سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۵:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۰۴ فروردین ۱۳۹۵در ۳:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 1,277 بازدید کد خبر:55099 چاپ خبر

آرای منتخب سوم اصفهان ابطال شد

0

براساس ابلاغیه شورای نگهبان

استاندار اصفهان با اعلام ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از وزیر کشور خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم. رسول زرگرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی نتایج انتخابات در حوزه‌های […]

ubwyj8lmkoxzqqldifwl

استاندار اصفهان با اعلام ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از وزیر کشور خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.

رسول زرگرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی نتایج انتخابات در حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان اظهار داشت: براساس اعلام شورای نگهبان صحت انتخابات در ۱۵ حوزه انتخابیه اصلی و ۳۵ حوزه انتخابیه فرعی تأیید شده است که در این میان فقط تکلیف انتخابات سمیرم و شهرضا مشخص شده که نتیجه انتخابات در این حوزه نیز در دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

وی درباره بررسی صحت انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان بیان کرد: براساس ابلاغیه شورای نگهبان که در اختیار استانداری اصفهان قرار گرفته است، آرای منتخب سوم مردم اصفهان باطل شده اما آرای منتخبان اول، دوم، چهارم و پنجم صحیح و مورد تأیید قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با بیان “شورای نگهبان در آخرین روز سال ۹۴ این نامه را به ما ابلاغ کرد” تصریح کرد: من در روز اول فروردین در همین رابطه با وزیر کشور صحبتی را مطرح کردم و درباره اعتراض منتخب سوم انتخابات نیز مسائل عنوان‌شده را به وزیر بیان کردم.

وی افزود: ما از وزیر خواستیم تا علت ابطال آرای منتخب سوم اعلام شود که این موضوع اکنون در حال پیگیری است و باید منتظر نتایج بمانیم.

زرگرپور راجع به نحوه ورود نماینده جایگزین منتخب سوم اصفهان به مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس آراء، نفر ششم ۲۶٫۲ درصد آراء را به خود اختصاص داده اما در این باره شورای نگهبان باید تصمیم‌گیری کند.

استاندار اصفهان با ابراز اینکه تصمیم شورای نگهبان درباره چگونگی تکمیل فرآیند انتخابات در حوزه انتخابیه اصفهان فصل‌الخطاب است، گفت: ما پیشنهاد می‌کنیم که نفر ششم جایگزین شود اما در این باره هرچه از سوی شورای نگهبان اعلام شود، باید اجرا شود.

مینو خالقی کاندیدای اصلاح طلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ار حوزه انتخابیه اصفهان بود که توانست با آرای مردم جایگاه سوم را بدست آورد.

مینو خالقی، متولد ۱۳۶۴ است. او مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق ارتباطات را دارد و دانشجوی دکترای رشته حقوق عمومی است. خالقی در زمینه محیط زیست نیز فعالیت‌هایی داشته است.

ستاد انتخابات کشور پس از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه شماره ۱۰۰ خود نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اصفهان را اعلام کرد که بر اساس آن مینو خالقی نفر سوم بود.

در حوزه انتخابیه اصفهان از مجموع ۶۷۱,۴۷۱ اخذ شده، مینو خالقی با کسب ۱۹۳,۳۹۹ رأی پس از حمیدرضا فولادگر و ناهید تاج‌الدین قرار داشت.

بیانیه مینو خالقی، نماینده رد صلاحیت شده اصفهان

مردم بزرگوار و شریف ایران

با تبریک ایام مبارک سال جدید و آرزوی خوشبختی و سلامتی برای یکایک آحاد ملت ایران
من به عنوان کاندیدای تایید صلاحیت گشته از سوی شورای محترم نگهبان وهمچنین منتخب مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی با ۱۹۳۳۹۹ رای صحیح ماخوذه( بنا بر اعلام رسمی فرمانداری اصفهان و نهادهای نظارتی) که تا کنون هیچ ابلاغی مبنی بر تخلفات تبلیغاتی یا دیگر مواردی پیرامون رد صلاحیت دریافت ننموده و پس از شروع تبلیغات انتخاباتی تا کنون هیچ جلسه ای با اعضای محترم شورای نگهبان و هیئت نظارت نداشته ام, به استحضار میرسانم:
شایعات,فضاسازی و بی اخلاقی های بی حد و اندازه ای نسبت به اینجانب روا داشته شده و  مواردی را به اینجانب منتسب نموده اند که هر یک به تنهایی به منزله زیر سوال بردن شخصیت و آبروی یک مسلمان می باشد و بعضا دارای حدود شرعی است و نیازمند برخورد سریع و قوی مسئولین امر و مسئولین انتظامی و قضایی, در یک جامعه اسلامی است که به حق بنا به فرموده معصوم صلوات الله علیه حرمت آبروی مسلمان بالاتر از حرمت خانه کعبه قلمداد گشته است.
اینجانب به عنوان منتخب مردم شریف اصفهان که خود را امانتدار این ودیعه بزرگ و حمایت و حراست از آن میدانم, و همچنین به عنوان یک شهروند ملتزم به قانون در عین تکذیب تمام واگویه ها علیه اینجانب,از تمام دستگاههای انتظامی و امنیتی کشور خواهشمندم به شدت, با تمام شایعات و بی اخلاقی هایی که از سوی نا اهلان, با سوء نیت تمام در فضای مجازی و غیر آن نسبت به منتخب مردم شریف اصفهان صورت میگیرد برخورد و از مسئولین امر خواهشمندم به سرعت به چنین اکاذیبی که بعضا از سوی برخی افراد و شبکه های اطلاع رسانی,من غیر حق,مطرح میشود و مصداق بارز عناوین مجرمانه تشویش اذهان عمومی, نشر اکاذیب و افترا میباشد برخورد نموده, و از آبروی مسلمانان در برابر چنین هجمه هایی در یک جامعه اسلامی که باید الگویی برای دیگر جوامع مسلمان باشد, دفاع نمایند.
مسلما در این میان مسئله آراء مردم به عنوان حق الناس که مورد تاکید مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) میباشد, و حق اینجانب به عنوان شهروندی که با انواع افتراء مورد هجمه واقع گشته است, مطرح بوده و دقت نظر مسئولین امر و در نظر گرفتن ادله قطعیه شرعیه و قانونی از نهادهای نظارتی که بنا بر پیکره نظام مقدس اسلامی و قانون اساسی شکل گرفته اند مورد انتظار می باشد.

و العاقبه للمتقین

مینو خالقی

۱۳۹۵/۱/۴

 

دیدگاه

  1. ای خدا ببین به کجارسیده ایم که باوجودی که هنوز مردان وزنان نسل های اول ودوم انقلاب درقیدحیات هستند فردی ۳۰ساله یعنی کسی که ۷سال بعدارانقلاب به دنیا آمده وهیچیک از مراحل انقلاب ودفاع مقدس رادرک نکرده باید نماینده مجلس مان شود ؟

    [پاسخ]

    شهروند در :

    متاسفم برای این طرز تفکرت.اینو بهش میگن جمود فکری

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط