سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۴:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۴در ۲:۰۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,433 بازدید کد خبر:54437 چاپ خبر

حمایت سه نفر از شهرداران لرستان از کاندیداهای انتخاباتی گناهی نابخشودنی است

0

استاندار لرستان گفت:سه نفر از شهرداران به سمت کاندیداهای خاصی کشیده شده بودند و گاها از منابع عمومی شهر برای این منظور استفاده می شد. به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند ظهر شنبه در همایش شهرداران استان اقدامات تمامی شهرداری ها بخاطر آذین بندی مناسب شهرها در ایام دهه فجر و پاکسازی آن ها در ایام […]

۷۱۶۰۹۳

استاندار لرستان گفت:سه نفر از شهرداران به سمت کاندیداهای خاصی کشیده شده بودند و گاها از منابع عمومی شهر برای این منظور استفاده می شد.

به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند ظهر شنبه در همایش شهرداران استان اقدامات تمامی شهرداری ها بخاطر آذین بندی مناسب شهرها در ایام دهه فجر و پاکسازی آن ها در ایام انتخابات را مناسب دانست و اظهار داشت: از شهردارانی که اصل بی طرفی در انتخابات را رعایت کردند تشکر می کنیم و از شهردار سه شهر استان بخاطر حمایت از برخی کاندیداها گلایه مندیم.

حمایت سه نفر از شهرداران لرستان از کاندیداهای انتخاباتی

وی افزود: سه نفر از شهرداران به سمت کاندیداهای خاصی کشیده شده بودند و گاها از منابع عمومی شهر برای این منظور استفاده می شد که این کار یک ظلم بزرگ در حق مردم و گناهی نابخشودنی است. امیدواریم این سه شهردار دیگر دست به چنین اقداماتی نزده چرا که در صورت تکرار برابر قانون با آن ها برخورد می شود.

استاندار لرستان بر لزوم آماده سازی شهرهای استان برای استقبال از مهمانان نوروزی تاکید کرد و گفت: در این راستا ستاد تسهیل سفرهای نوروزی به دبیری مدیرکل میراث فرهنگی استان شکل گرفته است لذا این مسئول با مضاعف کردن حرکت خود باید محکم پای کار ایستاده و با شهرداران استان در ارتباط بوده و شهرداران نیز باید مصوبات ستاد تسهیل را اجرایی کنند.

شهرداری های لرستان هنوز با مدیریت سنتی خداحافظی نکرده اند

بازوند به وجود سه بازرس ویژه در ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان اشاره کرد و افزود: از معاونت عمرانی استانداری درخواست می شود عملکرد شهرداران در این ایام را رصد کرده و شهردارانی که عملکرد بهتری داشته اند را مورد تشویق قرار دهند.

وی مشکل حقوق معوقه پرسنل شهرداری را مشکل شهرداری های کل کشور دانست و بیان داشت: درصد قابل توجهی از علت حقوق معوقه پرسنل شهرداری این است که شهرداری های استان هنوز با مدیریت سنتی در شهرداری خداحافظی نکرده اند و با مدیریت قبلی می خواهند این دستگاه را اداره کنند که این شیوه پاسخگو نیست زیرا طی سنوات گذشته تعداد شهروندان و انتظارات آن ها زیاد شده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: شهرداری ها تافته ای جدا بافته از استان نبوده بلکه منابع درآمدی آن ها تابع وضعیت اقتصادی استان است یعنی در صورت مناسب بودن وضعیت اقتصادی استان درآمد شهرداری ها نیز بالا خواهد رفت لذا چاره ای نیست جز اینکه شهرداری ها از سیاست های استان در رابطه با توسعه، سرمایه گذاری و اقتصاد پیروی کنند تا مشکلات آن ها حل شود.

پایین بودن ارزش افزوده شهرداری های لرستان

بازوند با اشاره به اینکه میزان ارزش افزوده شهرداری های لرستان در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۲ میلیارد تومان بوده است، عنوان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو میلیارد تومان افزایش یافته است یعنی ارزش افروده استان در سال جاری و با وجود رکود رشد یافته است.

وی با اشاره به اینکه ۴۲ میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد شده توسط شهرداری های استان به اندازه ارزش افزوده تنها یک شهر در استان مرکزی است، اضافه کرد: سالانه به شهر کوچکی همچون شازند در استان مرکزی به اندازه استان لرستان ارزش افزوده تعلق می گیرد و علت آن وجود سرمایه گذاری در این شهر بوده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه برای افزایش ارزش افزوده در شهرهای استان چاره ای جز ورود بخش خصوصی وجود ندارد، تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی در پروژه ها برای مدیریت فعلی هزینه بر خواهد بود ولی سود آن در سال های آینده آشکار شده و باعث ایجاد ارزش افزوده برای شهرداری ها می شود لذا باید از این فرصت استفاده کرد.

بازوند بر لزوم تسهیل شرایط سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: هنر شهرداران در این است که در شهر سرمایه گذاری ایجاد کنند تا مردم از سود آن سرمایه گذاری بهره مند شوند چرا که درآمد زایی سنتی در شهرداری ها دیگر جوابگو نبوده و باید به دنبال جلب مشار کت های مردمی در این بخش بود.

صدور ۲۸۰۰ پروانه ساختمانی توسط شهرداری لرستان

وی رشد تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در استان طی سال جاری را امیدوار کننده و قابل قبول دانست و بیان داشت: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در استان طی سال جاری دو هزار و ۸۰۷ مورد بوده و حدود هزار و ۳۰۰ پروانه نسبت به سال گذشته بیشتر شده است که با وجود رکود مسکن در کشور این وضعیت در استان مناسب بوده است.

استاندار لرستان خطاب به شهرداران استان گفت: از شما انتظار داریم با حضور بخش خصوصی منابع جدید درآمدی برای حوزه خود تعریف کرده و با تشکیل اتاق فکرهایی از فکر و برنامه های دقیق در حوزه مدیریت شهری استفاده کنید.

باوزند با اشاره به اینکه در سال جاری ۴۰ درصد بودجه شهرداری های استان از محل منابع دولتی و ارزش افزوده ایجاد شده است، عنوان کرد: این امر نشان می دهد شهرداری ها در بخش درآمدهای کوششی دچار خلاء بوده که باید این خلاء پر شود.

وی افزود: تلاش می شود در کمیته تخصیص استان شهرداری های کوچکی که دارای مشکل مالی هستند از تخصیص های خوبی برخوردار شده تا بتوانند حقوق معوقه پرسنل خود را پرداخت کنند.

سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی قرارگاه خاتم معطل موافق شورای شهر

استاندار لرستان با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در دو شهر خرم آباد و بروجرد توسط قرارگاه خاتم النبیاء در سال ۹۵ مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است، تصریح کرد: اگر روش سنتی اداره شهرداری در دو شهر بروجرد و خرم آباد ادامه پیدا کند به جایی نخواهیم رسید لذا مجبوریم حرکتی جهشی را آغاز کنیم بر این اساس باید ۷۰ درصد منابع املاکی که شهرداری ها در اختیار دارند تامین شده و ۳۰ درصد دیگر از محل اعتبارات عمرانی تامین شود.

بازوند ادامه داد: از اعضاء شورای شهر خرم آباد و بروجرد درخواست داریم که این تفاهم نامه تنظیم شده با قرارگاه خاتم الانبیاء را تصویب کنند در غیر اینصورت مخالفت خود را صراحتا مطرح کنند تا ما نیز به مردم اعلام کنیم که شورا با اجرای این پروژه ها مخالف است.

وی یادآور شد: اگر اعضاء شورای شهر خرم آباد و بروجرد با تصویب این پروژه ها مخالفت کنند موضوع در شورای حل اختلاف مطرح شده و حتما تصویب خواهد شد البته به شرط اینکه شهرداران بر اجرای این پروژه ها پافشاری داشته باشند.

استاندار لرستان فرصت ایجاد شده توسط قرارگاه خاتم برای سرمایه گذاری در پروژه های شهری خرم آباد و بروجرد را فرصتی بی بدیل خواند و گفت: از زمانی که من به عنوان استاندار لرستان منصوب شدم درگیر ایجاد این پروژه ها در استان هستم ولی به خاطر اینکه هنوز درگیر موافقت اعضاء شورای شهر هستیم هنوز به نتیجه نرسیده است لذا از شهرداران مربوطه تقاضا می شود این موضوع را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دهند.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام ،جناب استاندارکجاشودیدی اکثرفرمانداران هم یکطرفه عمل نمودن،شهرداری که جای خودداردلطفا مدیرمحترم کامنت بنده راثبت بفرما،ممنونم

  [پاسخ]

  سوری در :

  سلام جناب اقای استاندار مجازات انان سفر اروپا پیشنهاد میگردد

  [پاسخ]

 2. اگه منظورت حمایت همه جانبه علی حسین قاسمی شهردار گراب وعلی نجات نورعلی شهردار محترم کوهدشت است، ٱره واقعا… چون از یک کاندیدای خاص حمایت میکردن

  [پاسخ]

  فرهنگی اصلاح طلب در :

  منظورش گراوند شهردار درب گنبد وطاهری شهردار ناحیه دو وآقای نورمحمدی شهردار ناحیه یک وشهردار رومشکان و…. اس چرا خودتان را به خواب می زنید اگر نشر نکنید مرد نیستی

  [پاسخ]

  بازوند در :

  والا تا جایی که ما میدونیم شهردار رومشگان طرفدار آزادبخت بود.حتی طرفدارهای ملکشاهی روز انتخابات ضد ایشون شعار دادن به خاطر کار شکنی هاش

  [پاسخ]

 3. متاسفانه مدیریت اموزش وپرورش کوهدشت هم برای حمایت از کاندید خاص یک شیفت مدارس را جهت شرکت در همایش تعطیل کرد که این هم جای سوال دارد؟ مدیر محترم لطفا نظر ثبت کن

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  مدرک تعطیلی مدارس موجوده ظهر روز همایش ساعت سه تو جمعیت گروه های دانش آموزی فراوان بود.بچه دبستانی ها رو آورده بودن تا جمعیت از دوربینها پر نشون بده

  [پاسخ]

 4. فرهنگی اصلاح طلب

  گفتم که …..

  [پاسخ]

 5. خدا وکیله شهردار کوهدشت و شورای شهر منتخب مردم در این انتخابات خوب عمل نکردند که برای عرایضم به چند دلیل اشاره میکنم
  ۱-قبل از انتخابات و به دلیل رای جمع کردن برای یک کاندید کامیونهای شن بی زبان در کوچه ها ی حاشیه شهر ریخته شد که همش پخش و پلا شد
  ۲-به جای رسیدگی به معضلات شهر فلک زده کوهدشت ،شهرداری به ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها تبدیل شده بود
  ۳-هر کدام از کارکنان که با آنه مخالفت کردند یا از پست خود برکنار شدند یا تهدید به اخراج شدند
  ۴-برای ساخت و سازها از نامرغوبترین مصالح استفاده میشود که ضربه زدن به بیت المال است نمونش بلوار ورودی شهر از سمت آبباریکی است که جدولهاش از همین الان دارن تخریب میشوند م بدون شک یک سال دوام نمیاورند

  [پاسخ]

 6. ازحمایت یکطرفه … ازملکشاهی هم بنویسید

  [پاسخ]

 7. استاندار محترم خواهشا در خصوص فرمانداران و همچنین بخشداران محترم خودتان توضیح بدید

  [پاسخ]

 8. مردم عزیز و پرشور بی شک پیروز انتخابات بودند و مجریان انتخابات به هر جهت باید پاسخ گو باشند حال به جهت حمایت از فلان یا بهمان! همه ما می دانیم که انتخابات آدابی دارد و برگزاری آن شیوه خاصی دارد. یک مجری انتخابات قوی و بی طرف بایستی توانمندی خود را به گونه دیگری به نمایش بگذارد و این که از کدامین کاندیدا در کدامین شهر حمایت شده به نظر بر می گردد به عدم رعایت اصل بی طرفی توسط مجریان و ناظران که از دید معترضان و اسناد و مدارک مستند و مستدل آنان، مبهمی وجود دارد که نیازمند موشکافی و اعتمادسازی است. به خدا سوگند که اولین چیزی که بنده را به شخصه پای صندوق رای کشاند احساس مسئولیت در قبال سرنوشت روستاشهرم بود و دوم مورد این که اعتمادم به نظام مقدس جمهوری اسلامی باعث ایستادنم در صف شلوغ و پرهیاهوی انتخابات شد ولیکن متاسفانه در عین خستگی ملاحظه نمودم که درب شعبه اخذ رای ساعت حدود ۱۱ صبح مفتوح گردید و بعد از ورود به شعبه تقریبن از این همه ایستادگی خودم پشیمان شدم چون نتیجه انتخابات را چینش عوامل اجرایی و شروع مشکوک آن نشان می داد و مکمل همه این ها تعرفه ای بود که دستم دادند؛ تعرفه ای که زحمت نام کاندیدایش را هم کشیده بودند و اعتراضی که راه به جایی نبرد آب سردی بود بر تن خسته ام و بدین ترتیب مراتب تقدیر و تشکر خودم را از استاندار محترم و فرماندار پرتلاشش و نیز معاون محترم امور عمرانی و مدیر کل دفتر امور شهری و کلیه کارشناسان معاونت عمرانی و … به عمل می آورم.

  [پاسخ]

 9. یه سوال دارم از جناب استاندار محترم خدا وکیلی خودش و عوامل اجرایی که برای کوهدشت و روشگان انتخاب کرده بود بی طرف بودن اگه بیطرف بودن پس چرا باید در کوهدشت شروع رای گیری در اکثر شعبه ها بعد از ۱۱ صبح برگزار بشه در حالی که در رومشگان ساعت حدود ۱۲ در اکثر شعبه ها تموم شده باشه من خودم به شعبه مدرسه صدیقه غضنفری مراجعه کردم و با این بهانه که مهر رای گیری نداریم رای گیری رو شروع نمیکردن اگه مهر ندارن پس اومدن چکار کنن واقعا از عدالت اسلامی بدوره با این کار فقط اسلام و نظام اسلامی ضرر میکنه و مردم به نظام بدبین میشن اگه خودشون کسی رو میخوان از همون اول انتصابش کنن و مردم رو به جون هم نندازن چرا مردم رو سر کار میزارن میگن تقلب نشده پس این همه عکس و فیل که بیرون اومده …
  مدیر خواهشا نظرم رو انتشار بده

  [پاسخ]

  شهروند در :

  اقا امین؛ خدا رحمت کنه مرحوم ملکی معلم روان شناسیم، میفرمود: بلندترین فریاد حضرت علی ۲۵ سال سکوت بود

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط