سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۶:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۷ آذر ۱۳۹۱در ۱:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 96 بازدید کد خبر:5234 چاپ خبر

پوشش تحصیلی در بخش کاکاوند شهرستان دلفان به صد درصد رسید

0

رییس آموزش و پرورش بخش منطقه کاکاوند شهرستان دلفان گفت : در سالتحصیلی جاری پوشش تحصیل دانش آموزای در این بخش به صددرصد رسیده است.

ˈمحمدعلی کریمیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود :این بخش با 220 روستا از بخش های وسیع در استان لرستان است که برخی روستاهای آن در مناطق سخت گذر و دور دست واقع شده است که ارائه خدمات آموزشی در گذشته با مشکل مواجه کرده بود .

وی اظهار داشت : با برنامه ریزی های انجام شده و راه اندازی 11 مدرسه ایجاد و این پوشش به نحو چشمگیری افزایش یافت و زمینه تحصیل دانش آموزان ابتدایی در روستاهای دوردست و سخت گذر فراهم شد .

ˈکریمی ˈ گفت : برای روستاهای دور دست و محروم که تعداد دانش آموزان آنان از حد استاندارد مورد نیاز راه اندازی دبستان ابتدایی کمتر است بر اساس یک این طرح کلیه این روستاها نیز زیر پوشش تحصیلی قرار گرفته است .

وی افزود : براساس این طرح با قرارداد میان برخی فرهنگیان این معلمان به مدارس این روستاها می روند و به تدریس می پردازند.

به گفته رییس آموزش و پرورش بخش کاکاوند، با اجرای این طرح تمام روستاهای این بخش از نعمت معلم بهره مند شده و روستایی بدون معلم وجود ندارد .

وی ، همچنین از راه اندازی 2 دبیرستان در این بخش خبر داد و بیان داشت : با توجه به جمعیت دانش آموزی در سال تحصیلی جاری یک دبیرستان دخترانه در روستای وروشت و یک دبیرستان پسرانه نیز در روستای دانه ویسی راه اندازی شد.

به گفته وی ، با بهره برداری از این دو دبیرستان زمینه ادامه تحصیل دانش آموزان این روستا در مقطع متوسطه فراهم شد .

در بخش کاکاوند سه هزار و 900 دانش آموز در 152 آموزشگاه با 12 مجتمع آموزشی پرورشی تحصیل می کنند .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط