سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۷:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۴در ۱۱:۵۵ ب.ظ تعداد بازدید: 3,075 بازدید کد خبر:54115 چاپ خبر

گزارش تکان دهنده کشکان از تعطیلی کارگاه های تولیدی جوانان مستعد کوهدشت در غفلت و بی توجهی مسئولین+ عکس

0

در شهرستان کوهدشت بنگاه های تولیدی کوچکی وجود دارد که توسط برخی جوانان مستعد راه اندازی شده اما در میان بی مهری مسئولین به تعطیلی کشیده شده اند. به گزارش خبرنگار کشکان، مهندس ابراهیم پناهی مدیر ماشین سازی طاووس کوهدشت که کارش تولید دستگاه های جوجه کشی است، به علت عدم حمایت مالی قادر به خرید دستگاه های […]

در شهرستان کوهدشت بنگاه های تولیدی کوچکی وجود دارد که توسط برخی جوانان مستعد راه اندازی شده اما در میان بی مهری مسئولین به تعطیلی کشیده شده اند.

به گزارش خبرنگار کشکان، مهندس ابراهیم پناهی مدیر ماشین سازی طاووس کوهدشت که کارش تولید دستگاه های جوجه کشی است، به علت عدم حمایت مالی قادر به خرید دستگاه های لازم برای انجام کارش نیست و با حداقل امکاناتی که دارد نمی تواند سفارش بی شمار مشتریان خود را به انجام برساند.

او می گوید حتی توان خرید دستگاه برش ورق قوی را ندارد و اگر تا صد میلیون تومان تسهیلات به وی بدهند می تواند تعدادی از جوانان بی کار شهرش را مشغول به کار کند. او می گوید تولید بیشتر با توسعه ی کارگاهش هم اشتغال مستقیم دارد هم غیر مستقیم. غیر مستقیم به این صورت که هر شخص می تواند با خرید یک یا چند دستگاه جوجه کشی ارزان، برای خود کاسبی آسان، خوب و پردرآمدی را راه اندازی کند و بدین ترتیب بخشی از مشکل بیکاری شهرستان حل می شود.

مهندس جوان، خلاق و کارآفرین گزارش ما حتی قطعات و بوردهای الکترونیکی و دستگاه تولید بخار ماشین های جوجه کشی را خود طراحی و تولید می کند.

برخی دستگاه های تولیدی پناهی توسط همشهریان کوهدشتی خریداری شده و تا ۸۰ درصد بازدهی داشته اند به صورتی که در سیکل زمانی تعریف شده غالب تخم ها (متعلق به هر پرنده ای اعم از بلدرچین، شترمرغ و …) به جوجه تبدیل شده اند.

یکی از مشتریان پناهی آقای کیانی است. وی با استفاده از دستگاه های جوجه کشی تولیدی آقای پناهی در یک خانه متروکه روستایی اقدام به تولید و پرورش بلدرچین نموده است. او نیز از مسئولین گله مند است و می گوید کوچکترین حمایت مالی از ناحیه مسئولین شهرستان از این کارگاه ها به عمل نمی آید.

خبرنگار کشکان برای بررسی مشکلات این کارگاه های کوچک سراغ جوانی دیگر در شهرک صنعتی کوهدشت رفت. وی نیز با شهرت کیانی اقدام به راه اندازی کارگاه تولید رنگ، ضد زنگ و تینر نموده و به علت عدم پشتوانه مالی در آستانه تعطیلی است.

آقای کیانی می گوید مسئولین ما مدام از بیکاری می گویند اما کوچکترین حمایتی از جوانانی که می خواهند مشکل بیکاری خود و دیگر همشهریان خود را مرتفع سازند به عمل نمی آورند. او نیز می گوید تمام انتظار من و دیگر دوستان حمایتی مالی در حد صد میلیون تسهیلات است که همگی مدت زیادی است در پیچ و خم اداری صندوق کارآفرینی امید کوهدشت گرفتار آمده ایم.

در پایان این گزارش خبرنگار ما برای طرح و پیگیری موضوع سراغ آقای مهدی پور مدیر صندوق کارآفرینی امید کوهدشت رفت.

مهدی پور مشکل پرونده پرداخت تسهیلات این کارگاه ها را بعضاً عدم معرفی ضامن یا تأسیسی نبودن طرح ها دانست بدین معنا که این اشخاص می خواهند کار خود را توسعه دهند و اعتبارات این صندوق اختصاص به بنگاه های تولیدی تأسیسی دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، با همکاری و تلاش مدیریت صندوق کارآفرینی امید استان امکان پرداخت تسهیلات به این کارگاه ها فراهم شود.

انتظار می رود مدیران و مسئولین شهرستان و در رأس آن ها فرماندار کوهدشت فکری فوری نموده و مانع از تعطیلی کامل این کارگاه ها شده و مقدمات حمایت مالی از آن ها از طریق پرداخت تسهیلات را فراهم آورند. این کارگاه ها و گردانندگانشان می توانند به راحتی و با اندک حمایتی بخش مهمی از مشکل بیکاری بالای شهرستان را حل کنند.

مهدی پور مدیر صندوق کارآفرینی امید کوهدشت:

mhdi (1)

تصاویر کارگاه تولیدی ماشین جوجه کشی طاووس کوهدشت:

IMG_20151226_130324 IMG_20151226_130414 IMG_20151226_130535 IMG_20151226_130700 IMG_20151226_131003 IMG_20151226_131207 IMG_20151226_132946 IMG_20151226_134004 IMG_20151226_134025

تصاویر محل پرورش بلدرچین در خانه ی متروکه ی روستایی (کیانی):

IMG_20160123_123428

IMG_20160123_123506 IMG_20160123_123522 IMG_20160123_123729

تصاویر تولید جوجه بلدرچین و شترمرغ با استفاده از دستگاه های تولیدی ماشین سازی طاووس کوهدشت:

IMG_20160222_232513 IMG_20160222_232519

IMG_20160222_232957

IMG_20160222_232928 IMG_20160222_232610

تصاویر کارگاه تولیدی رنگ کیانی:

IMG_0896 IMG_0898 IMG_0900 IMG_0901 IMG_0906 IMG_0907

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آقای ملکشاهی نماینده محترم چه جوابی در خصوص این تصاویر دارند؟؟
  احتمالا باز وعده و حرفهای تکراری………….

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  ایشون دنبال ذوب آهن و ماشین سازی و پترو شیمی و معشوره است
  این چیزا به چشمش نمیاد
  راحتشون بذارید تا اونا رو انشاالله شنبه بیارن

  [پاسخ]

  شیخیان در :

  بله درسته ایشالله که سازمان کشتیرانی هم راه بیافته……..

  [پاسخ]

  .شیخیان در :

  راستی تا یادم نرفته جناب ملکشاهی که این تصاویر رو به احتمال ۹۹/۹ درصد نمیبینند!
  ولی اون دسته از بزرگوارانی که براش بیانیه و مقاله چاپ میکنن بیان جواب این تصاویر رو بدن
  جوابی نیست فعلا دنبال جواب نباشید…….. باشه چشم ببخشید!!

 2. شهروندی ، دل سوخته

  ما نماینده را برای مرده ها به مجلس نفرستادیم که هر هفته بر مزار مرده ها حاضرند ولی دریغ از بر گزاری سالگردی برای جوانان بیکار کوهدشت.

  [پاسخ]

 3. درخواست یک جوان از آ خر دنیا (کوهدشت )

  خواهش میکنیم وعده های سر خرمن را کنار بگذارید یک لحظه درنگ کنید، بیاندیشد ، بعداز انقلاب اسلامی ، همه ی ایران پیشرفت کرد، بجز کوهدشت لرستان . دلیل این همه عقب ماندگی چیزی نیست بجز ندانم کاری های مسئولین و چسبیدن آ نها به صندلی های گرمشان . دیگر چه می خواهند حقوق آنچنانی و و نوچه های گوش به فرمان .
  با شما هستم مسئولین : خجالت را برای این لحظه گذاشته‌اند . در این مرداب که ساخته اید لذت ببرید . بوی گندش ایران را فراگرفته که جوانان بیکار به شهر های دیگر رفته و مرتکب چه جرم هایی که نمی شوند . بیدار شوید وبه داد جوانانتان برسید .ا

  [پاسخ]

 4. امیدواریم مسئولان با حمایت از جوانان کارآفرین حداقل کمک خود را به اشتغال و کارآفرینی انجام دهند به جای اینکه وام های اشتغال رو در مسیرهای خارج از طرح های اشتغالزایی مصرف نمایند

  [پاسخ]

  علی فاضلی در :

  علی فاضلی

  [پاسخ]

  علی فاضلی در :

  با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان زحمت کش شهرستان .مسئولین باید بدانند که زشتیهای جامعه ما خیلی زیاده ولی از همه اینها زشتتر اینه که جوانی با هزار بدبختی کاری واسه خودش جور کنه بعد مسئولین بجای اینکه پای این را بلند کنن تا درجه ای بالاتر بره… ولی متاسفانه پای اینجور جوانها را میگیرند تا درجه ای بیشتر سقوط کنن… متاسفم

  [پاسخ]

 5. سلام به همه دوستان عزیزوعرض خسته نباشید
  درشرایطی که بیکاری بیدادمی کندوفقروتنگدستی عامل بروزهرنوع ناهنجاری درجامعه است جادارداز عزیزان کارآفرین قدردانی شود وبه آنهادررسیدن به اهدافشان یاری کرد چه بسایک کارآفرین براحتی می تواند خودعامل اشتغال جوانان بیکاروافسرده باشد

  [پاسخ]

 6. شماها تا حالا پرسیدیت که چرا صندوق کارآفرینی به این کارگاه ها وام نداده؟! من وقتی این متن رو دیدم خیلی ناراحت شدم و سراغ مسئول مربوطه رفتم، آقای مهدی پور دستورالعملی رو به من نشان داد که بر اساس اون به این افراد وام تعلق نمیگیره، مشکل از بالاست این بنده خدا تقصیری نداره پس الکی کسی رو مقصر نکنیم

  [پاسخ]

 7. امروز حمایت از هر کسی با هر دیدگاهی که بتواند دست جوانی را بگیرد و زمینه نان آوری برای خانواده ای فراهم کند از هر امر دیگری ضروری تر به نظر می رسد . چرا مسئولین فقط شعار می دهند ؟؟

  [پاسخ]

 8. از دیدن متن و تصاویر و کم کاری مسولان محلی در تجهیز این گونه کارگاهای کوچک بسیار متاسف شدم
  حالا برخی فلان کار تقلب رو مهندسی می کنند بجای اون کارهای این مهندسی واقعی رو پیگیری
  به این مهندس جوان و با ذوق و سلیقه هم خسته نباشید گفته امیدوارم کسانی هم باشند که کار واقعی جناب عالی رو مهندسی کنند چون در پیشگاه حق تعالی این نوع مهندسی اجر دارد و آن نوع جزایش چیزی دیگریست

  [پاسخ]

 9. در کوهدشت ما آنقدر مشکلات جوانان زیاده که نباید برا ی بهانه گیری و رفع تکلیف با الفاظ و کلمات بازی کنیم . به نظر من هیچ دستورالعملی نمیتواند بهانه ایی برای کمک نکردن به جوانان تحصیل کرده و کارآفرین کوهدشت باشد . پس چطور است که شبکه افلاک مدام از کمک به کار آفرینان حرف میزند و لی هیچ خبری نیست . تکلیف ما مردم را مشخص کنید عقده های شخصی تان را کنار بگذارید . ااین بنده خدا با تحصیلات دانشگاهی که داشته معلومه اونقدر وارده واره که دستگاه کامل میسازه . بنده با دیدن تصاویر دستگاه های تولیدی جناب پناهی خیلی خوشحال شدم که در کوهدشت با هیچ امکاناتی همچین دستگاه هایی تولید میکنند . و فقط برای مسئولان متاسفم . فقط همین . تاسف تاسف تاسف . و اشکی که ناخواسته بر گونه هایم جاری میشود برای بی کسی مهندسان جوانمان . و پیامی برای جناب پناهی ، ما همشهریان شما را تحسین میکنیم . دست مریزاد خسته نباشید .

  [پاسخ]

 10. تشکر از مسئولین سایت کشکان به خاطر بیان واقعیت ها و فیلتر نکردن دیدگاه دوستان .

  [پاسخ]

 11. جوانان جامعه ما همچون جوانه یک درخت پر ثمر میمانند که در مزرعه ای رو به رشد هستن ومسولان وصاحب منسبان حکومت نیز باغبان مزرعه هستند که باید این جوانه ها را آبیاری وتقویت کنند تا جامعه ای روبه رشد وتوسعه داشته باشیم من امیدوارم که این جوانه هابا رسیدگی وهمایت باغبان به درختان تنومند وپر ثمری تبدیل شوند که تکیه گاه جامعه شوند ومیوهایشان به بار نشیند داشتن چنین جوانانی در شهر ما باعث افتخار وسربلندی ماست وبرای موفقیتشان دعا میکنیم

  [پاسخ]

 12. این متن بیشتر به درد کشاورزی میخوره تا اشتغال

  [پاسخ]

  کوهدشت در :

  مشکل اونجاست که شما نمیدونی درد چیه . مسوولان به جای اینکه اعتبار ات شهرستان را برای اشتغال و کار آ آفرینی استفاده کنند برای رسیدن به اهداف خود و اطرافیانشان ، از اعتبارات بانک های تحت نفوذ خودشان استفاده میکنند و چیزی برای اشتغالزایی نمی مونه . مردم همه میدانند ولی چه میشه کرد . عدالت همینه دیگه . ما چی میخواهیم .

  [پاسخ]

 13. به نظر من اصلا بی ربط نبوده مسأله یک چیز واحده حالا میخواد کشاورزی باشه یا تولید در سطح شهر
  مسئولین باید به اشتغال جوانان رسیدگی کنن نه اینکه فقط در شبکه های اجتماعی یا خبری شعار بدن.
  همه ی مردم میدونن که مسئولین فقط به فکر منافع شخصی خودشون هستند و جای هیچ اعتراضی نیست وگرنه وضع مردم بیچاره بدتر از این میشه.
  یعنی سکوت در قبال یک زندگی بخور و نمیر!!!

  [پاسخ]

 14. یادمه ۱ماه پیش شبکه خبر از وام های اشتغال در حوزه کارآفرینی حرف میزد که در اختیار افراد میزاره!!
  با چنان قاطعیتی حرف میزدن که آدم باورش میشد.
  خیلی مسخره بود!!

  [پاسخ]

 15. اینجا همه چی پارتی بازیه
  من نمیدونم گناه جوانان چیه که بجز درصد کمی بقیه آشنای مسئولین نیستن تا کارهاشون درست بشه

  [پاسخ]

 16. فقط مسئولین مقصر نیستن، خود مردم هم مقصرا تا خدایش تا الان یه نفر رفته پیش نماینده یا فرماندار یا دیگر مسئولین در مورد مشکلات کل شهر صحبت کنیم؟! هر وقت میریم پیش مسئولین فقط به دنبال حل کردن مشکلات شخصیه خودمونیم، به جای اینکه میریم پیش نماینده یه نامه میگیرم که یه وام ۱۵ میلیونی بهمون بدن ،مشکلات رو بگیم و در کنارش راه حل ها رو پیشنهاد بدیم، پس نتیجه میگیریم همه به اندازه خودمون مقصریم.(این متن رو نوشتم ولی بعید میدونم مدیر سایت اون رو بذاره!)

  [پاسخ]

  کوهشت،بهشت لکستان در :

  درسته برادر،ما خودمون مقصر هستیم،هم برای انتخاب کردن مسئولین هم برای بی تفاوت بودن در مورد مشکلات شهرمون،باید دید مون عوض بشه تا کوهدشت از این دوره سخت رد بشه

  [پاسخ]

 17. با شما موافقم . چون که افراد و اشخاص یک منطقه یا شهرستان به اون منطقه شخصیت میدن. متأسفانه مردم منطقه ی ما با حقوق شهروندی آ شنا یی ندارند و نمی دانند مسؤولین چه وظایفی دارند . به همین خاطر از دنیا عقب افتادیم و مسوولان هم از خدا خواسته از بی اطلایی مردم سو استفاده میکنند و وظایفشان را انجام نمی دهند . مشکل ریشه ایی همینه .باید با اطلاع رسانی مردم به خودشان بیایند و حق خود بر دولت و مسوولان را بدانند . از مسئولین سایت کشکان تشکر میکنم .

  [پاسخ]

 18. سلام،راست میگن مهدی پور میخواد بره؟ اطفا اگه خبری دارید بنویسید

  [پاسخ]

 19. منم شنیدم، آخه برادرم میخواست اونجا وام بگیره، گفت: مهدی پور میخواد بره، ولی من یه بار رفتم اونجا برا ضمانت ،واقعا مهدی پور آدم دوست داشتنیه. حیفه بره خیلی زحمت میکشه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط