سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۶:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۶ بهمن ۱۳۹۴در ۶:۵۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,270 بازدید کد خبر:52120 چاپ خبر

وزیر بهداشت: در کوهدشت در طول ۲ سال گذشته خدماتی در تراز بهترین مراکز ارائه شده است/ آقای وزیر بیش از ۷۰ سال قبل در لرستان پزشک لرستانی داشته ایم

0

وزیر بهداشت گفت: اگر سلامت جزو اولویت‌های برنامه ۵ ساله کشور قرار گیرد، نه تنها رضایتمندی مردم بیشتر می‌شود، بلکه در حوزه اقتصادی هم پیشرفت‌ قابل توجهی خواهیم داشت. حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص پیشرفت‌های حوزه سلامت از انقلاب تاکنون بیان کرد: در گذشته در استان‌هایی مانند سیستان […]

۱۳

وزیر بهداشت گفت: اگر سلامت جزو اولویت‌های برنامه ۵ ساله کشور قرار گیرد، نه تنها رضایتمندی مردم بیشتر می‌شود، بلکه در حوزه اقتصادی هم پیشرفت‌ قابل توجهی خواهیم داشت.

حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص پیشرفت‌های حوزه سلامت از انقلاب تاکنون بیان کرد: در گذشته در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و لرستان حتی یک پزشک ایرانی هم نداشتیم اما در حال حاضر محققان برتری در سطح منطقه حائز رتبه شدند. همچنین تمام روستاها و مراکز بهداشتی پزشک ایرانی دارند.

وی افزود: در شهرهایی مانند کوهدشت که از ابتدایی‌ترین خدمات هم محروم بودند، در طول ۲ سال گذشته خدماتی در تراز بهترین مراکز ارائه می‌شود، در استان لرستان ۵۷ نفر از افراد بومی وارد دوره پزشکی شدند.

هاشمی تصریح کرد: من نمی‌توانم ادعا کنم که خیلی تفاوت ایجاد شده است. انتظار این بوده است که خدمات بهداشتی در کشور بسیار بیشتر از آنچه که اکنون ارائه می‌شود، مورد توجه قرار گیرد. واقعیت این است که در بحث رفاه اجتماعی آن طور که حق انقلاب بوده است عمل نکردیم. البته در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا جبران مافات کنیم.

وی اضافه کرد: فکر می‌کنم دولت فعلی موفق بوده است. تاکنون ۲۴ میلیون نفر تحت پوشش خدمات قرار گرفته‌اند، برای ۱۰ میلیون نفر مراکز جامع خدمات سلامت ایجاد شده است، علاوه بر این نزدیک به ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی در امر تربیت نیروی انسانی تلاش می‌کنند. اگر همان طور که سلامت در کشورهای پیشرفته جز اولویت قرار گرفته، در کشور ما نیز جز اولویت‌های برنامه ۵ ساله کشور قرار گیرد، نه تنها رضایتمندی مردم بیش از امروز خواهد بود، بلکه در حوزه اقتصادی هم پیشرفت‌های قابل توجهی خواهیم داشت؛ زیرا ملتی که سالم باشد می‌توانند در همه حوزه‌ها رشد داشته باشند.

وزیر بهداشت گفت: پیشرفت‌های حوزه سلامت هم قابل قیاس با گذشته نیست چرا که همه ملت‌ها در حال پیشرفت هستند؛ آنچه در حوزه علم، دانش و فناوری اتفاق افتاده است استقلال است، در عرصه علمی رتبه اول در منطقه را داریم که با بسیاری از کشورها قابل مقایسه نیست اما در حوزه خدمات فاصله زیادی با انتظارات داریم، هرچند که بیان این نکته حائز اهمیت است.

سایت یافته در مورد این بخش از سخنان وزیر بهداشت که بیان داشته «در گذشته در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و لرستان حتی یک پزشک ایرانی هم نداشتیم» نوشت:

ادعای وزیر محترم بهداشت در خصوص نبود پزشک ایرانی در لرستان ظرف سال‌های نه‌چندان دور، چنان عجیب به نظر می‌رسد که ایشان حتی اطلاع ندارند در سال‌های بسیار دور و بیش از ۷۰ سال قبل افرادی مثل دکتر “سید رضا عرب‌زاده (آراسته)”، دکتر “مصطفی محجوبی” و در دهه‌های ۳۰ تا ۵۰ نیز پزشکان سرشناسی مثل مرحومان دکتر “هوشنگ اعظمی” و “عباس الوندیان” و بسیاری دیگر از لرستانی‌ها در استان لرستان مشغول به طبابت بوده‌اند!

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. به روایتی درست نماینده محترم ورئیس شبکه بهداشت درهنگام ورود وزیر به کوهدشت میخواستندکلنگ بیمارستان دوم کوهدشت رابدون اینکه زمین خریداری شده باشد درمکانی غیرمربوط به زمین بزنند که به استاندار اطلاع داده میشودوایشان نیزوزیررادرجریان میگذارند که وزیرمحترم نیزقهرمیکندومیخواهدحتی به داخل بیمارستان امام خمینی(ره) نیزنرود وبرگرددکه خلاصه باکلی التماس قانعش میکنن که چند دقیقه ای به طورچراغ خاموش وبدون حضوراصحاب رسانه واردبیمارستان شوندچقدرصحت داشته باشدالله اعلم

  [پاسخ]

  شامه ي در :

  خودت می بری ومی دوزی البته این هم از ایین شهروندی این گروه است خیلی تعجب نداره

  [پاسخ]

 2. درود بر دکتر امینی زاده که در طول یک سال فعالیت در شبکه بهداشت و بیمارستان به اندازه ۲۰ سال بیمارستان امام خمینی را تجهیز کردند و زحمات زیادی هم در بخش بهداشت انجام دادند . این اتفاق مهم باعث افتخار همه کوهدشتی ها شد . به امید موفقیت های اینده ؛

  [پاسخ]

 3. پول دولت بودجه دولت دست برادر ….چرا کار نکنند

  [پاسخ]

 4. درود بر مدیریت اصلاحات حامی اعتدال

  [پاسخ]

 5. دم مدیرسایت گررررم

  [پاسخ]

 6. واقعا جای تاسف داره حتی کار مثبت رو هم بادید حزبی نگاه میکنین.خدارو شکر تغییرات در بیمارستان آنچنان واضح بود که اخبار سراسری هم پوشش داد .دست نماینده محترم و دکتر امینی زاده درد نکنه.مردم قدردان عملکرد شما هستند

  [پاسخ]

 7. حالا که ظاهر و بازسازی بیمارستان ترمیم شده باید فکر اصولی هم به حال سیستم خدمات رسانی وپزشکی آن هم بشود که این مسئله مهم وحیاتی برای مردم است بخصوص بکارگیری پزشکان جراح ومتخصص وامکانات جدیدپزشکی…..

  [پاسخ]

 8. سلام اما قرار بود ه که شاهد افتتاح بیمارستان جدیدی در این شهر باشیم پول را صرف بازسازی بیمارستان کردید اول دستشون درد نکنه اما اگه صحت داشته باشدخواستید بیمارستان درست کنید نکردید …

  [پاسخ]

 9. ضمن عرض سلام خدمت کلیه مخاطبین عزیزومدیرودست اندرکاران سایت ارزشمند کشکان. دوستان انصاف چیزخوبیست همیشه مرغ همسایه غازه !اگربجای جناب دکترامینی زاده یه غیرکوهدشتی مسئول شبکه بود الان به به وچه چه همگان گوش فلک را کر کرده بود!!!چراقدر نیروهای توانمند ودلسوزوخلاق خودر رانمی دونین؟ چرا بعضیا به بهانه مخالفت با نماینده فعلی زحمات دکتر امینی زاده رو نادیده میگیرن؟این نهایت بی انصافیست.گناه دکترامینی زاده چیست؟اصلاح طلب نیست؟پاکدست نیست؟اهل زدوبندومعاملست؟………؟؟؟؟خواهشا” به بهانه ی مخالفت با آقای نماینده ،دکترامینی زاده را تخریب نکنین. اولا” اظهارات آقایی که به اسم همشهری کامنت گذاشتن صحت نداره شخصا” روز افتتاح اونجابودم به علت ازدحام جمعیت ،محافظین آقای وزیر گفته بودند شرایط مساعدنیست وکمی که مردم متفرق شدند آقای هاشمی وزیربهداشت واستاندارو هیئت همراه اومدن افتتاح کردند ورفتند آقای وزیر تشکر فراوان کردندبطوریکه برنامه بیست وسی از احداث اورژانس کوهدشت مفصلا”تعریف وتمجیدکرد که بعضی جاها بودجه میدن مث کوهدشت بهترین اورژانس روباهاش میسازند وجاهایی دیگه چندین برابر این بودجه میدن ولی معلوم نیست چی میشه!!!!ضمنا” اطلاع کامل دارم جناب دکترامینی زاده سخت پیگیر خرید زمین خوب ومناسب در ورودی غربی کوهدشت برای احداث بیمارستان دوم هستن .شماروبخدا وجدان داشته باشین.

  [پاسخ]

 10. آقای امینی زاده فردی رزمنده و مردی کاردیده است شایستگی بیشتری دارد موفق باشند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط