سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۴:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۴در ۸:۵۸ ق.ظ تعداد بازدید: 2,303 بازدید کد خبر:54922 چاپ خبر

به درویشی قناعت کن؛ که سلطانی خطر دارد!

0

مصطفی شکری

توضیح: یادداشت حاضر به قلم آقای مصطفی شکری، علی رغم عدم تصمیم تحریریه کشکان به انتشار آن به درخواست و اصرار مخاطب خاص آن یعنی آقای اسماعیل دوستی منتشر می شود. این انتخابات فواید بسیار خوبی داشت. از جمله وحدت بی سابقه و همراهی و همگامی عزیزانی که بعضاً در کنار هم بودنشان بعید به […]

داسماعیل-دوستی-۳۸۰x306

توضیح: یادداشت حاضر به قلم آقای مصطفی شکری، علی رغم عدم تصمیم تحریریه کشکان به انتشار آن به درخواست و اصرار مخاطب خاص آن یعنی آقای اسماعیل دوستی منتشر می شود.

این انتخابات فواید بسیار خوبی داشت. از جمله وحدت بی سابقه و همراهی و همگامی عزیزانی که بعضاً در کنار هم بودنشان بعید به نظر می رسید. این موج عظیم مردمی و این حماسه ی شور و نشاط در نوع خود بی سابقه بود. اینکه عزیزان «نیک نظر و دوراندیش» در هیچ حالتی «دل سرد» نشدند و از پای ننشستند، خود «کلاس درسی» برای سایر شهرها و بلکه «کل کشور» است.
انصافاً که انتقال ده ها هزار رای از یک فرد به فرد دیگر، اوج شعور اجتماعی و بلوغ سیاسی این مردم را نشان می دهد. جناب محمد آزادبخت برای ۲ هفته به صحنه آمد؛ اما چه حماسه ی عظیمی خلق شد! این حماسه، هنر همه ی همراهان بود!
از نکات دیگر این انتخابات «رسوایی» برخی از افراد بود! افرادی که «گفتار و کردارشان» متناقض است! این افراد خود را از همراهی و همگامی با خیل عظیم مردمی محروم کردند و بعضاً به صورت این مردم مظلوم چنگ زدند!
چه حکایت غریبی است! بر همان مردمی که روزی اوج شان داده اند، ریشخند می زنند و «رای و نظرشان» را به سخره می گیرند!
هلا، ای جنابان پر مدعا! بد وفایی ها، پشت ما را شکست!
اما سخنی با جناب دوستی عزیز!
با اختلافتان با دیگران کاری ندارم. اما یک سوال از آن جناب محترم دارم. مگر نه این است که بسیاری از «نیک نظران و خیر اندیشان» و جوانان این دیار به انحاء متفاوت شما را به همراهی و همگامی با جریان «همیشگی تان» فرخواندند؟ چرا سکوت کردید و جواب رد دادید؟ وقتی اصلاحطلب اصیل و با ریشه ای در صحنه هست و احتمال بُردش هم «قریب به یقین» است، دیگر از دیگری حمایت کردن چه مفهومی دارد؟ بپذیرید که از جریان «همیشگی تان» فاصله گرفته اید!

انصافاً که «وفا» گمشده روزگار ماست! به یاد بیاورید که این مردم چه وفایی به شما کردند و شما چگونه جواب آنها را دادید! آیا زیبنده نبود در این زمینه که حداقل همراهی نمی کنید، سکوت کنید؟ البته وفای شما به مسئول ستاد انتخاباتی تان (محمد آزادبخت) نیز در نوع خود بی سابقه است! دستمریزاد!

دو جمله از دوست ارجمندم، جناب پرویز گراوند:
«نتیجه اینکه آن عده از اصلاح‌طلبان که تا کنون مُردَد کنار ایشان (ملکشاهی) مانده‌اند اگر به اعتبار دوستی اصلاح‌طلب شده‌اند که هیچ؛ اما اگر به اعتبار اصلاحات در کنار دوستی بوده‌اند، در این روزها همراه با انتخابات مجلس در آستانه‌ آزمون اصلاح‌طلبی قرار گرفته‌اند و دیگر هیچ.»
جناب دوستی عزیز! در نوشتار سابقم به شما عرض کرده بودم که به همراهی سایر دوستان «خرسندی» دهید زیرا که «در این بازار اگر سودی ست با درویش خرسند است». اکنون که خرسندی ندادید به شما عرض می کنم که «به درویشی قناعت کن؛ که سلطانی خطر دارد!»

مصطفی شکری
دانشجوی دکترای اقتصاد

۲۳۴۶۷۸۹

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ازکی شما نماینده مردم شدید جنازه بازی دفن شده خجالت بکش فکر کردی باسوادی از شرافکار افراطی شما راحت شدیم

  هنوزجوانی ،خام ،اگردرویش نباشی سلطانی خطردارد اگرعقبه خود رامیدیدی گفتارت برعکس میشد درضمن ازجانب مردم صحبت نکن که این مردم بسیار شریف ونجیب هستند خود تصمیم گیرنده هستند نه امثال شما

  [پاسخ]

  نام در :

  بنده به عنوان یک شهروند مطلب بالا را تایید می کنم.
  دوستی خودش بهتر می داند که اکثریت مردم کوهدشت از او و عملکردش ناراضی هستند.

  [پاسخ]

  شهروند در :

  باید خدمت مبارکتان عرض کنم که حرف آقای شکری عزیز حرف همه مردم کوهدشت است …

  [پاسخ]

  رستاخیز در :

  درودبرمصطفی عزیز احسنت عین حقیقت گفتی مرحبا.

  [پاسخ]

 2. از کشکان بعیده گذاشتن این یادداشت ها که در حد یک کامنته. لطفا دقت کن کشکان.

  [پاسخ]

 3. درود بر کسانی که صادقانه مسائل را تحلیل می کنند.
  از دوستی انتظار دیگری می رفت…

  [پاسخ]

 4. گذشت دیگر…
  وقت وحدت است ما هم به ظرفیت امثال دوستی نیاز داریم و هم به فکر و ایده جوانان امثال شکری.
  یقینا ما همه توسعه کوهدشت را میخواهیم. آقای ملکشاهی هم خودش متعهد به خرد جمعی کند و سعی کند بدون جناح بندی از حداکثر ظرفیتها استفاده کند.

  [پاسخ]

 5. ببخشید منظورتان از توضیح بالا چیست ؟یعنی شما هرمطلبی را در باره هرکس که می خواهید انتشار دهید اول از مخاطب آن مطلب اجازه می گیرید؟ یافقط در باره آقای دوستی این گونه عمل می کنید!؟

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام عرض کرده ایم تحریریه به دلایل مشخص بدون اطلاع آقای دوستی تصمیم بر عدم انتشار این مطلب داشت. اما ایشان اصرار بر انتشار نمودند ما هم منتشر نمودیم.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

  درد در :

  بایدم اصرار کنه! حالا با خودش میگه یه کول مه!

  [پاسخ]

 6. درود بر جوانان لایق این شهر. هنوز در کار دوستی مانده ام نمیدانم خدای نکرده مسائل شخصی و صرفا اختلاف با برخی افراد موجب این حرکت او بود؟!

  [پاسخ]

 7. “خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی”
  اگر به سابقه انتخابات های قبلی نگاه کنیم، یقیناً عملکرد خیلی دیگر از دوستان و بزرگان قابل نقد خواهد بود.
  اصولاً نمی توان کسی را یافت که “بری از خطا” باشد!
  اما نه تنها در ذهن بنده، بلکه به زعم بسیاری از عزیزان، عملکرد جناب دوستی در این دوره “چندان قابل دفاع نیست.” امیدوارم که در سر فرصت دلایل این عزیز را بشنویم تا شاید که برخی از ابهامات رفع شود.
  به هر حال بر طبق “قانون” انتخابات کوهدشت توسط شورای محترم نگهبان تایید شده است. امیدوارم که فصل همدلی و همزبانی برای توسعه و تعالی این دیار محروم شکل بگیرد.
  با سپاس از خدمات مثبت همه ی نمایندگان ادوار گذشته، اگر هر کدام از آن عزیزان “صرفاً یک قدم حیاتی” برای توسعه و تعالی این منطقه محروم برمی داشتند، تاکنون ۹ قدم حیاتی برداشته شده بود!
  راه توسعه با “فکر و برنامه کارشناسی شده” عملیاتی خواهد شد. یقیناً هر برنامه “کارشناسی نشده ای” محکوم به شکست است! متأسفانه ما تا به حال برنامه های کارشناسی نشده بسیاری داشته ایم که هیچ یک از آنها عملیاتی نشده است.
  انتظار می رود که زین پس مسئولین محترم با سنجش تمام ابعاد یک طرح، پیگیر عملیاتی شدن آن باشند.
  باز هم دعا می کنم که
  “خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی”…

  [پاسخ]

  روستایی در :

  میشه بفرماییدبرنامه کارشناسی شده کاندیدای موردحمایت بی حدوحصرجنابعالی کدام است؟

  [پاسخ]

  یار در :

  درود بر فرزند شجاع طرهان بزرگ؛ شکری عزیز
  پاینده باشید.
  دوستی باید بداند که خطایش در اذهان این مردم مظلوم ثبت شده است.

  [پاسخ]

 8. خرم آباد- یک ژورنالیست

  با سلام و تبریک عید نوروز به مخاطبان گرامی سایت وزین کشکان
  جناب شکری عزیز
  فارغ از هرگونه اظهار نظر در خصوص مطلب شما
  باید خدمت انورتان عرض کنم، به عنوان یک ژورنالیست سوژه شما را تکراری دیدم، چراکه همین جمله شما که خمیر مایه یادداشت تان شده است، شعاری تخریبی است که در دوران انتخابات گذشته و درست در زمان کاندیدا شدن جناب دوستی بر دیوارها نقش بست(به درویشی قناعت کن که سلطانی خطر دارد)
  باید بنده را ببخشید که این گونه اظهار نظر کردم. اما گفتنش ما را آسوده خاطر کرد.
  کاش انتخاب تیتر و پیام مطلب تان برگرفته از جمله تخریبی گذشتگانی که از این روش به هیچ رسیدند، نمی‌بود، که برخلاف این واگویه تخریبی همین جناب درویش سوژه تان به سلطانی رسیده است.
  و اما کار شما حرکتی بس بیهوده و پایان این ره به تُرکستان است.
  بدرود

  [پاسخ]

 9. درود برشرافتت شکری

  [پاسخ]

 10. سلام آقای شکری ،علی «ع» فرموده اذا تم العقل قل السلام!!!!!!

  [پاسخ]

 11. آقای شکری با توجه به جوان بودنتان توصیه میکنم اول سوابق سیاسی اصلاحات خصوصا ان دوره از انتخابات را که جناب مهندس دوستی کاندیدای مجلس شدند را مطالعه بفرمائید که چه بی مهریها وناجوانمردیها درحق دوستی و اکثریت اصلاح طلبان توسط همین جناب کرمانشاهی صورت گرفت تا جائی که کوچک و بزرگ این دیار شکی بر انحصار طلبی به اصطلاح جناب ۱+۶ نداشته و ندارند بعد قضاوت کنید آیا ایرادی بر آ آقای دوستی وارد می دانستید؟

  [پاسخ]

  محمد ولیپور در :

  جوان بودن چیه ؟؟؟ باید حرفها را زد کاری به جوان پیر نداره درودبر شکری جوان با صداقت با شهامت با اصالت

  [پاسخ]

 12. جناب آقای ملکشاهی و جناب دوستی یک بار نگفتند که ای مردم ، رای ، حق الناس است، مراقب باشید ، بلکه کوشیدند صندوق های رای مردم را به دست نا اهلان بسپارند .

  [پاسخ]

 13. اصلاح طلبی اقیانوسی

  اقای دوستی لطفا به اقای شکری جواب ندهید و ایشان رو بزرگ نکنید،توصیه من به اقای شکری هم این است که یک بار شعر اقای محمد زاده رو در رابطه با باباگردعلی و جوانانش مرور نمایند و بیشتر از این دور نگیرند و مثل نویسندگان دوران غزنوی قلم نزنند و ذهن و قلم خویش را از حالت اجیری در اورند و در مسیر ن والقلم و ما یسطرون هدایت نمایند غرور نشانه نادانی است که ایشان به ان مبتلا گشته اند اینان چند نفری بودند که با چند روز کار کردن در ستاد روحانی تصورشان شان این بود که اقای روحانی جهت اداره امور شهر کوهدشت از انان نظر خواهد خواست ولی در عمل دیدند که هیچ عددی نبوده و نیستند،به هر حال اقای دوستی اثبات کرد که جایگاه و قدرت ایشان ار گروه شش بعلاوه یک بیشتر و قویتر است و انان بدانند با تخریب ایشان ره به جایی نخواهند برد همه انان چهل و شش هزار رای اوردند ولی از مجموع ارا اقیانوس حداقل بیست هزار رای که از ان اصلاح طلبان بود مربوط به اقای دوستی بود.من اگر به جای اقای شکری باشم با جوابی که اقای باقرپور به ایشان داد و وی عملا کم اورد،دیگر قلم خویش را برده کهشانیها نمیکردم.

  [پاسخ]

  ادینه در :

  ممنون اقای باقرپور

  [پاسخ]

  ع خدایگان در :

  جناب اصلاح طلبی اقیانوسی! خلط مبحث نموده ای” نوشته آقای شکری نظرشخصی خودشان بوده گرچه ممکن است عده ای ازمردم باباگردعلی هم مانندمردم دیگربلاد به دلیل جانبداری از کاندید موردنظرآقای شکری نوشته ایشان راتاییدکنندامابازهم دلیل نمی شودکه حضرتعالی باتمسک به شعردوستانه آقای محمدزاده-که با برخی ازدوستان خودشوخی نموده وهمان زمان هم جوابیه ای به صورت شعروالبته بازهم به شوخی دریافت نموده- خواسته یاناخواسته هرچندبا کنایه به مردم شریف باباگردعلی بی احترامی نمایید. ضمنا توجه داشته باشید علیرغم برخی محدویت ها وعلیرغم جوسنگین ضدملکشاهی وتلاش برخی افراد درجهت دخالت دادن مسایل قومی وقبیله ای وبعضاتلاش برای ایجادتعصب مبنی بر دوقطبی و جغرافیایی نمودن انتخابات -کوهدشتی ورومشکانی دانستن کاندیداها وبالطبع رای دهندگان- وباوجودکاندیدابودن عزیزی ازطایفه بزرگ وبزرگ منش آدینه وند وعلیرغم وجودافرادموثرسیاسی ازاهل باباگردعلی که بیش وپیش ازآقای آزادبخت داعیه کاندیداتوری داشته وعضو گروه موسوم به ۱+۶بوده وهمگی له رقبای آقای ملکشاهی تلاش نموده اند وباوجودپیش بینی حداکثر۱۰درصدرای برای ملکشاهی توسط اکثر آنان دراین روستا “بالغ بر۳۵درصدمردم باباگردعلی به آقای ملکشاهی رای داده اند.وکلام آخراینکه پیشنهادمی کنم نه به خاطر تعدادآرای یادشده بلکه به دلیل اینکه مردم باباگردعلی شایسته تکریم واحترام هستندازآنان عذرخواهی نمایید.

  [پاسخ]

  کارشناس در :

  خدایگان عزیز مطلب خوبی نوشتن .چرا به خاطر انتخاباتی که معلوم نیست نفعش به کی میرسد قوم های شرافتمند طرهان بزرگ رو به سخره بگیریم .ما در شوخی های روزمره مان از ادبیات ویا اشعاری جهت مزاح استفاده میکنیم .اما نباید در منابع رسمی از این عبارات استفاده شود .اصلاح طلب اقیانوسی عزیز من خود طرفدار جناب ملکشاهی بودم .رومشگانی هم هستم .اما وقتی سخن از تفرقه ودودستگی بین مردم دیار طرهان بزرگ به میان میاد خدا رو شاهد میگیرم سخت نراحت میشم .خواهشن به همه اقوام احترام بگذاریم .چون در اخر کوهدشت ورومشگان .درب گنبد وکونانی وطرهان ید واحده هستن وطرهان بزرگ (درود بر ایران وایرانی

  [پاسخ]

 14. چه خطایی بالاتر از اینکه به خاطر منافع شخصی خط عوض کنیم؟!
  من که ترجیح می دهم همان درویش بمانم…

  [پاسخ]

 15. با سلام بر کشکان همیشه جاری. انصافا درج مطالب جناب آقا رضا بهرامی بر اعتبار سایتتون می افزاید که متاسفانه با این …. جناب شکری که اسمشونو هم تحلیل می ذاره بر باد میره.

  [پاسخ]

 16. جوانان سیاسی شهرم تمنای تجلی دارند؛ تمنای دیده شدن

  [پاسخ]

 17. اقای شکری حا که از جانب ما حرف زدی

  [پاسخ]

 18. چرا در این گیرودار کسی دم از اخلاق نمیزنه چرا همش بی حرمتی؟!جای تاسف داره رقیبان اصول گرا از الان به فکر مجلس یازدهم هستن که آقای پیریایی رو علم کنن،ولی بزرگان ما…چه بخایم چه نه دوستی وزنه سنگینیه پس باید سعی کنیم متقاعدش کنیم ایشان قطعا دلیلی برای خود دارن که ازین جمع دوری میکنن جناب شکری عزیز پس شما هم بعنوان یک اصلاح طلب دلسوز بذار این آقایان به فکر اتحاد باشن مشکل آنان که بزرگتر از مشکل هسته ای نیست!بالاخره تو این شهر دکتر ظریفی پیدا میشه این اختلافاتو ختم به خیر کنه

  [پاسخ]

 19. هم کلاسی سابق اقای شکری

  سلام اقای شکری امیدوارم که همیشه موفق باشید. ولی در دوران راهنمایی و دبیرستان یک عادت ناپسند داشتید واکنون باز هم متاسفانه همین عادت بد را یدک میکشید تند روی بی حد و حصر که لج پشتوانه ان است شایسته شما نیست

  [پاسخ]

  ادینه در :

  سخن حق برای شما تلخ است. لج را انهایی کردند که به صورت مردم مظلوم جنگ زدند

  [پاسخ]

 20. هم کلاسی سابق اقای شکری

  دوست عزیز سخن حق برای من تلخ نیست .من نه طرفدارآن بودم و نه این .من فقط از یه هم کلاسی سابق انتقاد کردم.شماهم موفق باشید

  [پاسخ]

 21. قابل توجه نوقلمان عزیزاقای دوستی باتمام احترام به درویش ودرویش مسلکی سالهاست به مهربانی وعطوفت سلطانی می کند(تاکورشودهرانکه نتوانددید)

  [پاسخ]

  شهروند در :

  به همین خیال باش

  [پاسخ]

  داود رشید در :

  مهربانی و عطوفت یا بی مهری و بی وفایی؟! و چنگ زدن به صورت مردم؟!

  [پاسخ]

 22. جناب شکری اگر سعی کرده اید که مجدد آقای دوستی جواب شما را بدهند در اشتباهی .دوم اینکه انتقال دهها هزار رای از یک کاندیدایی به کاندیدای دیگر شما همزمان به مردم حامی استاد آزادبخت و خود شخص محترم ایشان کرده اید اگر چه بنده به کاندیدای شما رای نداده ام اما همان گزینه اول شاگرد جناب آزادبخت بوده اند و به لحاظ عقبه سیاسی باید گزینه اول شما هنوز در مکتب آزادبخت درس پس بدهند . و در پایان دوست عزیز راههای زیادی برای معروفیت هست بهتر است بجای نگاشتن یک مشت کلمات تکراری و پوشالی ……

  [پاسخ]

  نارنجک صوتی! در :

  اتفاقا به نظرم نوشته دکتر شکری آنچنان محکم است که کسی را یارای پاسخ گفتن نیست.
  کجاش نادرسته؟ بیان رسوای برخی؟
  بیان بی وفایی ها؟
  بیان چنگ زدن به صورت مردم؟

  [پاسخ]

 23. اقای شکری تند رانندگی میکنید چون ناشی هستید و خام می خواهی ناشیگری خود را با تند رانندگی کردن کتمان کنید ،لطفا آهسته چون جاده پیچ و خم زیاد دارد خدای ناکرده باعث……….خودتان نشوید .دانشجوی دکترا ودکتر بودن زیاد است .

  [پاسخ]

 24. دوستی اگر دور قبل برای حمایت از ملکشاهی دلیل داشت این دور هیچ دلیلی ندارد.
  بنده هم خودم دور قبل به ملک رای دادم ولی این دور به همراه خیل عظیم مردم برای تغییر بودم

  [پاسخ]

 25. جناب اصلاح طلبی اقیانوسی
  سلام علیکم
  توانایی رفتار کردان با دیگران به صورت محترمانه آن ها را نیز به داشتن رفتار ی مودبانه ترغیب می کند . داشتن چنین رفتارو برخوردی به طور معمول ،دشوار نیست .البته در وضعیت های بینش و گرایش سیاسی هنگام انتقاد کردن از طرف مقابل ،حفظ ادب و نزاکت دشوار تر خواهد بود. باید اذعان داشت، اگر از دیگران انتظار بر خورد محترمانه داریم، اما رفتار خودمان مودبانه نباشد، این نشانه ی ضعف شخصیت است. اینکه توصیه نموده اید؛ آقای دوستی به آفای شکری جواب ندهد و ایشان رو بزرگ نکند، ازدیدگاه اسلام چنین توصیه ای مردود است؛ زیرا از نظر اسلام ملاک بر تری انسان ها تقوای الهی است، نه داشتن پست و مقام و کسی که انسان را نیز بزرگ می کند خداوند است نه احدی از بندگانش که خود ازمخلوقات او ست.
  اینکه با استناد به شعر اقای محمد زاده، باباگردعلی و جوانانش را به باد انتقاد گرفته اید وآقای شکری را به دور گرفن و قلم نزنند در تقلید از نویسندگان دوران غزنوی متهم کرده اید واز ایشان خواسته اید که ذهن و قلم خویش را از حالت اجیری در اورند و در مسیر ن والقلم و ما یسطرون هدایت نماید. کار پسندیده ای نیست. اصلاح طلب عزیز در وهله ی نخست باید گفت مفاد نامه آقای شکری به جناب دوستی هچگونه سنخیتی با شعراقای محمد زاده، در رابطه با باباگردعلی و جوانانش ندارد. دوما اگر می خواهید با این تفکر به روند اصلاح طلبی به پردازید؛ واقعیت امر این است که حضرت تعال باید ذهن و قلم خویش را از حالت اجیری در اورید و در مسیر ن والقلم و ما یسطرون هدایت نماید.
  جناب اصلاح طلب عزیز این را بدان که در اندیشه سیاسی، اسلام وظیفه سنگینی در راستای اجرای دقیق قانون ،عدالت، احقاق حق و امانتداری برعهده کار گذاران حکومت و خواص قرار داده است و بر اساس اصول مردم سالاری دینی هرفردی باید به پیشرفت و تعالی جامعه ی خویش بیندیشد و در این راستا عملکرد کارگزاران و خواص را رصد کند و هرگونه عملکرد انحرافی از میر پیشرفت و تعالی را به نحو دلسوزانه ای انتقاد کند. اگرعملکرد کار گذاران در جهت پیشرفت و تعالی جامعه را رصد نکنیم ونقد و انتقاد رو نادیده بگیریم، نه اینکه به حق مسلم خود در مقوله مردم سالاری دینی و مشارکت مردمی اجحاف کرده ایم،بلکه این نوع تفکر تهدیدی درجهت سلامت نطام اداری و به تعویق افتادن پیشرفت و توسعه خواهدبود. باید گفت وضعیت کنونی شهرمان ناشی از همین تفکرات است.البته این حق برای حضرتعالی، بلکه برای هر فردی محفوظ است که چنانچه به معنای واقعی کلمه محرز شود انتقاد ی دوراز واقعیت باشد، با استدلال کافی به دفاع از آن به پردازد و در جهت شفاف سازی موضوع اقدام نماید.

  [پاسخ]

 26. به نظر من این آقایان(شکری وامثالهم )که سنگ مردم را به سینه میزنند(ظاهرا )!!!بیشتر به فکر منافع خودشانند تا مردم؛چون تخریب آقای دوستی با این رزومه روشن جزء ضرر هیچ نفعی برای مردم کوهدشت ندارد. مگر غیراز اینست که آقای دوستی همچون نگینی در آسمان تهران بزرگ میدرخشد؛وآیا با فرض اینکه حتی آقای دوستی اگرهیچ قدم مثبتی برای کوهدشت هم برندارد!همین آوازه ی ایشان می تواندمایه ی فخرومباهات مردم کوهدشت باشد؛پس توصیه ما به این آقایان اینست که دست ازلجاجت وکینه توزی برداریدوبامردم همراه شوید وبه دوستی بزرگ افتخار کنید ومطمئن باشید که آقای دوستی خیر وصلاح کوهدشت را می خواهد.واگر احیانا دنبال دست توانایی برای کمک به این مردم هستید چه دستی تواناتر از دستان توانای این شیرمرد شجاع ومتواضع وجود دارد.

  [پاسخ]

 27. آقای نویسنده جوان .مشکل نخبگان این دیار که مدرک بالایی میگیرند این است که احترام وارزش به بزرگتر وادب را فراموش میکنند وسعی در ارایه مطالب نسنجیده وبدون مشورت دارند .شما در این بحث جدید وخصوصا عنوان بی ربطش فقط خواسته اید بیتی از حافظ بیاورید که در ان کلمه درویش باشدوچه مصرع نامناسبی را انتخاب کرده اید چون اتفاقادوستی مرتب سلطان بوده وخواهد بود ونه تنها خطر نداشت بلکه برای این دیار واستخدام جوانانش خیر وبرکت داشته وخودش هم به کوری چشم دشمنان زنده است وبرقرار.روضه خلد برین خلوت درویشان است مایه محتشمی خدمت درویشان است

  [پاسخ]

 28. متاسفانه جناب آقای دوستی دراین دوره ضربه ی بسیار بزرگی به بدنه اصلاحات کوهدشت وارد نمود

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط