سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۳:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۴در ۹:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 2,732 بازدید کد خبر:54254 چاپ خبر

خردگرایی و اعتدال

0

اکبر امرایی

اکبر امرایی/ کشکان: به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین در جامعه مدنی با رویکرد دموکراسی، افراد آزاد اندیش اختیار هر گونه تفکر و سلیقه ای دارند. زندگی دنیا عقیده و تلاش و کوشش در راه عقیده است و بالطبع سلایق، آراء و نظرات از عقاید انسان نشات می گیرد در این […]

Untitled-13

اکبر امرایی/ کشکان:

به نام خداوند جان آفرین
حکیم سخن در زبان آفرین
در جامعه مدنی با رویکرد دموکراسی، افراد آزاد اندیش اختیار هر گونه تفکر و سلیقه ای دارند. زندگی دنیا عقیده و تلاش و کوشش در راه عقیده است و بالطبع سلایق، آراء و نظرات از عقاید انسان نشات می گیرد در این میان بسیارند افرادی که از خود فکر و ایده ای ندارند و اصولا اندیشه نمیکنند و صرفا” پخته خوار این و آن – که بعضا” تسویه حساب های سیاسی، اجتماعی و حتی مالی دارند- می شوند.
آنچه وجدان سالمی را بر آن می دارد که از یک شخصیت حقیقی و حقوقی دفاع کند علاوه بر ویژگی های اخلاقی ۱- توانمندی ۲- راه بلدی آن شخص است.
دو فاکتور فوق به آسانی تحصیل نگردد بلکه با تخصص و تجربه و مدیریت های اجرایی و صد البته با خون دل بدست آید شاید من نوعی بتوانم و البته که میتوانم معلم ادبیات خوب و موفقی باشم لکن نتوان نماینده ی مجلس توانمند و مفید باشم؛ چرا که این مهم علاوه بر تعهد، مستلزم تخصص است. بیشترین تخصصی که با نمایندگی مجلس مرتبط است، حقوقدانی و وکالت است از این روست که از دوره ی مشروطه تا کنون منتخب مردم را وکیل و مردم را موکل خطاب می کنند.
و اما در اولویت های نیمه مرتبط بعدی رشته های علوم سیاسی، جامعه شناسی روابط بین الملل، علوم اقتصادی نیز تا حدودی میتوانند متولی این امر خطیر باشند.
یکی از معضلات این مناطق عشایری عدم توجه به این موضوع است. یک پزشک عمومی و یا کارشناسی از این دست، عملا در مجلس کارایی ندارد. (بله قربان گو است) شاید آسیب های اجتماعی، سیاسی و… را حس کند اما توان و تخصصی برای اظهار نظر، مو شکافی و درمان ندارد.
از طرفی هر کسی نمی تواند پاسخگوی نیاز و مطالبات ریز و درشت و غیر منطقی مردم باشد.
جناب دکتر ملکشاهی با توجه به سابقه درخشان و توفیقات حاصله در دور گذشته، با وجود موانع و مشکلات عدیده ی کشور که البته بر کسی پوشیده نیست، کارنامه ی قایل قبولی دارد.
از آنجا که دکتر ملکشاهی را تک تک اعضای قوای سه گانه بخوبی میشناسند و به توانایی و هوش و ذکاوت وی اعتقاد دارند، یقیناً در این دوره پیش رو در صورت گشایش مشکلات اقتصادی کشور می تواند قوی تر و موثرتر از دور قبل باشد. ایشان راه و چاه دیپلماسی را تجربه کرده و با رایزنی و مهارت گفتمان با توکل بر حضرت دوست بیشتر از پیش موفقیت و سربلندی و عزت برای کوهدشت و رومشگان و بخش های تابعه کسب خواهند کرد.
ادغام جریان اصلاحات و اصول گرایی اتفاق میمون روزهای اخیر بوده که سبب کاهش عصبیت های ناهنجار حزبی و حمیت های ناآگاهانه گشته و طرف کشی جناحی در کوهدشت در این دوره عملا بی معنی است.
در حافظه تاریخی مردم خاطرات تلخ انتخابات های گذشته که منجر به کشته و معلول شدن تعدادی بیگناه شد را فراموش نکرده اند و این در حالی است که مسببان آن واقعه امروز با هم ائتلاف کرده اند امید که به لحاظ فکری آنقدر رشد کرده باشیم که به خاطر تعلقات دنیوی به جان هم نیفتیم.
خوشبختانه کاندیداهای این دوره متصف به اخلاق الله و از چهره های موجه هستند انتظار می رود هواداران خود را به صبر و شکیبایی و تمرین دموکراسی دعوت نمایند.
نگارنده نه تنها فرصت طلب نبوده بلکه فرصت سوزی های فراوانی در ۳۷ سال گذشته در نهادها و مقاطع مختلف داشته است به مناصب و تعلقات دنیا پشت پا زدم از موقعیت ها و پیشنهادهایی که خیلی ها حسرت آن را داشتند صرفاً به عشق تدریس و تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین پاک، گذشتم.
در این روزها از کاندیداهای خود درس تواضع، خویشتن داری و تقوا بیاموزیم مستکبر نباشیم از دروغ و افترا و شایعه پراکنی بپرهیزیم جانانه تلاش کنیم و خالصانه عمل نماییم
«لیس للانسان الا ما سعی» هیچ چیز برای انسان فراهم نمیشود مگر با تلاش و کوشش و «لا یکلف النفسی الا وسعها» ما تکلیف خود را به اندازه ی وسع و توانمان انجام دهیم.
چو میبینی که نابینا به چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است
هر چه را خداوند مقدر فرمایند همان می شود
در دایره ی قسمت ما نقطه ی پرگاریم
لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی
خدایا چنان کن سر انجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

۹۴/۱۲/۴

# شاعر، نویسنده، کنشگر سیاسی، فرهنگی، مدرس دانشگاه و فعال زیست محیطی

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آقای امرایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام
  دوست ارجمندم جناب آقا یا خانم واقع بین !!!
  آمادگی خود را تحت هر شرایطی برای مناظره و بحث و گفتگو در باره ی آنچه شما را متعجب کرده است و با علامت سوال(؟؟؟)با بنده ارتباط برقرار کرده اید را دارم .

  [پاسخ]

  تت در :

  این روزا رنگ عوض کردن تعجبی ندارد.

  [پاسخ]

  دانش اموز قدیمیت در :

  معلم عزیزم به نظر میرسد بیشتر درد دل خودت را خالی کردی
  در ثانی شما توی جلسه ابتدایی اقای رضایی (دیدار با دانشجویان و فرهختگیان اصلاح طلب سخنرانی داشتید).با مطلبتون تناقض دارد.من خودم در اون جلسه بودم.الان کسی با ملکشاهی مشکلی نداره بحثی که هست ۱-چراصندوق ها در کوهدشت ساعت ۱۰صبح شروع به کار کردن۲-مگه رومشگان چقد رای داره۳-تناقص بین ارا خبرگان با مجلس۴-چند صندوق که اقای ازادبخت رای زیادی داشت چرا شمارش نشدن به بهانه مختلف۵-تصاویر و………….

  [پاسخ]

 2. عده ای بیانیه دادند که پیروز واقعی انتخابات اونها بودند ؛ شاید بخیال خودشون با کشاندن عده ای دانش آموز و تهیج آنها و پخش کلیپی از رسانه های بیگانه به دولت و نظام ضربه ای زده اند . جای تاسف اینجاست که عناصری در اصلی ترین نهاد دولتی استان و تعدادی از مدیران استان نیز از هرنوع پشتیبانی این جریان مضایغه نکردند !

  [پاسخ]

 3. شما دیگر چرا جناب امرائی عزیز!
  همه می دانند! هم خود کاندیداها و هم مردم و هم همه مسئولین! همه می دانند چه رخ داده است…
  به نظر شما عدالت و انصاف یعنی چه؟

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  دوست عزیزم من این مطلب را قبل از انتخابات نوشته ام ضمن اینکه اعتقاد دارم اگر در منطقه ای برای زید تخلفی شده است در همین کوهدشت هم برای عمرو تخلف صورت گرفت اگر تعصب نابینایی ایجاد کرده خدای تعالی علیم و خبیر است .

  [پاسخ]

  اقیانوسی در :

  بله همه میدانند که شما ضرفیت شکست نداشتید .اگر اعتراضی دارید از مجاری قانونی دنبال کنید نه از احساسات مردم

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام به برادر ارجمندم جناب شکری عزیز و گرامی
  اولا”این مختصر قبل از این رخداد مرقوم گشته است
  ثانیا” همه مسوولینی که شما میفرمایید نمایندگان دولت و ملت اند
  اگر اجحافی رخ داده است -که کم و بیش برای هر دو طرف رخ داد-
  در پیشگاه خدا و خلق خدا باید جوابگو باشند . و الله علیم خبیر …

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خوبی می فرمایید کم وبیش
  کم میشه تخلف و بیش میشه تقلب
  دیگر قضاوت با شما
  بین تخلف و تقلب فرق است از زمین تا به آسمان
  وجدانتان را قاضی کنید استاد

  [پاسخ]

  شهروند در :

  استادامرایی باسلام این که مرقوم فرمودیداین سطورقبل ازانتخابات نگاشته شده جای تقدیردارد وآن بدین معناست که اگربعدازانتخابات بوددرج نمیگردید. ولی استاداکثریت قریب به اتفاق مردم کوهدشت برای شمااحترام ویژه قائلندنبایدخودتون روخراب میکردیداینکه فرمودیداجحاف اگربوده ازهردوطرف بوده طرفداران دیگرکاندیداهاباکدام ابزارقدرت اجحاف کرده اند؟؟؟؟واینکه درکامنت بالا بحث زید وعمرو رامطرح نمودید نکنه براین عقیده اید که طرفداران آزادبخت نیزبا اون یک نفری که سرهرصندوق درمقابل ۱۹ نفرازیاران ملکشاهی داشتندمرتکب تقلب شده اند؟؟؟ اگراستادبیشترتوضیح بفرمایندممنون میشویم

  [پاسخ]

 4. سلام استاد بسیاری از حقایق را برای ما اشکار نمودی و البته خاطرات تلخ گذشته را… . و جمله پر معنی شما(پخته خوار این و ان بودن ) برایم جالب بود.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سپاس از لطف و محبت حضرتعالی

  [پاسخ]

 5. باسلام خدمت استاد ارجمندم.حرف های شما کاملامتین.درست است از آقای ملکشاهی حمایت کردید ولی آیا این شما نبودید سر کلاس درس همیشه میگفتید به دیگران احترام بگذارید.شما خود شاهد ماجرا هستید و میدونید به مردم و آرای آنها توهین شده؟آیا یک وکیل اینطوری میتواند از موکلش دفاع کند؟توهین به این مردم و آرای آنها و عدم اعتماد آنها به دولتمردان در راس شهرستان آیا چیزی جز شکست نیست؟من به عنوان یک شاگرد ازشما که استادم بودید تمنا میکنم واقع بینانه به مسائل نگاه کنید.شما خودتون مرد روزهای اصلاحات بودید.نمیدانم چرا و چه شده؟؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  به شما توصیه میکنم دوسه بار دیگه متن با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید. احترام گذاشتن یعنی اینکه به اموال عمومی و خصوصی خسارت نزدن ، هیاهو نکردن،تهدید نکردن،شایعه پراکنی نکردن ، تخریب نکردن و … اگر این حرکات مهندسی شده بوجود نمی امد الان شما همچین ذهنیتی نداشتی .

  [پاسخ]

  یوسف در :

  دوست عزیز هیچ شخص خاصی از جانب آقای آزادبخت و طرفداران ایشون دست به کاری نزدن.متاسفم که افکار مکتبی باب شده بین مردم.
  بحث نادیده گرفتن حق مردم و بی قانونیه که متاسفانه در ذهن امثال شما خریدار نداره.

  [پاسخ]

  شاهيونذ در :

  آقای امرایی همین محیط زیستی که شما برای حفظ آن زحمت می کشیدراقبادی وملکشاهی در۸سال نمایندگیشان بربادفنادادند.من دریکی ازروستای های اولادقبادتدریس می کنم هرروز صبح که ازجاده به سوی مدرسه می روم به خاطرنابودی جنگل های این رهگذراشک درچشمانم حلقه می بندد

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و احترام به حضرتعالی که همواره و در هر شرایطی نظرات شما را به دیده ی احترام مینگرم من همانم که اعتقاد به دیگران سر لوحه ی زندگی ساخته ام همفکر گرامی مطمئن باشید نه جناب آزادبخت و نه جناب ملکشاهی راضی به تخلف هواداران خود نیستند و به قول حضرتعالی اهانت به آراء مردم را نمی پسندم اما بعضی که در کوهدشت از دهه ۶۰ بنا نهاده شد هنوز پا بر جاست هواداران یک جبهه العیاذ بالله یاران امام حسین که نبودند و هواداران آن یکی بلاتشبیه انصار یزید هر کدام از هواداران که خدارو بر اعمال خود ناظر نمی دانند مرتکب تخلف شدند بنده الان هم یار و یاور اصلاحات هستم توجه داشته باشید که این بار رقابت بین اصلاحات و اصول گرایی نبود و در هر دو طرف هم چپ هست و هم راست اما آنان که بیشتر مدعی اصلاحات هستند در این اوضاع و احوال با تهمت و افترا و شایعه و انواع ترفند نام اصلاحات را بد نام میکنند و بیشتر به دنبال تسویه حساب های شخصی گذشته هستند از طرفی مراجع ذیربط برای دادرسی به اینگونه امور در کشور هستند در یک جریان مدعی جامعه مدنی انتظار می رود که قانونمند باشد با جنجال و هیاهو و توهین و اهانت به جایی نمیرسیم این فضا جای نوشتن و گفتن همه مطالب نیست کاش فرصتی به دور از عصبیت های ناهنجار فراهم آید تا همه ی سخنان گفته شود و حقایق برای همه آشکار گردد
  والعاقبه للمتقین

  [پاسخ]

 6. جناب آقای امرایی خیلی دیر بیدار شدی اگر در ۳۷ سال گذشته در جناح مورد حمایت شما اشتباهات ویا قتل و معلولیتهایی اتفاق افتاده شما هم مقصر بوده ای چون طرفدار پر و پا قرض اینها بوده اید شما در دوره گذشته اگر راست گفته باشی به آقای ملکشاهی رای ندادی جیفه دنیا و چند ساعت تدریس در فلان دانشگاه زیاد مهم نیست که برایش عقیده ات را بفروشی و دو سه روز قبل از انتخابات شبانه به منزلت بیایند وهمان شب به ستاد آقای ملکشاهی بروی پناه بر خدا

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام به دوست ناشناس !!!
  مطمئن باش من بیدارم کسی در خواب غفلت است که به هنگام سخن رگ گردنش تند میشود اگر در آن قتل و معلولیت من مقصر بوده ام پس تو هم شریک جرم هستی وانگهی اگر سر سوزن انصافی داشته باشی میفهمیدی که من در پی جیفه ی دنیا نبوده و نیستم و گر نه من هم مثل معمار های شما ملک و املاکی داشتم من همیشه واقعیت ها را گفته ام و میگویم ولو اینکه به ضرر شما باشد با شما نبوده ام که از شما جدا شوم بنده مدتی در خدمت جناب کورانی فر بوده ام و باعث افتخار من است اما به اشاره ی این و آن مسیرم را انتخاب نمیکنم به قول خودت پناه بر خدا
  یوم تبلی السرائر

  [پاسخ]

 7. لطفا به شعور دیگران توهین نکن ؛در مورد جنابعالی چه فکر میکردم ؛ چی شد .خدا را شکر شما را بهتر شناختم.اگر به جای شما بودم هر جه زودتر این مطلب را از کشکان حذف میکردم . چون……………………..

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  آنچه باید حذف شود افکار نپخته و متعصب است
  تو نیز اگر مرد باشی با هویت مشخص ادعای شعور میکردی

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام بر دوست عصبانی ام
  هیچگاه به خود اجازه نمیدهم که به شعور دیگران توهین کنم هر چه هم در باره ی بنده فکر کرده ای بماند الحمدلله که بنده رو هم شناختی!!! لابد نعوذ بالله از سپاه اسلام به کفر پیوستم !!!
  بنده هم حق دارم مثل شما رای و نظری داشته باشم
  اما آنچه که باید حذف شود افکار پوسیده است نه این مطلب ….

  [پاسخ]

 8. اقای امرایی من ب عنوان شاگرد شما همیشه فک میکردم ک استادم طرف حق ایستاده ولی نمیدونستم ک شما هم دنیا رو ب حقو راستی میفروشی دیگه نظرم در موردتون عوض شد با این کارتون خیلی از طرفداراتون رو از دست دادید خدا جای حق نشسته ی روزی همه چی اشکار میشه

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام برادر دینی
  مشکل ما این است که خود را حق و عالم و آدم را باطل می پنداریم
  شکی نیست که خدا جای حق نشسته بله یوم تبلی السرائر
  روزی همه ی اسرار فاش میشود اما قبل از آن روز عمیق بیندیشیم

  [پاسخ]

 9. شما هم.نترسید آقای امرایی پست ومقام خواهیدگرفت ، مردم بیچاره ما ساده ان ساده!!!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام جناب محمدی
  به قول مولایم حکومت نیز برایم از آب بینی بزی بی ارزش تر است
  نشناختی چنین نیست و نخواهد بود
  ما کجاییم و ملامت گر بیکار کجاست

  [پاسخ]

 10. استادگرانسنگم سلام. هزار جهد بکردمی که سر عشق بپوشم.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  برو میکروفون بگیر برای کاندیداها
  تو رو چه به سیاست رضایی
  درود بر امرایی عزیز

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام به دوست فاضلم
  وقتی حلاج را سنگسار میکردند از سنگ زدن آن جماعت آه نگفتی اما از پاره گل شبلی نعمانی آه و ناله کرد و فرمودند آنان که سنگ زدند ندانستن .از آن درم گرفت که میداند و میزند ….
  والعاقبه للمتقین

  [پاسخ]

 11. یک سوال از جناب امرایی؟

  چرا انتخابات در کوهدشت حداقل با دو ساعت تاخیر شروع شد؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  چون باتو جه به فشار برخی افراد ذی نفوذ در استانداری و ورود جناب اصلانی ، فرماندار را مجبور به تغییر نمایندگان خود که در جلسات متعدد توجیه شده بودند ، نمودند و اکثر نمایندگان فرماندار غیر بومی به وظیفه خود اشراف نداشتند و فرصت توجیه آنها فراهم نشد به همین دلیل در برخی حوزه ها روند رای گیری دیرتر آغاز شد با وجود این تاخیر ،کسی نمانده که رای نداده باشد

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  حق را نفرمودی جناب آقا ی امرایی

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  چناب امرایی عزیز.اینطور نبود.عوامل صندوق می گفتند بایستی کامپیوتر بیاد .می اوردن می گفتن رمز عبور نداریم. واقعا استاد سخن اینطور نبود.حیف از توجیه شما

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  وچرا در رونشگان همان ساعت رسمی اغاز شد؟؟؟؟واقعا متاسفم

  [پاسخ]

  یزدان صفری در :

  چونکه آقای اصلانی تمام هیئت های اجرایی و نماینده های فرماندار را دقیقه ۹۰ عوض کردند

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  به دلیل تغییر نمایندگان فرماندار در دقیقه ۹۰
  نمایندگانی که کلاس توجیهی رفته بودند با آمدن جناب اصلانی معاونت استانداری حذف شدند و نمایندگان غیر بومی بعضا تجربه اجرای انتخابات نداشتند

  [پاسخ]

  ....0101 در :

  سلام برای اینکه شبانه تعدادی از کاربران کامپیوتر و سایر عزیزان در ۱۲وسی دقیقه شب توسط طرفداران اقای آزادبخت مورد بازرسی قرار گرفت وشبانه تغییر کرد حتی بنده دوبار مدارک رو تحویل دادم که قرار بود در منطقه تازآباد بهشت زهرا حضور داشته باشم ولی شب قبل انتخابات بهم خبردادن که توسط ستاد اقای آزادبخت حذف شدم وصبح برای جایگزینی و تقسیم نیروها مشکل پیش اومد اگه خواستید بیشتر اطلاع پیدا کنید در خدمت هستم
  کامنت بگذارید حتما جواب میدم

  [پاسخ]

 12. با سلام خدمت معلم عزیز آقای امرایی
  آقای امرایی میشه لطف کنید و بگین پس این کمیسیونهای که در مجلس هستن برای چی هستن و چندتا از این کمیسونها به افراد حقوق دان نیاز دارن؟ میشه بگین الان نیاز شهر ما داشتن یک نماینده در کدوم کمیسون هست؟
  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی
  کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس مجلس شورای اسلامی
  کمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام
  شهر محروم ما به همه ی کمیسیون ها نیازمند است
  اما هر وکیلی باید الفبا وکالت و مبانی حقوقی را بداند در هر کمیسیونی که باشد ضمن اینکه بنده در متن به برخی از رشته های مرتبط اشاره کرده ام

  [پاسخ]

  اصلاحات در :

  استاد ما رو باش !!! طبق گفته جناب اکبرخان امرایی نماینده باید حداقل کارشناس حقوق باشد و بعدش ارشد چندین رشته مختلف رو داشته باشه !!! بابا شما دیگه چرا امرایی جان؟

  [پاسخ]

  فقط کوهدشت در :

  با سلام
  دوستان اگه تحقیقی در اینترنت بفرمائید می بینید که بیش از ۷۰ درصد نمایندگان “کشورهای پیشرفته” علی الخصوص اروپا و آمریکا حقوقدانند و حدود ۲۰ درصد اقتصاد دان بعلت اینکه نماینده مجلس قانونگذار هست و باید حتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات و….. همگی حقوق دان باشند و مشاورهای برتر هر حوزه نقش مشورت دهی به نمایندگان که همان قانون نویسان هستند رو داشته باشند.

  [پاسخ]

 13. احسنت درودبردکترعزیز

  [پاسخ]

 14. استاد عزیز اگر آقای ملکشاهی برنده نمیشه بازهم اینگونه دست به قلم میشدید،ما از اصلاحطلبی شما به خوبی آگاه هستیم ولی این موضع گیری اخیر شما جای پرسش و شگفتی دارد،،،به امید روزی که منافع جمعی را بر سود شخصی ترجیح بدهیم.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  این مطلب چند روز قبل از انتخابات نوشته شده و به سایت مربوط ارسال شده ، من شجاع تر از تصور شما هستم و یقین بدان از سر فرصت طلبی نبوده و در پی سود جویی نبوده و نیستم امید که حضرت دوست از این افترا کنایی شما دوست عزیزم بگذرد

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام دوست ارجمندم از دعای پایان مطلب بخوبی مشهود است که این یادداشت قبل از انتخابات نوشته شده هرچند بعدا درج گردید چرا موضع گیری من جای تعجب دارد کدام سود شخصی برادر من ؟ مطمئنم بیشتر از خیلی ها به فکر منافع جمعی هستم اگر نیستم خدای خود شاهد است.

  [پاسخ]

 15. شما دیگه چرا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 16. آقای ملکشاهی وکیل، در دوره قبل بجز فرصت سوزی برای شهرستان کوهدشت چه کار کرده اند.خدا وکیلی شما بعنوان واقع بین همه مسایل کلان شهرستان را بررسی کنید و ببیند که اگر هم مردم ایشان را انتخاب کرده اند واقعا اشتباه کرده اند،فقط خود آقای ملکشاهی می داند با مردم این دیار چه کار می کند وبس،البته از قدیم گفته اند از ماست که بر ماست………………………………………

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  آقای ملکشاهی در شرایطی وارد مجلس شدند که کفگیر به ته دیگ خورده بود هرچند دزدی ها و اختلاس ها مدتی بعد افشا شد اما از بیت المال غارت شده چه انتظار آبادانی هست …
  ضمن اینکه اگر به دور از تعصب قضاوت کنیم خیلی کارها شده مثل تصویب سد گاو شمار(معشوره) که قبل از ایشان یک سطر قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیا نداشت درحالی که یک دوره ۸ ساله و یک دوره ۴ ساله سر تیتر خبرها شده بود . تصویب بیمارستان ۲۰۰ تختی برای کوهدشت ۵۰ تختی برای رومشگان جلب مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد پتروشیمی و ذوب آهن و بسیاری زیر ساخت های دیگر …..

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام
  کاش این سوال را از وکیل خودت بپرسی نه از بنده که مثل هر شهروندی یک رای دارم قطعا ایشان در قبال موکلین خود وظیفه دارند پاسخنگو باشند .
  بله خیلی موارد دیگر هم از ماست که برماست .

  [پاسخ]

 17. از مشعوره گذشتند تا از سیمره آب به رومشگان انتقال دهند،ذوب آهن مصوب کوهدشت که تا روز کلنگ برای کوهدشتیها بود سر از رومشگان در آورد،پتروشیمی که رو هواست(پتروشیمی که از قبل جانمایی شده بود سه سال فقط بخاطر عدم دفاع از اجرا حدود سه سال است بلاتکلیف مانده است) بیمارستان دوم هم بعد ازچهار سال احتمالا سر از یه شهرستان دیگری در خواهد آورد، در این چهارسال مراکز آموزش عالی هم ارتقائ سطحی که نداشته اند هیچی پس رفت هم داشته اند،آقایان واقع بین تر باشید.

  [پاسخ]

 18. نماینده واقعی مردم کوهدشت آقای آزادبخت است.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  نظر شما قابل احترام است

  [پاسخ]

  همشهری 1 در :

  متاسفم برای شما که هنوز هم سودای رفتن آزادبخت را در سر دارید. هم من و هم شما به خوبی می دانیم که آزادبخت شاید معلم خوبی بوده باشد ولی هیچوقت نماینده خوبی نمی تواند داشته باشد. ایشان زود آمد و زود هم می خواست بالا برود ولی ….

  [پاسخ]

 19. قطعا اگر جناب ملکشاهی کشاورزی خوانده بودند، شما می فرمودید کاندیدای مجلس باید دانش آموخته کشاورزی باشد!!!
  خوش بود گر محک تجربه آید به میان…

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  شما نیز عادت دارید مثل قاعده ی سانسور یک جمله از مطلبی را چماق کنید و بر سر نگارنده بکوبید هر کی با هر تخصصی که باشد برای تصدی این وکالت باید الفبا و مبانی حقوق را بداند کار اصلی نماینده مجلس (وکیل مدافع مردم) قانونگذاری است البته که فارغ التحصیل رشته های دیگر هم میتوانند “لنگان خرک خویش به مقصد برسانند” اما آشنایی به حقوق ملت در آن جایگاه رفیع موجب میشود تا بزرگان لقب نابغه به نماینده ای بدهند

  [پاسخ]

  همشهری در :

  شما این حوری فکر کن

  [پاسخ]

 20. با این همه عنوان و مدرک (شاعر، نویسنده، کنشگر سیاسی، فرهنگی، مدرس دانشگاه و فعال زیست محیطی شایسته بود خودتان نماینده این شهر می شدید .واقعا که متاسفم ؛ ای کاش به همان مناصب قبلی بسنده و ارتزاق میکردید. کشکان درج کن.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  متاسفم برای برد اندک تفکر و دیدگاه تان !!! رازق بنده خداست
  “من آنم که در پای خوکان نریزم * مر این قیمتی در لفظ دری را “

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  قبلا پاسخ لازم را به حضرتعالی عرض کردم کاش مدیریت محترم سایت هر چه زودتر درج بفرمایند

  [پاسخ]

 21. واقعا متاسفم برای این همه رنگ پذیری و توجیه گری و فلسفه بافی ما آدمها. پناه بر خدا

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  پناه بر خدا
  رنگ پذیری؟؟؟!!! نه دوست عزیز! توجیه!!!! این سخن از آشنای من دور از انصاف است
  کافی است اهل تحقیق و عمل باشیم تا به حقایقی نایل آییم
  تعصب خطی و عشایری را کنار بگذاریم و در پی کشف حقیقت باشیم

  [پاسخ]

 22. استاد عزیز شما دیگه چرا بر خلاف اون مطالبی که همیشه سر کلاس ایراد می نمودید عمل کردید، چه شده است که تمام عقیده هایتان یک شبه بر باد رفت .

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  همشهری فرهیخته‌ام اولا سعی میکنم بدون سند حرفی نزنم ثانیا قبل از ساعتی هم اگر از ترفند های دوستان خود آگاه شوی ، تغییر لازم است .
  ضمن اینکه آنقدر انصاف دارم که تلاش و زحمات دیگران را نادیده نگیرم
  از هر جانب که باشد نقد منصفانه باید کرد محاسن و معایب را باید گفت ،
  نه به قصد تخریب و تضعیف دیگران…..

  [پاسخ]

 23. لابد اگر آزادبخت رای می آورد ، میگفتیم نماینده باید شیمیدان باشد و معلم باشد و……. نمی دانم کجا باید دنبال صداقت و اخلاص و جوانمردی بگردیم؟؟؟ پناه بر خدا.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام و عرض ادب
  ما کجاییم و ملامتگر بیکار کجاست !!!!
  مطمئن باش که بنده شریک پیروز میدان نیستم بلکه قبل از انتخابات این مطلب را نوشته ام به قول جناب تان پناه بر خدا از قضاوت ناصواب!!!

  [پاسخ]

  ....0101 در :

  دوست عزیز اگر به مجلس برود میشود مترسک چون هیچ سابقه اجرای نداشت و بدتر از اون حتی در لیست اقای عارف که برای همه شهر ها و حوزه های انتخابیه فرستاده بودند اسم ایشان جز لیست امید نبود برو رو سایت خبرنگران جوان
  این چه جور اصلاح طلبی هست که خود اصلاح طلبان نمیشناسنش

  [پاسخ]

 24. بسمه تعالی
  آقای امرایی سلام
  هرچه که به ذهن خود فشار می آورم چه در سرکلاس که شاگرد شما بوده و چه با هم که مراوداتی داشته ام همیشه حرف هایت را که مرور می کنم یاد آور حق و حقانیت و از سر صدق سخن می راندید اما الان که نوشته تناقض گونه شما را خواندم تعجب کردم آیا این همان امرایی است که حقانیت را از کلاسش در حافظه ثبت کرده ام و از همان دوران قبل ایستاده مثل شمع بی منت می سوخت یا آقایی دیگر هست .. .شما دیگر چرا آقای امرایی ؟اگرنمی بینید حداقل آزادمرد باشید .شما به رفقات چندین ساله با آزادبخت به خاطر بعضی ها پشت پا زدید و تیشه به ریشه همه خوبی هایت زدید مگر ایشان از جنس همان مردمی نبود که صداقت و درایت و دلسوزی از وجودش موج می زند شما چه به دنیای سیاست . کاش به همان تدریس اخلاق و ادبیات خود در این دوره بسنده می کردید
  در پایان بگویم که ما تحت هیچ شرایطی به رسم ادب رای شما را به آقای ملکشاهی ارج می نهیم و به تفکر و ایده شما احترام می گذاریم امادفاع نابه حق و چشم بستن را با به دست آوردن کرسی نمایندگی با پشت کردن دوستی و سوری به جناح چپ را هیچ وقت نه ما بلکه تاریخ اذاهان این مردم و اصلاح طلبان فراموش نخواهند کرد این را یادت بماند . خداحافظ رفیق قدیمی و …… امروزی

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  دوست ارجمندم آشنای نا آشنا سلام
  شک نداشته باش که همچون گذشته از سر صدق و اخلاص حرف میزنم
  و همان اندازه که با جناب آزادبخت دوستی و رفاقت و فامیلی داشته ام با جناب ملکشاهی هم همکلاسی همکار و دوست بوده ام شاید در کامنت های دیگر هم عرض کرده باشم راستی چرا ما خود را حق و غیر خود را باطل می پنداریم مگر اختلاف نظر های ما جنگ بین کفر و دین است به قول معروف اگر جوال دوزی به دیگران میزنیم سوزنی هم بر خویش بزنیم
  من به مخالفین خود احترام میگذارم حتی آنان که با من هم کیش نیستند و یقین دارم که جناب آرادبخت هم به فکر و نظر من متقابلا” احترام میگذارد اما گاهی کاسه ی از آش داغ تر میشویم و بر کرسی قضاوت مینشینیم و آنچه را ناگفتنی است بر زبان جاری میکنیم کاش فرصتی حاصل شود تا در فضای حقیقی همکلام شویم با هویت آشکار….

  [پاسخ]

 25. سلام
  جناب امرایی این حرفهایی که حضرت عالی الان زدید ۴ سال پیش هم زدید؟؟
  اگر نزدید که … هیچ اگر زدید خوب برای همون موقع است که. اکنون ۴ سال گذشته!!
  ثمره ی ۴ سال چی شد؟ (هیچی یک نماینده باید حقوق دان باشد) اینم شد جواب؟؟
  بس کنید توروخدا……..
  ی نماینده حتی باید به لحاظ صدایی هم تن صدای بالایی داشته باشد که فریاد بزند و فریاد رو بر سر این مجلس بیاورد که حق این مردم مظلوم رو بگیرد ولی جناب __ حتی این صدا رو هم ندارن..
  مثل نماینده های تبریز و ارومیه و…. پیرموذن که با شوخی حتی از مجلس امتیاز میگیره!!!
  یک نماینده باید تفکرات جرم شناسی نداشته باشد!! بله تفکرات آسیب شناسی داشته باشد!!
  یک نماینده باید بشناسد نقاط قوت و ضعف را… در بین تمام رشته هایی که اسم بردین از رشته ای اصلی مورد نیاز یعنی مدیریت خبری نبود چرا؟؟
  اکثر نماینده های موفق در مجلس رشته شون مدیریت هست.وبیشتر مدیریت دولتی. میتونید بررسی کنید
  شاخه های مدیریت موفق تر بودند نسبت به رشته های جرم شناسی!!
  مردیم از بس شعار شنیدیم خدایی…
  حق لناس.. حتما باید از مال مردم دزدید که حق الناس باشد؟
  گاهی یک امضا و یک حرف سرنوشت هزاران نفر رو عوض میکند و اینها همه حق الناس است…
  کمی آرامتر قدم برداریم ..اینجا پر از مین حق الناس است…..

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام به دوست عصبانی ام
  سپاس از دیدگاه تون
  دوست عزیز جیغ و فریاد نه تنها از اصول سخنوری محسوب نمیشود بلکه با جیغ و داد و تن صدا غیر استاندارد حق خوبش را باطل جلوه می دهی
  اگر شک داری اصول سخنوری و خطابه را مطالعه بفرما .به قول حضرتعالی مدیریت ، اقتصاد ، و هر رشته ی دیگری که الفبای قانون را بداند و توانمندی لازم را داشته باشد در شرایط مساعد میتواند موفق باشد و قطعا” بهتر از شما حق الناس را تشخیص میدهم این میدان مینی هم که ما را از آن میترسانی قبلا در جبهه‌ها نبرد تجربه کرده ایم
  خودت را کنترل کن ما از یک جبهه ایم تحمل همدیگر را نداریم چه رسد به تحمل مخالف خود . وفقکم الله

  [پاسخ]

  سجاد.شیخیان در :

  با سلام خدمت جناب امرایی بزرگوار
  از صبر وحوصله اتون برای پاسخگویی به نظرات دیگران متشکرم
  خیلی ببخشیدا… اصول سخنوری در مجلس؟ بزرگوار بنده سابقه گویندگی ومجری گری رادیو دارم..این چیزهارو خوب میدانم.. وقت باشد ۲۰۰ سطر برایتان مینویستم با دست ها خودم تایپ کنم خدمتتان……پیشنهاد میکنم مثل بنده ی جوان کم ترجبه بیش از ۱۰۰۰تا از خطابه های نماینده های مجلس چه در دوران های گذشته و گذشته تر و تازه تر رو مشاهده کنید.ببینید نماینده هایی که فریاد زدن بهتر کار کردن یا نماینده های ریلکس!!…. مجلس جای فیگور گرفتن و انرژی مثبت نیست … مجلس جای فریادست!! دقیقا شما دست گذاشتین رو نقطه ای اصلی مجلس باید فریاد بزنی حرفهات را بشنون و براندام کل نماینده های مجلس لرزه بیافتد شاید به حال این مردم بدبخت فلک زده کمی فقط کمی تفکر کردند..پیشنهاد میکنم عکس های سوتی داده شده از مجلس را نگاه کنید…مجلسی که خوابند..شما با ریلکسی خوابشون رو عمیق تر میکنید…. از سوز حرف بزنن افسوس افسوس شما هم حرفهای کل نماینده های قبل رو میزنید میرن و خیلی ریلکس ی طرح رو میخونن میان پایین…حق دادنی نیست بزرگوار حق گرفتنیست….

  شمر جانباز جنگ صفین بود….دوراز جونتون نمیخوام خدایی نکرده تشبیه کرده باشم میخوام بگم اونجوری که فکرمیکنیم نیست… بله از یک جبهه ایم… ولی از جبهه ای که ۴ سال برای شهرم برای مردمش برای بدبختی هایش برای خانواده هایی که جوانانش معتاد و آوارده ی شهرها شدن و مسئولینش با تخلف رای میاورند و به مجلس میاورند و ککشان نمیگزد فاصله میگیریم….
  میزان طرحهای امضا شده بدرد نمیخورد طرحهایی که درد مردم را دوا کند موفق هستن و نماینده موفق شاخصه هایی دارد……..
  من قراره در آینده سی و سه پل بیارم کوهدشت طرحش هم امضاء شده……
  همدیگر را هشدار دهیم کمی آرامتر قدم برداریم ..اینجا پر از مین حق الناس است…..

  [پاسخ]

  .شیخیان در :

  تجربه درسته نه ترجبه لکی گفتم!

 26. با سلام بر برادر امرایی.
  ورود شما را به جریان اصولگرایی تبریک عرض می نمایم.
  تفسیر شما از این دوره انتخابات را کاملا مردود می دانم چون شما یک طرفه به قاضی رفته اید.از ده ها مورد نقض فاحش قانون در روز رای گیری،فقط کافی است به این یک مورد اشاره شود که انتخابات در شهر کوهدشت ساعت ده شروع شد و در رومشگان ساعت یازده تمام شد و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
  شما از کجا فهمیدید که کارنامه ایشان قابل قبول است.مگر فراموش کردید که با هم در اردوی دانشجویی به سد معشوره رفتیم و الان کار عملیات آن بکلی در این دوره بسته شد. نکند در این چند سال گذشته گذرتان به خرم آباد نیافتاده تا ببینید که این جاده قاتل چقدر پیشرفت داشته است.شاید عظمت و بزرگی پتروشیمی کوهدشت را ندیده اید که چند هزار جوان ما در آن مشغول به کار هستند و دیگر دغدغه نان شب ندارند.راستی یادتان باشد که برای مسافرت از راه آهن استفاده کنید تا بسلامتی و ایمنی به مقصد برسیدو اگر خواستید به کرمانشاه بروید دیگر لزومی ندارد که از این جاده خطرناک و طولانی فعلی عبور کنید بلکه جایگزین آن یعنی مسیر اولادقباد و شیرز آماده است .آری درست می فرمایید کارنامه ایشان مورد قبول است,مخصوصا در آموزش و پرورشی که شما پرورش یافته آن هستیدکاملا رضایت بخش است و کور باد چشمی که این همه پیشرفت را نمی بیند.این همه پیشرفت برای این است که نماینده ما حقوقدان است و راه و چاه دیپلماسی راخوب بلد است.جالب تر اینکه یک معلم ادبیات دارد از آن دفاع می کند که هیچ آشنایی با مسائل حقوقی ندارد.آقای امرایی لا اقل مانند گذشته از ادبیات و شیر خدا و رستم دستانم ارزوست می نوشتید تا بنده نوعی که از هم رشته های شما هستم راحت تر بتوانم نوشته شما را نقد کنم. اما افسوس که بد جوری وارد سیاست شده اید و همین کار نیز شما را آنقدر سرگرم می کندکه از ادیبات شیرین که روزی شما دغدغه پاسداشت از شخصیت های ملی و اساطیری آن, نظیر رستم دستان را داشتید باز می دارد .
  حالا اگر شما احساس می کنید از این نمد کلاهی هم به شما می رسد و دوست دارید که هرچه زود تر خود را اصولگرا معرفی بکنید باید بگویم که سخت در اشتباه هستید.شما و تفکری که افتخار پیوستن به آن می کنید سالیان است که دیگر حنایش برای مردم روشنفکر ایران رنگی ندارد و بهترین نمونه آن رای مردم تهران است .
  کسانی که مردم آنها را رد صلاحیت کردند خود بهترین گواه این مطلب است.پس اگر قرار بر پوست اندازی سیاسی دارید,بهتر است با آرامی و متانت این کار را بکنید و گرنه خدای ناکرده از هول حلیم ممکن است در دیگ بیفتید. در پایان شما را به این سخن دکتر شریعتی دعوت می نمایم.
  تمام گرفتاری ما از این دو کلمه است.یکی خواستن و دیگری داشتن
  خواستن انسان را متملق و چابلوس می کند و داشتن او را محافظه کار و ترسو می کند
  اما نداشتن و نخواستن او را روئین تن می کند.
  برای شما عاقبت بخیری خواستارم.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام دوست و همکار ارجمندم
  من اصلاح طلبم و به نتیجه انتخابات تهران افتخار میکنم قطع به یقین سابقه ی اصطلاح طلبی من از شما دوست مجهول الهویه اگر بیشتر نباشد کمتر نیست و این مهم عملا به اثبات رسیده است اصول گرا هم نشده ام اما به همه ی جریانات کشور با احترام سخن میگویم از کورش و داریوش و بزرگان اصلاحات آموخته ام که مخالفین خود را تحمل کنم در پی کلاه هم نیستم که هیچگاه بی کلاه نبوده ام پست و مقام و مناصب و تعلقات دنیوی سر سوزنی برای من ارزش نداشته و ندارد نه خواسته ی شخصی دارم که مرا به تملق وادارد نه چون شماها ترسو بودم که عقیده و نظر خود را پنهان دارم و محافظه کاری کنم همواره روئین تن باقی خواهم ماند و تا توان دارم از قلم خودم در راستای رشته و علاقه ی خودم مینویسم هم از شیر خدا و هم از رستم دستان هم ازکوه هم از طبیعت
  این یک شعار بد و بی منطق است که یا با ماش یا اصلا نباش !!!
  در مورد سد معشوره هم اگر حافظه یاری ات کند بعد از رفتن قبادی تعطیل شد و بعد از آن مجادلات در دانشگاه آزاد به معشوره سفر کردیم وبه گوش خود شنیدی توضیحات نماینده ی قرارگاه خاتم الانبیا که فرمودند تاکنون یک خط قرار داد بین دولت و قرارگاه در ارتباط با سد معشوره نوشته نشده است ودر جواب سوال ما پس چرا مقداری از کار رو شروع کردید فرمودند: ۵ میلیارد از بودجه خودمان هزینه کرده ایم تا پروژه در مناقصه به شرکت دیگری واگذار نشود انگار فراموش کرده اید این مطالب را و اما بعدا جناب ملکشاهی با تلاش مضاعف با وجود مخالفت نمایندگان خوزستان و معاونت وزارت نیرو که خوزستانی بود توانستن با حمایت و پشتیبانی جناب دکتر روحانی پروژه رو به تصویب برسانند وبعد از تصویب در انتظار بودجه دولت باید نشست
  نکته دیگر اینکه: در سیاست کهنه کاریم گرچه دعوایی نداریم
  والعاقبه للمتقین

  [پاسخ]

  شهروند در :

  اقای امرائی بسه دیگه این دفعه چه خوابی دیدی؟!

  [پاسخ]

 27. فکر کنم در اىن دوران پسا تحرىم همان بلاى خانمانسوز پسا جنگ تحمىلى تکرار شده است.سهم ما از دوران پسا تحرىم همان خواهد بود که در دوران پسا جنگ تحمىلى بود. تنها دلخوشى مردم بى هواس کوهدشت که سد معشوره بود اون هم به سرنوشت پتروشىمى اراک دچار خواهد شد،مى گن اىنا فردا دعوا مى کنن سد را سوراخ مى کنن پاىىن دست را آب مى برد!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  امیدوارم پسا تحریم تکرار پساجنگ نباشد بلکه سازندگی به مراتب بیشتر و بهتر باشد امیدوارم اوضاع اقتصادی کشور رونق یابد و ما نیز برای تکمیل پروژه های منطقه ی خود همصدا با نماینده و مسوولین کوشا باشیم

  [پاسخ]

 28. نماینده باید امین وحافظ حق مردم باشد

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  امیدوارم همینطور باشد که حضرتعالی میفرمایید

  [پاسخ]

 29. سابقه درخشان و توفیقات حاصله در دور گذشته،راآقای امرایی برای ملکشاهی ذکرنموده اندمن خودم درخانه شخصی ام مردم راگردآوردم وبرای آن جناب جلسه گذاشتم اما چون هیچ توفیق وسابقه درخشانی ازاوبرای شهرسوخته ام ندیدم اورارهاکردم وبه همکار فرهنگی ام … رای دادم.
  خوش بودگرمحک تجربه آیدبه میان/تاسیه روی شودهرکه دراوغش باشد

  [پاسخ]

  همشهری 1 در :

  ای دوست عزیز حتما با چشمداشت جلسه گذاشته ای و کاری خواسته ای . حال که به آن نرسیدی سم پاشی و جوسازی می کنی.

  [پاسخ]

  شاهيوند در :

  به خداسوگندمطالبه من آبادانی وپیشرفت شهرسوخته ام است.من ساکن آخربوعلی هستم روزانه می بینم مردم این شهرازجوان وپیرومعلم وکارمنئ و…………برای خرید موادافیونی به موادفروشان … مراجعه می کنند دل آدم خون می شود وقتی می بینددانش آموزنوجوانش وهمکارش برای خرید این بدون ترس واهمه درخانه موادفروشان رامی کوبندراخت می خرند

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام به همکار فرهنگی ام
  گاهی محجوب بودن شخص و متانت و وقار او اجازه نمیدهد از خود بگوید واز عملکرد خویش بسراید
  شهر به دستان خودمان میسوزد با جهل میسوزد با نا آگاهی و مشاغل کاذب چون تولید زغال میسوزد
  وقتی زیر ساخت ها و پیشرفت اقتصادی تعطیل باشد نماینده نمیتواند شق القمر کند باید در گود باشی دعوی قدرت کنی
  العیاذ بالله اگر امام معصومی هم نماینده کوهدشت شود و شرایط پیشرفت مهیا نباشد بعد از اتمام دوره نیمی از مردم با او مخالف اند
  زیرا مطالبات ما کوچک و غیر منطقی است
  یکی ابلاغ میخواهد ،
  یکی فرزند بیکارش سراغ کار میگردد
  یکی سهم کشاورزی
  …….

  [پاسخ]

  شاهيوند در :

  چون غرض آیدهنرپوشیده شد.صدحجاب ازدل به سوی دیده شد

  [پاسخ]

 30. واقعا برای دیدگاه این اقای امرایی متاسفم که به جرگه اصول گرایی وارد شده

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  لطفا برای خودتان متاسف باشید که سرانجام اصول گرا با شماها هم پیمان شدند جناب قبادی فرزندشان جناب مرادی و دیگر اصول گرایان .
  در این دوره در هر دوطیف هم اصلاح طلب بود و هم اصول گرا به عبارت دیگر در کوهدشت جناح های رقیب با توجه به اصول و اساسنامه خود حرکت نکردند بلکه بعضا انتقام جویی و تسویه حساب های شخصی بود
  با این حساب که شما میفرمایید سردار سوری و جناب دوستی سایر همراهان آقای ملکشاهی اصول گرا هستند فقط شما اصلاح طلب هستید و این یعنی همان انحصار ، فرصت طلبی و خودخواهی …

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام
  دوست عزیز چرا بیجا قضاوت میکنی
  چرا از روی تعصب حرف میزنی
  خون و پوست من با اصلاحات عجین گشته
  کدام اصول گرایی مرد حسابی
  من هم مثل تو یک رای داشتم
  هرچند مثل خودم مطمئن نیستم
  که تو هم به یک رای اکتفا کرده باشی
  دوست عزیز تحقیق کن ببین جناب شاهرخی فرزند ارشد ایشان و دیگر سران اصولگرا در کوهدشت که به شما پیوستن ، اصلاح طلب شده اند
  همانها که باسران جناح مقابل روزی به خاطر چپ و راست و همین تقلب های بدعت شده در خیابانها این شهر خون ریختن و معلول آفریدند
  اندیشه کن دارنده ی دانش تا وجه تسمیه ات صادق باشد .

  [پاسخ]

  ....0101 در :

  اصول گرا نه اعتدال کرا شما که فرق اعتدال و اصول گرا رو نمیدونید دست از تخریب بردارید

  [پاسخ]

 31. آقای امرایی من هم پیوستن شما را به جریان اصول گرایی تبریک می گویم! این حق شماست اتفاقا شجاعتت ستودنی است ولی برایم جای شگفتی است شما که یک هفته قبل از برگزاری انتخابات به آقای ملکشاهی پیوستید(آمدند وشبانه شما رابه ستادشان بردند)چگونه در عرض یک هفته به شخصیت ایشان پی برده اید!؟بعد از جفای هفت اسفند نباید با نوشتن مطالبی از این دست انتحار سیاسی کنی. خدا همه را عاقبت به خیر کند…

  [پاسخ]

  خدادادی در :

  چنان می فرمایید اصولگرایی انگار اصولگرایی بار سنگی ست بر دوش شما

  [پاسخ]

  همکار در :

  اصول گرایی بار سنگینی بر دوش بنده نیست ارزشها واصول واصولگرایی محترم است یک اندیشه است ولی برای کسی باید متاسف شد که بعد ۳۶ سال یک سره به همه چیز پشت پا زد بسیاری از اصلاح اطلبان به هر دلیلی به ایشان رای دادند ولی مثل این اقا وارد جزییات نشدند

  [پاسخ]

 32. آقای امرایی بیشتر نمایندگان اقتصاددان هستند تا حقوقدان ما که ۴ سال گذشته هیچی از حقوقدان ندیدیم

  [پاسخ]

  خدادادی در :

  از کی محمد آزادبخت اقتصاددان شده ،؟؟؟؟؟؟

  ایشون مگر بره مجلس به کتابهای درسی اعتراض کنه

  [پاسخ]

  یوسف در :

  دو کلمه هم از مادر عروس.
  شما دخالت نکن فعلا برات زوده.
  شما املای کلماتت رو درست نمیتونی بنویسی ، اونوقت میای تحلیل انتخاباتی میکنی؟

  [پاسخ]

 33. بیشتر از این خراب نکن مگر مدرس و مطهری و عارف وبقیه حقوق دان بوده یا حقوق ذان هستند فهمیدیم آنها با هر نفر یک رای رفتند ولی ظاهرا دکتر با هر نفر رای

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  دوست عزیز سلام
  جهت تنویر افکار حضرتعالی و دیگر دوستان !
  بنده و جناب ملکشاهی سال ۵۹ همکلاس بودیم
  سال های ۶۰ و ۶۱ معلم حق التدریس بودیم
  ایشان بعد از چند سال خدمت به تعلیم و تربیت وارد قوه قضاییه شدند
  و بنده بعد از چند سال خدمت در سپاه پاسداران به آموزش و پرورش باز گشتم سابقه ی آشنایی ما یک هفته ای نیست
  ضمنا” هر کدام از این مدعیان که ۷ اسفند را جفایی بر خود میدانند از طریق قانون احقاق حق کنند
  من و شما چرا به جان هم افتاده ایم

  [پاسخ]

  دوست قدیمی شما در :

  با این همه شناخت ا ز ایشان چرا به قول خودتان دور قبل رای ندادی وچرا این دوره دوسه روز مانده به روز رای گیری به ایشان پیوستی نه کنه قهر کرده بودی و……

  [پاسخ]

  شریفه محمدیان در :

  چرا از سپاه پاسداران بازگشتید؟

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  جناب محترم
  اولا” عنوان این یادداشت خرد گرایی و اعتدال بوده است
  که از مدیری محترم درخواست اصلاحیه نموده ام
  در ثانی چرا مغلطه میکنید
  یا دانا باش یا پرسا
  در شروع هر دوره ای از مجلس برای کسانی که الفبا حقوق و وکالت را نمیدانند کلاس توجیهی برگزار میکنند
  بیشتر از این خراب نکن اهانت محسوب میشود
  تو گلیم خویش از آب بکش
  من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش * ک ……

  [پاسخ]

 34. اره خوب حقوق مردم رعایت کردند از شما این گفتار بعید بود اقای امرایی!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام
  “”الم یعلم بان الله یری””
  آیا نمیدانند که خدا شما را می بیند ؟
  بنده و شما اگر رعایت کردیم تکلیف انسانی خویش گزارده ایم
  اگر دیگران از هر دو جانب رعایت نکردند حسابشان با کرام الکاتبین!!!

  [پاسخ]

 35. خداحافظ رنگین کمانان محترم بیشتر خودتون رو خراب نکنید

  [پاسخ]

 36. دوشتدار زادگاهم کوهدشت

  من طرفدار آقای ملکشاهی بودم اما چند ماه قبل از انتتخابات مصاحبه سردار عبداللهی با نشریات و رسانه های استان را خواندم که دلیل تعطیلی سد معشوره را عدم دفاع مسولین استان بیان نموده بود و سخت متاثر شدم و دست از حمایت از این آقا برداشتم زیرا تنها راه برون رفت این شهرستان را از این همه بدبختی فقط و فقط آبی نمودن اراضی شهرستان میدانم .جناب امرایی تاریخ سیاسی کوهدشت به یاد ندارد که بالای ۹۰ در صد فرهیختگان .نخبگان و فرهنگیان و کارمندان شهرستان در عرصه انتخابات از یک کاندید واحد حمایت کنند الا این دوره . به نظر شما ضرورت این اتحاد و همدلی چه بود ؟

  [پاسخ]

 37. استاد امرایی این توفیقاتی که شما دیدید رو می تونی بگی ما هم بدونیم ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام
  العاقل فی العشاره
  جوینده یابنده است
  تحقیق کنید پخته خواری نکنید .

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  «اشاره» درست است.

  [پاسخ]

 38. آقای امرایی تو خیلی به جناح چپ مدیونی. سالها پشت میز ریاست بودی اما همکاران بی ادعای تو گچ می خوردند و برای تربیت جوانان می سوختند.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام جناب درد آشنا
  بر خلاف تصور حضرتعالی من تغییر جناح ندادم جناح چپ بوده و هستم خیلی هم از شما استوارتر اصلاح طلب بوده و هستم و بیشتر از بقیه به مشی و تفکر اصلاحات اعتقاد دارم اما مدیون شخص نیستم بنده در دوره اصلاحات بعد از یک پروسه قانونی در پی پیشنهادکتبی معاونت آموزشی و مصاحبه علمی – پژوهشی و سابقه کاری جهت تصدی پست مدیریت قبول شدم چون فوق لیسانس های آن ایام انگشت شمار بودند ، از مدیر کل وقت ابلاغ مدیریت پیش دانشگاهی را گرفتم در دوران مسوولیت مرکز با همکاری دبیران و پرسنل با وجدان کاری ، سطح آموزش و پرورش منطقه را به رتبه اول استانی رساندیم و توانستیم حداقل ۲۰۰۰ دانش آموز مستعد را به بهترین رشته های دانشگاهی هدایت کنیم اگر جنابت آن زمان گچ میخوردی که البته من یقین ندارم بنده خاک میخوردم و کف پای تو را جارو میکردم گاهی تا ۲ نیمه شب رادیاتور شوفاژ هواگیری میکردم که فردا جنابعالی و شاگردانم نچایید !
  ضمنا بنده بارها تصمیم داشتم استعفا بدهم اما مورد پذیرش جناب یاری و جنایت منصوری قرار نگرفت و البته دوران مدیریت پشت میز نمی نشستم معلوم است حافظه یاری ات نمیکند و آن دوران حق مدیریت مثل الان نبود جز ۵ درصد ردیف اول حقوق که با حق سختی کار دبیران برابر بود با وجود دریافت تقدیر نامه ها از استان و وزارت و دانشگاهای کشور بیشترین جاماندگی تحصیلی و ضرر مالی و خانوادگی بنده مربوط به همان دوران مدیریت است که شما هنوز هم حسرت آن را به دل داری ….

  [پاسخ]

 39. از دیدگاه من به کار بردن فعل “باید” درست نیست زیرا بسیاری از نمایندگان و مقامات رده بالا دارای تخصص های متفاوت هستند و هرکدام برای پیشرفت کشور نقش به سزایی دارند. در ضمن نوشتن چنین مطالبی بر محبوبیت شما نمی افزاید.

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام
  باید یعنی الزام بنده هم مثل شما فکر میکنم همیشه استثنا بوده و هست .
  از لفظ باید استفاده نکردم لطفا یک بار دیگر متن را با دقت بخوانید .

  [پاسخ]

 40. ای کاش ایشان جواب این همه کامنت منتقدان را می دادند .بد جوری به مخمصه افتاده اند حمایت متخلف و توهین به شعور مردم نتیجه اش این است

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام
  جواب فرد فرد دوستان و منتقدان را در حد وسع و شرایط مجازی دادم
  اما جواب شما با این ادبیات نقطه چین است دوست …….

  [پاسخ]

 41. با عرض سلام خدمت آقای
  امرایی حداقل از شما انتظار نداشتیم شما که خیلی خوب همه چی را دیدید و شاهد آن بودید چرا خودتان به اون راه زدید و همه چی را کتمان میکنید چه جوری عذاب وجدان ندارید!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام
  خدا ناظر اعمال همه است
  منظورت از “” همه چی”” ؟؟؟ چی هست که میفرمایید ؟
  خداوند به همه امور آگاه است بنده هم به اندازه شما دیدم اما نه با عینک تعصب بلکه از همه دیدم حتی از آنان که انتظار نداشتم و در شهرستان کوهدشت از شما بیشتر دیدم . والعاقبه للمتقین

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  کسانی که از گفتار و کردار خود شک دارند باید دچار عذاب وجدان و البته عذاب الهی شوند هر کس که میخواهد باشد ننگ بر متقلب و متخلف از هر طیف و گروهی !!!

  [پاسخ]

 42. جناب اقای امرایی امروز شما باختید هر انچه را که در طول سی سال اندوختید

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام دوست ارجمند
  بازنده ی واقعی کسانی هستند که از تعصبات ناهنجار کور و کر شده اند .
  هیچ کس جز خدای باری تعالی از اندوخته های انسان خبر ندارد
  چه چیز را باخته ام ؟!! ۵۰ سال از خدا عمر گرفته ام تا آنجا که توانسته ام در راه تعلیم و تربیت و دفاع از دین و آب و خاکم کوشیده‌ام
  عبادت بجز خدمت خلق نیست * به تسبیح و سجاده و دلق نیست
  لا یکلف النفسی الا وسعها
  امیدوارم در پیشگاه عدل الهی بازنده نباشیم
  اما دوست دانا به نظرم شما باختید که یک رای من حقیر چون پتک برایتان غیر قابل تحمل گشته است
  این تذهب ….

  [پاسخ]

 43. سلام جناب امرایی
  من میلاد هستم، اگر یادتان بیاید سال ۸۸ در پیش دانشگاهی امام دانش آموز شما بودم . همان میلادی که به او گفتید جای تو در این روزها تهران است که به هم قطاران کمک کنی. اون روزهارا یادتان هست ؟ یادتان هست چقد با هم در کلاس صحبت می کردیم ؟ یادتان هست چقدر توصیه داشتید و من چقدر شنوا بودم و با جان و دل می پذیرفتم ؟

  آن روز ها بر حسب اتفاق محمد آزادبخت هم معلم شیمی مان بود . یادم هست همیشه به دلیل شرایط حساس آن دوره فقط سر کلاس شما و آزادبخت ابراز عقیده می کردیم و همیشه هم شما از ما تندتر وارد بحث با مخالفین میشدید و از ما حمایت می کردید . یادتان هست در جواب یکی از بچه ها گفتید من نمی ترسم، نهایتش آن است که مارا بکشند ؟
  آقای امرایی حرف خیلی دارم ، تنها به یکی از آنها اشاره می کنم .
  من از سال هشتاد و هشت هرکجا که از اصلاح طلبان نام برده میشد، نام شما را به عوان خط کش اصلاحطلبی می بردم . اما الان نه از بابت چرخش شما، بلکه از این ناراحتم که چگونه آن همه تعریف که از شما نزد دیگران کردم را تکذیب کنم .
  راستی بگذارید درس شاگردی را پس بدهم ، گویا برای نوشتن این متن عجله داشتید ، ائتلاف را به غلط اعتلاف نوشته اید جناب معلم ادبیات !

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام میلاد جان
  نگران نباش من همانم که بوده ام
  نه به سپاه کفر پیوستم نه دست ابوالفضل شکستم
  من اصلاح طلب بوده و هستم و خواهم بود اما به گفته ی مرادم تحمل منتقد و مخالف را دارم اصلاح طلبی یک تفکر پیشرفته و مدرن است ودر هر عصر و زمانی می تواند بهترین دارو و درمان جامعه باشد .
  قبلا هم عرض کردم آراء این دوره کوهدشت و رومشگان بر اساس تفکرات حزبی نبود همه ی جناح ها دست آشتی دادند
  دوست دانا خبر دارم که کوهدشت نیستی چون همیشه جویای احوالت هستم
  بدان و آگاه باش که یک قدم از مشی و مرام خود عقب نشینی نکرده ام
  صرفا به لحاظ دوستی رفاقت همکلاس و همکار بودن با جناب ملکشاهی و ویژگی های متانت ، تقوا، بردباریو اعتقاد به توانمندی و راه بلدی و سایر خصوصیات اخلاقی ، به ایشان رای داده ام و به رای و نظر خود و دیگران هم احترام میگذارم
  اگر میخواهی دوستان واقعی خود را بشناسی کافی است:
  جمله ای خلاف سلیقه آنان بگویی و یا قدمی خلاف میل آنان برداری
  آنگاه هویت دوست و دشمن برایت آشکار میشود
  در پایان از تذکر بجا در ارتباط با کلمه ائتلاف تشکر میکنم نیاز به تمسخر و نیشخند و کنایه و علامت ! نبود مقصر اصلی گوشی های لمسی است آنچه که مینویسی اگر کمترین غفلت بکنی واژه ی دیگری نوشته میشود .

  [پاسخ]

 44. حیف کردید استاد این انتظار را از شما نداشتیم

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام
  همانگونه که برای نظرات حضرتعالی و سایر دوستام ارزش و احترام قائل هستم انتظار سعه صدر و ظرفیت و بلند نظری داشتم
  راستی تا به کی باید شعار بدهیم مگر بزرگان ما همواره نمی گویند تحمل مخالف خود را هم داشته باشیم پس کو عمل؟؟؟ نه از دین به در رفته و
  نه تغییر مذهب داده ایم
  براستی مگر همه ی کاندیداها را نظام جمهوری اسلامی تایید نکرده است
  پس من نوعی نمی توانم به اختیار خویش رای و نظر بدهم
  اینگونه رفتار ها و برداشت ها از دو حال خارج نیست یا به تاییدیه آقای ملکشاهی از جانب نظام اعتقاد نداریم یا اصولا” اصل تایید کننده برای ما
  مردود است
  اگر مورد اول است که به نظرم باید از شخص ایشان و خدای ایشان طلب عفو کنید
  و اگر مصداق مورد دوم هستیم که خود دانید ولی بر دیگران خرده نگیرید
  بنشینیم بدون اغراض و دشمنی با عقل و منطق بحث کنیم

  [پاسخ]

 45. شهرستان کوهدشت و رومشکان نماینده ای میخواهد که اساس کار را بلد باشد ،،، نه هنوز حتی برا یک بار هم چشمش به قانون اساسی نیافتاده بیاد بره مجلس

  [پاسخ]

 46. بنازم به قدرت بشر که با توسعه اختراع واکتشاف خود که اینترنت شاهکار اختراعات بوده است زمینه تخلیه روانی برخی از معاندین نظام وانقلاب را فراهم ساخت

  [پاسخ]

 47. آقای امرائی ؟!؟!؟!؟!چه شده است شما را ! بهترین کار برای شما بعد از دادن رای، سکوت مطلق بود تا شاید آرام آرام این خطای استراتژیک شما فراموش شود . اما امان از دست عواطف و احساسات !!!! و امان از توجیهات!!

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام آشنای ناشناس
  سکوت در مقابل جهل و نا آگاهی ، جهالت و ناتوانی است .
  توجیه نیست واقعیت است اما کو چشم بینا و وجدان آگاه !!!

  [پاسخ]

 48. دوست نداشتم این چنین ببینمت

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام و عرض ادب
  من هم از دوستان انتظار نداشتم که با هویت نا معلوم با هم صحبت کنیم
  دوست نداشتم این چنین ببینمت یعنی چه
  تو حق داری به هر کسی رای بدهی من حق ندارم
  تو چشم بسته رای میدهی منم انتظار داشتم با مشورت عمل کنی
  من به توانمندی و راه بلدی رای داده ام نه به جریان خاصی و به نظر و رای خود و دیگران احترام میگذارم

  [پاسخ]

  بازوند در :

  چه عصبانیتی!!!

  [پاسخ]

 49. همکار فرهنگی و دوست دیرینه شما

  جناب امرایی عزیز ؛
  *بارها در محضر و معیت شما بوده ام و گفته های پیشین تان را با صحبت های فعلیِ متأثر از اردوگاه حقوقدان و وکیل مورد نظر تان مقایسه می کنم ،به شدت متعجب می شوم.
  *چندی پیش در حیاط اداره آموزش و پرورش بحث سیاست را پیش کشاندید و فرمودید تحت هیچ عنوان قصد دخالت در سیاست را ندارم و دیگر بازنشسته سیاسی شده ام.اما اکنون با چه مطامعی آنان را که از هر نظر مردود می دانستی بدون توجه به اظهارات قبلی ات تأیید می فرمایید؟؟؟؟
  *آری استاد گرامی ،ثبات شخصیت خود شخصیت می آورد.آن هم برای فرهیخته ای هم چون شما.
  *احساس می کنم برای امثال شما جفاست که اینگونه با پشت پا زدن به افکار و گفته های چند روز پیش خود ،با ژست جانبدارانه ای تیشه بر ریشه محبوبیت خود بزنی که در دل صدها فرهنگی و دانشجو و دانش آموز ریشه دوانده بود.
  “غلام همت آنم که زیر چرخ گردون
  ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است”

  [پاسخ]

 50. تو ان نبودی که در پیش دانش گاهی معلمم بودی

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  تو کی هستی ؟؟؟؟
  لابد تو مسلمانی و آگاه
  بنده کافر و نا آگاه
  ما کجاییم و ملامتگر بیکار کجاست !!!

  [پاسخ]

 51. آقای امرایی واقعا متاسفم برایت . باور کن تا هجمه زیاد برای عالیجنابتان رخ نداده پرچم عذرخواهی را بالا ببرید و این مطلب را نه فقط از این صفحه بلکه از صفحه ذهن تحت افکارخیانتکاران به جناح چپ را هم پاک کنید . دوست شما

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  سلام
  رفیق دیرینه لطف بفرمایید شما عینک غفلت و نا آگاهی را بردارید!!!
  چه چپ چه راست هر کس خائن است حسابش با کرام الکاتبین
  کدام هجمه؟؟؟ داریم منتقدانه بحث میکنیم شما چرا جوش آوردی !!!

  [پاسخ]

 52. همه عزیزان خوب میدونن اقای امرایی یکی از نخبگان استادان بزرگ شهرند پس همیشه بزرگان کوره راهارا باافکاردرستشان هموارمیکنند درود براقای امرایی بزرگ

  [پاسخ]

 53. بسیار تاسف باید خورد از این تغییر جهت سریع شما. شما از الگوهای جوانان این شهر بودین اما حالا …

  [پاسخ]

 54. جناب آقای مدیر سایت ، اولن تو کدوم سایت یا نشریه در ایران و بقیه ی نقاط دنیا اینقد عنوان و القاب و شاخص واسه نویسنده ی یه مطلب )آنهم ملبی کاملن معمولی( مینویسند ؟؟؟؟
  ایشون یه معلم هستند همین
  بعدشم جناب آقای امرایی ، این انتخابات عرصه ی آزمون مهمی در کوهدشت برای اصلاح طلب سنجی بود . شما هم به خوبی نشان دادید عملتان با ادعاها و شعارهایتان که گوش زمین و زمان را کر کرده چقدر هم خوانی دارد ، الانم به جای اینکه آبروی سیاسی خودتو با اینگونه مطالب حراج کنید لطف کنید سنگینتر باشید و حرفی نزنید .
  باور کن به عنوان یک دانش آموز سابقت میگم که اصلن آن تصوری که ازتان داشتم کاملن منفی شد .
  جناب مدیر لطفن تایید کنید کامنتمو

  [پاسخ]

 55. تخلفات اقای آزادبخت بیشتر از دیگران بود
  تعرفه کدام صندوق کمتر از یک ساعت توسط … کاندیدا به صندوق ریخته شد؟ کدام حوزه اعضا سهم ملکشاهی و امامی بیشتر از ازادبخت بود؟…برای همیشه ماهیت این افراد هویدا شد.
  همه میدانند اگر خدایی ناکرده ازادبخت نماینده مردم میشد چه فاجعه ای رخ میداد
  ۱ تصمیم گیر اصلی این جریان محمد ازادبخت نبود
  ۲_ آقای ازدبخت از ابتدا در جریان انتخابات نبود
  ۳_ …
  ۴_ اطرافیان ازادبخت بدون در نظر گرفتن ارا مردم قبل از انتخابات در حال چینش افراد بودند
  ۵_ با تمام احترام برای آقای ازادبخت ایشان هیچ مدیریتی در طول خدمت خود نداشته که مردم بدانند به چه کسی رای میدهند
  ۶_ این جنگ سیاسی بین مومنی و اسفندیاری و .. با ملکشاهی و دوستی بود. این وسط مردم این شهر دوباره ضرر میکنند
  ۷_ اقای ازادبخت ۴ سال وقت نیاز داشت تا ایین نامه های مجلس را یاد بگیرد .
  ۸_ خداوند هم مردم و هم ملکشاهی رو دوست داشت که… افرادی که تحمل و ظرفیت شکست را نداشتند و این شهر را ظرف چند ساعت نابود کردند چگونه میتوانستند مدیریت کنند

  عزیزان بخدا قسم از یک هفته قبل رای گیری اطرافیان بالا دستی ازادبخت در حال چیدن نیروهایی بودند که سنوات و سوابقشون برای مردم شهر هویدا بود
  خدا رو شاکریم که اینده این شهر بدتر از این نشد

  [پاسخ]

 56. من در تعجبم کی به ملکشاهی رای داده؟ کامنت ها رو که می بینی می فهمی که چقد طرفدار داره!!!
  و اما شما جناب آقای امرایی ٰ هر کسی که طرف مردم رو نگرفت شک نکن باخته

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  مردم فهیم وقدرشناس کوهدشت ورومشگان وطرهان وکونانی ودرب گنبد تعجب نکن جرا جای مردم حرف می زنی

  [پاسخ]

 57. استاد به شمابایدتبریک گفت به خاطر انتخاب یک نماینده حقوق دا…….. وبیشتر شدن پرونده های قضایی وحقوقی …

  [پاسخ]

 58. سلام دوستان آقای امرایی استادی مسلم و انسانی بزرگوار است از روی عصبانیت لطفا پیام نگذارید اگه ایشون را شما بودن حتما اینگونه پیام نمیگذاشتید درود بر استاد بی ادعا

  [پاسخ]

 59. درود بر قلم زیبایتان استاد عزیز

  [پاسخ]

 60. تمام کامنتها( یا نظرات) دوستان را مطالعه کردم . و متوجه شدم متاسفانه از سر کینه و خشم و حسادت نقدهای و پیامهای غیر کارشناسانه و بی ربطی نگارش شده که هیچ بر دانش ما نیفزود. اگر دوستان منصفانه نقد کنند بیشتر و بهتر آگاه میشویم… سزاوارانه حقایق را بنویسیم

  [پاسخ]

 61. همیشه یکی میبره و یکی میبازه رسم همین بوده همه ایشون رو میشناسیم احسنت با اینکه انتقاد میکنید ولی ادب رو رعایت کردید این درسته استاد بسیار دوست داشتنی هستن

  [پاسخ]

 62. دوست داشتم تو را آنچنان که در ذهنم تصور میکردم ببینم ولی حیف که انتظارم برآورده نشد خدا به همه ما انصاف عنایت فرماید

  [پاسخ]

 63. دوست داشتم تو را شریک در غم غارت شدگان دیارمان ببینم .ولی در ناباوری انتظارم برآورده نشد. آیا شما همان اکبر امرایی هستی که که فکر میکردم؟هر نظری که داشته ای حق سماست ولی وجدانت را قاضی خوبی ندیدم

  [پاسخ]

 64. آقایان تو رو خدا خودتونو به خواب غفلت نزنید این اصلاح طلبان که خودشون دور قبل رای ندادن خودشونو همه کاره میدونستن آقای آزادبخت عزیز و کورانی فر رو بازیچه دست خودشون قرار داده بودن و شب آخر از کوهدشت رفتن و….. به مسائلی هست که بهتره بازش نکنم و گرنه خیلی از چیزا رو میشه متاسفم که قول این قبیل افراد رو خوردیم وای که اینا میخواستن چکار کن خوب شد برنده نشدن منظورم به دوستان عزیز آقای آزادبخت و کورانی فر نیست حالا ما داریم میگیم آقای امرایی تو دیگه چرا ، ایشون نظر شخصی خودشونو گفتن پس تخریب کردن درست نیست من که اقای امرایی رو بشخصه دوست دارم و خیلی محترم هستم یا علی

  [پاسخ]

 65. جناب آقای امرایی ، همه باختیم . کجای دنیا صندوق رای که امانت مردم است را به دست کسانی می دهند که سوء پیشینه های بسیار خطر ناکی در این شهر دارند . دوست عزیز همین وکیل و حقوقدان شما راضی نشد حتی نماینده ایی از کاندیداهای مخالف در روند انتخابات نظارت داشته باشند .

  [پاسخ]

 66. کاش آدمها مثل حرفهایشان بودن

  ظاهرا مرده که پوسید کفن می آید
  نوح این قوم پس از غرق شدن می آید
  ،!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 67. بدانیدجناب امرایی تنهابازنده اتخابات تویی چون همه چیزت را به ثمن بخس فروختی!!!!!!!

  [پاسخ]

 68. حرف آقای امرایی بسیار متین بود .

  [پاسخ]

 69. توخدا این همه تهمت وافترابرای یک پست مدیریت ومعاونت ارزش داره اصولگرایی واصلاح طلبی درکوهدشت معناندارد هنوز قبیله گرایی است به فکرارامش مردم باشید حق الناس خیلی مهمتره این یعنی چه کسی که پست داره فقط برای بقا رای میده وکسی که پست نداره برارسیدن به پست رای میده خدا لعنت کنه کسی که مردم تحریک به تخریب اموال عمومی میکنه درس مشق مدارس شده من بردم تو باختی نظارتی نیست به خود بیایم که خدایی هست ونام مسلمان بودن داریم زنده باد ایران اسلامی ما

  [پاسخ]

 70. متاسفم و دیگر هیچ

  [پاسخ]

 71. متاسفم متاسفم متاسفم تو دیگه کی هستی

  [پاسخ]

 72. ما زیاران چشم یاری داشتیم
  خود غلط بود آنچه میپنداشتیم

  [پاسخ]

 73. نوشتن این متن توسط مدرسی چون شما بعید بود..

  [پاسخ]

 74. متاسفم که برای همکاردیرینم که به ازین میپنداشتمش بایدمتاسف شوم!!!!کاش غلط نبود آنچه……

  [پاسخ]

  اکبر امرایی در :

  با سلام و عرض ادب و احترام به همه دوستان که نظرات موافق و مخالف دادند ، از آنجا که کامنت های دوستان عمدتا از روی تعصب و به دور از منطق و تقوای گفتار است بر آن شدم که به صورت جزیی به تک تک مخاطبین پاسخگو نباشم بنده در مقام قضاوت نیستم که صحت و سقم
  آنچه این روزها بر زبان رانده میشود را بیان کنم شاید نظری بدهم که مقبول درگاه خداوند متعال نباشد خیلی از واضحات هم حاجت به بیان ندارند بعضی از نظرات شایسته …… هستند اگر چه از نظرات خود گامی پس نمینهم وتندی های شما را به حضرت دوست واگذار میکنم ، از محضر دوستانی که از چند جمله تحت عنوان خرد گرایی و اعتدال و چندین پاسخ بنده رنجیده خاطر شدند صمیمانه طلب عفو دارم
  والعاقبه للمتقین سربلند باشید ???

  [پاسخ]

 75. ببینید دوستان آقای امرایی تا حدودی درست میگن آقای ملکشاهی یه چهره ی شناخته شده ملیه باید واقعیت رو قبول کرده که آقای آزادبخت انسانی شریف و با اخلاقه و مدرسی نمونه ولی آیا اینا واسه یه نماینده کافیه بعدش این جناح هزار رئیس داشت که هر کدوم خودشونو سرکرده میدونستن اینا رو که همه میشناسیم فرد واسشون مهم نبود فقط هدفشون پیروزی اصلاحات به هر قیمتی بود که خود بنده در جریان یه سری ملاقاتای محرمانه بودم ای کاش آزادبخت عزیز کاندید این موج نمیشدن در کل میخوام اینو بگم کسی که در عمق جریان نیست نباید الکی تهمت بزنه تو رو خدا از روی عصبانیت کامنت نذارید وسلام

  [پاسخ]

  کسی که همه رادوست دارد در :

  سلام وعرض ادب.این هجمه منو یادفیلم بایکوت انداخت.داستان فیلم دررابطه بابرخوردسازمانی حزب توده با نیروهایی که از ان حزب جدا میشدن که رییس حزب دستوربایکوت راصادر واعضااجرامیکردن واستدلال سازمان این بود به این وسیله خط ونشان برای بقیه بکشد.حال روی سخنم بادوستان گرانقدراست که بعضا داعیه روشنفکری دارند.مگرچه اتفاقی افتاده .ایا همه ماباید یک جور بیاندیشیم یااینکه همانند بچه نابالاغ اصوات دیگران رابازگوکنیم.بیایدجوجامعه رابه سوی عقلانیت هدایت کنیم.بیایدبه همدیگراحترام بگذاریم.اجازه دهیم که اندیشه هابازگوشوند بنا نیست که بروفق مرادهم بیاندیشیم یازندگی کنیم مابایدیاد بگیریم براساس مشترکات اجتماعی درکنارهم باشیم.بیاییدمثبت اندیش باشیم.حرمتها بخصوص حرمت خانواده هاراحفظ کنیم.دیروز گذشت ودرفضای دیروز نمانیم امروز راخوب اغازکنیم وعالی به پایان برسانیم.

  [پاسخ]

  یوسف در :

  این حرف شما درسته.ولی بحث به تاراج رفتن حق مردمه.وقتی یه نفر نماینده میشه یعنی رای اکثریت همراهشه ،ولی اینجوری نماینده شدن دیگه خداییش قابل قبول نیست.
  درمورد این جمله تون که گفتین “فقط هدفشون پیروزی اصلاحات به هر قیمتی بود” باید بگم که این اصولی ترین خواست یک حزبه،یعنی باید یک نماینده از حزب بیاد به عنوان کاندید

  [پاسخ]

 76. اقای امرایی حرف این است اگر شما این همه خوبی در اقای ملک شاهی می بینید:
  – اولا باید دور گذشته به اورای می دادی اگر بفرمایی رای داده ام حرفت باعملت یکی نیست چون بارها باهم صحبت کرده ایم وانکارکردی که به ایشان رای داده ای
  – شاید بگویید عملکردش دراین چهارسال خوب بوده قاعدتا بایدشما جز اولین کسانی می بودی که از ایشان حمایت می کردی وجزمبلغان ایشان می بودی ولی شما مدت کمی قبل ازانتخابات به ایشان پیوستی ان هم شبانه رفتی نه خودت بلکه بردنت این یعنی چه چرا دربرابر این همه نقد مقاوت می کنی وعجولانه از سرتعصب به کامنتها جواب می دهی شما که مثل فلان بابا اموال زیادی نداری که برای حفظش به نماینده وکیل نیازمند باشی تورا به خدا سکوت کن ظاهرا دوستان زیادی به خاطریک نفر ازدست دادی این ن
  ظرات واحد علیه شما پیام دارد

  [پاسخ]

 77. باسلام بر امرایی دوست قدیمی، آنچه از جوابهایت برمی آید بجز شتابزدگی نمی باشد مدرس عزیزنه استاد ،خوب می دانی که دوصد گفتار به نیم کردار نیست.

  [پاسخ]

 78. همه می دونیم که بنای دو دستگی و درگیری و خشونت رو از سال ۶۷ آقای … گذاشتن و البته ادامه اون رو هم حاج آقا … و الان هم بعد از سالها هنوز این خط و خط بازی ادامه داره. الته خدا پدر حاج آقا قبادی رو بیامرزه که کنار کشید ولی بقیه تعرضات خیابونی و کشمکش های داخلی که مردم رو کلافه کرده همش توسط چپ های افراطی مثل … و …بدون توجه به مصالح عمومی خط دهی می شود . اگر اینگونه نیست این افراد بیان میدان و بیانیه بدن و خودشونو کنار بکشن . اینها مثل فتنه ۸۸ فقط خودشونو می بینن . اصلا امنیت عمومی براشون مهم نیست. خسارت به اموال عمومی مهم نیست . آبروریزی این شهر و خون شهدا براشون مهم نیست. آقا تورو حضرت عباس بس کنید جوونارو سرکاری نکنید. مردم کوهدشت کم بدبختی دارن که این افتضابازیها هم به اون اضافه کردید.یکی رای آورده بزارید کارشو انجام بده. خوب رای بیشتری آورده چرا زورتون داره الان تو همه شهرها که این همه کاندید داشته به برنده تبریک میگن اما شما اطلاعیه دادید که عکس – فیلم و مدرک جمع کنید تا انتخابات باطل بشه. درست همان ایده سال ۶۷ . مگه مملکت صاحب نداره که یه تعداد آدم عقده ی و خودپسند اینجوری هم به جان مردم بیفتن و هم با اشاره اونا اموال عمومی خسارت ببینه و بعد هم با ادعای کذب بخوان باطل کنند و با سرنوشت یک شهر با دهها طایفه و تبار بازی کنن.

  [پاسخ]

  طرهان بزرگ در :

  شما نگران اموال عمومی نباش پولش رو چندین برابر از کسانی که دستگیر کرده اند میگیرن . حدودا پول یک متر شیشه یک میلیون تمام میشه . در ضمن مردم گوسفند نیستن که تخلف و تقلب آقای x سر به فلک بکشه و هیچ کسی هیچ چیزی نگه .

  [پاسخ]

 79. با سلام آقایان من همکار چندین ساله آقای امرایی هستم و رای خودمم و خانواده ام آقای آزادبخت بود ولی امرایی انسان عزیزی هستش نباید چون با طیف ما نبوده تخریبش کنیم چرا اینقد تعصب الکی میکشیم واسه چی ، درود بر امرایی عزیز نظرتان محترم بدان این حرفاهای بی منطق چیزی از ارزش های شما کم نمیکنه

  [پاسخ]

 80. هنوز یادم نرفته چنین گفتی در فرهنگسرا ی ارشاد
  که مگر ارزش ما معلمها از شیر نفت کمتر است

  [پاسخ]

 81. نا شناس اما دلسوز اصلاحات

  عزیزان توجه کنید بنده به مطلب آقای امرایی کاری ندارم گرچه درست فرموده اند اما سوگند میخورم نه یک بار بلکه چندین مرتبه خود آقایان اسفندیار پور و فرج مومنی در تهران به منزل آقای دوستی رفته بودند که بر سر آقای کورانی فر نجیب و مخلص خدا معامله کنند که اتفاقاً در یکی از جلسات با حضور ملکشاهی این دو نفر سهم خواهی کرده بودند و همان لحظه مورد خشم دوستی قرار گرفته بودند که آقای دوستی گفته بودند : این بی تقوایی است که شما با کورانی فر یا علی گفتید و …..ودر پایان قسم جلاله میخورم که آقایان اسفندیارپور و مومنی هیچ تلاشی در تایید صلاحیت کورانی فر انجام نداده اند بلکه از پشت به او خنجر زده اند . فرج خود نیز گفته بود که اصلاحات در کوهدشت را بنده نابود کردم

  [پاسخ]

 82. معلم عزیز، جناب آقایی امرایی
  میشه لطف کنین بگین آقایی ملکشاهی کجا و چطور مدرک دکتری گرفتن؟ اینشون در سن میانسالی از دانشگاه ازاد خرم آباد یک مدرک ارشد گرفتن… پس لطفا برای چندمین بار متن رو اصلاح کنید

  [پاسخ]

 83. درود بر آقای امرایی استاد گرانقدر

  [پاسخ]

 84. ممنون از جناب امرایی ، همه میدونیم آقای ملکشاهی رو همه سران نظام میشناسن مردم کوهدشت بخدا ۴ سال گذشته دولت کلا با این همه دزدی به ته دیگ رسیده بود از روی منطق فکر کنید بعدش همه کاندیدا محترم و عزیز هستند ولی آیا ملکشاهی یه فرد قدرتمند در نظام جمهوری اسلامی هستش در ضمن اگه ایشون نماینده نمیشدن حتما معاون قوه قضائیه میشدن ولی بقیه چی پس الکی جو ندید

  [پاسخ]

 85. ضمن سلام به تمامی کابران موافق و مخالف موضع گیری و مقاله اقای امرایی. جند نکته یاد اوری میکنم:
  ۱- مگر اقایی امرایی بعنوان یک فزهنگی حق اظهار نظر شخصی دارد یا نه؟ اگر دارد پس این همه تخریب و افترا به چه معنی است؟ اگه ندارد؟؟؟ضما چرا شما اظهار نظر میکنید و به خاطر یک دستمال قیصریه را به اتش میکشیدو این همان نماد تمامیت خواهی است
  ۲- در ثانی دوستان همه شاهذ هستیم که این دور رقابت اضلاح طلب و اضولگرا نبود چون اقایان اصوالگرا در هر دو طیف بودند بلکه رقابت بر سر اعتدالگرای بوده و نیازی به توضیح بیشتر نمیبینم اگه منصف باشدخودتان گواهی به صدق میدهید.

  [پاسخ]

 86. سلام و درود بر جناب امرائی عزیز؛ استاد عزیز و خوش نفسم
  .
  نمی دانم چرا در این فضا وارد شده اید. احساس می کنم محبوبیت خود را بر سر عملکرد دیگران گذاشته اید. همگان شما به درستی و نیک نامی می شناسند. جناب امرائی عزیز آنچه را که عیان است چه حاجت به بیان است؟
  دولت روحانی در کوهدشت عملکرد مناسبی نداشته. ندای دلسوزان واقعی را قبل از انتخابات نشنیدیم و در روز انتخابات دیدیم انچه نمی بایست ببینیم. اکنون جناب امرائی عزیز؛ این مردم اند که سوال دارند…
  صدای مردم صدای خداست…من منتظر شنیدن صدای خدا هستم…

  [پاسخ]

 87. آقای امرایی سلام
  این همه کامنت در مخالفت با شما دلیل بر این است که شما اشتباه کرده اید اما افسوس بجای پذیرش اشتباه و معذرت خواهی در صدد جواب دادن به آنها کوشیده اید و سعی در توجیه گفته های خود کرده اید.مگر نمی دانید که نمی توان با توجیه ماهیت چیزی را عوض کرد؟ چرا با حالت عصبانیت منتقدان خود را ترسو خطاب کرده ای؟مگر تو علم غیب داری؟این نشان از آن دارد که وقتی انسان از منطق فاصله بگیرد و بعبارتی دستش د رجواب دادن کوتاه شود,چاره ای جز حمله کردن ندارد.
  اذا یئس الانسان طال لسانه
  ک……………………………
  زبان در دهان ای خردمند چیست
  کلید در گنج صاحب هنر
  چو دربسته باشد چه داند کسی
  که جوهر فروش است یا پیله ور
  تا مرد سخن نگفته باشد
  عیب هنرش نهفته باشد
  شما خوب می دانید که املای نانوشته هیچ وقت تصحیح نمی شود.حال که مردم در باره نوشته شما نطر می دهند انصاف نیست که با حالتی مهاجم از خود دفاع کنید و چون نظر شما را نقد نمود ه اند آنها را مورد حمله قرار دهی.شاید مشکل در نگاه شما به منتقدانتان است.
  پیش چشمت داشتی شیشه ی کبود
  زان سبب عالم کبودت می نمود
  پس
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
  خداوند همه ما را به لطف و کرمش از خطا و اشتباه مصون دارد.

  [پاسخ]

 88. اقایی امرایی مخبی هستم میشناسی من بجای شما بودم ..ب طرفدار های بعضی میگفتم تقصیر خودتونه ک اومدید مدارس رو تعطیل کردید ک جمعیت زیاد نشون بده ..شما ها بودید ک نستخدمی ک رای ملکشاهی بود اخراج کردید ..حالا با این همه ….خیال کردید خداجای حق ننشسته این حق ازادبخت بود ک ب سرش بیاد …استاد امرایی یکی از بهترین اساتید ایران هستن دمت گرم استاد..بقول خودت دردت و کولم

  [پاسخ]

 89. مدیر محترم سایت بنده درکامنت قبلی هیچ توهینی نکردم که حذف کردی لطفا این کامنت رو تاییدکنید
  جناب امرایی شما هم مثل ایرج رحمانپور یک مهره ی سوخته هستید چون برخلاف حرکت مردم گام برداشتید . اسم شما و اسم ایرج رحمانپور دراذهان باقی میماند البته با سیمایی سیاه

  [پاسخ]

 90. الان بحث روی سلامت انتخابات هست ! همه کاندیداها و خیلی از مردم کوهدشت شاکی هستند و اسنادی که به دست مردم افتاده بیانگر این هست که انتخابات بخصوص در رومشکان صاحب نداشته ! چرا بحث عوض می کنید و مثلا راجب شایستگی کاندیده ها بحث می کنید که مجال دیگری دارد. به نظر من حداقل ۵۰هزار نفر به عنوان شاهد عینی هستند که با ارایه مدرک و گواهی در پیشگاه خدا معتقد هستند که تخلف شده و باید مسئولین پاسخ بدهند

  [پاسخ]

 91. سلام برهمه کاربران موافق و مخالف موضع گیری اقای امرایی .توجه دوستان را به موارد زیر معطوف میدارم:
  ۱- اقای امراای مانند صد ها فرهنگی دیگر موضع شخصی خودش را ابراز کرده و این یک خطا نیست جرا دوستان ایقد بر اشتفه شدید که هتک حرمت میکنید
  ۲- و رقابت همان طوریکه همه شاهد بودیم بین اصلاح طلب و اصوالگرا نبوده چون در هم در ستاد اقای ملکشاهی و هم در ستاد ازادبخت اصوالگرایتن و اصلاح طلبان بودند و انکار این موضوع یعنی بی انصافی
  ۳- به همین خاطر ائتلاف اصلاح طلبان استانی و کشوری از هیچکدوم حمایت نکردند و در مجموع رقابت برای اعتدالگرایی و عقلانیتگرایی بوده
  ۴- حضور همه تا شب انتخابات برای پیروزی کاندیدای خود امری پسندیده و ادامه مجادله و تخریب همدیگر جز اهانت به شعور همدیگر و خرابکردن خود کاری عبث و بیهوده است.خواهشا تمام کنید این اتهامات واهی .هیچ کس خط کش اصلاح طلبی و اصوالگرایی نیست. اصلاحات باید در فکر انجام بگیرد نه در زبان و…

  [پاسخ]

 92. احسنت. ولی مشکلی که وجود دارد آقای امرایی کاسه داغ تر از آش شده اندو قید غیر منطقی نماینده باید حقوقدان باشد باعث اختلاف است . ولی ایشان هم مانند بسیاری از اصلاح طلبان واصولگرایان انتخاب دیگری داشته اند .

  [پاسخ]

 93. اقای امرایی در دوران ریاستش چندتا هتل با ویلا در شهرهای دیگر خریداری کرده است ؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 94. اقای امرایی اصلاح طلب بوده هست نه انحصارطلب

  [پاسخ]

 95. اقای امرایی خوب کردی کوتاه امدی این بحث ها بی فایده است ازیک چیزت خوشم امد که نگفتی تقلب نشده جز یک توجیه نابه جا در مورد دیر شروع کردن حوزه های رای گیری دفاع از ملکشاهی حق شماست ولی اصلاح طلبا ن از این بیشتر از شما انتظار داشتند به جرات می توان گفت ۷۰ درصد اصلاح طلبان با ازادبخت بودند و۳۰ در صد با ملکشاهی با توجه به سابقه شما اینها که نظر داده اند دوست داشتند شما با۷۰ درصد باشید نه با بعضی که نان به نرخ روز می خورند وفعلا ان طرف برایشان چرب تر است البته در این چهارسال هم ازاین نمدکلاهی برای خود بافته اند ولی یقین دارم شما به کلاه هم نرسیده ای درضمن دراین دراین چهارسال چه گلی به سر مردم زده شده که حالا دوگله شود تو رابه خدا از معشوره پتروشیمی وذوب اهن نگو که حال مردم از این دروغها به هم می خورد ازعملیات جاده کوهدشت زانوگه وکوهدشت خرم اباد بگو که دراین چهارسال یکی تعطیل شد ودیگری کارش کندشد کار.خاص دیگری انجام نشده ای کاش چهره جدیدی می رفت به خدا خوب گفته اند ازموده را ازمودن خطاست.

  [پاسخ]

  س در :

  سلام.واقعا افتخار میکنم که استاد بزرگی مثل شما در شهر ما هست سربلند و زنده باشید

  [پاسخ]

 96. سلام و صد درود بر همه ی دوستان که نظر دادند چه مخالف چه موافق،
  بحث و تبادل نظر در فضای حقیقی و مجازی تمرین دموکراسی است ، و برای رسیدن به جامعه مدنی لازم است که همدیگر را تحمل کنیم دوستانی که در این مجال آرامش خود را نشان دادند و منطقی و به دور از تعصب در بحث شرکت کردند بیشتر موفق بودند اول به خودم و بعد به دوستانم از سر اخلاص توصیه میکنم که به آنچه که شعار می دهیم جامه عمل بپوشانیم نظر و تحلیل هر کدام از دوستان قابل تقدیر و احترام است
  سخن کز دهان ناهمایون رود * چو ماری ز سوراخ بیرون جهد
  خیر الامور اوسطها … نه افراط ، نه تفریط . تند روی و شتابزدگی محکوم به فناست .
  وقتی نتوانیم در اختلاف سلیقه ها همدیگر را درک کنیم چگونه میتوانیم از آرمان بزرگان اصلاحات که همانا تحمل مخالف است ، تبعیت نماییم!!!
  “”زنده باد مخالف من “”
  یک بار دیگر از همکاران، دوستان ، و همه مخاطبین که با بیان بخش کوتاهی از نقطه نظراتم موجبات آزردگی خاطر آنها را فراهم آوردم
  صمیمانه عذر خواهی میکنم از بزرگان آموخته ام که کینه ای نباشم
  رب شرح لی صدری …. شادکام و سربلند باشید
  ????????????????????

  [پاسخ]

  بي طرف در :

  شیر دات تو دیگر جمله خاتمی را تکرار نکن که حالم بهم خورد، چون این جمله اصول گرایان نیست.

  [پاسخ]

 97. سلام به همه ی عزیزان،چرا تااین افراد پا به عرصه میدان انتخابات میگذارن مردم باید زخمی ومعلول وغیره داشته باشیم ……..؟

  [پاسخ]

 98. باعرض سلام خدمت همگی واستاد امرایی.دوستان شما خیلی تند رفتید همه ما میدانیم این حرفها فقط برای خالی کردن عصبانیت خود از نتیجه انتخابات است آقای امرایی این سخنانی که شما نسبت داده اید نیستند خودتون این رو خوب میدونید. من خودم اصلاح طلبم ولی واقعا از این همه افترا وتوهین ناراحت شدم.

  [پاسخ]

 99. درود بر واقع بین ..یک سوال دوستانی که دم از اصلاح طلبی میزنند چرا زمان قبادی و سوری تجمع نکردید!!!!

  [پاسخ]

 100. واقعا برای همه شما متاسفم چرا تحمل نظر مخالف را ندارید .این آزادی اندیشه را چه کسی به شما مثلا فرهیختگان شهر آموخته است .
  کجاست شعار زنده باد مخالف من ؟کجاست افکار دمکراسی آزاد .
  آیا یادتان رفته چرخش مطهری ها و ناطق نوری ها ورفسنجانی ها وعباسی فر ها .
  چرا رای دوستی وسوری باقری به ملکشاهی و رای نوری مرادی و حسن قبادی و کی و کی به آزادبخت جرم نیست اما رای اکبر امرایی جرم است
  اتفاقا این گفتار امرایی شهامت می خواهد چون موج های پر طلاطم پیر های سیاسی طرفدار آزادبخت آنقدر ویرانگر بود که کسی یارای مقابله با آن را نداشت آیا اسامی که هر لحظه در کانال های طرفدار آزادبخت درج میشد همگی طرفدار بودند خیر والله بسیاری از آنان روحشان خبر دار نبود آیا اسامی افراد وقبائلی که هر روز کهکشانی می شدند واقعیت داشت خیر .
  دوستان روشنفکر شهر سیاست زده وسیاست سوخته چرا اینگونه علیه واقعیت های شهر چشم خود را بسته و زبان گشوده آید ؟
  چرا آگاهانه ومنصفانه از عدم آبگیری سد معشوره و راه آهن و ذوب آهن وجاده انتقاد نمی کنید ؟
  آیا درد ما رای اکبر امرایی واظهار نظر شخصی ایشان است ؟قطعا خیر
  این همه نماینده تا کنون کدام باقیات صالحات بجا گذاشته اند ؟
  چرا باید از افرادی بسان ۱و۶ دستور بگیریم ؟این افراد کدام گل را به سر مردم ما زده اند ؟
  … .آیا نام نیک کوهدشت در کشور بس نبود که امروز هر کلیپ هنجار شکننده را به نامش به اشتراک می گذارند .شبکه های بین المللی را هم درگیر خودمان کردیم .قبادی وامامی واسفندیاری وعباسی فر ودوستی وملکشاهی باید در یک مناظره اقدامات خود را به مردم گوشزد کنند .
  من طرفدار هیچ کدام از رجال مطرح نبودم .آیا جرم است ؟

  [پاسخ]

  زخم دیده در :

  شما چرا از ملکشاهی درباره ابگیری معشوره انتقاد نمی
  کنید ژست روشنفکر مابانه به درد نمی خورد جز ملکشاهی از همه انتقاد کردید نظرت درباره جمعه هفت اسفندچیست؟

  [پاسخ]

 101. خداوکیلی این چند خط این همه عصبانیت نمی خواهد .کاش سعه صدر داشته باشیم و غرض ورزی نکنیم زنده باد مخالف من

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  نجات ها راسی (نجات در راستگو بودن است )

  [پاسخ]

 102. اقای بی تعرف!بی تعارف بگویم خواسته یا انشاالله ناخواسته مخالف خودراکوبیدیدوبازشت روشن فکر مابانه همه راتخطئه کردی :
  – من خودم درهمین کامنتهاازایشان به دلیل دوستی ورقابت بانام مستعار انتقاد کرده ام چون از ایشان بیشتر از این انتظار داشتم ودوست داشتم مثل بقیه اظهار نظر نکند فقط رای دهنده باشد هر چند این مطلب ایشان قبل از روز رای گیری وان اتفاق سازمان یافته نوشته شده .ولی دلخوش نباش چون بر خلاف نظر شما رای ایشان برای امثال بنده مهم است وایشان همان اصلاح طلب قدیمی هستند چرخشی درکارنیست ایشان هم به دلایلی مثل تعداد کمی ازاصلاح طلبان این بار به این اقا رای دادند.
  – شما باخوردن قسم جلالهدروغ مرتکب گناه شدی و به شعور مردم وقبایل توهین کردی مردم جلوتر ازامثال جنابعالی هستند واجازه نمی دهند کسی با افکار انها بازی کند.
  – بسیاری از اصلاح طلبان واز جمله بنده منتقدان پیران سیاسی مورد اشاره شمابودند ولی اینبار ثابت شد که اینان به پیمانی که ببندند وفادارند وحاضرند برای پیروزی تفکر اصلاح طلبی ازجانشان مایه بگذارند انچنان اصلاح طلبان رامتحد کردند که هیچگاه چنین نبوده است هر چند اتفاقی که نباید می افتاد ، افتاد واز جناب کسانی که این پیران سیاسی عامل اوردنشان به این شهر بودند رودست خوردند.

  [پاسخ]

 103. امرایی اشتباه کرد گرفتار شد!
  عبرتی باشد برای دیگران که می خواهند در مقابل رای مردم بایستند!

  [پاسخ]

 104. با عرض ادب خدمت استاد
  امرایی بنده از هر لحاظ شمارا به عنوان فرهنگی وسیاس بدون طرف میدانم وهمیشه با علم وتوانایی علمی خود همیشه واقیعاتت را گفتید

  [پاسخ]

 105. به نظر من هر کس در ابراز عقیده باید آزاد باشد ٬آقای امرایی هم مستثنی نیستند و نباید از موضع گیری ایشان ناراخت شد . ولی آقای امرایی صداقت هم برای ما و جامعه مان نیاز فوری است شما برای توجیه موضع گیری تان متوسل به هر دلیلی نشوید مثلا من دوستشان بودم رای دادم شما دور قبل همین نسبت را با اقای ملکشاهی داشتید ولی انتخابتون ایشان نبود و یا تقلب در انتخابات را بپیذیرید و شما دنبال پاک کردن صورت مسئله نباشید و در نهایت هرکس برای انتخاب آزاد است

  [پاسخ]

 106. استاد گرامی پیروزیت رادر انتخابات تبریک می گوییم امیدوارم از ماحصل اینکار بهره لازم راببرید واین انتخاب شما خروج از دایره اصلاح طلبی نیست.چشم براهتان اصلاح طلبان قدیمی اند

  [پاسخ]

 107. شاگرد پیش دانشگاهی

  جناب اکبرخان امرایی عزیز
  اولا با مطلبی که نوشتید احتمالا منتظر این همه انتقاد بوده اید که ماشالله خستگی ناپذیر در مقابل همه ایستاده اید
  دوما وقتی این تعداد بازدید کننده کشکان وقت گذاشتن و برای مطلب شما کامنت گذاشتن مطمئن باشید که از شما انتظار این حرکت و نوشته را نداشتن استاد عزیز
  سوما مثل همیشه شما در جواب تک تک کامنتها ادبیات خیلی تهاجمی دارین و اصلا از روی منطق جواب نمیدین
  چهارم …
  و در آخر جناب امرایی لطفا همانگونه که عقاید خود رابیان کردید و انتظار احترام دارید به عقاید دیگران نیز احترام بگذارید.

  [پاسخ]

 108. جناب آقای امرایی عزیز من را ببخشید اگر بی پرده سخن میگویم ، احساس و برداشت من این است که شما قدر خودتان را ندانستید و نمیدانید!
  شما با توجه به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی منحصر به خودتان برای دانش اموزان و فرهنگیان کوهدشت چهره ای محبوب و دوست داشتنی و البته حق گو و حقیقت طلب بوده اید.
  با توجه به اتفاقاتی و که در کوهدشت رخ داد که همه از ان اگاه هستیم مردم دوست داشتند همان وجه حقیقت طلب شما را ببینند.
  مشکل مردم رای شما و اتتخاب شما نیست ،مشکل مردم این است که احساس میکنند شما در حال حاضر در مقابل خودتان ایستاده اید!

  [پاسخ]

 109. در عجبم دیدگاه شما در زمانی که کورانی فر بود نسبت به افراد صدرصد عوض شده تو را چه شده است امرایی تا دیروز عزیز / تمام سرمایه ات را سوزاندی و دیدگاه مردم نسبت به خودت را ویران نمودی برادر، کاش…….!!!!

  [پاسخ]

 110. درود بر تو داش میلاد

  [پاسخ]

 111. باسلام به مدیرسایت وتمامی خوانندگان . امرایی جان اولا لازم نیست برای یک انشا این قدر القاب برای خودت بنویسی چون آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است .من باشمادرجبهه هم رزم بودم ازهمان دوران شما اصلاح طلب بودید وافسوس که امروزبرای اینکه حسن بازوند ۲ ساعت درس دانشگاه آزاد به شمابدهد همه چیز رافراموش کردی و دست تملق دراز کردی . چراخودت راسبک میکنی این همه حرص برای چی میزنی ؟ ازکی شاعرشدی ؟ازکی مرام کنشگر گرفتی ؟توعمربازنشستگی درآموزش پرورش گذراندی بگذار ۴ جوان نان بخورند وکلاسی دردانشگاه داشته باشند. با این حرفها بزرگ نمیشی دنبال آزادمنشی باش ….

  [پاسخ]

 112. امرابی متاسف هستم داری از کی دفاع می کنی……..

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط