سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۶:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۴در ۱:۰۴ ب.ظ تعداد بازدید: 1,849 بازدید کد خبر:53803 چاپ خبر

پارک شیرز لرستان در اولویت ثبت جهانی قرار گرفت

0

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: مقدمات ثبت تنگه شیرز شهرستان کوهدشت لرستان به عنوان یک ژئو پارک جهانی فراهم شده است. به گزارش کشکان، “مهرداد غضنفری” در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: به منظور ارزیابی ثبت این ژئو پارک ملی، پرفسور بریلها نماینده و کارشناس یونسکو به لرستان سفر کرده […]

۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: مقدمات ثبت تنگه شیرز شهرستان کوهدشت لرستان به عنوان یک ژئو پارک جهانی فراهم شده است.

به گزارش کشکان، “مهرداد غضنفری” در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: به منظور ارزیابی ثبت این ژئو پارک ملی، پرفسور بریلها نماینده و کارشناس یونسکو به لرستان سفر کرده است.

وی افزود: از بین ۳ ژئو پارک شیرز، منطقه سیمره و اشترانکوه لرستان که ثبت ملی هستند تنگه شیرز به واسطه منطبق بودن با استانداردهای یونسکو در اولویت ثبت جهانی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: ۱۵ درصد از ژئو پارک‌های ملی ایران در لرستان وجود دارد که نشان دهنده قابلیت بسیار خوب این استان در زمینه پارک‌های زمین‌شناسی است.

غضنفری افزود: با پیگیری‌های انجام شده، ژئو پارک‌های منطقه سیمره (تالاب‌های پل‌دختر) و اشترانکوه (دریاچه گهر) نیز ثبت جهانی خواهند شد.

وی گفت: با ثبت جهانی ژئو پارک شیرز راه برای ورود سرمایه‌گذاری در این استان مستعد فراهم خواهد شد.

تنگه سرسبز و دیدنی شیرز با طبیعتی زیبا و چشمه‌های فراوان، کوه‌های مرتفع، دره‌های نسبتاً عمیق و پوشش گیاهی و جنگلی که از حیث ریخت‌شناسی از بدایع اقلیم کوهدشت به شمار می‌رود در ۵۰ کیلومتری کوهدشت و در تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان در کنار رود خروشان سیمره واقع شده است.

فرسایش صخره‌ها و کوه‌ها چهره خاصی به این دره داده که در مجموع آن را به محیطی شگفت‌انگیز و جذاب تبدیل کرده و توجه همه را به این منطقه معطوف کرده است.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. چرااااااااااااااااا شیرز لرستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مگه بگید شیرز کوهدشت آسمون به زمین میاد یا اسم کوهدشت لیاقت نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ما شیرز لررستان نمیشناسیم %%%%%%%%%%
  شیرز کوهدشت
  لطفا نظرات مخالف رو هم نمایش بدید
  شیرز کوهدشت %%%%%%

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط