سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۰:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۵ اسفند ۱۳۹۴در ۱۱:۲۴ ق.ظ تعداد بازدید: 2,152 بازدید کد خبر:54811 چاپ خبر

برشی از سه دهه اصلاح طلبی در کوهدشت

0

داریوش محمدی

اشاره: یادداشت علی اصغر اسفندیارپور و پاسخ اسماعیل دوستی به آن باب بحث و گفتگویی را در فضای سیاسی و مجازی شهرستان های کوهدشت و رومشکان گشوده است که یادداشت زیر به قلم یکی از فرهنگیان کوهدشت در ادامه ی آن است. پایگاه خبری کشکان آمادگی دارد هرگونه پاسخ احتمالی به این یادداشت را نیز […]

MG_9303

اشاره: یادداشت علی اصغر اسفندیارپور و پاسخ اسماعیل دوستی به آن باب بحث و گفتگویی را در فضای سیاسی و مجازی شهرستان های کوهدشت و رومشکان گشوده است که یادداشت زیر به قلم یکی از فرهنگیان کوهدشت در ادامه ی آن است. پایگاه خبری کشکان آمادگی دارد هرگونه پاسخ احتمالی به این یادداشت را نیز انتشار دهد.

بسم الله الرحمن الرحیم
استاد عزیز جناب آقای اسفندیاری.امید است مطلب زیر را که از یک شاگرد قدیمی خود است بر من ببخشایید.
پرده اول:
بهار۵۸
علی کودک ده ساله از مدرسه به خانه باز میگردد . معلمشان چند روزیست به مدرسه نیامده.امروز از مدیر مدرسه شنیده که معلمش پاکسازی و اخراج شده است.
ناراحت و غمگین به خانه باز میگردد وازپدربزرگش میپرسد:
پدربزرگ این شخص که معلم هارو اخراج میکنه ورییس این شهره اسمش کیه؟
پدربزرگ: اسفندیاری
پرده دوم:
سوم خرداد۷۶:فرشید ده ساله فرزند علی:بابا علی حالا که خاتمی رییس جمهور شده کی رییس شهر میشه؟
بابا علی:پسرم حاج اسفندیاری
پرده سوم
خرداد ۹۲:
آبتین پسر فرشید:بابا فرشید حالا که روحانی تو انتخابات برنده شده چه کسی همه کاره کوهدشت میشه؟
فرشید:پسرم حاج علی اصغر اسفندیار پور
آبتین:بابا فرشید این آقای اسفندیار پور پسر همون آقای اسفندیاری هست که بابا بزرگ خاطراتش رو برام می گفت؟
فرشید:نه پسرم خودشه
آبتین:ای ببم هی

واینک در بهمن و اسفند ۹۴ : (۱+۶) با محوریت ۱ یعنی حاج علی اصغر اسفندیار پور

بگذاریم که احساس هوایی بخورد

 دوستان عزیز (۱+۶) و جناب آقای اسفندیاری:
پس از اجماع غیر دموکراتیک موسوم به (۱+۶) که در جای خود محل بحث و نقد جدی است و در این مقال نمی گنجد. به مرور زمان با سخنرانی و میتینگ های انتخاباتی و نیز قلم فرسایی در سایت های مجازی حملات یکطرفه ای به گروه قابل توجهی از اصلاح طلبان با محوریت جناب آقای دوستی که در انتخابات اخیر همچون دوره نهم مجلس شورای اسلامی آهنگ اعتدال را در این شهرستان کوک کرده بودند به راه انداختید.هرکس بضاعتی در قلم خود می دید جناب دوستی و همفکرانش را فرصت طلب، دزد و هبوط از اصلاحات و معامله گر و…خطاب می نمود.
مخرج مشترک تمام بیانیه ها و سخنرانی ها و توهین ها و ضد تبلیغات شما و دوستانتان علیه جناب آقای دوستی این بود که ایشان با همراهی آقای ملکشاهی نسبت به آرمان اصلاحات خیانت کرده و از اصلاح طلبی خارج است.
برداشت جناب آقای دوستی و کلیه اصلاح طلبان حامی آقای ملکشاهی چنین بود که این حملات و قلم فرسایی ها همه شانتاز تبلیغاتی است که با اتمام انتخابات تمام میشوند و به قول معروف رفاقت ها جای رقابت ها را خواهند گرفت و در آستانه عید باستانی نوروز همه چیز به فراموشی سپرده خواهد شد. اما با کمال تاسف بیانیه پر از احساسات حضرتعالی در روز های گذشته خط بطلانی بود بر اندیشه مثبت اندیشانه ما که تعدادمان از انگشت های دست و پا فراتر نمی رود!! (گو اینکه این رشته سر دراز دارد)
در آن نوشتار جناب دوستی را فرصت طلب و دزد خطاب نموده و الگوی کوهدشت در سی و هفت سال گذشته را به عنوان الگوی ملی به مردم و صاحبان اندیشه کشور معرفی نمودید.

استاد عزیزاز پیشنهاد جنابتان در ابتدای بیانیه استقبال کرده و تحولات سیاسی شهرستان های کوهدشت و رومشکان  را در بیش از سه دهه گذشته مورد مداقه قرار میدهم تا چه مقبول افتد و چه در نظر آید.
بی شک رفتارهای افراطی و تندروی های اول انقلاب را که منجر به اخراج و پاکسازی بسیاری از جوانان و کارمندان و فرهنگیان شهرستان شد را که گاه تسویه حساب های شخصی و تنگ نظری های بی منطق بوده و هیچ ربطی به جریان انقلاب نداشت را اصلاح نمیدانید. آیا هیچ پاسخی برای دکتر رضا بهرامی (که افتخار آشنایی نزدیک با ایشان را تاکنون نداشته ام ولی خانواده و پدر شریف ونجیبش را خوب می شناسم) دارید که چگونه پدرش و امثال ایشان را از خدمت فرهنگی در کسوت معلمی محروم نمودید؟ به چه جرمی عذرشان را خواستید و حال پس از سی و هفت سال محتاج قلم و موقعیت فرزندش در بین جوانان شده اید؟
اگر بنا بود الگوی تحولات سیاسی در کوهدشت به تمام کشور تعمیم داده شود. اکنون و پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی می بایست وزیر آموزش و پرورش همان مرحوم پرورش بود (به شرط زنده بودن)
وزیر کشور آقای علی اکبر محتشمی بود و …قس علیهذا…
چرا که همانگونه که در داستانک طنز گونه ابتدای این نوشتار به عرض رسید هیچ تحول خاصی در کوهدشت نه رخ داده و نه قرار است رخ دهد.
از روز ۲۳بهمن ۵۷ تاکنون حضرت عالی تحت عناوین رجایی لرستان، بسیجی قهرمان و در دوران اصلاحات تحت نام لیدر و رهبر اصلاحات لرستان و با لقب روشنفکر و محقق تا کنون نقش محوری و مرکزی و البته فصلی و منقطع داشته اید و اکنون نیز خواستار الگو شدن این متدلوژی برای کل کشور هستید که بیشتر شبیه الگوی مدیریت جهانی جناب آقای احمدی نژاد می باشد.
همگان به یاد دارند که لیدر و حاکم بلا منازع جریان موسوم به چپ این دو شهرستان حضرتعالی و دوستان انگشت شمارتان بوده اید که با رفتارها ی غیر مدنی انحصارطلبانه و تصمیمات محفلی پشت درهای بسته و با تنگ نظری های فاشیستی که هرکه با مانیست برماست در هر انتخابات از شمار این جریان کاستید و به سبد آرا رقیب که موسوم به جناح راست بود اضافه نمودید.

دخالت در ریزترین امور شهروندان هروز از این قافله می کاست و به جناح مقابل می افزود تا جایی که در سال ۶۸ کاندیدای رقیب برنده انتخابات میان دوره ای مجلس شد که با تحریک و تهییج جوانان آنروز چنان آشوب و ناامنی رقم زده شد که چند جوان بی گناه از این شهرستان کشته و چندین تن زخمی و مصدوم شدند و شهرستان کوهدشت در خط قرمز امنیتی در وزارت کشور قرار گرفت. چه خانواده ها بخاطر مسایل جناحی از هم پاشیده و چه نزاع های طایفه ای شکل گرفت که شرح این هجران و این خون جگر این زمان بگذار تا وقت دگر…

اگر نبود تدبیر دلسوزانه مسئولان نظام در ممانعت از حضور دو نفر موسوم (جنابعالی و آقای قبادی)معلوم نبود که چه بر سر این شهر می آمد و الان کجا ایستاده بودیم؟
آیا شکست جریان و جناح چپ در دوره چهارم جز با تفرقه افکنی شما و دوستان نزدیکتان اتفاق افتاد؟
آیا با تمام توان در ادامه همان راه تفرقه افکنانه بر طبل جدایی در ابتدای دوره پنجم نکوفتید؟
آیا دوره ششم که جریان چپ با نام دوم خردادی ویا اصلاح طلب به میدان رقابت های سیاسی آمده بود با بیش از پنج کاندیدای مصمم که تا پایان   رقابت در میدان انتخابات ماندند و ماندن آنها باعث شکست جریان اصلاحات شد جز نتیجه عملکرد جنابعالی درسمت مدیر کل آموزش و پرورش لرستان دلیل عمده دیگری داشت؟
مگر همین آقای محمد آزادبخت عزیزوگرامی که شخصا به ایشان ارادت داشته ودارم یکی از کاندیداهای دوره ششم نبود که بنده هم یکی از فعالان وگردانندگان ستاد ایشان بودم جز به خاطر اعتراض به عملکرد جنابعالی و دوستانت انگیزه ای دیگر داشت؟
آیا در دوره ششم جناب دوستی کاندید شدند؟یعنی در واقع اجازه دادید کاندید شود؟
سبب آن همه افتراق و چند دستگی چه فرد یا افرادی هستند؟
آیا اگر در ادوار ششم وهفتم نماینده ای اصلاح طلب از کوهدشت و رومشکان به مجلس می رفت با وجود دولت سید خندان اصلاحات کوهدشت سهم بیشتری ازبودجه عمومی و کارهای زیر بنایی و عمرانی واشتغال ورفع بیکاری نمی برد؟

جناب آقای اسفندیارپور همه اصلاح طلبان می دانند که بعد از دوره سوم انتخابات مجلس که جنابتان شخصا در صحنه نبودید به شیوه جنگ های نامنظم (جنگ وگریز)در هر دوره از انتخابات یکماه قبل به کوهدشت تشریف فرما شده چند پاتک تبلیغاتی و گاهی تخریبی می زنید و از فردای انتخابات بچه های اصلاح طلب را تنها گذاشته و حاجی حاجی مکه تا چهار سال بعد…
جناب اسفندیاری آیا عامل اصلی و تنها شکست اصلاح طلبان در دوره هفتم انتخابات مجلس شورای اسلامی کسی جز جنابعالی بود که با کاندیدا نمودن آقای مومنی باعث شکست جریان اصلاحات با محوریت جناب آقای سوری لکی شدید و جریان اصلاحات را یکبار دیگر به محاق شکست کشاندید و این در حالی بود که خود حضرتعالی و شخص آقای مومنی جناب آقای سوری لکی را به این صحنه کشانده و پشتش را خالی نمودید.

میان عاشق و معشوق هیچ حاصل نیست          تو خود حجاب خودی حافظ ز میان برخیز

آری میان اصلاح طلبان پیر و جوان و فرهیخته کوهدشت و رومشکان با عزیزان اصلاحات در مرکز هیچ حایلی نیست جز وجود مبارک حضرات که با این کارها و تصمیمات خلق الساعه فرصت های بسیاری از جوانان اصلاح طلب این شهر را به هدر دادند.
در انتخابات مجلس نهم که میرفت با مشارکت حداقلی مردم یکی از دو گزینه اصولگرایی یعنی آقایان شاهرخی قبادی و امامی راد روانه مجلس شود جناب آقای دوستی با زیرکی خاصی که لازمه هر سیاستمدار پیشرو و مسیولیت پذیر است با همراهی و طرفداری از آقای ملکشاهی که با گفتمان اعتدال و میانه روی به میدان انتخابات آمده بودند هم مانع ورود آقایان اصولگرا به مجلس شدند و هم اکثریت قریب به اتفاق اصلاح طلبان را با ایشان همراه نمودند که آقای ملکشاهی هم در پاسخ به این حرکت آنچنان مواضع خوبی چه در رای اعتماد به به وزیران و چه در بحث برجام از خود بروز دادند که دولت تدبیر و امید  از ایشان تقدیر و تشکر کردند.

آیا آمدن یک فرماندار اصلاح طلب و دلسوز، شجاع و کارآمد همچون آقای محمدی نتیجه همراهی و هماهنگی دو طرفه آقایان دوستی و ملکشاهی نبود؟
آیا انتخاب حداقل هفت عضو اصلاح طلب در شورای شهر کوهدشت نشان از معامله دوستی با اصولگرایان است؟
آیا انتصاب این همه مدیران شهرستانی و استانی از بچه های اصلاح طلب کوهدشت و رومشکان نشان از خیانت دوستی به اصلاحات است؟
ممکن است بفرمایید که دولت در دست آقای روحانی است و آقای ملکشاهی نقشی در نصب این مدیران نداشته است

اگر جناب ملکشاهی مخالف نصب این مدیران در شهرستان و استان بودند آیا نمی توانست در نطق های پیش از دستور و تذکر به وزرا این مدیران را تخطیه کند و به باد انتقاد بگیرد و درخواست تعویض آنها را بدهد؟
و اما در دوره اخیر مجلس شورای اسلامی
جناب آقای اسفندیاری و دوستان و همفکر اصلاح طلب
حتما می دانید که از لیست سی نفره شورای اصلاح طلبان تهران که همگی به مجلس راه یافتند و صدالبته مورد تایید جناب دکتر سیدمحمد خاتمی قرار گرفتند بیش از شش نفر آنها اصولگرایان شناخته شده و شناسنامه دار هستند از جمله آقایان جلالی، نجفی، مطهری، خانم مافی…و همچنین در قم آقای لاریجانی که باز مورد حمایت ایشان بود. لابد طبق منطق و فتاوی حضرات آقایان عارف و سایر اعضای شورای سیاست گذاری خاین فرصت طلب و معامله گر بوده اند؟!
طبق نظرات شما و دوستان همفکرتان کنار رفتن دکتر عارف اصلاح طلب به نفع دکتر روحانی اعتدال گرا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نشان از معامله ای فرصت طلبانه و خیانت به آرمان اصلاح طلبی توسط جناب آقای دکتر عارف بوده است.
آیا چنین منطقی میتواند نسل جوان و نواندیش و فرهیخته را قانع نماید؟
جناب آقای اسفندیاری لابی گری در تهران با آقایان دوستی و ملکشاهی مبنی بر اینکه کمک آقای ملکشاهی به تایید صلاحیت شما و دیگران در تهران و کرج در مقابل سکوت و همراهی با ایشان در کوهدشت فرصت طلبی است یا اصلاح طلبی؟

و این در حالی بود که آقا ی کورانی فر و گروه کثیری از طرفدارانش در حال فعالیت تبلیغاتی بودند. حال اگر جناب ملکشاهی این توان را داشت و قبول می کرد که از تایید صلاحیت شما حمایت کند آن وقت چه جوابی به ستاد انتخاباتی کورانی فر و آزادبخت می دادید حتما می گفتید همه چی آرومه ما چقد خوشحالیم و خطاب به دوستانتان می گفتید از اون بالا کفتر می آید…
ای کاش آقایان با خردورزی و درک شرایط روز هشتم اسفندماه با تبریک و یا حداقل سکوت و اعلام رضایت از اینکه فردی شایسته با مشی اعتدالی و با همراهی بسیاری از اصلاح طلبان شهرمان راهی مجلس شده اند بیش از این بر طبل جدایی و خروج از دایره اخلاق و پارادایم اصلاح طلبی نمی شدند و بر سیمای خسته شهر چنگ نمی انداختند.
یکی از اموری که ما اصلاح طلبان به دنبال اصلاح آن در جامعه هستیم همین بی اخلاقی ها و بی انضباطی هاست.
جناب آقای اسفندیاری:
مقاله هبوط از اصلاح طلبی آقای پرویز آریایی که شما مخاطبان را به خواندن آن ترغیب و توصیه نموده اید مستقیما آقای دوستی را دزد خطاب می کند.
گر مسلمانی از این است که حافظ دارد    وای اگر از پس امروز بود فردایی

دوستان عزیز این خویش حق پنداری و دیگران را باطل و سازشکار و فرصت طلب نامیدن یک نوع لمپنیسم و شارلاتانیسم سیاسیست که باقیمانده همان ادبیات دهه شصتی شماست که با کمال تاسف اینبار با تعاریف جدیدی در حال زنده شدن و ابراز وجود است.
هر لحظه به شکلی به درآید بت عیار

جناب استاد:
شاید این تئوری پردازی و فتحنامه خواندن حضرتعالی از آن جهت است که تمام ۴۶۰۰۰ رای آقای آزادبخت را به حساب خود انگاشته و سرود پیروزی برآن خواندید. حال آنکه وجود دو طایفه بزرگ کوهنانی و آزادبخت و تعلق آن دو عزیز به جامعه فرهنگی آموزش وپرورش و نیز سیل حامیان اصول گرایی آقای قبادی و در راس آنها فرزند ایشان در کنار آقای آزادبخت از مولفه های اصلی و غیر قابل انکار این رای بالا بود.
به نحوی که شعاره درود بر قبادی سلام بر آزادبخت طنین انداز چندروزه ستادتان شده بود. آقای قبادی جبهه پایداری با آزادبخت اصلاح طلب چگونه با هم جمع میشوند؟
خواهشمند است مصادره به مطلوب نفرمایید که توهین به افکار عمومی جامعه تلقی خواهد شد.
جناب اسفندیارپور:
انتخابات کوهدشت و رومشکان به پایان رسید. بخواهید یا نخواهید. بپسندید یا نپسندید بخش بزرگی از اصلاح طلبان این دو شهرستان از جناب آقای ملکشاهی حمایت کردند و ایشان را تحت نام اعتدال روانه مجلس نمودند. از این به بعد هرگونه تشتت و اختلاف فکنی و تخریب بخش هایی از اصلاح طلبان خصوصا چهره های ملی و اثر گذار همچون جناب آقای دوستی خیانت به آرمان اصلاح طلبی و عموم اصلاح طلبان است. حتما شنیده اید که یکی از حکام وقت کوهدشت در دوران رضا شاه به یکی از افرادش دستور می دهد که از منطقه تشکن بازدید کند و خبری بیاورد. آن شخص میرود و برمیگردد و به خدمت خان میرسد و عرض می کند قبله عالم به سلامت مردم عین ماست ماسیده اند اگر خان بگذارد.
جناب استاد در آستانه عید نوروز و با اتمام انتخابات و اینکه تکثر سلیقه ها امری بدیهی و مبارک است. بچه های اصلاح طلب از هر دو طیف هواداران آزادبخت و نیز هواداران ملکشاهی همدیگر را دوست دارند و به هم عشق میورزند.
بالاغیرتا اگر خان بگذارند ما هم عین ماست ماسیده ایم.

ارادتمند: داریوش محمدی  

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام و درود به شما استاد عزیز.دیرزمانی است که شما را میشناسم و با قلمتان آشنایی دارم.اما اینکه چه شدکه شما اینهمه در سایه و سکوت بودید جای بسی تاسف و حسرت داشت.
  با دیدن نامتان مانند زمانهای دیرین شک نداشتم که باز قلم فرساییتان به حق بوده و ایرادی برآن وارد نیست و با شوق تمام مطلبتان را خواندم…
  آقای دوست محمدی عزیز و گرامی جناب خان قصد ندارند بگذارند ما عین ماست ماسیده بمانیم بلکه جنابشان قصد دارند از ما آش ترخینه ای بس شور به عمل آوردند….

  [پاسخ]

 2. درود بر قلم زیبایتان جناب محمدی عزیز

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  درودبر شرفت همکار گرامی

  [پاسخ]

 3. با سلام بر آقای محمدی
  بنده کاری به این همه آسمان و ریسمان بافی جنابعا لی ندارم بلکه می خواهم این را بگویم ….بنده در روز انتخابات همراه یکی دیگر از دوستان فرهنگی دیگرمان رفتیم رای بدهیم که متاسفانه عوامل اجرایی در حوزه رای گیری عملا ساعت ۱۰ کارشان را شروع کردند و چند حوزه دگیر که ما رفتیم وضع به همین منوال بود.شما این تاخیر در رای گیری را چگونه توجیه می کنید.حال بماند که فیلم ها و تصاویر منتشرشده مخصوصا در رومشگان نشان از ناسالم بودن انتخابات داشت.
  ای کاش بجای این هم نوشتن و ثابت نمودن این مطلب که جناب دوستی با عقل و درایت از آقای ملکشاهی حمایت نموده اند در باره روند انتخابات در کوهدشت و رومشگان حرف می زدی.
  بنده با شما و آقایان دوستی و اسفندیاری کاری ندارم و فقط طرفدار حق و عدالت هستم. چه خوب بود که در روند دمکراسی همه تن به قانون می دادیم نه به دنبال منافع خود باشیم.واقعیت این است که مردم ما بیشتر گرفتار طرز تفکر بزرگان سیاسی شهر خود شده اند.همان کسانی که پا بر شانه های این مردم بدبخت گذاشته و پله های ترقی را یکی پس از دیگری بالا رفتند واگر این گونه نبود آنها نیز می بایست بعنوان یکی از صدهافرهنگی کوهدشت آرام و بی صدا دوران خدمت خود را بپایان برسانند چرا الان هم دست از سر این مردم بر نمی دارند؟به نطر می رسد ما گرفتار لج و لجبازی بین این آقایانی شده ایم که حاضر نیستند دست از سر ما بردارند.
  آقای محمدی خواسته اید چه چیزی را ثابت بکنید.خواسته اید اشتباهات طرف مقابل را به اوگوشزد کنی در حالی که خود شما نیز همین راهی را که در پیش گرفته اید اشتباه است.شاید تعصب قوم خویشی شما را به این وادی انداخته است و لی برای کسی که قلم را در دست می گیرد تا مطلبی بگوید باید فقط ملاک حق و حقیقت باشد نه چیز دیگر.از اعتدال و شعار اعتدالی آقای ملکشاهی حرف زده اید.شما به موضع گیری ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اشاره نکرده اید که فقط ایشان از لرستان در خرم آباد برای آقای قالیباف سخنرانی نمودند و در همین ایام تبلیغات در منزل یکی از دوستان وقتی که از او در باره این کارش سوال شد,جوابش این بود که من نطر شخصی ام بوده که از آقای قالیباف حمایت کرده ام.در صورتی که ایشان نماینده مردم هستند و نمی باست نطر شخصی خود را این گونه آشکار کند. راستی آیا در آن هنگام با آقای دوستی مشورت کردند؟اگر جوابتان آری است می توان گفت که آقای دوستی نیز همان تفکر را را داشته اند و اگر جوابتان منفی است می توان گفت که اصولا راه این دونفر از هم جداست و دیگر حمایت کردن معنی ندارد.
  آقای محمدی!انتخابات کوهدشت … به پایان رسید ولی فردای قیامتی هم هست ….ودر صحنه بودن یعنی با تمام وجود با ظلم به مبارزه پرداختن نه توجیه ظلم و …
  در پایان جملات زیبای دکتر شریعتی را یادآور می شوم تا بیشتر به وظایفمان آگاه باشیم.
  وقتی در صحنه حق و باطل نیستی ، وقتی که شاهد عصر خودت و شهید حق و باطل جامعه ات نیستی ، هر کجا که می خواهی باش ؛ چه به نماز ایستاده باشی و چه به شراب نشسته باشی ، هر دو یکی است .
  موید باشید.

  [پاسخ]

 4. بلند بالا ست و خسته کننده

  [پاسخ]

 5. درود و سپاس بر شیوایی قلم دربیان آن چه که بر این دیار غریبانه و نسل درنسل گذشته، وای به قضاوت تاریخ در بستر اینهمه ناملایمات

  [پاسخ]

 6. اصلاح طلب اعتدال گرا

  درود خدا برتو جناب محمدی حرف دل همه مارا زده ای

  [پاسخ]

 7. این اقای اسفندیاری عجب قهرمانیه که ما خبر نداشتیم.

  [پاسخ]

 8. واقعا دست مریزاد اقای محمدی انصافا خط به خط نوشته های شما با لذت خواندم چه زیبا و با استدلال مطالب را مرقوم فرموده بودید متشکرم

  [پاسخ]

 9. درود بر آقای محمدی.مطلبتون بسیار زیبا و شفاف بود……به امید سربلندی مردم کوهدشت و رومشکان

  [پاسخ]

 10. سلام عالی بود

  [پاسخ]

 11. اصلاح‌طلب کوهدشتی

  درود بر شما استاد گرانقدر علم و اندیشه که با صحبت هایی که سراسر واقعیت بود گوش و چشم جوانان این دیار را روشنتر از پیش نمودید باشد که تلنگری باشد برای جوانانی که سنشان به آن روزها قد نمیدهد و از پاره ای از واقعیت های آن زمان اطلاع کافی و شاید درستی ندارند درود بر شما و حامیان واقعی اصلاحات

  [پاسخ]

 12. سلام ؛ دست مریزاد جنا ب استاد داریوش محمدی

  [پاسخ]

 13. جناب این قلم فرسایی حضرتعالی چی!؟ این که در پی اش منعفتی نیست!؟ چه بخوای چه نخوای اسفندیارپور هر سه برش مد نظر حضرتعالی محبوب دلهای این سه مقطع بوده وهست ضمنا شما دارید به سیاست های نظام انتقاد میکنید نه شخص اسفندیارپور!؟

  [پاسخ]

 14. مبارکت باشه اقای محمدی
  شک نکن دیگه بهت پست میدن

  [پاسخ]

  دوستانه در :

  همیشه به فکر این هستید که کی پست میگیره کی نمیگیره و کی چی گیرش میاد و کی نمیاد…
  جای این خود زنیا بشین دو دیقه بخون ببین چی نوشته…

  [پاسخ]

  ع ح اصلاح طلب در :

  اونهایی که باختید معلومه که منفی میدید واقعیت رو گفته ایشان یکی از فرهنگیان پاک وصدیق هستند تمام صحبتهاش براساس واقعیت است خدا میداند من همه را شاهد بودم وای کاش مسئولیتها به امثال آقای محمدی داده بشه مردم از دروغ و انحصار راحت میشن

  [پاسخ]

 15. جناب محمدی خیلی وبیش از اندازه پبه افراد توهین نکنید این نیز بگذرد

  [پاسخ]

 16. بنده ۷-۸ سال پیش شاگرد شما بودم یه نمه نحیف شدی از شما خواهش میکنم بیشتر به خودتان برسید جناب محمدی پسر عموی محترم حاج آقا دوستی ! به خاطر دیگران انقدر خودت را نرنجانید لطفا

  [پاسخ]

 17. آقای محمدی عزیزبه راستی که حق مطلب را به خوبی ادانمودی اندیشه ات همیشه زنده و پویا باد

  [پاسخ]

 18. خودتان چطور تحلیل کردی برادر یه بار بخون اره بخونش

  [پاسخ]

 19. جناب آقای محمدی اولا کار درستی انجام ندادید که از دکتر رضا بهرامی و خانواده قطعا محترم ایشان (که صد البته نیازی به تعریف امثال شما ندارند) نام بردید. دوما آقایان دوستی و اسفندیارپور برای تمام اصلاح طلبان واقعی کوهدشت محترم بوده و خواهند بود پس پیشنهاد میکنم شما که دارای هیچگونه سابقه سیاسی و مدیریتی در این شهر نیستید بیشتر توجه خود را معطوف شغل مقدس معلمی کنید که احتمالا در مدارس مثمرثمرتر خواهید بود.

  [پاسخ]

  آدینه وند در :

  بنا بر دیدگاه شما پس باید جناب آزادبخت که سابقه مدیریتی نداشتند باید به تدریس استوکیومتری ادامه میداد و وارد فعالیت سیاسی نمیشد…
  درود بر جناب محمدی …

  [پاسخ]

  بازوند در :

  آقا مسعود طبق گفته و استدلال شما پس آقای محمدی آزادبخت که فقط یک معلم هستن نباید تو انتخابات شرکت میکردن چون سابقه مدیریت ندارن و……….جناب مسعود از یه طرف حرفتو قبول دارم افراد واسه پست بالاتر باید تجربه داشته باشن.از طرف دیگه مخالف حرفت هستم چون گزینشی حرف میزنی……

  [پاسخ]

 20. اگرازروی احساس ازملکشاهی ودوستی وکرم محمدی دفاع نمیکردی نوشته هایت رامیشد تأمل کرد.ولی دفاع توازایشان (…)بزرگترین نشانه ایست برای ورود به عمق تفکرت..

  [پاسخ]

 21. جالبه همه اصلاح طلب ها جدیدا معتدل شدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 22. من یک جوان هستم ا گر مطالب شما واقعیت داشته باشد پس وای به حال اصلاح طلبی کوهدشت با لیدر ها وسر دم دارانش پاینده باشی از شیوای قلمتان لذت بردم

  [پاسخ]

 23. جناب هش دار!! قلمی که در دستانت می چرخد ،مورد سوگند
  خداوند سبحان است ، هش دار و آرام باش و بدان خدا وند
  نعمت زبان را به دیگران نیز عطا کرده است .!

  [پاسخ]

 24. دست شما درد نکنه آقای محمدی که دست به قلم شدی و واقعیت را رو کردی

  [پاسخ]

 25. همین یک جمله در جواب شما کافی است که:
  تزلزل کسانی که به نام جریان اصلاحات ارتقاء پیدا کرده و از پلکان آن به کسب مال و منصب پرداختند و امروز طی معاملات و مبادلات اختصاصی به کام دیگران حرکت می کنند، برای مردم مخصوصا نسل جوان ما غیر منتظره و چندش آور است.

  [پاسخ]

 26. جناب آقای دوست محمدی اولا جایگاه آقای اسفندار پور بالاتر از قلم فرسایی امسال جنابعالیست دوما اقای اسفندیاری از مبارزین و سیاسیون خوش نامیست که با حکومت استبداد مبارزه نموده و در حفظ نظام ازاوایل انقلاب تا کنون نه تنها کوتاهی نکرده بلکه خدمت گذاری صدیق برای مردم بوده ،ای کاش براساس تعصب فامیلی اینگونه احساسی دست به قلم نمی بردید و اخراج چند نفر در اویل انقلاب را با ماهیت های مشخص که به صورت شورایی بوده به پای مرد ایمان و عمل نمی گذاشتید و این دوره بخت با اصلاح طلبان بود که آقای دوستی نه تنها همراه نشد بلکه سد راه پیروزی آنان شد و هیچ توجیهی برای آن نیست

  [پاسخ]

 27. درود خدابر استاد محمدی که ما را روشن نمودی متشکرم

  [پاسخ]

 28. درود بیکران بر جناب آقای محمدی.بسیار زیبا وکارشناسانه تحلیل نمودی .نسل جوان ونوجوان این شهر درد کشیده وله شده زیر پای اسفندیاری سابق واسفندیار پور فعلی می بایست این” سه برش اصلاح طلبی”؟رابدانندوبخوانند تاببینند”آنچه بر ماگذشته است”.
  درضمن پاسخ هایی دیگر هم هست تا به”مصلحین” داده شود وثابت کند که ما”به اندازه انگشتان” نیستیم وبلکه بیشماریم امامانند آقای دوستی معتقدیم در آستانه نوروز وبهار بهتر است از فروردین وباران بگوییم.بهارتان پیشاپیش مبارک.

  [پاسخ]

 29. آقای محمدی زمانی که ما گچ می خوردیم تو یکی از رئیسان اینان بودی. چطور شده که میخای پته شان را روی آب بندازی.

  [پاسخ]

 30. با سلام جناب محمدی لطف بفرمایید کمی سوابق رای دادنت را در دوره های گذشته بیان کنید .

  [پاسخ]

 31. فرهنگی زخم خورده (بازنشسته )

  باسلام
  جناب آقا ی محمدی از اینکه قطره ای از هزاران را بیان نمودید سپاسگزارم . آری این چنین بود مردم به انسان سوگند که تمام نوشته های آقای محمدی درست است و کمی از بسیار .با تشکر از کسانیکه حوصله به خرج داده اند و مطلب را دقیق مطالعه کرده اند . و ادای احترام به قلم آقای محمدی .

  [پاسخ]

 32. افرین برقلم شیوا وپند اموزت قطعا عده ای ازحقیقت گریزانند

  [پاسخ]

 33. جناب آقای محمدی عزیز
  هرچند با بعضی از مطالب نوشته تان موافقم از جمله ریشه خیلی از مشکلات کوهدشت در تندروی های دهه شصت و… ولی انصاف نیست که آقای دوستی را سمبل اصلاح طلبی بدانید و برحق جلوه دهید.

  [پاسخ]

 34. جناب اقای مسعود با نوشته ای که از حضرتعالی دیدم معلوم است که شما از سیاست به دورید چون بیشتر نمایندگان این دیار از شغل شریف معلمی به وکالت مردم رسیدند و این چیزی که شما نوشتی جناب اقای محمد آزادبخت را زیر سوال برده ای حالا یا خواسته یا ناخواسته بماند قابل توجه جناب اقای محمد آزادبخت عزیز کاندید این دوره انتخابات

  [پاسخ]

 35. اقای کونانی عزیز معلومه که شما از اون دسته آدمهایی هستی که فقط به خودش فکر میکنه و برادری و فامیل اصلاً براش مهم نیست چون مث اینکه نمیدونی اقای محمدی پسر عموی حاج آقا دوستی هستن شما برو به فکر زندگی خودت باش این مسائل رو بسپار به بزرگترها

  [پاسخ]

 36. اقای رضایی شما که گلوی خودت رو این مدت جر دادی که به نون و نوایی برسی با شناختی که از جناب محمدی دورادور دارم اگه ایشون اهل پست گرفتن بود در سالهای گذشته که اصلاحات روی کار بود پست میگرفت وای بر شما که برادری را دست کم گرفته‌اید

  [پاسخ]

 37. همه سر و ته یک کرباسید.ولی به نظر من شما اگه وجدان داشتیدنباید از یه سری ادم بی وجدان انتقاد واز عده دیگری از ایشان دفاع می نمودید

  [پاسخ]

 38. این معامله ای که آقای محمدی گفتن برای تایید صلاحیتتشون تهران و حمایت از ملکشاهی رو منم از یک منبع موسخ شنیده ام واقعا دلم به حال اصلاح طلبان این دیار میسوزه که خودم یکیشون باشم

  [پاسخ]

  خسته در :

  موثق

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  موثق یا موسخ ؟!!!!!!!!!!!!!!!!

  لطفاً به املای واژگان توجه بفرمایید جناب اصلاح طلب طرهان بزرگ!

  [پاسخ]

 39. خسته نباشید من شیدایی و شیوایی قلمی نمی بینم. فقط می توان گفت یک غرض ورزی سیاسی وشوت زنی بی مهارت است…مشو غره به حسن گفتارخویش به تحسین نادان وپندار خویش…مهدی جان اقیانوسی فکر کن چاپش کن…

  [پاسخ]

 40. سلام جناب محمدی خوب نوشتی فقط چند مطلب را یادآوری می کنم
  ۱- آبروی مومن طبق فرمایش حضرت امام صادق (ع) بالاتر از کعبه است اگر اسمی از خانواده بهرامی نمی بردید خیلی بهتر بود چون که شما به ضرس قاطع نباید اعلام کنید که اخراج آقای بهرامی توسط آقای اسفندیاری بوده اگر به حافظ اون روزها نگاهی بکنیم اجرای این طرح در سراسر کشور بود و فقط مختص به کوهدشت نبود در بعضی استان ها اجرا شد در بعضی دیگر اجرا نشد محض اطلاع حضرتعالی این یک بخشنامه بود بنده و دوستانم با یکی مدیر کل از استان هان در ان دوره (شهید رجایی ) سر همین قضیه بحث کردیم ایشان گفتند در اکثر استان ها اجرا شد در بعضی جاها نه به هر حال از حضرتعالی انتظار می رفت که اگر اسمی از خانواده بهرامی نمی بردید بهتر برد البته به شما خورده نمی گیرم چون منش شما و طبع شما با احادیث احتمالا جور نیست .
  ۲- تعریف و تمجید شما در انتخاب فرماندار آقای محمدی همچون شجاع و کارامد و … اصلا به مذاق خوش نیامد ایشان یک بار امتحان خود را پس داده بهتر بود آقای دوستی فردی از این شهر را فرماندار می کردند در ضمن به قلب خودتان مراجعه کنید شخص شخیص حضرتعالی با این انتخاب در روز اول هم مخالف بود و این گونه تعریف و تمجید از فرماندار سخنی بهتر از طولانی کردن مطلب و تفاوت حرف تا واقعیت نمی توان روی این جمله شما نهاد .
  ۳- با خصوصیاتی که از حضرتعالی سراغ دارم بارها خودتان مخالف پسر عموی خودتان بودید حال این همه طمطراق و کبکبه و دبدبه از دوستی لازم نبود کاش انسان ها وقتی قلم را در دست می گیرند همه جوانب را در نظر بگیرند در همه اعصار و زمان ها .
  موفق باشید داریوش خان

  [پاسخ]

 41. جناب محمدی ازشما ممنونیم خداوند شمارا حفظ کند انچه که ما ازاصلاحات میدانیم اینست که اصلاح طلبی رهبری نداردرهبرواقعی اصلاحات مردم هستند متاسفانه عده ای خودرا رهبر تحمیلی اصلاحات کوهدشت میدانندمنطقشان اینست یا انها یا هیچ کس

  [پاسخ]

 42. بسیار عالی آقای محمدی اندیشتون پایدار

  [پاسخ]

 43. با سلام. و عرض خسته نباشید خدمت برادرفرهیخته جناب آقای محمد ی ؛ از مطالعه مقاله اندیشمندانه و واقعبینانه شما لذت بردم * آقای اسفندیاری و اطرافیانش قصد ریاست. و مدیریت بر شهر را ندارند آنها حاکمیت بلامنازع بر طرهان تاریخی را می خواهند،. طبیعی است از امثال دوستی، ملکشاهی، کرم محمدی محمد نزاد،حبیب کراوند و فیروز یا رمحمدی و غیره ناراحت باشند

  [پاسخ]

 44. با سلام
  جناب آقای محمدی خداوکیلی بنده طرفدار هیچ کدوم از آقایان نبودم ولی در مورد اسیفندیاری زدی تو خال، دمت گرم و سرت سلامت

  [پاسخ]

 45. در حد درج در سایت وزین کشکان نبود

  [پاسخ]

 46. اگر شخصى(مخصوصا اهل منطقه اى بى واستون چون کوهدشت)عدالت را زىر پا بگذارد به فرداى فرزندان خود خىانت نموده است.بىاىد براى چراىى تبدىل کوهدشت به ماتمکده قلم بزنىم، اشخاص مى آىند و مى روند.

  [پاسخ]

 47. به راستی که یادادشتی به این پر وپیمانی نخوانده بودم….”سوگند به قلم وآنچه مینویسد”

  [پاسخ]

 48. اصلاح طلبان واقعی این شهر این دوره پیروز انتخابات بودند درود بر اصلاح طلبان ارزشی و اعتدالگرای کوهدشت درود بر شما جناب محمدی و صد درود بر مهندس دوستی

  [پاسخ]

 49. داریوش عزیز ؛
  حالی درون پرده بسی فتنه می رود
  تا آن زمان که پرده بر افتد چها کنند

  [پاسخ]

 50. سخنی که از دل براید لاجرم بر دل نشیند —— ببخشید که اینطوری میگم ولی باید بگم ….دمت گرم

  [پاسخ]

 51. تو هم به درویشی قتناعت کن

  پاسخ شکری آنچنان کوبنده و قاطع است که از ترحم می گویم “کاش کسی تقاضای بخشش” می کرد. جمع کنید این نوشتار مسخره تان را.
  این داریوش هم به درویشی بسنده کند به نفع اش است تا کمتر در ذهن مردم منفور شود

  [پاسخ]

 52. این اقای بزرگ لیدر اخراجات حسنی کجاست تا نتیجه اصلاحات افراطی خود را ببیند این مردم شریف ونجیب بزگوارتر از ان هستند تاامثال شما ازاصلاحات حرف بزنند. ودر عمل فقط منافع خودتان تامین شود ظلم شما درانتصابات نابجاو شبانه وکوچه بازاری فراموش نخواهد شد

  [پاسخ]

 53. اول لازم یک ایراد ب اقای داریوش محمدی بگیر اینکه شما اصلا کار درستی نکردید که اسمی از اقای بهرامی و خانواده محترمشان میبرید همه میدون این کار اقای اسفندیاری نبود وبلکه کار عدده ی دیگری بود. اقای اسفندیاری بسیار ادم پاکی هستند و برای این انقلاب زحمات بسیاری کشیدن وبیشتر جوانان ان زمان اقای اسفندیاری مشوق انان برای رفتن ب جبهه جنگ بود. و منظور اقای مسعود از اینکه شما معلم هستید و بهتر کار معلمی کنید این بود که شما سابقه سیاسی ندارید و بهتر ب کار تدریس بپردازید.اقای ازادبخت سابقه سیاسی بسیار بالای دارند که وارد سیاست شدند نه شما اقای محمدی که هر بار طرف دار یک جناح و بوده اید.

  [پاسخ]

 54. گل گفتی ،تلنگر بر گذشته مرور کارنامه عیان کردن نتیجه،آگاه کردن مردم

  [پاسخ]

 55. دست مریزاداین مطلب درتنویر افکارجوانان وعقبه سیاسیون شهرراهگشاخواهدبود.

  [پاسخ]

 56. والله چه عرض کنم . کوهدشت و منطق در انتخابات !!!؟؟؟ گوهدشت یعنی افراط یا تفریط . یعنی سیاه یا سفید . یعنی خوب یا بد. یعنی زشت یا زیبا .
  بابا بس کنید یه حد وسطی هم هست ما انسانها معصوم که نیستیم هر کی محاسنی دارد و معایبی یه مقدار واقعیت نگر باشیم انتخابات تمام شد و گذشت رای مردم هم این بوده هرکس باب میلش نیست بره صادقانه تا چهار سال فرصت داره تا نظر مردم رو جلب کنه . این حرکات هرگز با اصلاح طلبی میانه ای ندارد لازمه دموکراسی اینه که مردم با کسی عقد اخوت نبسته اند هربار شرایط چیزی را میطلبد . بگذارید جوانان هم ابراز وجود کنند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط