سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۰:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۸ بهمن ۱۳۹۴در ۱۰:۰۹ ق.ظ تعداد بازدید: 261 بازدید کد خبر:52228 چاپ خبر

تاکید احمد مبلغی بر طراحی یک نظام جامع اداری مبتنی بر مبانی دینی

0

آیت الله احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، طراحی یک نظام جامع اداری مبتنی بر مبانی دینی را که راهگشای جامعه کنونی باشد را ضروری قلمداد کردند. وی در نشست شورای پژوهش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس که با حضور  دکتر حبیب نژاد معاون پژوهشی، عزیزالله مالمیر معاون مالی و برنامه ریزی و سایر مدیران […]

۵۶۰

آیت الله احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، طراحی یک نظام جامع اداری مبتنی بر مبانی دینی را که راهگشای جامعه کنونی باشد را ضروری قلمداد کردند.

وی در نشست شورای پژوهش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس که با حضور  دکتر حبیب نژاد معاون پژوهشی، عزیزالله مالمیر معاون مالی و برنامه ریزی و سایر مدیران گروه ها و هسته های علمی برگزار شد، اظهار داشت: می توان در ارتباط با مقوله مهمی همچون: تامین اجتماعی، طرحی پویا  در چارچوب توسعه کشور ارائه نمود.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در این زمینه گفت: تامین اجتماعی از مقوله های مهم و جدید است که تهیه قانونی جامع در ارتباط با آن، مستلزم داشتن نگاه پیشینی به مقوله هایی چند است؛ از جمله نظریه “مسئولیت اجتماعی از نظر اسلام” و نظریه “رفاه در اسلام و …

آیت الله مبلغی اظهار داشت: در این صورت است که می توان در ارتباط با مقوله مهمی همچون: تامین اجتماعی، طرحی پویا در چارچوب توسعه کشور ارائه نمود.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس همچنین در ارتباط با طرح اشتغال زنان گفت: اگر مطالعات دینی و فقهی و حقوقی در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی مسبوق به داشتن مدل مطالعاتی درست و دقیق باشد می توان به این مطالعات دل بست.

وی گفت: در مطالعات معطوف به پاره ای از موضوعات که دارای جایگاه اجتماعی  و فرهنگی شده اند؛ همچون زن، باید یک مسیر چهار مرحله ای را در پیش گرفت که عبارت است از موضوع شناسی آن موضوع، ارایه نظریه کلامی و دین در خصوص آن موضوع، نظریه فقهی در باره آن موضوع، و استنباط احکام فقهی با نگاه به اقتضاءات حقوقی آن موضوع.

آیت الله مبلغی طراحی یک نظام جامع اداری مبتنی بر مبانی دینی را که راهگشای جامعه کنونی باشد را ضروری قلمداد کردند.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست برخی طرح ها مانند گزارش “مطالعات زن و خانواده”، طرح نظام جامع اداری، طرح تامین اجتماعی، نظام حقوق بشر دوستانه که در دستور کار مرکز قرار دارند، مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه برخی مدیران گروه های علمی نیز گزارشی از فعالیت های خود را ارائه کردند.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط