سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۰:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ بهمن ۱۳۹۴در ۹:۵۴ ق.ظ تعداد بازدید: 412 بازدید کد خبر:51926 چاپ خبر

وجود بیش از ۲۰۰ هزار نفر در معرض مشکلات ناشی از معلولیت‌ در لرستان

0

مدیرکل بهزیستی لرستان خبر داد

به گزارش کشکان، مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: در استان لرستان ۲۰۰ هزار نفر در معرض آسیب‌ها یا مشکلات ناشی از معلولیت‌های مختلف قرار دارند. اسداله حیدری در همایش جلوگیری از اختلالات ژنتیکی در لرستان با تبیین شاخص‌های توسعه‌یافتگی و جمعیتی در استان لرستان اظهار کرد: هر هشت دقیقه یک معلول متولد می‌شود و ۲۵ درصد […]

۱۶-۱-۳۰-۲۳۵۸۴۹۱۲

به گزارش کشکان، مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: در استان لرستان ۲۰۰ هزار نفر در معرض آسیب‌ها یا مشکلات ناشی از معلولیت‌های مختلف قرار دارند.

اسداله حیدری در همایش جلوگیری از اختلالات ژنتیکی در لرستان با تبیین شاخص‌های توسعه‌یافتگی و جمعیتی در استان لرستان اظهار کرد: هر هشت دقیقه یک معلول متولد می‌شود و ۲۵ درصد جمعیت جهان به نوعی تحت تاثیر معلولیت‌ها قرار دارند.

وی گفت: در استان لرستان ما ۲۰۰ هزار نفر در معرض آسیب‌ها و یا مشکلات ناشی از معلولیت‌های مختلف قرار دارند که علاوه بر این مسئله هزینه‌هایی را به دولت تحمیل می‌کند.

مدیرکل بهزیستی پیشگیری از معلولیت‌ها را بهترین استراتژی در مقابله با معلولیت دانست و افزود: با مشاوره و آزمایش ژنتیک می‌توان تا ۵۰درصد از بروز معلولیت‌ها پیشگیری کرد، بنابراین با آگاه‌سازی و حساس کردن آحاد جامعه می‌توان از پیدایش و تولد انسان‌ها با معلولیت مختلف جلوگیری کرد.

حیدری ادامه داد: متاسفانه در استان ما به علت تعصبات قومی، اختلالات ژنتیکی و کروموزومی شاهد بروز معلولیت‌های بیشتری هستیم و در برخی از روستاها تا ۲۰ درصد جمعیت آن را افراد معلول تشکیل می‌دهند.

وی گفت: با همکاری آموزش و پرورش و بهزیستی لرستان کارگاه‌های آموزشی به صورت پایلوت در ۱۲ دبیرستان دخترانه برگزار و یک هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در قالب روزنامه دیواری و نشریه فعالیت‌هایی داشته و از آنها آزمون برگزار شده است.

شایان ذکر است، در این همایش دکتر مظاهری فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان و دکتر رضازاده مدرس ژنتیک، مطالب تخصصی را ارائه کردند و در پایان نیز از فعالان و مدیران مرتبط با همایش با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد.

این همایش که با حضور جمعی از مدیران کل و معاونان دستگاه‌های اجرایی، فرماندار خرم‌آباد، شهردار خرم‌آباد و جمعی از اساتید و کارشناسان این حوزه در سالن اجتماعات پردیس علامه طباطبایی برگزار شد.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام ,دکتر دست مریزاد

  [پاسخ]

 2. باسلام خدمت مدیرکل محترم سازمان بهزیستی استان لرستان جناب اقای دکتر اسداله حیدری.جناب دکتر عزیزباتوجه به مشکلاتی که حضرتعالی هم از ان خبرداری ودرسطح استانمان وجود داردجلوگیری وپیشگیری از معلولیتها همت مضاعفی می خواهدمتاسفانه باتوجه به اینکه سازمان بهزیستی لرستان در چندین سال گذشته کسانی در راس امور ان بودندکه رشته تحصیلی انها مرتبط با سازمان نبوده است ودرزمینه پیشگیری تخصص کافی نداشته اند واز افرادی که درسازمان مشغول بکاربوده اند جرات استفاده بهینه از انها را نداشته اندوحتی در جلساتی که در این خصوص برگذار می شدجرات حضورپیداکردن نداشته اندکه شاید از طرف کارشناسان ستادی به چالش کشیده شوند لذا سازمان در این زمینه گیج وسردرگم بوده است واگرحرکتی نیز انجام گرفته به همت همان کارشناسان بوده ولی کافی نبوده است به همین دلیل است که که اینقدربا معلولیتهای زیادی دراستانمان روبرو هستیم وبه دلیل رایزنی نکردن باسایرسازمانها جهت مشارکت درجلوگیری از معلولیتها بامشکلات زیادی روبروشده ایم امیدوارم با تفکرجدیدی که برسازمان بهزیستی لرستان حاکم شده وتخصص جنابعالی وسایر کارشناسان زبده ای که در معاونت پیشگیری مشغول بکارهستند وشما تک تک انها را می شناسی واموزش لازم به کارشناسان شهرستانی درپیشگیری ازمعلولیتها موفق باشید واین در توان شما هست وقادر به این کاریعنی اولویت دادن به پیشگیری از معلولیتهاکه از اهداف سازمان بهزیستی کشورنیز می باشدهستی به امید خدا .درضمن عنایت بفرما روسای شهرستانها را موظف به اهمیت دادن به بحث پیشگیری از معلولیتها واهمیت این موضوع نه اینکه فقط وقت خودشان را به پرداخت موردی وعده ای را راضی نگه دارند به هرطریقی چون این کار خیانت به افراد دارای پرونده دراین سازمان ومردم وگسترش تکدی گری محترمانه است برای بقائ خودشان سربلندوپیروزباشیددکترجان.شما جهادگری ومدیریت شما درگذشته نشان میدهد که توان انجام این کار رادارید.

  [پاسخ]

 3. احسنت جناب حقگو واقعا خوب گفتی انشااله دکترحیدری بابرنامه امده ودرکارخودش بااولویت جلوگیری از معلولیتها موفق خواهدشد.

  [پاسخ]

 4. جناب اقاى حیدری مدیر کل محترم بهزیستی لرستان خدا نگهدار ت به بهزیستی نوراباد سروسامانی بدهید ازلحاظ مدیریتی

  [پاسخ]

 5. اقای مدیر کل محترم بهزیستی لرستان لطفا به بهزیستی نوراباد سر وسامان بدهید تشکر

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط