سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۸:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۴در ۱:۰۰ ق.ظ تعداد بازدید: 1,473 بازدید کد خبر:52580 چاپ خبر

رسیدن به اهداف اصلاح طلبانه با انتخاب یک غیراصلاح طلب

0

ولی درویشی

ولی درویشی*: از همان روزی که اعلام شد، آقای فرج مومنی (نفر اول نظرسنجی میان کاندیداهای یک گروه از اصلاح طلبان) به یکباره از کارزار انتخاباتی کنار کشید و آقای محمدی آزادبخت (نفر دوم نطرسنجی مذکور) نیز از ورود به صحنه عذر خواست و آقای کورانی فر (نفر سوم نظرسنجی) به درون گود کشانده شد، می […]

IMG_20160212_233027

ولی درویشی*: از همان روزی که اعلام شد، آقای فرج مومنی (نفر اول نظرسنجی میان کاندیداهای یک گروه از اصلاح طلبان) به یکباره از کارزار انتخاباتی کنار کشید و آقای محمدی آزادبخت (نفر دوم نطرسنجی مذکور) نیز از ورود به صحنه عذر خواست و آقای کورانی فر (نفر سوم نظرسنجی) به درون گود کشانده شد، می شد حدس زد که اتاق فکر این جریان با علم به ردصلاحیت قطعی آقای کورانی فر این دو مهره اصلی را موقتا کناری نشاند و ایشان را نه برای ماندن که برای جذب آراء قابل توجه دوستان، اطرافیان و طایفه های طرفدارش عَلَم کرد. آنها می دانستند که عمده حامیان آقای کورانی فر گرایش غیراصلاح طلبی دارند و رأی اکثر آنان معطوف به اصولگرایان – خصوصا اصولگرایان معتدل – است.(نباید از نظر دور داشت که این دوستان اصلاح طلب، بیشتر از هر کسی بر این امر واقف بودند که شخص آقای کورانی فر را همانقدر می توان اصلاح طلب دانست که آقای ملکشاهی را).

لذا اتاق فکر مذکور بر این اساس عرصه را برای میدان داری آقای کورانی فر فراهم کرد و با نمایشی حساب شده توانست تمامی عقبه قومی و عشیره ای و حتی دوستان نزدیکش را حول محور او در پایگاه خود جمع کند و زمانی که مطابق پیش بینی ها رد صلاحیتش را در معرض دید حامیانش قرار داد، همان شخصی که بر مبنای محاسبات ذکر شده، جای خود را “موقتا” به ایشان داده بود، “مجددا” به جای خود برگرداند و از آن پس برای جلوگیری از فروپاشی این جمع که موتور محرکه آن شخصیت محبوب، محجوب و قابل احترام آقای کورانی فر و حامیان پرشمار او بودند، با ۲ دستورالعمل کار خود را پیش برد:

اول: تلویحا به جامعه تلقین کرد که باعث و بانی رد صلاحیت آقای کورانی فر آقایان ملکشاهی و دوستی بوده اند و با ایجاد این شائبه باعث تهییج احساسات اصلاح طلبان و عقبه پرتعداد کورانی فر بر علیه این دو نفر شد و متاسفانه از میان عزیزان اصلاح طلب هم کسی نپرسید که آیا در شرایطی که از میان چند هزار نفر اصلاح طلب کمتر از ۴۰ نفر در سطح کشور تأیید صلاحیت شده اند و سرنوشت دولتمردان و دولتیاران احمدی نژاد نیز غیر از این نبوده است واقعا “القاء تأیید صلاحیت قطعی آقای کورانی فر” می تواند چیزی غیر از یک نمایش زیرکانه جهت رسیدن به اهداف بعدی این دوستان باشد؟

دوم: این عزیزان شدیدا بر طبل غیر اصلاح طلب بودن آقای ملکشاهی کوبیدند. آنان در هر شرایط سختی که بیم گسست و فروپاشی می رفت و در تنگناهای رقابت، بر این قضیه چنان پای میفشردند که گویی ملکشاهی به مراتب از امامی و شاهرخی قبادی اصولگراتر است و مستمسک اصلی آنان عدم حمایت ملکشاهی از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بود، در حالیکه کوچکترین اشاره ای به همسویی او با دولت در سالهای اخیر نداشتند. (لازم است جهت درک بهتر همسویی یا ناهمسویی نمایندگان با دولت و اصلاح طلبان به یاد آوریم که دو نماینده اصولگرای شهرمان در مجالس قبلی با دولت اصلاحات و با چهره های اصلاح طلب بالاخص در جریان قضایای سال ۸۸ چه ها که نکردند!)

دوستان مذکور، اسماعیل دوستی که چهره های اصلی و ملی اصلاح طلبی خصوصا شخص سید محمد خاتمی – بزرگ پرچمدار اصلاحات – در اصلاح طلبی او تردید ندارند را نیز به سنگ حمایت از یک کاندیدای غیراصلاح طلب چنان نواختند که گویا یک شبه تمام داشته های اصلاح طلبان را در مقیاس ملی بر باد داده است. غافل از اینکه کسی که با تدبیری هوشمندانه باعث شد در شرایط نابرابرِ انتخابات سال ۹۰، به جلوس درازمدت اصولگرایان تندرو بر کرسی نمایندگی کوهدشت – که همین عزیزان اصلاح طلب در آن نقش اساسی داشتند – خاتمه داده شود و شرایط برای همین اصلاح طلبان بسیار بهتر از پیش شود، همین آقای دوستی بود. همین آقای دوستی که در نطق اخیر خود به صراحت اعلام کرد در جلسه ای با حضور آقایان ملکشاهی و دوستان شاخص طیف اصلاح طلبی از متقاعد کردن آقای ملکشاهی برای انصراف در شرایط معهود و موافقت ایشان سخن گفته اند. (آش تخریب دوستی توسط برخی مدعیان اصلاح طلبی تا به آن مرحله شور شد که احدی از نوپایان عرصه خطیر سیاست که هنوز در نیافته بود “هر چیزی را در هر جایی نباید گفت”، در یک تریبون اجاره ایِ حزبی، در تهران و در منظر نمایندگانی از سراسر کشور چنان شخصیت نام آشنا و کارآمدِ منتسب به کل استان لرستانِ اسماعیل دوستی را به انواع اتهامات آلودند که اعتراض شدید میزبانان را باعث شد).

و اما اکنون حق آن است که ما مردم سیاستمدار اما رنجور و پردرد کوهدشت بیشتر بیاندیشیم و به جای تعصب ورزیدن های بی ثمر و حتی زیانبار منافع شهر و دیارمان را بر اغراض و مطامع حزبی و جناحی ترجیح داده و  هدف از فرستادن یک نماینده به مجلس را صرفا گامی استوار برای اعتلاء و آبادانی و نیز فقرزدایی از چهره کوهدشت بدانیم.

در این راستا شاید تأمل بر چند نکته که اتفاقا جزء آمال اصلاح طلبانه است، خالی از لطف نباشد:

۱ – اگر هدف جامعه اصلاح طلبی کوهدشت، پیروزی نماینده ای همسو با دولت فعلی – دولت مورد تایید بزرگان اصلاحات – است و هدف، انتخاب نماینده ای اثرگذار است که برای دولت یار شاطر باشد نه بار خاطر، آقای ملکشاهی به استناد عملکردش در بزنگاه های حساس تقابل دولت و مجلس – خصوصا فرجام برجام – می تواند گزینه مورد نظر باشد.

۲ – اگر هدف دلسوزان این شهر و دیار رنجور، ساماندهی اوضاع و کمک به پیشرفت شهر و ایجاد زیرساختهای لازم برای توسعه آن است، با عنایت به تعاملی که آقای ملکشاهی با دولت داشته و نفوذ و اعتباری که – به گواه رصدکنندگان احوالات مجلس نهم – در میان مجلسیان دارد، در شرایط فعلی ایشان می توانند مناسب ترین گزینه برای رسیدن به این هدف باشند. هدف مقدسی که اگر هر کسی با هر نیت و عملکردی کوهدشت را از رسیدن به آن باز دارد یا رسیدن به آن را به تأخیر اندازد، شرعا، عرفا و اخلاقا در حق این مردم اجحاف کرده است.

۳ – و نهایتا اگر هدف، ایجاد تعامل و تفاهم در میان مجموعه مدیریت شهری و گام برداشتن به سوی اعتدال و شایسته سالاری و دوری جستن از حذف جناحی نخبگان است، شایسته است با فرصت دادن به فضای مناسبی که در چند سال اخیر ایجاد شده و همزمان با آن مطالبه و پیشنهاد برای رفع نقایص و کاستی های غیرقابل کتمان موجود، موجبات رسیدن به این هدف بنیادین را فراهم آوریم.

در پایان یادآور می شود که ذکر این نکات علیرغم اصرار بر نقد و نفی برخی بی اخلاقی های صورت گرفته، به هیچ وجه نفی کاندیدای محترم اصلاح طلبان نیست بلکه تاکید بر این است که در شرایط فعلی و در فضای کنونی و با نیم نگاهی به ترکیب احتمالی مجلس آتی، با انتخاب آقای ملکشاهی می توان امید بیشتری به توسعه، فرصت سازی و بهره برداری از ظرفیت های عدیده کوهدشت و رومشکان که معلول تعامل سازنده با دولت و مجلس است، داشت و رواست اگر در انتخاب بین آزادبخت اصلاح طلب و ملکشاهی غیراصلاح طلب نیم نگاهی بیاندازیم به دستاوردهای انتخاب بین عارف اصلاح طلب و روحانی غیراصلاح طلب؛ دستاوردهای بی نظیری که قطعا در صورت انتخاب عارف نمی توانستیم یا نمی گذاشتند که به دست آوریم.

 

*عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری

نائب رئیس ستاد انتخاباتی تهران بزرگ حزب مردمسالاری

و رئیس منطقه ۴ تهران ستاد انتخابات خبرگان آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خودت هم فهمیدی چی گفتی

  [پاسخ]

 2. نه بابا ؟؟؟ خیلی به خودت زحمت دادی استاد . ولی بی فایده است . مردم کوهدشت بخصوص اصلاح طلبان کاندیدای اجاره ای نمی خواااااااااااااااااااااااااااااااان

  [پاسخ]

 3. آقا حواست کجاست از (گل درو می کنی) عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری، آقای محمد آزادبخت رای رئیس حزب مردم سالاری کوهدشت رو دارند . ظاهرا جنابعالی در خوابی

  [پاسخ]

 4. حرفهای شما فقط یک مشت شعار…. آقای آزادبخت بی شک اصلح ترین فرد این دوره انتخابات هستن.. .ایشون راهی بهارستان خواهد شد. …ما بی شماااااااااااااااااااااااااریم

  [پاسخ]

 5. جناب آقای درویشی قرار نیست اصلاحطلبان در سال ۹۲ متوقف شوند اگه یه روزی از سر ناچاری به ملکشاهی رای داده ایم امروز دیگر حداقل در کوهدشت در تنگنا نیستم باز سراغ یک غیر اصلاح طلب برویم.
  تنها منفعت آقای ملکشاهی این بوده که روی صالحی سیمان نریخته اونم به خاطر رای ۷ اسفند نه از روی…

  [پاسخ]

 6. معلومه از طایفه درویش هستی و از اقوام پولدارها . به خدا حالم بد شد کمی از آن را خواندم .حرفای دوستی است .بذار بزرگان حرف بزنند .

  [پاسخ]

 7. عابدین (کرمانشاه)

  با سلام
  بنده یه سئوال دارم که شما (آقای درویشی) از کجا اینقدر مطمئن هستید که آقای کورانی فر می دانستند که حتما رد صلاحیت می شوند؟ خیلی از افراد هستند که یک دوره رد و دوره بعد تایید صلاحیت شدنند و یا بالعکس.
  و اما نکته دیگر اینکه اگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ اصلاح طلبان به آقای روحانی رای دادند ؛ علتش این بود که یه کاندیدای اصلاح طلب کامل مثل سید محمد خاتمی، عبدالله نوری و … نبود و به همین علت به روحانی رای دادند شک نکنید که اگر یه اصلاح طلب مثل حضرات مورد اشاره که پایگاه عظیم اجتماعی دارند تایید می شدند مردم به هیچ وجه به روحانی رای نمی دادند پس اگر بطور مقایسه بخواهیم با شرایط الان کوهدشت بسنجیم باید گفت وقتی که یه شخص با اصالت و شناسنامه دار اصلاح طلب ( محمدی آزادبخت) وجود دارد چرا باید دنبال اشخاص دیگری رفت که در ظاهر دم از اصلاح طلبی می زنند.
  و نکته بعدی اینکه متاسفانه جوامع جهان سوم بسیار سیاست زده هستند و همه چیز رو بیش از حد سیاسی می کنند و الا اگر یک درصد با شخصیت آقای کورانی فر آشنا می بودید نیک می دانستید که ایشان با تصمیم جدی و راسخ به میدان آمدنند و شخصیت با نجابت ایشان طوری نیست که بخواهد مردم را بازیچه خود قرار دهد..
  از طرفی به نظر این آقا (نویسنده متن) هیات نظارت و شورای نگهبان هم با گروه ۱+۶ همکاری کرده چون در هیات نظارت آقای محمدی آزادبخت تایید و نشد و به یکباره شورای نگهبان ایشان را تایید کرد که نقشه از پیش طراحی شده ۱+۶ را تکمیل کند.
  و نکته آخر اینکه نمی دانم چرا گروه ۱+۶ همه چیز در ید قدرت آنهاست چرا فرج اله مومنی که در نظر سنجی ها هم اول شده رو بجای محمدی آزاد بخت معرفی نکردنند.

  [پاسخ]

 8. جناب درویشی …. مطلب اصلا و ابدا جانبدارانه نبود …. فقط ی مطلب قابل توبکنن نابعالی باشه موافق یا مخالف بودن با برجام دلیل بر همگامی با دولت و پیرو دولت بودن نیست چون جز اندکی نمایندگانی افراطی کل ایران ک هیچ کل دنیا با برجام موافق بودن….ی نکته دیگه اینکه ملکشاهی ک با ۴ سال کوچکترین قدمی برای کوهدشت بر نداشت با اینکه ب قول جنابعالی همگام و در مسیر دولت بود ۴ سال آینده ام نمیتونن کاری بکنن‌….گواه بر این ادعایم مطلب شما بود ک جز موافقت نمایندمون با برجام هیچ کارنامه ی درخشان دیگه ای نداشتن ک شما بیان کنید….

  [پاسخ]

 9. فراری از جهل و نادانی

  ممنون از صحبت های بسیار منطقی و سنجیده حضرتعالی.دوران افراط و تفریط پایان یافته است و مردم ما تشنه اعتدال و میانه روی هستند.یاعلی

  [پاسخ]

 10. خدا وکیلی راست میگه ای مردم دوستی چه ضرر واسه کوهدشت داشته همین چند وقت پیش هزینه ساخت دو تا مدرسه رو داد آقای اسفندیاری خوب واقف هستن که ازادبخت رای نمیاره میخواد که رای ملکشاهی کمتر بشه امامی اصولگرا نماینده بشه و اسم خودش و گذاشته اصلاح طلب جمع کن بابا

  [پاسخ]

 11. من میخواستم به آقای ازادبخت رای بدم چون ایشون اصلاح طلب هستن ولی تو این دو هفته تبلیغات نشون دادن که خودشون نیاز به اصلاحات دارن چرا با آبروی مردم بازی میکنید یک سی دی توزیع میکنن تو طرفدارای ایشون که نه مربوط به ادمای ک وهدشتی نه فامیل بنده خدا میزبان بلکه مربوط به مهمونای غریبه ایشون که هم با آبروی میزبان و هم شهر بازی کردن دوم هتک حرمت قبور که واقعا فجیح یعنی این کرسی اینقد با ارزش ؛من کلا امسال بعنوان یه فرهنگی رای نمیدم متاسفم برای نماینده اصلاح طلب که باید جوابگو خدا باشه

  [پاسخ]

 12. یکبار به کاندید اجاره ای رای دادیم و یکبار هم به تعصب رومشگانی بودن ….دیگر بس است اگه نوبتی باشه اینبار شما بیایید به سمت ما

  [پاسخ]

 13. عالی بود. مرحبا
  برای من سوال بود که وقتی اقای کورانی فر، سابقا ردصلاحیت شورای نگهبان را در کارنامه دارد چرا مجددا حضور یافت؟ که با استدلال شما پاسخ داده شد

  [پاسخ]

 14. بسیار زیرکانه و مسلط اوضاع را بررسی و تحلیل نمودی، و با واقعیت بسیار نزدیک است . استفاده کردیم

  [پاسخ]

 15. تو دیگه کی هستی چی گفتی برادر فقط خواستی بگی که در تهران جز حزب مردم سالاری هستی

  [پاسخ]

 16. خیلی تاسف انگیزه که به جای حمایت از اصلاح طلبان واقعی شروع به تخریب آنان نموده اید ولی این امور نتیجه عکس داشته و استاد آزادبخت سرفرازتر از همیشه در راه ولایت و ملت رو به جلو خواهد رفت و اینبار مردم کوهدشت به حق واقعیه خود خواهند رسید چرا که هوشمندانه تر از ادوار سابق عمل میکنند

  [پاسخ]

 17. بزرگوار اگرملکشاهی ودوستی می دونستن این یک ترفند وخدعه است چرا برای تاییدشدن کورانی فرتلاش نکردن وکمرهمت به ردصلاحیت اوبستند؟؟؟؟؟؟اگر اینطورباشه که حرفت واقعا اساسی نداره پس بایدگفت جنابان ملکشاهی ودوستی هنوزکه هنوزه سیاسی وانتخاباتی نیستن . به هرحال یکی ازاین حال بیشترنیست

  [پاسخ]

 18. باسلام مادر تصمیم خود راسخیم وشک نکن محمد آزادبخت پیشتاز
  این آزمون بزرگ است پایش می ایستیم و اورا همراهیم
  استاد اخلاق است وصداقت
  مانا باشی وسرافراز

  [پاسخ]

 19. متن کاملا جانبدارانتون اصلا واقعیت نداره و کذب محض است یادتون باشه که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد و در پاسخ به این صحبتها لازم است بگویم آقای ملکشاهی و حامی ایشان آقای دوستی به هیچ وجه اصلاح طلب نیستن و این یک واقعیت است که از نظر کسی پوشیده نیست گر چه دور قبل با کمک اصلاحات رأی آوردن ولی به قول رئیس جمهور محبوبتون اون لولو … و تاریخ تکرار نمیشود

  [پاسخ]

 20. شیر مادر چت وت ؟!!!
  ملکشاهی رو همه دیدیم چقدررررر در راستای پیشرفت کوهدشت قدم برداشت یعنی به نظر شما مردم کوهدشت قدرت دیدن و تحلیل و بررسی ندارند که بفهمن چهار سال گذشته چی به سرشون اومد ؟؟؟
  بیمارستان دوم کوهدشت رفت واسه رومشگان
  پروژه شروع نشده پتروشیمی کوهدشت که حاصل زحمات آقای حیدری بود کلا به فراموشی سپرده شد و شروع کار رو در رومشگان کلید زدند.
  کارخانه ماشین سازی رو هم که به باد فنا دادند !!
  بازم بگم یا متوجه شدید مردم هم می فهمند ؟

  [پاسخ]

 21. خدایی اینو از کجا شنیدی خودتم خوب معنی حرفتو نگرفتی چی گفتی

  [پاسخ]

 22. زیاد خودتو عذاب نده برای دور بعد همگی تلاش کنید که حکومت رو از امامی راد پس بگیرید

  [پاسخ]

 23. تحلیلت ابکی بود طرفداری از یک نفر به قیمت تهمت ونسبت دروغ به دیگران پناه بر خدا

  [پاسخ]

 24. برادر درویشی، حرفات همه ش دلیل تراشیه. آزموده را آزمودن خطاست…با این چیزایی که نوشتی بعید می دونم که دلسوز مردم باشی!!!
  جامعه ما به “عقلانیت” و “معنویت” نیاز دارد…ولی شماها به جای کار فرهنگی فقط دنبال سیاست بازی و تامین منافع شخصی خودتان هستید.
  تو هم با ما نبودی…”سیاست غلط، زاییده فرهنگ غلط است.”
  به قول “استاد ملکیان”: همه ما برای آن چیزهایی که می خواهیم و در آرزویش هستیم باید تلاش کنیم…

  [پاسخ]

 25. با عرض سلام، ادب و احترام خدمت همشهریان عزیز و دوست داشتنی
  بنظر بنده متن آقای دکتر درویشی بدور از تعصب قومی و قبیله ای و هیجان و احساس نگارش شده بود و تقریبا به واقعیت نزدیک بود. زنده باد وطن

  [پاسخ]

 26. فردین گراوند دبیر حزب مردم سالاری شاخه کوهدشت

  جناب درویشی،باسلام،مطلبتان آنقدر سخیف بود که ارزش پاسخ دادن در یک صفحه جداگانه را نداشت. لذا به همین کامنت اکتفا می کنم .به تلویح بنده را نوپای عرصه سیاست خوانده اید .یکم:نوپای عرصه سیاست بودن که عیب نیست،نو پای ادب ،تربیت ،انصاف و اخلاق بودن عیب است .دوم:اگر برای اولین بار نامزد انتخابات شدن نوپابودن باشد ،آن هم عیب نیست .سابقون این عرصه هم روزی برای اولین بار پا به میدان گذاشته اند.سوم: اگر منظوراز کار سیاسی،فعالیت انتخاباتی،حزبی و جناحی باشد هم بیراهه رفته اید ،چون هر شهروند کوهدشتی از کودکی با سیاست آشنا می شود و بسیاری از همشهریان گمنام،قدرت تحلیل بهتری از مدعیان سیاست دارند . از طرفی بنده فرهنگی هستم و فرهنگیان کوهدشتی از سیاسی ترین ایرانیانند.سابقه نزدیک به سی ساله ام علاوه بر کار فرهنگی با کار سیاسی عجین است .البته با این وجود ادعایی هم ندارم.در باره آن جلسه هم به جناب دوستی انتقاد کردم که باعث تفرقه بین اصلاح طلبان شده .اولاً درعالم سیاست کسی را مقدس نمی دانم که قابل نقد نباشد .دوستی باشد یا اسفندیاری .ثانیاًصحت ادعای من الآن ثابت شده .واقعاً با وجود اجماع اکثریت قاطع اصلاح طلبان حول آقای آزادبخت ،آقای دوستی عامل تفرقه نیست؟ قطعاً هست و از همین رو اینجا هم اضافه می کنم بازنده اصلی انتخابات ایشان هستند :اگر آزادبخت برنده شود که باخت رسمی دوستی است و اگر آزادبخت ببازد ،اصلاح طلبان باخت خود را به حساب دوستی خواهند نوشت .دوست عزیز،کهنه سوار عالم سیاست! جواب این انتقاد بحق ،پرخاشگری و عصبیت نیست . برای دوستی احترام قائلم امّا بدهکار و یا مفتون او نیستم.پاسح سخنتان در باره نماینده دور نهم و کارنامه و ضرورت انتخاب مجدد او را هم به آرا مردم در روز انتخابات وامی گذارم.

  [پاسخ]

  کوشکی در :

  درود بر دکتر گراوند با این جواب منطقی

  [پاسخ]

  ولی درویشی در :

  جناب گراوند عزیز
  اینجانب از ذکر نام حضرتعالی اجتناب کردم تا نامی از کسی نبرده باشم و دوست نداشتم که مطلب باز شود. اما همانگونه که در تماس تلفنی با دبیر استانی حزب که منجر به تماس تلفنی شما با بنده گردید، عرض کردم بنده پس از مراجعه به متن سخنان شما و اطمینان از توهین و تهمت بسیار بزرگ شما به دو نفر از همشهریان که اتفاقا هر دو هم اکنون نماینده مردم هستند، این مطلب را تلویحا عرض کردم.
  فرموده اید: “از طرفی بنده فرهنگی هستم و فرهنگیان کوهدشتی از سیاسی ترین ایرانیانند”. در این امر تردیدی نیست اما تاسف بنده از آن است که چرا یک فرهنگیِ بسیار سیاسی در یک جمع سیاسی در حضور نمایندگانی از سراسر کشور تهمت هایی را به دو نفر از نام آشناترین چهره های همشهری خود می زند که حتی می تواند تبعات بسیار شدید قضایی و حقوقی برای خود او داشته باشد. قطعا مستحضر هستید که انتقاد بنده به آن بخش از سخنانتان که آقای دوستی را عامل تفرقه و … در میان اصلاح طلبان ذکر کرده اید نیست بلکه به همان قسمتی است که بنده در تماس تلفنی مذکور نسبت به آن گله داشتم و شما اطمینان دادید که چنین چیزی نبوده است. در صورتیکه پس از بررسی معلوم شد که متاسفانه آن اتهام بزرگ را عنوان کرده بودید.
  خداوند عاقبت امور همه ما را ختم به خیر کند و توفیقمان دهد که منافع و مصالح واقعی این مردم دردمندِ سیاست زده را با مسائل حزبی و جناحی – چه اصلاح طلب، چه اصولگرا – معامله نکنیم.
  در خاتمه اینجانب مجددا و با صراحت عرض می کنم که بنده در اصلاح طلب بودن جناب آقای آزادبخت و غیراصلاح طلب بودن جناب آقای ملکشاهی تردیدی ندارم همانگونه که تردید ندارم در شرایط پیش رو فضا و شرایط کار و خدمت به مردم، برای آقای ملکشاهی بسیار مساعدتر از آقای آزادبخت است و بر همین مبنا وظیفه شرعی و اخلاقی خود نسبت به همشهریان عزیزم را بیان این واقعیات و اعلام حمایت از “مناسب ترین فرصت خدمت به مردم”، نه شخص آقای ملکشاهی می دانم.
  موفق و پیروز باشید.

  [پاسخ]

 27. شورای اجرایی حزب مردم سالاری رو.مشگان امرایی

  جناب درویشی ما شما رو نمیشناسیم ولی در کوهدشت دکتر فردین گراوند دبیر حزب مردم سالاری و کاندید طلایی این حزب است که متاسفانه رد صلاحیت شدند و ایشان از اصلاح طلبان خوشنام و جوان کوهدشته و از دکتر ازادبخت حمایت کرده و ما اعضا هم به دستور ایشان در خدمت دکتر ازادبخت هستیم با سپاس از کشکان امید است کامنت منو درج کنه و هوای ما رو هم چون درویشی داشته باشه

  [پاسخ]

 28. او اصول گرایی است که دوره ی قبل با رای اصلاح طلبان به مجلس رفت و به اصطلاح نمک را خورد و نمکدان را شکست و در آزمونش به مردم رفوزه شد.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط