سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۸:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۲۳ اسفند ۱۳۹۴در ۶:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 3,099 بازدید کد خبر:54762 چاپ خبر

آنچه بر ما گذشت!!

0

علی اصغر اسفندیارپور

علی اصغر اسفندیارپور فعال سیاسی اصلاح طلب و راهبر سیاسی انتخاباتی گروه اصلاح طلبان ۱+۶ در انتخابات اخیر کوهدشت در یادداشتی که در سایت سیفاروژ منتشر شده، نسبت به اوضاع سیاسی انتخاباتی شهرستان های کوهدشت و رومشکان واکنش نشان داده است. متن این نوشتار بدین شرح است: پیشنهاد اینجانب به صاحبان قلم و صاحب نظران […]

IMG_7976

علی اصغر اسفندیارپور فعال سیاسی اصلاح طلب و راهبر سیاسی انتخاباتی گروه اصلاح طلبان ۱+۶ در انتخابات اخیر کوهدشت در یادداشتی که در سایت سیفاروژ منتشر شده، نسبت به اوضاع سیاسی انتخاباتی شهرستان های کوهدشت و رومشکان واکنش نشان داده است. متن این نوشتار بدین شرح است:

پیشنهاد اینجانب به صاحبان قلم و صاحب نظران علوم اجتماعی شهرمان این است که تحولات سیاسی شهرستان های کوهدشت و رومشکان را در قالب یک کیس «case» تحقیقاتی با رویکرد «سکه ای که دارای دو رو می باشد» مورد مطالعه قرار داده و به عنوان یک الگوی ملی، به مردم و صاحبان اندیشه سیاسی در کشور، معرفی کنند.
۱- دو روی یک سکه:
الف: روی مصلحان: حضور مصلحان و بدنه کثیر و متکثر آنان، حداقل بیش از سه دهه است که به گونه های مختلف خود را نشان داده و زیبایی می آفرینند.
حرکت اخیر اصلاح طلبان در قالب پیکری واحد و منسجم به مثابه درختی تنومند به بار نشست و حماسه آفرید. اجماع فرزندان این خطه به عنوان مصلحان، با سازو کاری مدنی و نیز استقبال قاطبه مردم از آنان در قالب یک جریان و یک حزب غیررسمی، آنچنان انسجامی به وجود آورد که در کشور، نه کم نظیر بلکه بی نظیر بود. انتقال ده ها هزار رای از نقطه ای به نقطه دیگر و از فردی به فرد دیگر در ظرف زمانی کمتر از یک هفته آن هم در منطقه ای با بافت عشیره ای، از اوج شاهکارهای این پدیده بود.
این روند ، به گونه ای زیبا درخشید که ناظران علوم اجتماعی را بهت زده و صاحبان زر و زور و تزویر این منطقه را غافل گیر کرده و وحشتی هولناک بر آنان سایه افکند تا جایی که یارای دیدن آراء بیش از شصت درصدی رقیب را برنتافتند.
من همچنان معتقدم اگر انتخابات با شرایط بهتری انجام می گرفت ، اصلاح طلبان با اختلاف چشمگیری از نظر میزان آراء پیروز میدان بودند.
ب: روی فرصت طلبان: به موازات حرکت مصلحان، عده ای اندک که تعدادشان کمتر از شمارش انگشتان دست و پا است، حرکت نامیمونی را آغاز کردند که آن هم در نوع خود بی نظیر بود.
اینان با مهره چینی های خود در مقابل آراء ملت ایستادند. اوج این حرکت در انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد ۷۶ در لرستان به نمایش گذاشته شد. در آن مقطع تاریخی در حالی که مردم سراسر کشور زیبایی ها آفریدند، بنا به دستور مجریان وقت استان، به قول طنز پردازان مطبوعاتی «یکم خرداد در محیطی آرام و به دور از چشم مردم لرستان، انتخاباتی سالم برگزار گردید» و متاسفانه شیرینی دوم خرداد معروف را به کام مردم رنج دیده استانمان تلخ تر از زهر کردند.

۲- برما چه گذشت:
اینجانب از یک سال پیش دو نکته را به مجریان انتخابات در استان یادآور شدم:
الف: خود کنترلی و تعادل ترازو: عرض کردم مجریان باید تلاش کنند، بین دو کفه ترازوی هیات های اجرایی و نظارت تعادل به وجود آید تا نیروهای عامل صندوق ، یکدیگر را کنترل نمایند تا در نهایت صیانت آراء برگزار شود.
متاسفانه عمل بالانس در کفه های ترازو انجام نگرفت و ترکیب عوامل صندوقها کاملا نامتعادل بود.
ب: دزد نگرفته پادشاه است: فرصت طلبان در مقابل مردم سازو کاری را تجربه کرده اند که ظرف زمانی ۴۸ ساعت روزهای فعالیت انتخابات، دست یافتن هر نوع عمل غیر قانونی را برای خود مباح دانسته و معتقدند در این مقطع دزد نگرفته پادشاه و برنده انتخابات خواهد بود.
آری ! انتخابات در شهرستان رومشکان در بسیاری صندوقها حدود ظهر روز جمعه پایان یافت و شروع کار بسیاری شعب اخذ رای در کوهدشت که بیش از ۸۵ درصد آراء در اختیار اصلاح طلبان بود باچندین ساعت تاخیر یعنی نزدیک ظهر شروع شد، آن هم با تعلل و سستی ها، تا جایی که مردم رنجدیده کوهدشت گاها تا پنج ساعت در صف های طولانی رای گیری ماندند.
کاش اراده ی خدامدار ناظرین، صندوق های رای را در شهرستان رومشکان بازشماری و بررسی می کرد تا معلوم گردد در آن تاریکخانه اشباح چه گذشته است!
تا بداند مومن و گبر و یهود/ اندر آن صندوق جز لعنت نبود
۳- چه باید کرد:
حال که فضای گرد و غبار و التهاب ناشی از آن نسبتا فروکش کرده یادآوری چند نکته به نظر ضروری است.
الف: فرصت طلبان بدانند، با توجه به فضای عطر آگینی که به وسیله مردم ایران در فرآِیند انتخابات مجلس شورای اسلامی و به تبع آن در بدنه دولت به عمل خواهد آمد جایگاه فرصت طلبی بر آنان تنگ و قطره ای هستند که در این دریای مواج ناپدید خواهند شد. الحق که تعبیر قرآن چه زیباست که همانا باطل رفتنی است.
ب: معروف است در شکست ها مردان بزرگ، تحولات و تقدیر را به خداوند نسبت داده و افراد ظاهر بین آن را به پای رفیق نهاده و فرافکنی می کنند. لذا با توجه به مشکل پیش آمده از مردم عزیز و صاحبان اندیشه و صاحبان تریبون انتظار می رود، قلم در دستشان بی تابی نکند، گاهی اوقات سخنی بر زبان جاری نشود که موجب آزار دوستان صدیق، دلسوز و تلاشگر گردد و بدانیم هر گاه برق احساسات بجهد، چراغ عقل خاموش می شود.
۴- جبران خسارات:
الف : بدون شک این حادثه تلخ موجب گردیده در میان مردم مخصوصا کوهدشت و رومشکان گله مندی ها و شاید اختلاف و کینه هایی به وجود آید ، که بر صاحبان قلم و اندیشه است به سرعت به آن پرداخته و روشن کنند که قاطبه مردم رومشکان همانند مردم کوهدشت و سایر بلاد کشور ، مردمی فهیم ، سالم و در عین حال مظلوم هستند و نباید عمل عده قلیلی فرصت طلب ، به تمام مردم آن دیار تعمیم داده شود.
ب: با قاطعیت، با مطالعه دقیق عرض می کنم: در این برهه تاریخی، با توجه به اتحادی که بین مردم و بر اساس رشد عقلانیت و ارج نهادن به ارزش ها (حتی بدون توجه به جناح بندی های خاص) بعمل آمده بود و با توجه به انسجام بین نسل های جدید و نو اندیش و آشتی آنان با پدرانشان به عنوان سنت می رفت که جامعه ای پیشرو با مدنیتی مترقی شکل بگیرد ، که متاسفانه این مهم نیز دچار آسیب هایی گردیده است که با همت فرهیختگان دیارمان نه تنها قابل جبران بلکه می توان آن را به فرصت تبدیل کرده و از آن بهره ها برد.
ج: نسل جوان و نو اندیش ما با سرشتی پاک به طور ناگهانی، دچار حادثه ای گردید که هرگز از دولت تدبیر و امید و وزیر مربوطه اش انتظار نمی رفت ، لذا به شدت برخود لرزیدند و دیوار اعتمادشان فرو ریخت. ترمیم و جبران خسارت مربوطه کار نسبتا مشکلی است که باید بر آن افسوس خورد!
انتظار می رود دولتمردان با دور اندیشی و تدبیر در صدد جبران آن برآیند که فردا دیر خواهد بود.
د: تزلزل کسانی که به نام جریان اصلاحات ارتقاء پیدا کرده و از پلکان آن به کسب مال و منصب پرداختند و امروز طی معاملات و مبادلات اختصاصی به کام دیگران حرکت می کنند، برای مردم مخصوصا نسل جوان ما غیر منتظره و چندش آور است.
در این مقوله ماجراها داریم ، قربان صدقه ها رفتیم، متاسفانه ره به جایی نبرده و نتوانستیم آنان را مجاب کنیم، البته ناگفته نماند، جوانان خوش فکر و صاحب قلم ما در این مقوله حق مطلب را ادا کرده و در فضای مطبوعاتی، به نوبه خود شفاف سازی های زیبایی انجام گرفت.
در این زمینه مطالعه نوشتاری از آقای پرویز گراوند به نام «هبوط از اصلاحات» و تحت عنوان « پیریایی یادت به خیر، دوستی خداحافظ» پیشنهاد می گردد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ننگ بر کسانی که زمینه ی تقلب و رعایت نکردن حقوق مردم را در جریان انتخابات اخیر فراهم ساختند و طیف وسیعی از مردم را نسبت به دولت ، بدبین نمودند.

  [پاسخ]

  صادق در :

  احسنت

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  جناب آقای دوستی باسلام. به نظر بنده جنابعالی نباید وقت خود را با جواب این موارد تلف می کردید جواب ایشان فقط خاموشی است.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  پیش باد . ننگ بر کسانی که با احساسات پاک مردم بازی کردند . دو روز دنیا میگذره و انشااله رو سیاه دنیا و آخرت میشن به حق حضرت زهرا

  [پاسخ]

  دانشگاهی در :

  اقای اسفندیار پور حضرتعالی که داعیه اصلاح طلبی داری و سنگ مردم را به سینه می زنی عملکرد گذشته ات را برای مردم و به صورت شفاف بیان کن صرف ادعا و سفسطه بازی و متم کردن دیگران که نشد عمکرد!!!!!!!!
  تخصص شما و نزدیکانتان چیزی جز ایجاد آشوب و فتنه نیست این را خدا و همگان می دانند.

  [پاسخ]

 2. یکی از عوامل درگیری ها و شایعات بحث تقلب و……. همین آقای اسفندیاری است…….

  [پاسخ]

  مومنی در :

  کوته فکری دیگه

  [پاسخ]

 3. اقای اسفندیار پور وقتی که شما در رومشگان جا برای ستاد نداشتید ستادتان در یک چادر در پیاده رو بر پا کرده بودی چطور انتظار ۵۰ درصد ارا رومشگان رامی کنی درحوزه کوهدشت اعلام می داری که ساعت ۱۱ رای گیری شروع شده این گفته شما با ارای ۱۰۰۰رای ازادبخت در بعضی از صندوقهای شهر تناقض دارد

  [پاسخ]

  همشهری در :

  احسنت

  [پاسخ]

  اصلاحطلب اقیانوسی در :

  درودبرشما

  [پاسخ]

  _amraie در :

  جناب محمدی شما یا اطلاعات ندارید یا که اطلاعات غلط بهتون دادن .اصلاحات دررومشکان ستاد داشت اون هم در وسط شهر روبروی تپه باستانی جنب بانک صادرات .فکر کنم شما ستاد امامی را با ستاد آزادبخت اشتباه گرفتی

  [پاسخ]

  محمد در :

  …بعضی حتی یک محل را هم در رومشکان برای ستاد نتوانستند اجاره کنند دم از رای مردم میزنند….

  [پاسخ]

 4. با با دست بردار حیا کن جنابعالی از اول انقلاب تا الان جز اختلاف وتفرقه دو دستگی باند بازی چه گلی به سر این مردم زدی مردم از افراط ا مثال جناب گریزان وخست ه اند

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  درود بر معمار اصلاحات طرهان

  [پاسخ]

 5. درود بر اسفندیاری
  و درود بر اندیشه پاکش

  [پاسخ]

 6. اقای اسفندیارپور هرزمانی در انتخابات کوهدشت دخالت نمودی
  باعث اشوب در شهر شدی اگر کوهدشت را دوست داری بیا در این
  زندگی کن دست از سر مردم بردار

  [پاسخ]

 7. درود خدا بر برزگ ااصلاح طلبان کوهدشت / ما بالاخره فهمیدیم که حق با کیست. خدای بزرگ را شاکریم ماهیت خیلی از افراد برای ما مهیا شد

  [پاسخ]

 8. آقای اسفندیاری درفرازی از مطالبشان گفته اند که منتقدان قلم در دستشان بی تابی نکندوبرق احساسشان نجهدتا چراغ عقلشان خاموش نشودولی متاسفانه اقلیتی را مصلح واکثریتی را قلیل و به انگشتان پایش تشبیه نموده و از یک سال پیش نماینده دولت تدبیروامیددر شهرستان (فرماندار)رامتقلب و دزدمعرفی ؛ و برای عزل ایشان تلاش نموده و با افتراوتهمت هایش قصاص قبل از جنایت مرتکب شده اند .کاش همه به قانون عمل کنیم.

  [پاسخ]

 9. جناب اسفندیاری سلام
  به کجا اینگونه شتابان؟ اولا ۱۵ روز فرصت نداشتید و این پرو‍زه سه ساله شما بودکه به هر دری زدید و و ناکام ماندید. این روزها قدرت تقسیم بندی شما گل کرده یکبار با ۱+۶ و امروز هم تحت عنوان مصلحان و فرصت طلبان!!! باید بگم لطفا دیگه توهم نزنید وباعث اشوب و بلوا نشوید این مردم فقیر را بذارید خوشان تصمیم بگیرند ترفند مکاران و سوداگران سیاسی بدرد این مردم که به شناخت اگاهی رسیدند کار ساز نشده و نمیشود زمانی هم که اقای مومنی را کاندیا کردید و جنابتان مدیر کل تشریف داشتید و از تمام ابزارهای خلاف قانون برای پیروزی ایشان استفاده کردید و در روز اخر در همایش فرمودید : بنده بعنوان ی کارشناس سیاسی و انتخاباتی امروز اعلام مینک مومنی با ۴۰ هزار رای برنده انتخابات است. نتیجه شد ۱۷ هزار رای و اموروز هم عجبا از کار شناسی ۸۵ در صدی سخن گفتید. باید بگم چیزی جز توهم نسیت یکم منصفانه حرف بزنید ما حقیقتا شما و چند نفری که خود به نیک میدانمید کیانند را پیمانه اصلاح طلبی ندانسته و برای تفکر اصلاحطلبانه شما هم نقد کافی هست شماها از نظر تفکرات همان ده شصتی هستید با اندکی زیرکی و باختن قافیه صداقت و انصاف . بدرود

  [پاسخ]

  کوشتی در :

  شما اولا با اسم اصلاح طلب مانور ندهید .کاملا مشخص است حرفهایتان را چه کسانی در ٌٌ گوپتانٌٌ گذاشته . کاملا مشخص است شما متحجر و واپس گرا هستید. لطفا بروید و الفبای سیاست را بخوانید .

  [پاسخ]

 10. من خودم اصلاح طلبم اقای اسفندیار پور این بدون اول شما به گفته
  خودتان اصلاح طلبان گزینه زور در اول خرداد در نصب وعزل مدیران
  در اموزش و پرورش استفاده نمودید ودیگر چه انتظاری از رقیب در
  هیات های اجرایی و نظارت دارید و این بدون اگر اموزش و پرورش
  در اختیارتان نبود ارای اقای ازادبخت از ارای امامی بیشتر نبود
  امیدوارم دوره های بعد در محل اقامت در انتخابات دخالت نماید
  بینش سیاسی مردم به حدی رسیده که بتوانند چه شخصی را انتخاب
  کنند

  [پاسخ]

 11. فرهنگی محمدامیریفرهنگی

  آقای اسفندیاری دیگه بسه هنات برای مردم رنگی نداره باخت اینقدر ترا آزرده خاطره کرده که هرچه تهمت بخوای بزنی واینقدر جاه ومقام این دنیا برات ارزش داره که نمی دانی چه الفاظی رو بکار ببری؟

  [پاسخ]

 12. جناب آقای اسفندیاری تمام این همه بدبینی وتنشهامقصرواقعی تویی ازخدابترس. دست ازسر مردم بردار بزار مردم باآرامش زندگی کنند

  [پاسخ]

 13. حق با اسفندیاری است

  [پاسخ]

 14. آقای اسفندیاری دیگه خسته نشدی ازاین *همه شایعه وجو سازی

  [پاسخ]

 15. اقای اسفندیار پور امیدوارم این رو فهمیده باشی که یا کسی به مجلس نمیره یا اونی که مردم انتخاب میکنن. مردم عاشق منتخب خودشون دکتر ملکشاهی و دوستی بزرگ هستند.

  [پاسخ]

 16. مافکرمیکردیم ایشان با این ا نتخابات دیگر سربلند نخواهند کرد وتامدتها درپستویی خواهند خزید اما جالب است که بااعتماد به نفس کامل به تحلیل انتخابات نشسته اند!!!!راستی ایشان الان کجاتشریف دارند!!؟

  [پاسخ]

  محمد امرایی در :

  واقعا فرهنگی هستی ؟! . حالا به هر دلیل ملکشاهی برده باید رقیب خجالت بکشد؟! عجب با فرهنگی !

  [پاسخ]

 17. انتخابات در رومشکان قبل از ساعت ۸ صبح آغاز شدو اکثر شناسنامه ها را هم مهر نکردند اما در کوهدشت حدود ۱۱ شروع به اخذ رای از مردم کردند این یعنی دادن آوانس به مردم رومشکان تافرصت داشته باشند یا خودشان به سایر جاها بروند و یا شناسنامه هایشان رابه درب گنبد و کونانی و گراب و کوهدشت و…بفرستند تا مجدد با آنها رای گیری کنندآقایان باید بدانندکه خیانت در امانت عاقبت خوبی ندارد می نشینیم و می بینیم چوب خدا صدا ندارد

  [پاسخ]

  منصف در :

  ازخدا بترسید اولا ساعت ۸هنوز صندوقها توزیع نشدند ثانیاچرااز نمایده فرمانداران طرفدار آزادبخت حرفی نمی زنید چرا از بازرسان یکطرفه حرفی نمی زنید چراازنماینده کاندیدهای یکطرفه حرفی نمی زنید نکنه تقلب برای آزادبخت صواب …وقتی ۹۰درصد آراء متعلق به آقای ملکشاهی اعتراض چراوچراهای دیگر . بحث کنید چهره این دیار را بیشتر ازین خراب نکنید.

  [پاسخ]

 18. بعضی ها شرافتشان را برای حفظ پولشان با طرفه العینی از دست دادند

  [پاسخ]

 19. آقای اسفندیاری دیگه دست از سرمون بردار ،،، ما تا کی باید قیافه شما رو ببینیم

  [پاسخ]

  راسیوش در :

  از کی تا حالا جنابعالی اعتدالگرا شدی ما خبر نداریم وا تاسفا برای شهرم

  [پاسخ]

 20. دوس دارم دقیقا بدونم شما کی دست از سر مردم کوهدشت ور میداری.خود را با دوستی مقایسه نکن تا حالا کسی رو بردی سر کاری یا تا حالا هر گونه کمک مادی یا معنوی به مردم شهر کوهدشت کرده ای.بجز دعوای خیابانی از قدیم تا به حال چه سوقاتی اورده ای.میخواهم به عنوان شهروند بدانم….

  [پاسخ]

  ....علی در :

  احسنت، تبارک، گل گفتی
  خدایی آقای دوستی تا الآن دست رد به سینه ی کسی نزده، حتی اگه شده یه کار با حقوق پایین واسه جوونا پیدا کرده، اما شما چی آقااآ
  توروخدا دیگه از این شهر برو آقای اسفندیاری، دست از سرمون بردار، از قیافه ی تکراریت خسته شدیمممممممم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب جوان در :

  دوست خوب اول کلمات را درست بنویس بعد نقد کن سوقات سوقات سوقات . اول سواد نوشتن پیدا کن بعد به بزرگان نقد داشته باش

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  سوغات

  [پاسخ]

 21. این مطلب آقای طولابی را بخوانید!!!

  [پاسخ]

 22. سلام بر پدر معنوی اصلاح طلب طرهان بزرگ، احسنت بر شما و قلم پرویز گراوند

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  بابا بس کنید دیگر. کدام پدر معنوی ؟!! این پدر معنوی پدر همه جوانان کوهدشت را در آورده!!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  همین شما ها هستید که اقایان باورشون شده حاکم کوهدشتن . اگه کمی حریت هم داشته باشید و ایرادات انها را گوش زد کنید خواهند فهمید که دنیا به کامشان نیست و باید رفت.منتها بخاطر اطاعت بدون
  چون و چرا شماها چون بدهکار هستید اقایان هم باد در غبعب میاندازند میخواهند حکومت داری کنند و بجای امثال شما تصمیم بگیرند و به تفکرتان اهانت کنند. متاسفم اون هنوز صحت و سقم حرف خودشو متوجه نشده شما میکید حق با اسفنیاری است.

  [پاسخ]

 23. کدام اندیشه پاک؟ این که هر انتخاباتى رو بیان یه کاندیدا علم کنن و باعث شکست و تشنج بشن اندیشه ى پاکه؟!
  سوال من از آقاى اسفندیارى اینه که چرا انتخابات هر دوره مجلس در کوهدشت پدیدار میشن و بعدش براى چهار سال میرن کرمانشاه؟! کى به ایشون گفته که میتونه براى جریان اصلاحات نظریه پردازى کنه؟! اصلا کى به ایشون اجازه داده که آقاى آزادبخت رو گزینه نهایى اصلاح طلبان معرفى کنه؟! مگر شوراى سیاست گذارى اصلاح طلبان در مورد کوهدشت سکوت نکرد و از هر دو کاندیدا حمایت کرد؟! چرا میخواید پیروزى اصلاحات و اعتدال رو خدشه دار کنید؟!

  [پاسخ]

 24. زور با کی بود .شهدار کوهدشت که هر دو شهدار ناحیه یک و دو رو عزل کرد.شورای شهر که با همکاری شهدار ….بخشدار مرکزی کوهدشت و رومشکان و بخش درب گنبد برای چی کسی کار می کردن روسای ادارات راه و ترابری.اموزش و پرورش.بازرگانی.برق..گازو…از کدوم کاندیدا حماین می کردن.مدیرکل بهزیستی برای کدوم کاندیدا سخنرانی کرد و مدیران شهرستان ها رو از ورود به انتخابات منع می کرد شهدارن گراب و کونانی چکاره ها که نکردن.استاندار و معاونین ایشون که بماند .مدیر کل اموزش و پرورس که ….معاونت مال اموزش و پرورش….معونین ااموزش و پرورش و مسولین مقاطع.کارگزینی نهصت و…که مردم رو تهدید می کردن.عزل و نصبهای که در تابستان در …انجام می دادید رو مردم فراموش نکردن.اون وقت دم از مطلومیت می زنید

  [پاسخ]

 25. آقای اسفندیاری عزیز تو که خودت و آقای مومنی کاندید شدید تهران صلاحیتتون رد شد بعدش سالی یه بارم کوهدشت نمی‌آید حالا که اومدی میخوای با حرفای کذب آشوب به ما کنی برو خدا نگهدارت من که اون علاقه ای رو که بهت داشتم پرید

  [پاسخ]

 26. سخنی به یادماندنی در حافظه تاریخی مردمانم خواهد بود:
  تزلزل کسانی که به نام جریان اصلاحات ارتقاء پیدا کرده و از پلکان آن به کسب مال و منصب پرداختند و امروز طی معاملات و مبادلات اختصاصی به کام دیگران حرکت می کنند، برای مردم مخصوصا نسل جوان ما غیر منتظره و چندش آور است.

  [پاسخ]

 27. واقعا خجالت داره جناب اقای معلم ما هم همیجا اعلام میکنیم به انتصاب بیش از ۱۰۰ نماینده فرماندار اعزام شده به کوهدشت که تماما توسط دوستان شما برنامه ریزی شده بود و به باز پس گرفتن اختیارات دوفرماندار که باز هم توسط دوستان شما انجام شد و باز هم نسبت به صندقهای سطح شهر ….. و باز هم بازرسین که همگی توسط دوستان شما معرفی شدند و ……. بازهم و باز هم و باز هم و باز هم اعتراض داریم خجالت بکشید بیش از بیست سال است خود را در معرض آزمایش قرار داده اید و جوابتان را گرفته اید برای پیروزی شما …… طلبان از هیچ کوششی دریغ ندارید کاش زمانی که دست در دست نماینده و پسران نماینده ای که بخاطر شما کشته و فلج داد این شهرستان اندکی تامل میکردید کاش زمانی که سه دوره متوالی با انشقاق شما اصلاحات شکست خورد تامل میکردید شما حتی بعنوان کاندید اطلاحات معرفی نشدید چرا؟ چرا؟ خجالتم خوب چیزیه این رای هم که اوردید هرچند معتقدیم در سطح شهر توسط شما تخلفات .. شکل گرفت رای اصولگرایان بود اندکی فکر اگر در دور گذشته اصلاحات ملکشاهی را به مجلس برد که برد باید رای ایشان ریزش میداشت در صورتی که اصلاحات شما را کاندید نهایی خود میدانست که ندانست اندکی فکر کنید ..

  [پاسخ]

 28. تو مردی که باعث شکست اصلاخات در ادوار گذشته شدی

  [پاسخ]

 29. علی اکبر ادینه وند

  سلام ودرود بر برادر عزیزو یکرنگم حاج اسفندیاری …

  [پاسخ]

 30. جناب اقای اسفندیاری سلام مطلب شما را خواندم وفهمیدم ازروی عصبانیت کامل نوشته ایدحال توجه شما رابه چند نکته جلب میکنم ۱-مطلب شماناشی ازپیشداوری شما درشش ماه قبل ازانتخابات است که فرموده بودید پیروز قطعی انتخابات هستیدولاغیروبرای تحقق پیش بینی خود دست به هراقدامی زدید وازلحظ روانی پیروزیتان رابه جامعه تلقین نمودید(البته این ناشی ازتفکرسازمانی شماست) وجو جامعه رااماده حوادث بعدی نمودی (البته دراین بخش موفق شدی).۲-تقسیم بندی مردم به دوگروه مصلح وفرصت طلب یا اصطلاحات مشابه بازناشی ازتفکرسازمانی شما برای دوقطبی کردن جامعه میباشد که دراین ماموریت متاسفانه موفق نمیشوی چون قاطبه مردم پیوندهای محکمی باهم دارند ودرهرمرحله ای براساس بینش منطقه ای رای میدهند.۳-هرکس شمارامیشناسدمیداندرفتارشمانه تنهااصلاح طلبانه نیست بلکه بیشترمستبدانه است بیانگران پاکسازی طیف وسیعی ازکارمندان وفرهنگیان دردهه شصت به بهانه های واهی وحتی به جرم پوشیدن شلوارجین(البته شنیده ام دراین انتخابات شلوارجین پوشیده اید؟)۴- اقای معلم اخلاق چند کشته ومعلول درگذشته کافی نبود والان شنیده ام چشم یک نفر هم نابینا شده ایاکافی نیست کدام پیروزی واوج گرفتن دنیایی میتواند بااین چشم برابری کند .توصیه میکنم همانی باش که دوستش داشتیم.

  [پاسخ]

 31. آقای اسفندیاری این همه های هوی جنابعالی نه به خاطر عدالت است نه به خاطر مردم فقط به خاطر شخص خودته که میخواهی بزمردم حکومت کنی .جنابعالی د ر سخنرانی روز اول اعلام کردی یاهیچکس به مجلس نمیرود یااصلاح طلبی میرود ولی حرف جنابعالی به کرسی ننشست .شمااز هر قدرتی استفاده کردید معین فرماندار آوردید بازرسین ونمانیده های فرماندار همه آزشمایودندسرصندوقیها هم مساوی تعرفه ها هم دست نماینده فرماندارشما پس باید به رای شما شک کرد.

  [پاسخ]

 32. درود بر سردار اصلاحات درود بر غیرت مردانگیت درود بر صداقتت درود برشرافت وغیرتت یار همیشگی اصلاح طلبان یک جهره ای ویکرویی شما اشکاراست موفق باشی

  [پاسخ]

 33. اصلاح طلب اعتدال گرا

  جناب اسفندیاری چون آقای امامی نماینده نشده اند ناراحت هستن وگرنه ناراحتی دیگر ندارند

  [پاسخ]

 34. درود بر اصلاحات و اسفندیارپور

  [پاسخ]

 35. چند سوال از اقایان خصوصا اسفندیاری
  الف. محل زندگی و کسب کار شما ها کجاست ؟
  ب. چرا از اول مهر فرهنگیان اصلاح طلب که نظرشون بر وفق مراد شما نبود و با ینکه میدانستید اصلاح طلبن ولی عزل کردید و افرادی رو منصوب کردید یا هم نظر شما بودند یا به جریانم اصلاح طلبی متعلق نبودند
  پ. چرا دوستلان خودتون را هم دور زدید؟!!!!
  ت. چرا در استخدم پیش دبستانی ها بجای راعیت حق و حقوق دیگران برای کسب ارا دست به گزینش کسانی زدید یا اصلاح طلب نبودند و یا حق قانونی دیگران بود. در این موارد جایگاه قیامت و حق اناس و شرافت و عدالت کجاست.جناب پدر به ظاهر معنوی !!!!!
  ح.و حالا دم از قانون و مدنیت و تکثر گرایی و خرد ورزی میزنید. تا وقتی به این وازه ها اعتقاد دارید که در خدمت اهداف سیاسی عالی جنابان باشد
  خ.جریان اعتدال همیشه پیروز است نه افراط و نه تفریط. شما که خودتان را مصلحان و طرف دیگر را فرصت طلب معرفی کردید!!!!! مگر در کوران انتخابات اخیر شما و دوستانان مفتخر به عکس یادگاری با جریان اصوالگرایی نبوذید!!!! واقعا براتون متاسفم.مردم درکشان بالاست با مقالات عاریتی و غوغا سالاری ره بجای نخواهید برد

  [پاسخ]

 36. اسفندیاری لطف کن دست از سر جوانان واهل قلم این شهر بردار خودشان مطمئن باشید از شما بهتر راهشان را پیدا خواهند کرد،تاریخ مصرف افکار شما تمام شده، برو با زندگی حال کن، خدایی اگر چند خانواده نزدیک با جوانان دم بخت در این شهر داشتی دلت میامد که چنین با این افکار مسموم آنها را به بیراهه ببری، تمام شد و شما ودوستانتان برای ۴سال دیگر رفتید انشاالله دیگر برنگردید،راستی معنی اصلاح طلبی این بود که شماها هرانکه را که دوست داشتید وفقط با شما باشد فارغ از هرگونه شایسته سالار ی درپستهای آموزش وپرورش کوهدشت جایی دهید مگر این کار شما چه از دزدی وغارت کم دارد یا اینکه جنایعالی به قول دوستان خود را سنگ محک درستی قلمداد می کنید،راستی این حق را چه کسی به شما داده که جوانان عزیز شهر مرا دسته کم گرفته وبازیچه بازی های سیاسی نادرست خود قرار دهید تا به افکار شخصی خود وسایردوستان برسید،به خود بیا تا وقت داری توبه کن وکمتر بذر گمراهی بپاش، شما از اصلاحات فقط اسم آن را یدک میکشید ولاغیر،وادامه دارد…

  [پاسخ]

 37. برخود لازم میدانم جهت تنویر افکار عمومی چند نکته را ذکر کنم جناب اقای اسفدیار پور یا اسفندیاری حد اقل به خاطر حفظ اخلاق که شاید اندکی در وجد شما باشد خواشمندم به مطالب ذیل توجه داشته باشید چند نکته را ذکر فرمودید از قبیل مهره چینی از شما سوال میکنم مسعولان اجرایی شهرستان اصلاح طلب هستند یا اصولگرا؟ اخص فرمانداران و بخش داران؟آیاهیعت هایی اجرایی افراد شما در انجا نبودند اگر لازم باشد اسم ببرم …آیا هیت های بازرسی تماما توسط مدیر کل آموزش و پرورش …تعیین نشدند؟آیا با فشار دوستانتان در استانداری حکم فرمانداران اصلاح طلب با تلاش شمایی که خود را مثلا اصلاح طلب میدانیددر شب انتخابات لغو نشد؟ درکجای ایران و تاریخ انتخابات نمایندگان فرماندار از شهر دیگری به محل اعزام میشوند که شما این کار را کردید؟در چه انتخاباتی از قبل تصمیم میگرند ساعت ۲ به بعد در سطح شهر مارش پیروزی بدهند که اسنادش موجود است مگر اینکه خود بدانید شکست خورده انتخابات هستید؟فرمودید تمام اصلاح طلبان یک پیکر شده اند ایا حسن قبادی اصلا طلب بود ؟پسر نماینده سابق که در دهه ۶۰ با همین شانتاژ ها کشته و معلول داشتیم که نمیدانم با چه رویی در صورتشان مینگرید؟گفته بودید انگشت شمار فرصت طلب شاید روی سخنتان با دوستی باشد که اگر به رزومه خود و او بنگیرد قابل قیاس نیستید ولی من از خودم حرف میزنم اگر انگشت شمار بودیم که شما دست به دامن مردم اولاد قباد نمیشدید و رای های آقای قبادی باه نفع شما به صندوق واریز نمیشد و ما باید از ۴۷ هزار دفعه قبل رای کمتری را صاحب میشدیم حال ۵۷هزار را دریابید؟ در ضمن گردانندگان صندوق های طرهان که روی ان مانور میدادید و کوهنانی که عوامل خودتان بودند که سر به سر رای ها برابر شد.شما که مدعی تیزبینی و رصد میباشید لطفا بفررمایید ظرف سه دوره که با رای های دو دوره تقریبا ۷ هزار و یک دوره ۱۸ هزار که در اوج قدرتتان بود چگونه رصد میکنید ؟اقای تئوریسین لطفا بفرماییدکسانی را که بعنوان ۶+۱ یا هر عنوانی دعوت کردید واقعا در قد و قواره ای بودند که برای اطلاحات شرستان تصمیم بگیرند ببجز خودتان و شاید یک نفر دیگر ؟سرور ارجمند بفرمایید علیپور و شیخ هادی قبادی درکجای مسعله جای میگیرند؟آقای آزادبخت که در یک برهه کمتر از ۷ هزار رای آورد که باعث باخت علی محمد صوری شد و رقیب با اختلاف کمتر از آن به مجلس راه یافت را چگونه ارزیابی میکنید؟قهر شما در دور اخر انتخابات را چطور ؟مجموعلا چهار دوره قبل از آقای ملکشاهی را بررسی نمایید؟مسعله دیگر اینکه چنانچه داعیه اصلاح طلبی دارید و ما را انگشت شمار چرا بصورت رسمی بعنوان نماینده اصلاطلبان در کوهدشت کسی معرفی نشد روزنامه اعتماد و شرق لیست تمامی کاندیداهای اصلاحطلب استانها را معرفی کرد که در کوهدشت خط تیره بود.اقای محمد رضایی هم صراحتا اعلام کرد که در کوهدشت سکوت میکنیم.محمد رضایی معاون سیاسی استانداری اصلاحات که معرف حضور همه هست و مصاحبه ایشان هم در سایت های محلی پخش شد.جناب آقای اسفدیار پور یا اسفندیاری اصلاحات وزنه های قوی تری دارد در شهرستان که خود را ملعبه دست همان آقایان چند بعلاوه چند نمیکنند محتاج احترام از طرف شما هم نیستند راه خود را که راه خداوند است بقول حجاریان ادامه خواهد داد و.خدمت آن جناب عرض میدارم در این نوشته و نوشته شما که شاید مانند تیری است که از چله کمان رها میشود و هر کدام فکر میکنیم درست مینویسم و نقد را نمیپذیرم در آخر خاطر نشان میکنم رزومه ما و شما و و اطرافیانتان برای همه مشخص و معلوم میباشد و گذر ایام بیشتر نمایان میکند که راه کداممان به ثواب نزدیکتر باشد که خداوند باری تعالی بین همه ما به مواسات حکم نمیاد. اگر مایل بودید رودر رو به مناظره خواهیم نشست که صره از ناصره مشخص شود

  [پاسخ]

  ولی اله آزادبخت در :

  با سلام وپوزش.. من که بی کاره ی سیاستم از درج این متن سراپا غلط وغلوط املایی ونوشتاری در آخ و اَسَفم .دوست عزیز تو خود سره از ناسره شناخته ای که چنین تاخته ای؟ عحب ،…جمال چهره ی تو حجت موجه ماست..نه هر کسی که کله کج نهاد و تند نشست کلاهداری وآیین سروری داند…نرنج، پند…عین صواب است ومحض خیر فرخنده بخت آنکه به سمع رضا شنید…..باپوزش مجدد.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  بابت اشتباهات تایپی من جداگانه عذر خواستم اما برادر ساسر آخ و اسف لطفا در خصوص مطالب بفرمایید کدام خاف واقعیت است؟

  [پاسخ]

 38. در ضمن دلیل دیر شروع شدن انتخابات کوهدشت را از آقای اصلانی معاون استاندار بپرسید که ساعت ۴ صبح دستور به امدن نمایندگان داد و همچنیمن لطفا پاخگوی شناسنامه های بدون مهری باشدی که بعد از کوهدشت روانه روستاهای اطراف میشدند

  اشتباهات تایپی را بر بنده حقیر ببخشد

  [پاسخ]

 39. آقای اسفندیار پور ایکاش توضیح میدادید که جنابتان و آقای فرج مومنی در جلسه ای که با حضور آقای دوستی و ملکشاهی در تهران داشتید چه گذشته است .آیا به اسم لیدرهای اصلاح طلب در پی معامله نبوده آید ؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 40. متقلب عاقبت روسیاه خواهد شد.

  [پاسخ]

 41. اقای اسفندیاری حرف از اتحاد اصلاح طلب میزنی بگو با طرفداری … شهردار شهر ۷نفر از اعضای شوارای شهر اقای کونانی فرد اقای آزادبخت اقای قبادی اقای مومنی و خود شما با هم حدود ۴۵ یا ۶ هزار رای داشتین. چرا همه چیز رو یکطرفه میبینید طرف برنده انتخابات شدن

  [پاسخ]

 42. این ستارگان سهیل کجایند که فقط زمان انتخابات در کوهدشت به منصه ظهور میرسندقحط الرجال که نیست قدیمی های تکراری دوباره پس از بازنشستگی سودای قدرت دارند.مردم فردی خواستند که شیفته خدمت باشد نه تشنه قدرتی سیری ناپذیر.

  [پاسخ]

 43. دو‌چیزطیره ی عقل است:دم فرو بستن به وقت گفتن و‌گفتن به وقت خاموشی۳
  به نظر من شهروند حال که شما شاکی انتخابات هستید و به زعم خود شکایتتان نیز بر حق است و‌مدارکتان را تحویل مراجع قانونی داده ایدبهتر بود مردم‌ را به خیابان نکشانید و‌حالا هم بهتر است مردم را به حال خود بگذارید و‌موجب تشویش و تحریک‌ جوانان این منطقه نشوید

  [پاسخ]

 44. درود بر اسفندیارپور بزرگوار.

  [پاسخ]

 45. باختن گریه نداره آقای اسفندیاری.با تمام قوا به میدان امدی.نزدیک به ۳۰کاندید را بازور ووعده ریاست باخودت همراه کردی .اموزش وپرورش وشهرداری وشورا راباخود به میدان آوردی .زورت به دوستی وسوری نرسید .مرد باش مثل مصلحین واقعی به رای مردم تمکین کن وبه فکر… واشوب نباش.به کرمانشاه برگرد وبگذا شهر نفس راحتی بکشد.

  [پاسخ]

 46. جناب آقای اسفندیار پور مردم رومشگان بسی بزرگتر و نجیب تر از آن هستند که همچون تویی در مورد آنها به قضاوت نا صواب بنشیند آنان در مقاطع مختلف جواب در خور را به جنابعالی وسایر دوستان قلیلت داده اند سر نوشت طرحان بزرگ که مردم رومشگان عضوی از آن هستند در پای صندوق های رای مشخص شد و تحلیل های سطحی جنابعالی که ناشی از شب نشینی های محفلی آخر شب در منزل دوستان قدیمیت در چغابل وسایر جاها بود به مانند همان چرت معروف استادت بود که سالها قبل بی اعتباریش ثابت شد باید در مقابل رای و نظر و اراده این مردم که مشی اعتدال را برگزیده اند نجیبانه سر تعظیم و تکریم خم کرد توصیه می کنم برای باقی عمرت از درگاه حضرت حق طلب عاقبت بخیری بنما

  [پاسخ]

 47. درود بر فرمانده همیشه پیروز آقای اسفندیاری

  [پاسخ]

  آرامتر در :

  فرمانده همیشه پیروز!!!!!!!؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
  منظورتان چیست…..
  آقای اسفندیاری بازنده تام است.

  [پاسخ]

 48. برادر:مردم هنوز شاهکاراهای شمارا ازیاد نبرده اند ،وقتی گزینش جوانان این مرز وبوم را به بهانه های واهی رد میکرد کسی جز شما در راس کار بود؟
  مگر ایرانی نبودند؟ مگر فرزندان این مرز وبوم نبودند ؟چرا بعد از شما چه در دوران اصولگرایان وچه اصلاح طلبان کسی از طرف گزینش رد نشد ،هر زمان پای درعرصه انتخابات این شهر گذاشتید چیزی جز تنش مشام شهر را نمی نواخت ،برادر بزرگوار دست از سر این مردم بردارید و گام در ره خود بگذارید،مردم قیم نمی خواهند نه شما ونه کس دیگر را.

  [پاسخ]

  مهکی در :

  آقا اسفندیاری شما قبل از انتخابات بایک برنامه هدفمند گفتید یا کسی وارد مجلس نمیشه یا باید اصلاح طلب باشه یعنی آگه غیر از این باشه دزدی شده.مردم منتخب شون ملکشآهی رو دوست دارن

  [پاسخ]

 49. سخنی با پدرخوانده،و البته خودخوانده: دو روی سکه:
  روی راعاب،تخریب و تزویر:در هیاهوی انتخابات حرکتی بغیر از تخریب، تهدید، تنبیه( بیرون کردن فراش دبیرستان) و بی اخلاقی از لیدرهای شکست خورده انتخاباتی چیز جدیدی عایدشان نشد. نه برنامه مدون اقتصادی،نه برنامه فرهنگی و اجتماعی …. فقط و فقط با دامن زدن به احساسات طایفه ای وقبیله ای(ارا مناطق گواه این ادعاست) باعث شدید فاصله ی زیادی در کوتاهترین زمان ممکن بین کوهدشت ورومشگان ایجاد گردد.
  جناب اسفندیارپور: شما خیلی دیر به فکر جامعه ای پیشرو و مترقی افتاده اید.
  شما خود میدانید تفکرات اصلاح طلبی و اصولگرایی رد این شهر رنگ باخته و نسل نو اندیش از مرتجعین و کسانی که افکار طالبانی داشته اند دیکر تبعیت نمیکنند.
  باید بیشتر از اینها ادب را رعایت میکردید و مخالفان خود را دزد خطاب نمیکردید.
  کسی که به کسی حسد می ورزد،دلیل بر آنست که به برتری او اعتراف کرده است.

  [پاسخ]

 50. آقای اسفندیاری تورا خدا دست از سر این مردم بردار حالاکه باختید برای توجیه باخت خود بحث تقلب به میان اوردید.اگر فردا هم دوباره رای گیری بشه یقینا آقای ملکشاهی برنده است .شما وامثالتان یا باید برنده بشد یا بحث تقلب به میان بکشید

  [پاسخ]

  باتجربه در :

  وفا جان
  اینان نیک می دانند که آخرین بردشان همین بوده ولی به دنبال بلوا و آشوبند شاید انتخابات باطل شود و در خلا نبود نماینده ،‌در دولت جایی برای خود یافته تا به اهداف صرفا شخصیشان برسند

  [پاسخ]

 51. آقای اسفندیاری شما را فردی اصلاح‌طلب و صادق می‌شناختم و باز هم می‌شناسم. اما خیلی از دوستان اصلاح طلب بنا بر شرایط فعلی جامعه سیاسی کشور و دولت معتدل تدبیر و امید ترجیح دادند به آقای ملکشاهی رای بدهند و این دوستان نه فرصت طلب هستند ونه مرعوب زر و زور و تزویر شده‌اند . استاد اخلاق شما را چه شده است که فقط خود را حق میدانید. مطمئن باشید تازمانی که حلقه مشاوران شما مثلث …باشد از دایره انحصارطلبی و توهم خویشتن حق پنداری خارج نخواهید شد به عنوان یک دوست و دلسوز شما از شما خواهش میکنم مردم طرهان را به حال خود بگذارید دخالت شما در کوهدشت با اصرار آن سه نفر بوده و متاسفانه مثل گذشته آشوب و نا آرامی را برای این دیار در پی دارد. مردم طرهان بزرگ اگاهانه انتخاب کردند . منافع گروهی انحصارطلب را بر مصالح مردم ترجیح ندهید که خود آقای ازادبخت هم نیک میداند مثلث انحصارطلبی دنبال منافع خودشان هستند با هرکی باشه محمد ازادبخت یا کلای کونانی یا شاهرخی قبادی.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  مثلث مومنی . حسنی تبار. تیموری

  [پاسخ]

 52. راستی یک سوال ااز این آقای اصلاح طلب .چرا فکر میکنی هرکس که برده حلقه به گوش جنابعالی نباشه دیگه اصلاح طلب نیست؟ من یکی اصلاح طلب واقعی هستم طرفدار پروپا قرص ملکشاهی هم بودم وافتخار میکنم

  [پاسخ]

 53. اقای اسفندیاری!خوبست اینک با متانت وسعه صدرازمردم یک تشکرجانانه بخاطرشرکت پرشور درانتخابات کرده وبه احترتم همین مردم به منتخبشان هم تبریک بگویید وبه پاس ارایی که درسالهای دور بشما میدادند بیشترین تلاشتان رابرای ایجادارامش درفضای سیاسی این شهرفلک زده بکاربندید. والبته اگرکمی شم سیاسی داشته باشید که دارید! اتفاقانباید پلهای پشت سرراخراب کرد قطعا دراینده بدلیل پیامدهایی قابل پیش بینی پس ازانتخابات که شما دران بی تقصیرنبودید تاییدصلاحیت اصلاح طلبان به خاطرات خواهد پیوست!!اگرباورندارید منتظرانروز خواهیم نشست!!؟

  [پاسخ]

 54. حمزه امرای ازرومشگان

  من نمیدونم چراوقتی اصلاح طلبان رای نمیارن دم ازتقلب میزننددرضمن این اقای اسفندیارپور ازجان مردم بدبخت چی مخواد میدونم دمبال حق مردم نیستند

  [پاسخ]

 55. سلام بر اسفندیار پور . …. جناب دوستی دور قبل به بهانه نداشتن کاندید از آقای ملکشاهی حمایت کردند ، خدا را شاکریم که این دوره هیچ گونه بهانه ای پذیرفته نیست.

  [پاسخ]

  آشنا در :

  مگر این دوره اصلاح طلب کاندیدا داشت؟؟؟!!!
  آقای محمد رضایی رسما اعلام کرد ما در مورد کوهدشت سکوت میکنیم.
  در ضمن آقای دوستی
  از جمله کسانی نیست که خودخواه باشد و مانند دیگران با بی ادبی تمام عنوان کنند که یا انتخابات تحریم است و یا باید کاندیدای ما وارد مجلس شود.
  آقای دوستی مرد نمک پرور هستند

  [پاسخ]

 56. هرچند میدانم که چاپ نمیکنی چون همه کامنت ها رو یه طرفه میزاری انچه بر تایید یا بر علیه این نوشته چاپ میکنی با انچه در سایتهای مشابه هست تفاوت از زمین تا اسمان است بیشتر اونایی که بر نقد این نوشته هست چاپ میکنی اخه شما هم ……!!!!

  [پاسخ]

  آرامتر در :

  بیسواد لینک ارسال مستقیم….

  [پاسخ]

 57. جناب اسفندیاری فرست طلب کسی است که دستش دردست مدیران احمدی نژاد است وبه عنوان اصلاح طلب می اید.فرصت طلب کسی است چهار بار باعث شکست اصلاحات در کوهدشت شد.فرصت طلب کسی است باعث این همه جدایی اصلاح طلبان شد .فرصت طلب کسی است دستش در گردن قبادی وپیریایی وفرزند قبادی است فرصت طلب کسی است شعار اما می ازادبخت اتحاد اتحاد میدهد .فرصت طلب کسی است که دشمنان اصلاح طلبان از او تعریف می کنندخواهش ما اینست این تحلیل های موفق تان را یک بار هم بار هم به زادگاهتان ببرید تا انجارا هم به شرنوشت کوهدشت مبتلا کنید .لطف شما مایه درد سرسی وهفتلساله کوهدشت مظلو م شده ما خود میدانیم چه کار می کنیم

  [پاسخ]

 58. میدونستم کامنت من رو چاپ نمیکنید،مشخصه که سایت شما جانبدارانه عمل میکنه،ولی رسالت کارشما باید به دور ازاحساسات وتعصبات جناحی و……باشد

  [پاسخ]

 59. به امید خدا با ابطال انتخابات . روسیایی عده ای برای همیشه در تارخ ثبت خواهد شد و به زباله دان تاریخ می پیوندند . مدیر سایتنظر ما را هم چاپ کنید و الا خائنی

  [پاسخ]

  آرامتر در :

  خوب اگر ابطال نشد چه؟!!!!!
  با این حساب روسیایی بماند برای طیف مخالف….

  [پاسخ]

 60. به خدا خسته ایم از تکرار فردای بی حاصل

  [پاسخ]

 61. مسئول سا یت محترم چرا برای چندمین باره نظر بنده را درج نمی کنی مگر حقیقت تلخ است گفتنش

  [پاسخ]

 62. سلام بر انحصار گران عرصه اصلاح طلبی :
  آقایان: با اقداماتی چون تغیر و تحول مدیران آموزش و پرورش تا سطح مدارس ،تلاش مجدانه برای عزل فرمانداران ، بخشداران ، مدیران ادارات و تبلیغ گسترده ، هر که این اقلیت حق به جانب را همراهی نکند ، از بسیاری حقوق محروم خواهد شد. درست مثل ادعای (هر که با ما نیست علیه ماست ) از همه بدتر تضمین نتیجه انتخابات بدون اهمیت حق الناس بودن رای مردم با بیان جمله مشهور (یا کسی اصلا به مجلس نمی رود یا از دوستان ما میرود) و غوغا سالاری در جهت انتصاب نمایندگان غیر بومی فرماندار در شعب اخذ رای و آمدن نماینده ویژه استاندار در کنار فرمانداران و بخشداران، شائبه تخلف انتخاباتی قبل از برگزاری و اظهار نظرهای غیر شفاف و دو پهلو و عمدتا خاکستری در فضای مجازی بعد از انتخابات ، تعرض به بیت المال و دهها اقدام تنش آفرین دیگر ، همگی طراحی و مهندسی خاص برای دست و پا زدن در مطلق گرایی و توجیه افت ژست منش کدخدای اصلاح طلبان در کوهدشت و رومشکان بود. نخیر مردم بالغند و قیم نمی خواهند…

  [پاسخ]

 63. الهم اخرجنی من اظلمات الهم.

  [پاسخ]

 64. کسایی که انتقاد کردن بیشترشون راجع به شخص اسفندیار پور نظر دادن اما چیزی که از نظرشون دور مونده گفته های ایشونه که کاملا قابل قبوله و چیز دیگه ای که هست این که تموم دنیا حتی شهرای بزرگ ایران خودمونم فهمیدن که ما تفکرای یه حزب خاص که انتخابش کردیم و قبولش داریم رو انتخاب میکنیم و بهش رای میدیم چون که هر نماینده تفکرات حزبشو اجرا میکنه اینطوری کسی که به تشخیص حزب مورد تاییدمون هست و اصلح تره انتخاب میشه اما ما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ادمین بچاپ

  [پاسخ]

 65. اقای اسفندیاری حیا کن دیگرازپله سیاست پایین بیا ازشما دیگر گذشته هرگز ظلم واجحاف شما دربرگشت بودجه استان و……..فراموش نخواهد شد مردمو به جان هم ننداز این نمایندگی زیاد ارزش نداره که کسی بخاطر ان کشته بشه

  [پاسخ]

 66. با سلام برادر گرامی شما تهرانی های مقیم کوهدشت زیاد در کار انتخابات شهر کوهدشت با این شیوه جلورفت کار خوبی نکردید چون همگی ما برادریم بایستی راهنمای اتحاد وهمدلی در شهرستان باشید نه دوقطبی بین مردم فهیم کوهدشت شدید

  [پاسخ]

 67. … این دفعه هم آمدی با انحصار طلبی بدون توجه به خواست اصلاح طلبان ۱+۶ تشکیل دادی بعد تو با قبادی وخیلی دیگر از انحصار طلبان رای نیاوردید یعنی اینکه مردم به شما اعتماد ندارند بستان نیست عبرت نمی گیری خجالت نمی کشی مطمئن باش اگر قبادی و پسرش نبودند همان رای فرج را می آوردید دروغهای شما دیگر رنگی ندارن

  [پاسخ]

  درد در :

  جالبه آقای دوستی کامنتهایی از این دست رو خیلی چاپ میکنید،اما کامنت های درمورد پسرعموی عزیزتان را حتا در عین ادب و احترام خیر! این است اخلاق رسانه ای؟! میدونم اینو چاپ میکنید که بگید بله همه کامنتی چاپ میکنم،صرفا واسه یادآوری بهتون اینو گفتم،شمادراینجا پل بین مردم و آقایان هستید نه اینکه برای مکدر نشدن عموزاده ی گرامی گلچینی رفتار کنید!

  [پاسخ]

 68. اقای اسفندیارپور وقتی ۹۰درصد ارای ۳۰۰۰۰نفری رومشگان اقای ملکشاهیه شما ازمنفی ۲۷ شروع کنید ارکجامیخوایداین میزان رای روجبران کنید از درب گنبد از بخش مرکزی ازکوهدشت که ۱۵هزار از ارای اقای امامی راتشکیل داده این حرفا نیست مشکل اینجاست شماقبول ۹۰درصدی رومشگان راندارید

  [پاسخ]

 69. نوشته های اقای اسفندیاری راخواندم بجز گینه واختلاف ودشمنی چیز دیگری رادنبال نمیکند اقای اسفندیاری مابه خوبی شما وتیم همراهتان رامی شناسیم شما وتیم همراهتان انچه که هستیدمی توانید چیز دیگر هم باشید

  [پاسخ]

 70. با سلام و عرض ادب خدمت تمامی سرورانی که این پیام را مطالعه میکنند.
  اینجانب بر خود لازم میدانم که بعنوان یک فرد تحصیل کرده خواهان اصلاحات ، از توهین ها و عباراتی که آقای اسفندیاری در بیانیه مغرضانه و بدور از جوانمردی که در باب اوصاف مردم رومشکان به کار برده اند چند نکته را متذکر شوم .
  ۱_ آقای اسفندیاری این را بدانید که دوران جاهلیت و کوری سیاسی در کوهدشت و رومشکان به پایان رسیده است و مردم خود بهتر از شما ها میدانند که چه کسی چند مرده حلاج است .
  ۲_ آقای اسفندیاری در شهرستان های کوهدشت و رومشکان نه چپ معنی و مفهوم دارد نه راست، نه اصولی هست و نه اصلاحاتی پس بیخودی از آب گل آلود برای خودتان دنبال ماهی نباشید .( فرصت طلب شما و مثلث برمودای شماست که همگان میدانند. )
  ۳_ آقای اسفندیاری ای کاش زودتر دست به قلم میبردید ، زمان شعار دادن به پایان رسیده است و مردم دیگر تاب و توان تحمل شعار دادن امثال شما را ندارند .
  ۴_آقای اسفندیاری شما خیلی وقت پیش به مرگ تدریجی سیاسی مبتلا شده اید که خودتان نمیخواهید بپذیرید.(همچنین آقای مومنی و تیموری )
  ۵_ آقای اسفندیاری شما رومشکان را تاریکخانه اشباح خوانده اید ، انگار که نه انگار این تاریکخانه زمانی محل ظهور عکس ها و خاطرات سیاسی شما بوده است .( از فردی مثل شما که داعیه فرهنگی بودن را دارد این الفاظ بعید است )
  ۶_ در پایان با تمام احترامی که برای شما قائلم ولی شما باید از تمام مردم رومشکان حلالیت بطلبید حتی کسانی که به آقای آزادبخت رای داده اند .

  [پاسخ]

 71. با سلام و عرض ادب خدمت تمامی سرورانی که این پیام را مطالعه میکنند.
  اینجانب بر خود لازم میدانم که بعنوان یک فرد تحصیل کرده خواهان اصلاحات ، از توهین ها و عباراتی که آقای اسفندیاری در بیانیه مغرضانه و بدور از جوانمردی که در باب اوصاف مردم رومشکان به کار برده اند چند نکته را متذکر شوم .
  ۱_ آقای اسفندیاری این را بدانید که دوران جاهلیت و کوری سیاسی در کوهدشت و رومشکان به پایان رسیده است و مردم خود بهتر از شما ها میدانند که چه کسی چند مرده حلاج است .
  ۲_ آقای اسفندیاری در شهرستان های کوهدشت و رومشکان نه چپ معنی و مفهوم دارد نه راست، نه اصولی هست و نه اصلاحاتی پس بیخودی از آب گل آلود برای خودتان دنبال ماهی نباشید .( فرصت طلب شما و مثلث برمودای شماست که همگان میدانند. )
  ۳_ آقای اسفندیاری ای کاش زودتر دست به قلم میبردید ، زمان شعار دادن به پایان رسیده است و مردم دیگر تاب و توان تحمل شعار دادن امثال شما را ندارند .
  ۴_آقای اسفندیاری شما خیلی وقت پیش به مرگ تدریجی سیاسی مبتلا شده اید که خودتان نمیخواهید بپذیرید.(همچنین آقای مومنی و تیموری )
  ۵_ آقای اسفندیاری شما رومشکان را تاریکخانه اشباح خوانده اید ، انگار که نه انگار این تاریکخانه زمانی محل ظهور عکس ها و خاطرات سیاسی شما بوده است .( از فردی مثل شما که داعیه فرهنگی بودن را دارد این الفاظ بعید است )
  ۶_ در پایان با تمام احترامی که برای شما قائلم ولی شما باید از تمام مردم رومشکان حلالیت بطلبید حتی کسانی که به آقای آزادبخت رای داده اند .

  [پاسخ]

 72. آقای اسفدیاری میشه بی زحمت دیگکه دست از سر این کوهدشت بدبخت شده دست شما ها بردارید جنابعالی بچه و زاییده کرمانشاه هستید اصلا بومی این منطقه نیستید بی زحمت برید همون جا کوهدشت و بحال خود بگذارید تورا بخدا مثل شاهرخی قبادی شما هم سیاست را سه طلاقه کنید برید منطقه خودتان کرمانشاه یا ایلام

  [پاسخ]

  فففففففففففففف در :

  دستت طلا فرهنگی اصلاح طلب

  [پاسخ]

 73. اقای اسفندیاری لطفا درخصوص دوره های قبل وکار شکنی هایتان درجبهه اصلاحات که منجر به حضور اقای امامی (دشمن قسم خورده اصلاحات )درمجلس می شد توضیحاتی مرقوم دارید ضمنا شکست شما به خاطر غرور وتکبرسی ساله شما وهم اندیشانتان است امیدوارم به قدرت ومحبوبیت اقای دوستی پی برده باشید ضمنا جایگاه کنونی اقای دوستی مرهون رای ملت کوهدشت دردوره ی پنجم وبا خدابودن ومردم داری وصدالبته سیاس بودنش می باشد که اگر غیراین بود شما هم الان درجایگاه بالایی بودید(شما هم قبلانماینده بودید)جمله انگشتان دست وپا هم اوج عصبانیت توام باغرورتان را فریاد می زند

  [پاسخ]

 74. باخت محمدی همین اسفندیاری بود

  [پاسخ]

 75. اقای اسفندیار پور: کسب القاب وزین رجایی لرستان،پدر معنوی اصلاحات در کوهدشت و…. همه اینها پیش کش شما اما آیا توانستید آنرا حفظ کنید آیا توانستید این مسیر را را مداوم در کوهدشت ورومشکان پیگیری نماید یا فقط در زمان انتخابات ریاست جمهوری با مصادره آرا مردم خودی نشان دهید

  [پاسخ]

 76. جناب اسفندیار پور وضعیت آقای دوستی خارج از دو حالت نیست ۱_یا باید قبول کنی عده زیادی از اصلاح طلبان همراه آقای دوستی به ملکشاهی رای دادن۲_یا به قول شما تعداد انگشت شماری بودن که به همراه دوستی حداکثر میشن یازده نفر،با قبول حالت اول شما دیگه باید سکوت کنید و به این جمع کثیر بی احترامی نکنید،با قبول حالت دوم یازده رای در بین پنجاه و چهار هزار رای چه تاثیری داره که شما الان دو انسان بزرگ یقه همو بگیرید؟! بذار این یازده نفر بشن اصول گرا!شماها باید اخلاقمدار باشید که ما کم سن و سالای اصلاحات از جنابان درس بگیریم بزرگی کنید گذشت داشته باشید به فکر اتحاد در سالهای آینده باشید جناح مخالف رو تقویت نکنید آقای ملکشاهی اصول گرا هم باشه از دیگر آقایان اصول گرا فرقش از آسمان تا زمینه

  [پاسخ]

 77. اسفند یاری فرمودند که تعداد اصلاح طلبان که به ملکشاهی رای دادند بیشتر از تعداد انشگتان دست و پا نیست. برای عصبانیت همین دروغ کافی است حتی دوستان خودتون مدعی هستند که شاید الزایمر گرفتی و الا این حرف ادم عاقلی نبود و یا شایدم راست بگی شما خودتتون چون مثل هزار پا برای رسیدن به اهداف سیاسی خود از هزار راه حرکت میکنید تعداد انگشتان دست و پا هزار پایان را شمردید که در مجموع بیش از چند هزار میشود اگر منظورتون اینه راست گفتید جناب هزار پا…!!!!

  [پاسخ]

 78. اصلاح طلب
  دمت گرررررررررم واقعا این اسم بش میاد به چند نفرشون میاد. اسم با معنی دور و استعاره جالب .احسنت

  [پاسخ]

 79. واقعا واسه همتون متاسفم این چیزا چیه مینویسید بقیه نماینده ها که هیچ کاری نکردند آقای ملکشاهی حداق تو مجلس حرف می زند اینش خوبه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط