سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۴:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۴در ۹:۵۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,355 بازدید کد خبر:51985 چاپ خبر

نقد عباس عبدی بر سخنان هاشمی

0

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در مطلبی انتقادی در کانال تلگرام خود نوشت: این موارد خلاصه مطالبی است که به نقل از آقای هاشمی رفسنجانی در انتقاد ایشان به عدم احراز صلاحیت حسن آقای خمینی از سوی شورای نگهبان در رسانه ها منتشر شده است. -هاشمی رفسنجانی: همه بدهکار بیت امام(ره) هستیم رئیس مجمع […]

۴۵۱۶۳_۱۲۸

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در مطلبی انتقادی در کانال تلگرام خود نوشت: این موارد خلاصه مطالبی است که به نقل از آقای هاشمی رفسنجانی در انتقاد ایشان به عدم احراز صلاحیت حسن آقای خمینی از سوی شورای نگهبان در رسانه ها منتشر شده است.

-هاشمی رفسنجانی: همه بدهکار بیت امام(ره) هستیم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت در مراسم دهه فجر در فرودگاه مهرآباد گفت:

-صلاحیت شخصیتی که اشبه به جدش امام خمینی است را قبول نمی‌کنند.

-شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟

-چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟

-چه کسی به شما تریبون داد؟

-اگر امام و نهضت و اراده عمومی مردم نبود هیچ‌کدام از این‌ها نیز نبودند.

-همه باید به امام(ره) و بیت ایشان خود را بدهکار حساب کنیم.

-بدهکارها هدیه‌ خوبی در مقدمه انتخابات به بیت امام ندادند.

-هدیه بدی به بیت امام و در زمانی که همه باید به هم تبریک بگوییم، به این بیت دادید.

بنده با توجه به مجموعه اطلاعاتی که دارم و با توجه به نظرات آقایان علمای قم و با توجه به قراین گوناگون از جمله تایید نکردن صلاحیت آقای بجنوردی معتقدم که عدم احراز صلاحیت علمی حسن آقای خمینی برای انتخابات خبرگان حتی در چارچوب قانون فعلی نیز قابل دفاع نیست و به لحاظ سیاسی هم اثرات مطلوبی ندارد و شرایط سیاسی و علمی ایشان برای حضور در خبرگان بمراتب بالاتر از بسیاری از افراد حاضر در انتخابات خبرگان اول است. ولی دفاع از این ادعا هیج ربطی به انتساب به ریشه خانوادگی ایشان و یا بدهی به امام و خانواده امام ندارد، و این استدلال نه تنها ضعیف و بی ربط ؛بلکه نادرست نیز است، و خواسته و ناخواسته در جهت موجه جلوه دادن رد صلاحیت ایشان است و جز به تنش سیاسی کمک نمی کند. این منطق قبیلگی و خلاف آرمانهای شناخته شده است. به نظر می‌رسد که آقای هاشمی در موارد دیگر هم با همین منطق انتساب خانوادگی و یا بدهکار و طلبکاربودن، از افراد دفاع یا به آنها حمله می کنند.

اگر حسن آقا شرط حداقل اجتهاد را برای نامزدی خبرگان دارند که با توجه به جمیع جهات عرفی بالاتر از حداقل‌ها را دارند در این صورت باید تایید شوند و اگر ندارند که نباید تایید شوند و انتساب به بیت امام هیچ مزیتی برای این مورد ندارد. این که امام چه کرده هیچ ربطی به این حق ندارد. بعلاوه این که چه کسانی این صلاحیتها را تشخیص می دهند؛ همانهایی هستند که آقای هاشمی هنگام ریاست خود بر خبرگان آنان را متولی این کار قرار داد.

هر کس نسبت به مرجع یا منطق این رد صلاحیتها ایرادی داشته باشد قابل فهم است و حق دارد جز آقای هاشمی.  بنابر این ایشان حتما متوجه این نکات هستند، ولی چرا چنین می گویند؟ به نظرم عدم تایید و حضور حسن آقا در انتخابات را ترجیح می دهند، و یا می‌خواهند اگر احتمالا ایشان تایید شدند آن را به حساب حرفهای خود بگذارند و دیگران را مدیون خویش بدانند و با توجه به منطق سخنان ایشان انتظارشان از تبعات این مدیونی هم روشن است. همانطور که سعی کردند آمدن حسن آقا را بر خلاف واقعیت به حساب خود بگذارند.

روی اصلی سخن بنده آقای هاشمی نیست بلکه دوستان اصلاح طلب است. اصلاح طلبان نباید در برابر این گونه سخنان سکوت کنند و یا بدتر این که به استقبال آن بروند. سخنانی که هیچ ربطی به منطق اصلاح طلبانه ندارد و مشروع کننده منطق طرف های مقابل است.

متاسفانه پیروی چشم بسته و شاید از روی ناچاری اصلاح طلبان از برنامه‌های آقای هاشمی نتیجه وضعیتی است که برای خود ایجاد کرده اند و برای آینده کشور و جریان اصلاحات خطرناک است.

دیدگاه

 1. حضرت آیت الله هاشمی با توجه به شناخت و جایگاه علمی آیت الله سید حسن خمینی این انتقادات را متوجه بدهکازان امام (ره)دانسته اند و این از بدیهیات است و قبلا هم به جایکاه علمی ایشان اشاره کرده بودند.حتی بزرگانی مثل آیت الله جوادی آملی و آیت الله وحید خراسانی و آیت الله راستی کاشانی و دیگر مراجع عظام حاج حسن آقای خمینی را از لحاظ علمی و فقهی تأیید کرده اند و خود ایشان هم در انتقادی که به هیأتهای نظارت و شورای محترم نگهبان داشتند به این امر اشاره کرده بودند که اینجانب راعلما و مراجعی که نسبت استادی به اعضای محترم شورای نگهبان دارند تأیید کرده اند

  [پاسخ]

 2. با سلام و سپاس ؛
  این نعل وارونه زدن آقای عبدی، مصداق کامل همان ایرادی است که آن را به قاطبۀ اصلاح طلبان و شخص هاشمی نسبت می دهند. به این میگویند تناقض مضاعف!! نوعی خودکشی افلاطونی!
  آقای عبدی هنوز در حال و هوای مجلس ششم است. باید از ایشان پرسید حالا گارد گرفتن شما در مقابل هاشمی وضع را بهتر می کند؟ مثلاً !!!؟
  آقای عبدی ! همه مثل شما فیلسوف نیستند که هاشمی با زبان فلسفۀ مدرن با آن ها حرف بزنند. اتفاقاً مخاطبان هاشمی کسانی هستند که دقیقاً با همین زبان باید با این زبان با آن ها سخن گفت.

  [پاسخ]

 3. آقای عبدی فقط تورا کم داشتیم برای حمله به آیه الله ؟احتمالامنظور ایشان راشما متوجه نشدید!!!!!!!!!یعنی با توجه به تایید اجتهاد ایشان توسط بسیاری از مراجع وعلما نمی بایست با او نا مهربانی کنند .آیه الله وحید نیز خواستار احترام اولاد امام شده بودند البته توسط کسانی که ادعای ارادت به امام دارند.!!!!!!!!!!!!!هاشمی بزرگتر از این حرفهایی است که شما در ذهن خودتان ساخته اید !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 4. علی اکبر ادینه وند

  برو عموشما که اساس انقلاب راقبول نداری چه رسد به هاشمی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط