سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۱:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۰۲ آذر ۱۳۹۱در ۱:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 107 بازدید کد خبر:5207 چاپ خبر

78 تن برنج وشکر بین عزاداران حسینی در شهرستان دلفان توزیع شد

0

فرماندار شهرستان دلفان گفت: 78 تن برنج وشکر بین عزاداران حسینی در این شهرستان توزیع شد.


به گزارش ایرنا ، ˈرضا دریکوندˈ روز پنج شنبه در نشست با هیات های مذهبی شهرستان دلفان افزود : از این مقدار 63/3 تن برنج و 14 تن شکراست که جهت توزیع میان میان عزادران در اختیار مسوولان هیات های عزاداری قرار گیرد.

به گفته وی، شهروندانی که در این ایام نذز و اطعام دارند می توانند با مراجعه به هیات های محله خود جهت دریافت سهمیه مراجعه کتند .

وی افزود : 244 هیات عزاداری در سطح شهرستان در حال برگزاری آئین های سوگواری سرور و سالار شهیدان هستند که از این تعداد 50 هیات در سطح شهر نورآباد و مابقی در سطح روستاها به عزاداری می پردازند.

وی اظهار داشت: با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان بیش از 150 مبلغ و روحانی به هیات های عزاداری ، مساجد و حسینیه های شهر نورآباد و روستاها جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام ناب و بیان فلسفه قیام عاشورا اعزام شده اند .

رییس شورای تامین شهرستان دلفان از نیروی انتظامی این شهرستان خواست که با برنامه ریزی نسبت به برقراری نظم و امنیت در مراسم های تاسوعا و عاشورای حسینی اقدام نمایند.

وی افزود : برخی حرکات موهن که جایگاه شرعی ندارند نباید در عزاداری ها مورد استفاده قرار گیرند و نیروی انتظامی موظف است با توجه به دستورالعمل های صادره با متخلفین برخورد نماید .

فرماندار شهرستان دلفان از مسوولان هیات های عزاداری خواست همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند تا شاهد برگزاری باشکوه و با نظم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا باشیم .

وی گفت : یکی از اهداف و پیام های عاشورا نماز است که امیدواریم مسوولان هیات ها زمینه لازم را برای حضور عزاداران حسینی را در نماز ظهر عاشورا فراهم کنند .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط