم ،اکثر حضرات محترم شورای شهر و شهردار از جون مایه گذاشتن واسه رای جمع کردن واسه کاندیدای خاص و از جون که هیچی بلکه از تمام وسایل نقلیه ،کارکنان خدوم،قول استخدام،قول آسفالت نمودن کوچه و محله،قول قراردادپیمانکاری ،قول رنگ آمیزی،تهدید به اخراج،تهدید فسخ قرارداد،تخریب میدان اسبق فرمانداری و ……………….شهرداری دارن مایه میذاران بنده های خدا،لازم به ذکر می باشد که پس از انتخابات اضافه کاری اعضای شورای شهر وشهردار محترم بخاطر تلاشهای بی امان در زمینه تبلیغات بیشتر شده.و من الله توفیق

  [پاسخ]

 15. با سلام با دیدن این عکسها یاد خیابان های حلب و لاذقیه افتادم انگار جنگ در خیابان های ماست و خبر نداریم

  [پاسخ]


 16. باور کنید چند ماهه آشغال های منزلم و با ماشین میبرم چهار پایین خونه پرت میکنم
  دو روز پیش رفتگر زحمتکش شهرداری درب منزل اومدن و عیدی گرفتن ولی به ولله قسم شش ماه پیش یکبار تشریف آوردن برای تنظیف
  از ایشون پرسیدم که چرا شش ماه یکبار؟ گفت نیرو ندارن تمام شهرک و دادن دست ما سه نفر

  [پاسخ]

 17. باسلام و عرض تشکر از جناب دوست محمدی بابت پیگیری های مجدانه.متاسفانه تعداد چاله چوله های معابر اصلی و فرعی در شهر کوهدشت با بیش از ۹۶هزارجمعیت به مراتب بیشتر از جمعیت خود شهر است ودلیل اصلی آن عدم هماهنگی بین مدیران نهادهایی همچون اداره گاز ،برق ،مخابرات و…..می باشد متاسفانه عدم زمان بندی مناسب در اجرای پروژه های گاز رسانی ،فاضلاب شهری و…سبب شده تا در فصل هایی که بارش باران بیشتر از فصل های دیگر است شروع به اجرای پروژه هایی کنند که بارش باران برای تسطیح وزیر سازی معابر اصلی وفرعی مشکلات زیادی ازجمله نشست های متوالی برروی خاک بستر را به دنبال دارد حال سوال اینجاست که چرا ۱_پروژه ها به صورت همزمان شروع نمی شود تا یکبار برای همیشه حفر کانال صورت گرفته و یکجا عملیات تسطیح وآسفالت ریزی صورت گیرد که این خود نیز نیازمندهماهنگی بیشتر مدیران و استفاده از مصالح زیر سازی و آسفالت مرغوب است۲_در تمام پروژه های خدماتی ازجمله فاضلاب شهری ، گاز رسانی و….هزینه ترمیم آسفالت تخریب شده به حالت اول در مرحله اول اجرایی از پیمانکار مربوطه توسط شهرداری دریافت می گردد که بعد از اتمام کار مرحله تراکم خاک بستر و آسفالت ریزی به سرعت انجام گیرد پس چرا در شهر کوهدشت خبری از ترمیم مناسب معابر حفاری شده نیست؟.درپایان می توان این چنین نتیجه گیری کرد که به دلیل بدهی بالای شهرداری ها به پرسنل و پیمانکار مربوطه جهت اجرای پروژه ترمیم حفاری های سطح شهر مبالغ دریافتی از پیمانکاران ادارات گاز و…. درجاهای دیگری هزینه می شود و پیمانکار شهرداری ها به دلیل قیمت پایین پرداختی مجبورند از مصالح و آسفالت نه چندان مرغوب استفاده کنند که سبب نشست های پی در پی در سطح کانال های حفاری شده می شود .هر چند مردم کوهدشت سالیان سال است با چاله چوله های بیشمار سطح شهر پیوندی ناگسستنی بسته اند اما به عنوان یک شهروند از جناب شهردار صمیمانه تقاضامندم جهت رفع این مشکل آستین همت را بالا زده و یکبار برای همیشه با مدیریتی مناسب وکارشناسی شده برای تسطیح و هموار ساختن سطح معابر اصلی وفرعی شهر کوهدشت از تمامی امکانات استفاده نمایند.تا کوهدشتی به مراتب زیباتر ودلنشن تر را شهروندان تجربه کنند

  [پاسخ]

 18. ساکن خیابان به تصویر کشیده

  باسلام .درود برمهندس ناصر دوستی عزیز بابت پیشنهاد درج شده انصافا حرف دل خیلی ها رو زدید درود بر شما

  [پاسخ]

 19. کاش کوهدشت یک دهیار باسواد و با وجدان داشته باشد .. متاسفانه شوری و شهرداری کوهدشت همیشه خودشان باهم درگیر بوده اند و تو حل مشگلات خودشان ناتوانند چگونه میتوانند مشگل شهر را حل کنند.البته خلایق هرچه لایق. خودمان کردیم که رحمت برخودمان باد…خدمت ومسولیت پذیری کار انسانهای بزرگ وداناست..آنجا که عقاب پر ریزد/اززنبوری چه برخیزد.
  شورای محترم ما کدومشان تخصص عمرانی و شهرسازی یا معماری دارند؟!!!معلم و کدخدا و روحانی و غیره را چه به مدیریت شهری وشهرسا زی؟؟!!
  خدا بیامرزد چرچیل را که فرمود: ضعف و مشگلات جامعه بخاطر ناتوانی مسولان است و سیل و خشکسالی و حرف بهانه است.
  به قول خیلی ها کوهدشت شهر مرده است هر چیزی که دست میزاری میلنگد.نجات در تخلیه و مهاجرت از آنست تا چشم وفکرمان ا ز نابسامانیها و ظلمهآیش رها شود.امیدی بهش نیست
  خرابیهایش بیشتر از آنست که اصلاح و تعمیر شوند.

  [پاسخ]

 20. با سلام خدمت شهروندان و شهردار محترم
  مشکل کوهدشت یکی و صد تا نیست از ادارات حفار تا شهرداری همه مقصر وضعیت این شهر هستند، ادارات حفار
  مثل گاز و اب هر کدام بایستی نظارت بر حفار ی داشته باشندچون بابت غرق آب نمودن و تراکم پس از اتمام کار به پیمانکار
  هزینه پرداخت می کنند ،
  جالب تر این است که شهرداری نیروی رفته گر به صورت شرکتی و حجمی بکار گیری می کند و پس از سه ماه
  همه مدعی واحدهای اداری میشن و پول حفاری که صرفا صددرصد عمرانی هست به جای حقوق آن نور چشمی
  شوراها میشه

  [پاسخ]

 21. هرکسی که به ا قایان شورای شهر رای داده لیاقتش اسفالتهای زوار دررفته خیابانهای رنگ ورورفته این شهره!!؟…

  [پاسخ]

 22. مردم شریف کوهدشت که باتعصب خاص ازکاندیداهای مجلس تاپای جان حمایت میکنندآبادانی وزیبائی وآسفالت شهرمیخوان چکار؟؟؟ تعطیلات نوروزی اومدم کوهدشت بخداازوضع ونابسامانی شهربی صاحب پشیمان شدم.

  [پاسخ]

 23. درود بر مهندس دوستی عزیز انصافا تحلیلتان عین واقعیت بود دست مریزاد .درود بر شجاعتتان .البته شما فرزند خلف استاد دوستی هستید و انتظاری جز این از شما نبود

  [پاسخ]

 24. انشالله در سال اقدام و عمل اوضاع شهر بهتر شود .انشالله

  [پاسخ]

 25. باسلام تا کسی میخواهد حرفی بزند می گویند تخریب می کنی بابا کشکان یک سایت اطلاع رسانی ودرعین حال منطقه ای است باید زبان مردم باشد اگر کار شهرداری به سامان باشد کسی بیهوده انتقاد نمی کند خدا وکیلی رفتگر خیابان طالقانی وسط شهر کیست؟ در سال گذشته چند بار جدول ها را پاک کرده خیابان را چند بارجارو کرده؟ چرا مردم باید هرروز خودشان جدول بمالند -؟کاش شهرداری اسم سفور خیابانها را اعلام کند یا نام شرکت تنظیف منطقه را

  [پاسخ]

 26. شهرمون هتل نداشت که خوب حالا داره،خانه معلم نداشت که حالا داره،المان های شیک نداشت که حالا داره ،بزرگراه نداشت که خوب حالا بزرگراه کوهدشت -خرم آبادهست،اگو شهری نداشت که حالا داره ،حالا اگه شهرداری یه تکونی به خودش بده توریست که بریزی تو شهرمون بابایکم به فکر این جوون بیچاره و میانسال بدبخت باشید تاکی مریضی و بی کاری و علافی و نون خشک خوردن آخه خدا راخوش می آد،من یه سال به کسی نگفتم بیادخونم چون آشغال جلوی خونم تلنبار شده شهرداری نمی آدببره،آسفالت نداریم،مستاجریم،پول نداریم، روزها فقط یه وعده می تونیم شام ناهار بخوریم به خدا ما آدمیم،فقط اونایی که توی شهرک امام یا مهر یا سمت میدون آزادگان وسیدالشهدا و باهنر و دانش آموز میشینن آدم نیستن اونا پول دارن هرشب کباب و برنج دارن ولی من چی کارکنم که دیپلم دارم ،پسرم رفته خرم آباد مونده حتی عیدها نمی خوادخونه که مبدا من بی پول بمونم تازه برام پول میفرسته،دخترم رفته بروجرد مونده داره لیسانس می گیرد،پسرکوچکم رفته اراک داره فوق دیپلم می گیرد،بابایکم به فکرمابیچاره های تازه آباد باشید تورا به خدا

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط