سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۹:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ فروردین ۱۳۹۵در ۷:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 623 بازدید کد خبر:55145 چاپ خبر

خطبه های نماز جمعه امروز کوهنانی

0

نماز جمعه ی این هفته ی بخش کوهنانی شهرستان کوهدشت به امامت حجت الاسلام آروانی امام جمعه ی این بخش برگزار شد. به گزارش کشکان، ایشان در خطبه اول با توصیه همگان به تقوا نشانه شیعیان را اطاعت از گفتار ائمه و الگو برداری از سیره آنها دانست. در ادامه بحث سبک زندگی اسلامی با […]

index

نماز جمعه ی این هفته ی بخش کوهنانی شهرستان کوهدشت به امامت حجت الاسلام آروانی امام جمعه ی این بخش برگزار شد.

به گزارش کشکان، ایشان در خطبه اول با توصیه همگان به تقوا نشانه شیعیان را اطاعت از گفتار ائمه و الگو برداری از سیره آنها دانست.

در ادامه بحث سبک زندگی اسلامی با اشاره به گوشه هایی از زندگی حضرت زهرا (س)از جمله موارد را تشکیل خانواده ،ازدواج به هنگام، تربیت فرزند نقش همسری و مادری و خدا محوری می دانست که از جمله عوامل رضایتمندی شادابی و قناعت و تحمل مشکلات و سختیها از جمله آثار آن میباشد. وی از جمله وظایف زن و شوهر را ایجاد فضای مذهبی در خانه ،احترام متقابل زوجین ،ابراز محبت و ابراز تشکر و مطرح کردن خواسته ها به صورت غیر مستقیم عیب پوشی اصل تغافل گذشت و مدارا و تحمل از جمله ضروریات دانست و با اشاره به آیه قرآن ((هن لباس لکم و انتم لباس لهن)) زن و شوهر را زینت هم و ساتر عیوب یکدیگر  و کمک کننده به رشد تعالی مادی و معنوی دانستند.

ایشان در خطبه دوم نیز با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و عید نوروز بر ترویج سنتهای حسنه و تقویت آداب و رسوم اسلامی در نوروز تاکید کرد و صدیقه طاهره را در ابعاد مختلف و عرصه های گوناگون فردی اجتمایی ،خانوادگی و سیاسی الگوی مناسب دانست و از جمله شاخصه های زندگی ایشان را دشمن شناسی انجام تکلیف و ایستادگی در مقابل انحراف و فتنه دانست. وی همچنین ۱۲ فروردین را نمایش مردم سالاری دینی دانست و بر حفظ سیرت اسلامی انقلابی جمهوری اسلامی در مقابل توطئه  حفظ صورت اسلامی و حذف سیرت اسلامی انقلابی تاکید کرد و سیرت جمهوری اسلامی را مایه افتخار و عامل عزت و امنیت اقتدار و پیشرفت دانستوی در ادامه مراد از تغیر رفتار توسط امریکایی ها را در واقع تغییر نظام و سیرت اسلامی انقلابی دانست و با اشاره به شعار سال و سخنرانی مهم رهبری در مشهد آن را حاوی نکات مهم دانست که شایسته است مسئولین و مردم توجه لازم را داشته باشند و گفت: متاسفانه عده ای از شعار سال به نصب بنرگذاری همایش و سخنرانی اکتفا میکنند در حالی که هدف اعلام رویکرد و سیاست گذاری نظام است.

وی اقتصاد مقاومتی را علاج مشکلات کشور و مقابله با تهدیدات و تحریمها دانست و بر حمایت از تولید داخلی تاکید کرد و افزود: مبادا کشور به بازار مصرف کالای خارجی  تبدیل شود که ضربه به اقتصاد بومی و باز گذاشتن راه فشار و تحریم و کمک به اقتصاد و اشتغال بیگانگان است.

ایشان نداشتن برنامه و مدیریت را نقطه سیاه دانست و دل بستن به وعده و تعهدات امریکایی ها و چشم به بیرون دوختن را با توجه به شواهد و سوابق دل بستن به سراب دانست و گفت نتایج برجام در رفع تحریمها باید سر سفره مردم و روی زمین مشاهده شود نه با سخنرانی و شعار آمار و گزارش غیر واقعی.

وی سلاح موشکی را عامل بازدارندگی و اقتدار امنیت کشور دانست و آن را غیر قابل مذاکره دانست و گفت آمریکا باید پاسخ دهد که با چند هزار کیلومتر فاصله در منطقه خلیج فارس چه میکند؟ جز برای توطئه، غارت سلطه و تهدید؟پس باید در مقابل این کشور غیر قابل اعتماد و زورگو قوی و آماده بود.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط