سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۵:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۰۹ آذر ۱۳۹۱در ۱۱:۴۲ ق.ظ تعداد بازدید: 80 بازدید کد خبر:5246 چاپ خبر

استان لرستان در زمینه تامین اعتبار مورد بی مهری قرار گرفته است

0

رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه لرستان 5/2 درصد جمعیت کشور را دارد اما تنها 4/1 درصد از اعتبارات کشور را برخوردار است که این مهم نشان می دهد که لرستان مورد بی مهری قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈالهیار ملکشاهیˈ چهارشنبه در نشست هم اندیشی و هم افزایی با رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن تقدیر از خدمات پزشکان، پرستاران و کارکنان حوزه سلامت استان افزود: در این برهه از عمر با برکت نظام اسلامی که ارایه خدمات با مشکلاتی همراه شده است ،در حوزه سلامت لرستان بواسطه زحمات ارزشمند رئیس دانشگاه علوم پزشکی و تیم مدیریتی همراه ایشان خدمات ارزنده فراوانی انجام شده که جای سپاسگزاری دارد.

وی اظهار داشت: روند کاری نمایندگان مجلس حمایت از مدیران و مسوولان اجرایی استان است تا به مردم خدمت رسانی بهتری انجام دهند و تضعیف مدیران موجب لطمه به مردم شده و دودش تنها به چشم مردم می رود و نمایندگان باید بدنبال مسائل کلان کشور و استان باشند و از پرداختن به مسائل جزئی پرهیز کرده تا مانع خدمت رسانی به مردم نشوند.

وی تصریح کرد: اگر سرانه را شاخص قرار دهیم و یا عدالت محوری و مهرورزی را ملاک بدانیم روند تخصیص اعتبارات با هیچ یک از آنها مطابقت نداشته و با توجه به عقب ماندگی مزمن استان باید سهم بیشتری به لرستان اختصاص یابد.

ملکشاهی اظهار داشت : در واقع چهار هزار میلیارد ریال از معدل سرانه به لرستان کمتر تخصیص یافته و این روند که مغایر با شعار عدالت محوری و مهرورزی دولت است.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به بی مهری به لرستان در همه دولت ها به وی پیشنهاد کرده ایم که با توجه به عقب ماندگی و فقدان زیر ساخت ها و فراهم نشدن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در لرستان تا پنج سال اجرای اصل 44 در لرستان متوقف شود تا دولت بتواند با سرمایه گذاری جبران عقب ماندگی های گذشته را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در فضای موجود مشکلات لرستان خیلی پیچیده و بغرنج شده همه باید به سمتی حرکت کنیم که لرستان به سهم خود در توسعه همه جانبه برسد و نمایندگان در این پروسه نقش بسیار مهمی داشته و باید بجای پرداختن به مطالبات شخصی و مسائل جزیی بدنبال مسائل کلان کشور و استان باشند.

وی گفت: مجلس جای چانه زدنی صد در صد و دفاع از حقوق مردم است و هماهنگی های لازم انجام شده که برای اولین بار در تاریخ پارلمان کشور ، لرستان در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی نماینده ای داشته باشد تا از حقوق لرستان دفاع کرده و اعتبارات قانونی خوبی را لحاظ کند.

ملکشاهی از برگزاری نشست مجمع نمایندگان استان در آینده ای نزدیک با وزیر بهداشت خبر داده تا در آن نشست دفاع وزیر بهداشت از مسائل حوزه سلامت لرستان را نیز مطالبه کنند و از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه های اجرایی استان نیز خواست که نمایندگان مجلس را از نیازهای حوزه کاری خود مطلع و با ارایه اطلاعات تخصصی دقیق آنها را تغذیه کنند تا در نشست های برنامه ریزی کلان، نمایندگان بتوانند از حقوق مردم لرستان به شایستگی دفاع کنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط