سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۸:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۴در ۲:۳۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,850 بازدید کد خبر:51862 چاپ خبر

یاد یار/ یادداشتی برای اسماعیل دوستی

0

سعيد مرادپور

هر از چند گاهی در شبکه های مجازی و گفتگوهای حضوری انتقادات تندی بر علیه جهت گیری های سیاسی جناب آقای اسماعیل دوستی از طرف برخی از همشهریان اصلاح طلب مشاهده می شود. برخی از منتقدین، جناب آقای دوستی را فردی زیرک و فرصت طلب معرفی کرده و از ایشان شخصی ناسپاس ساخته اند که […]

داسماعیل-دوستی-۳۸۰x306

هر از چند گاهی در شبکه های مجازی و گفتگوهای حضوری انتقادات تندی بر علیه جهت گیری های سیاسی جناب آقای اسماعیل دوستی از طرف برخی از همشهریان اصلاح طلب مشاهده می شود.

برخی از منتقدین، جناب آقای دوستی را فردی زیرک و فرصت طلب معرفی کرده و از ایشان شخصی ناسپاس ساخته اند که از این منظر وی را به باد انتقاد می گیرند!

مطالعه نظرات و شنیدن استدلال ها و جمع بندی و نتیجه گیری کلام این دسته از منتقدین حاکی از این است که دلخوری و انتقاد این افراد از این بابت است که؛ جناب آقای دوستی که با نردبان اصلاحات و حمایت همشهریان اصلاح طلب خود به این درجه از مقام و مناصب و … رسیده، انصاف نیست که اکنون به اصلاح طلبان پشت پا زده و از یک سال پیش که هنوز وضعیت کاندیداهای اصلاح طلب کوهدشت مشخص نبوده، با قاطعیت از آقای ملکشاهی اصولگرا اعلام حمایت کند! این دوستان معتقدند اقای دوستی نباید به حمایت خود از یک اصولگرا ادامه دهد و زمان آن رسیده که ایشان هم حداقل یک بار قدرشناسی نموده و به پاس حمایت های سابق اصلاح طلبان کوهدشت، در این دوره از انتخابات که کوهدشت دارای کاندیدای اصلاح طلبست، به آغوش یاران سابق خود برگشته و دست از حمایت آقای ملکشاهی برکشند.

انتقاد برخی دیگر از دوستان نسبت به آقای دوستی از این زاویه است که آقای اسماعیل دوستی را داری یک شخصیت خاص می دانند که براساس تشخیص و منفعت طلبی خویش تصمیم می گیرند. و البته برای ایشان نیز حق انتخاب براساس مشی خاص خود قایلند و حمایت ایشان از کاندیدای اصولگرا را حق طبیعی آقای دوستی پنداشته ولیکن از جناب آقای دوستی انتظار دارند که در سخنانشان لااقل آقای ملکشاهی را فردی اصلاح طلب و حامی دولت تدبیر و امید معرفی نکنند!

این منتقدین به سایر دوستان توصیه می کنند که چنانچه آقای دوستی کمافی سابق اصرار بر تصمیم خود در این زمینه را دارند این حق طبیعی انتخاب را به ایشان واگذار نموده و من بعد توقع و انتظار خود را از جناب آقای دوستی برای پیوستن به طیف اصلاحات کاهش دهند چرا که ممکن است آقای دوستی راه خود را جدای از اصلاحات دانسته و تشخیص خود را از این به بعد بر حمایت از اصولگراها بدانند.

از طرفی برخی منتقدان دیگر نگاهی معتدل تر داشته و معتقدند که؛ آقای اسماعیل دوستی شخصیتی است محترم، زیرک، کاردان و اندیشمند که صلاح کار خویش را به خوبی تشخیص داده و فارغ از پیگیری دلایل و انگیزه های ایشان به سبب دارا بودن استعدادهای خدادادی و البته برخورداری از لطف الهی و إقبال خویش و همچنین رشد در مکتب اصلاحات و بهره مندی از حمایت اصلاح طلبان کوهدشت به این موقعیت رسیده اند. این گروه همانند سایر دوستان از آقای دوستی انتظار دارند که دست از حمایت اصلاح طلبان نکشند.

اگر از دید نگارنده این یادداشت به شخصیت توانمند جناب آقای دوستی بنگریم ضمن رد این اتهامات و انتقادات تند، وی را باید شخصیتی کاملاً مستقل، هوشمند، خردگرا و علاقه مند به مردم دیار خود و طیف اصلاحات دانست که همچنان گرایش های سیاسی اصلاح طلبی جزو شخصیت ایشان بوده و خواهد بود. شایسته است به این نکته نیز توجه نمود که آقای دوستی با توجه به عقبه اصلاح طلبی خود، اطرافیان و طایفه محترم ایشان، حمایت از طیف اصولگرای کوهدشت  که پس از کنار کشیدن آقای شاهرخی قبادی چهره اصولگرایی خود را بیشتر نمایان ساخته، را بر طیف اصلاحات این حوزه ترجیح نخواهند داد . و سخن اصلی حقیر اینکه؛ در این مقطع حساس از وی پیوستن به اتحاد اصلاح طلبان و حمایت از کاندیدای واحد این طیف در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشگان را انتظاری بسیار شایسته و بایسته دانسته که بدون شک دور از ذهن و عمل نیز نخواهد بود.

در پایان؛ نگارنده این یادداشت، ضمن دعوت دوستان منتقد به رعایت انصاف در آداب سخن و حفظ توقع و امید خود، از آقای دوستی نیز صمیمانه درخواست دارم با کنار گذاشتن اختلافات احتمالی، به سبب داشتن پایگاه اجتماعی درخور توجه ایشان از این بزرگوار دعوت پیوستن به اتحاد اصلاح طلبان کوهدشت و رومشگان و حمایت از کاندیدای واحد این جبهه را داریم و بدون در نظر گرفتن حمایت های قابل توجیه و قابل دفاع دور قبل از آقای ملکشاهی، دوستان اصلاح طلب خود را در این برهه از تاریخ تنها نگذاشته و رها نسازد.

و در آخر؛ برای جبهه اصلاحات سراسر کشور و همچنین جناب آقای دوستی و سایر پیشکسوتان اصلاح طلب آرزوی موفقیت و بهروزی را دارم.

سعید مرادپور

۹۴/۱۱/۹

۹۹۸۱

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر استاد عزیزم.ضمن تشکر از متن زیبایتان از همه ی اصلاح طلبان میخواهیم برای پیروزی زیر سایه چتر اتحاد مجتمع شوند.

  [پاسخ]

 2. شاگرد ن چندان دور

  باسلام حضور سعید خان معنی این همه تملق و جانثاری رو نمی فهمم,,, درک این ک اقای دوستی میونه ای با این اقایان ب اصطلاح‌ اصلاح طلب نداره مگه چقد برا شما سخته,,,دبه این اقایان ب اقای دوستی هیچ وقت فراموش نمیشه چطور انتظار دارین بیاد با این جماعت کار کنه,,خواهشا احساسات رو کنار بذارید,,…

  [پاسخ]

 3. سلام : درود خدا بر مرد صادق ، درستکار و بی ریا حاج اسماعیل دوستی عزیز ، کسیکه همه انسانها برایش عزیزند و تا جاییکه بتواند میشود گفت به تمامی مشکلات همه مراجعه کنندگان با گشاده رویی و صداقت تمام پاسخ میدهد و شک نداشته باشید کار همه کس نیست با این حجم کاری بتوان جوابگوی همه مردم بودن !! و این نیست مگر لطف خدای کریم که خود میداند چه لطفی را در حق چه بنده ای میکند و چون جناب دوستی از شاکران است مور د توجه خاص محبوب است ، خدایا بحق مقربان درگاهت به همه بندگان خوبت لباس عافیت بپوشان و آنهارا در راه خدمت به خلق الله موید بدار آمین

  [پاسخ]

 4. حقیقت امر این است که اصلاحات در کوهدشت بواسطه خیانتهای زیاده خواهان و خود خواهان ،حال و هوای خوبی ندارد بعضی از دوستان به ظاهر اصلاح طلب همه چیز را فقط برای خود واطرافیان خود می خواهند هر وقت هم که عشقشان می کشید اردوگاه اصول گرایان را به هم کیشان ترجیح داده و از پشت به خودیها خنجر می زدند .متاسفانه خیلی زود خیانتها را فراموش می کنیم

  [پاسخ]

 5. شک نکنید دوفینالیست این دوره آقایان امامی راد وکورانی فر
  هستند،با آرزوی توفیق برای این دو عزیز

  [پاسخ]

 6. خواهران وبرادرانیکه در شبکه های مجازی به صورت جهت دار از آقای دوستی انتقاد می کنیدآیا از گروه ۱+۶پرسیده ایدچرا در اجماع تان از دوستی دعوت نکردید؟دوستی منفعت طلب نیست مثل بعضی در یک برهه انتخابات را تحریم کند ود ربرهه دیگردکان بازمی کننداز انقلاب حرف می زنند

  [پاسخ]

 7. دوستی دوست مردم وخادم ملتست دوستی یکی از سرمایه های این انقلاب استواز چهره های تاثیر گذار در کشور استان وشهرستان است که بعضی چشم دیدن اورا ندارند

  [پاسخ]

 8. سلام و عرض ادب خدمت تمام اصلاح طلبان نه انحصار طلبان.دوست عزیز اقای دوستی ۳ دوره متوالی از اقایه سوری حمایت کردند که هیچکدام از دوستان به اصطلاح اصلاح طلب از ایشون حمایت نکرد باعث این شد ایشان (سوری)بازنده رقابت شوند .پس خوب است یه طرفه به قاضی نرویم.اینان (۶ به علاوه ۱) اصلاح طلبی را برای خود میخواهند . اینانی که حامی ایشون نبودند چه طور اقایه دوستی که مرد (بزرگ اصلاحات) از آن روز ها بگذرد.(یه طرفه به قاضی نرویم)

  [پاسخ]

 9. آقای مرادپور شما که دور قبل از آقای قبادی حمایت نمودین!!!گویا الان به نتیجه رسیدین که از طرف آقایان مومنی واسفندیاری چیزی جز زیان عاید اصلاحات نخواهد شد که به دوستی متوسل شدین؟در صورتیکه یکی ازمنتقدین جدی آقای دوستی شما بودین

  [پاسخ]

  حسيني در :

  خیر برادر. بنده از دوستان نزدیک آقای مرادپور هستم. من خودم و چندتا از دوستان دیگه رفتیم نزد آقای مرادپور و از ایشون دعوت کردیم که به آقای ملکشاهی رای بدن ولی ایشون دور قبل از هیچ کاندیدایی حمایت نکردن و رای سفید دادند.

  [پاسخ]

 10. بسیارعالی ومودبانه سخن رانده ای جناب مرادپوربه امیدپیروزی اصلاحات درکشور وکوهدشت وبهروزی برای آقای دوستی عزیزوبازگشت ایشان به آغوش اصلاح طلبان لازم بذکراست گمان نکنم دوستی آنهمه اصلاح طلب درمرکزاستان وکشوررارهاکرده وجانب ملکشاهی اصولگرارابگیرندزیرا ازافراد دور وبرایشان مانندسیروس ابراهیمی -گودرزطولابی و….کاملا معلومه که چه اصولگرای دوآتشه ای هستندبنابراین دوستی اصلا باآنها سنخیتی ندارد

  [پاسخ]

 11. درود برشما استاد عزیز واقعا دست مریزا

  [پاسخ]

 12. اصلاح طلب اعتدال گرا

  جناب مراد پور من به شما توصیه میکنم در حد وقواره خودتان صحبت نمایید نقد آقای مهندس دوستی را به افرادهم قد وهم اندازه خود واگذار نمایید

  [پاسخ]

  ولی در :

  باعث تاسف است که اینقدر بی ادب هستی.معلومه سنت به یه سری از واقعیات قد نمیده.

  [پاسخ]

  احمدی در :

  دوست عزیزنقدکه قواره نمی خواداون هم نقدآقای دوستی درضمن جناب مرادپورفرهنگی هستن سابقه قابل قبولی هم دارند.درضمن جناب دوست محمدی عزیزدردرج کامنت هامراعات حال دوستان رابکنیدشماقاضی هستی .

  [پاسخ]

  حسيني در :

  دوست عزیز کاش شما هم اینقدر شجاعت داشتی که لاأقل نام خودتون رو می نوشتی بینم حد و قواره حضرتعالی چقدره!؟
  همه ما قلم توانای استاد مرادپور که نویسنده ۵ جلد کتاب مطرح علمی است رو دیده ایم. آواره و سواد ایشون به همه روانه. لطفا جانب أدب رو نگه دار که ایشون بدون ادعا و از روی دلسوزی دوستی رو به اتحاد دعوت کرده اند. بفرمایید که علم قواره شناسی رو کجا آموزش دیده ای که ما هم بهره مند شویم!؟

  [پاسخ]

 13. جناب آقای مراد پور دوستی اصلاحطلب بوده اصلاحطلب مانده و انشاالله خواهد ماند دوستان و سروران حضرت عالی که تعداد اندکی هستند و با نام اصلاح طلبی همه را در انحصار خود میخواهند خود را پدر معنوی و معمار اصلاحات معرفی میکنند در حالی که جز شکست جریان اصلاحات برای کوهدشت چیزی نداشتند .

  [پاسخ]

  عباسعلی در :

  برو دوست عزیر رای به ملکشاهی بده ببینم چی میشه.واقعا اصلاح طلبان کوهدشت چه بلایی سرتان آمده.فقط به فکر خودتان اید تا جریان اصلاحات.نمنونه اش جنابتان.

  [پاسخ]

  محمد آدینه وند اصلاحطلب طرهان در :

  درود بر جناب عالی ، که واقع نگرید ، دوستان آزموده را آزمودن خطاس همگان شاهدند که همین انحصار طلبان چند دور باعث شکست اصلاحطلبان شدند خود را تافته جدا بافته دانسته و هیچگاه با اجماع اصلاحطلبان نبوده و اصلا خود را بالاتر از همه میدانند و خود را ملاک و معیار اصلاحطلبی میدانند – همه ی اصلاحطلبان با حمایت از ملکشاهی نه بزرگی به انحصار خواهیم گفت

  [پاسخ]

 14. اجماع اصلاح طلبان کوهدشت بیشتر به سمت آقای ملکشاهی می باشد ، دوست خوبم لطفا منصف باشید

  [پاسخ]

 15. این اصلاح طلبانی که من در کوهدشت میبینم وادعای لیدری می کنند افرادی تمامیت خواه وفرصت طلب بیش نیستند

  [پاسخ]

 16. سلام وعرض ادب و احترام : جناب آقای اسماعیل دوستی فردی با تقوا ،متدین ،مهربان وبا صلابت هستند.
  ایشان به دلیل اینکه دارای شخصیتی فراجناحی می باشند درقلب ها جای دارند وهرگز فراموش نخواهند شد

  [پاسخ]

 17. [جناب آقای مرادپور علاوه بر مطالب بالا توجه شما را به چند نکته جلب می نمایم شاید با مراجعه به خاطره سیاسیتان به یاد آورید:
  ۱-همین آقایان اصلاح طلب فعلی که شما از آنها دفاع می کنید ۳ دوره آقای امامی را به مجلس فرستادند،یک دوره فرج مومنی را رقیب آقای سوری نمودند که مومنی ۲۰۰۰۰ رای را از آراء اصلاح طلبان تلف نمودند و باعث شد که آقای امامی با اختلاف سه هزار نفر راهی مجلس شود،دوره بعدی آقای بازوند را رقیب آقای دوستی نمودند که باز هم اقای امامی با اختلاف اندک نماینده مجلس شدو ….
  ۲- با کدام استدلال می گویید آقای کورانی فر اصلاح طلب هستند،به واسطه چندین سال معاونت استانداری استان مرکزی در زمان احمدی نژاد یا دوستی نزدیک ایشان با رحیمی ماون اول دولت احمدی نژاد یا حمایت از فرمانداران دولت احمدی نژاد برای تصدی پست هایی مانند فرمانداری و …..
  ۳- شک نکنید در حال حاضر هیچ کس بیشتر از آقای دوستی نگران وضعیت اصلاح طلبان در شهرستان نیست و لی هر کار راه و رسم خودش را دارد

  [پاسخ]

 18. اقای مراد پور با نوشتن و کسی بزرگ نشده و نمیشود. تملق از شما بیعد و دور از انتظار نبوده و نیست. ….هر چند اینای که شما ازشون حمایت میکنید سالهای سال است در جهت ترقی دوستی سنگ اندازی کردند ولی دستانشان کوتاه و خرما بر نخیل است. هنوز اول راهی

  [پاسخ]

  احسان در :

  تاسف برای افرادی مثل تو که خودتو به دروغ اصلاح طلب مینامی.شخصیت استاد مرادپور واسه ی همه روشنه…

  [پاسخ]

 19. درود بر استاد خوش قلم آقای مرادپور واقعا که به حق و به جا بود

  [پاسخ]

 20. با سلام و احترام خدمت تمام دوستان
  هر کسی که آقای دوستی را از نزدیک حتی یکبار دیده باشد پی به قابلیت های بالا در ارتباط گیری و اخلاق اسلامی و حسنه ایشان خواهد برد عزیزانی که فکر میکنند آقای دوستی جهت منفعت شخصی از آقای ملکشاهی حمایت میکنند لطف فرموده و بفرمایند ایشان چه احتیاج شخصی ممکن است به آقای ملکشاهی داشته باشند البته بدیهی است که کافر همه را به کیش خود پندارد این راهی را که آقایان در آغازش مات و مبهوت در چگونه پیمودنش مردد مانده اند را آقای دوستی سالها پیش و در عنفوان جوانی بحمدالله و المنه با سربلندی طی کرده اند .ایکاش شهر ما به اندازه یک تعداد انگشتان دست افرادی با بلندنظرانه جناب دوستی را داشت

  [پاسخ]

 21. پناه بر خدا

  [پاسخ]

 22. آقای دوست محمدی!
  زیبنده است کامنت ها را یک طرفه درج نکنید. انصاف هم چیز خوبی است! شما چند روزی است کامنت ها را در جهت تقویت ملکشاهی و دوستی درج می کنید در حالی که بر همگان روشن است این افراد در این دور اقبالی ندارند. در صورت تایید رسمی یکی از اصلاحطلبان باید کاسه و کوزه خود را جمع کنند.

  [پاسخ]

 23. لطفا دوستان محترم به اسم اصلاح طلب پیام ندن.با این حرفا نمیشه اصلاحاتو خراب کرد.درود بر استاد مرادپور و به امید اتحاد بیشتر اصلاحات که اینچنین رقبا رو به وحشت انداخته…

  [پاسخ]

  کرمی در :

  درود بر تو جناب امرایی.زنده باد اصلاح طلبان واقعی.

  [پاسخ]

  فرهنگي در :

  این یک حقیقت است که اکثریت و قاطبه اصلاحطلبان شهرستان کوهدشت با ملکشاهی همراه هستند .

  [پاسخ]

 24. بازنشسته پداه ق خاتم الانبیا

  گذشته از اصلاح واصول خیلی ها جزوهرکدام ازجناحهای مطرح پس از کسب مقام یاد پستی که ازطرف همین مردم درایافت نمودند دیگر یا اصلا سراغی از این مردم نگرفتند و رفتن پایتخت نشین شدند حتی سعی برتغییرلهجه نیز دارند یا دیگر به این دیار باز نگشتند ویا هنگام انتخابات چهار سال یک با ر سروکله شان پیدا میشوند و ادای دلسوزان مهربانتر از مادر را از خود نشان میدهند جهت فریبکاری حال یکنفر ازهمین آقایان پیداشده که واقعا دلش برای مردم زحمتکش کوهدشت میسوزد و هیچ نیازی هم به این القابی که به ایشان نسبت میدهند نداردوازکسی هم تملق نمی‌کشد نیازی هم ندارد ازلحاظ مقامی ومادی برهیچکس پوشیده نیست بدنیست کمی به خود زحمت بدهیددر این سالهای اخیرکه وی در پست مهمی است که برای بعضی ها رویاست چقدر جوانهای این شهر که از خانوادهای بی بضاعت بوده اند که هیچ سفارش کننده ای نداشت وبا داشتن مدارک عالی برایش امکان نداشت دارای شغلی شود اما بله من همین آقای دوستی رویایش به واقعیت پیوست برایم سئوال است چرا وقتی یک همشهری به پستی میرسدکه میتواند مشکلاتی راکه برسر راه جوانانمان است بردارد بجای اینکه وی را تشویق کنیم که بر انگیزه اش افزوده شود سعی در تخریب شخصیت وی داریم کمی بررسی کنید و خدا را سپاسگزار باشیم شخصی را به مقامی رسانده که در حل مشکلات مردم شهرمان قدم بر میدارد کدامیک ازاین به اصطلاح دلسوزان درد آشنا تابه حال یک مدرسه ساخته و یا یک قدم برای این مردم برداشته است.
  بنده نه اصلاح طلبم نه اصولگرا

  [پاسخ]

 25. درودخدابرسعید سعید.واقعا گل گفتی.

  [پاسخ]

 26. حتما بخونید
  سلام
  بنده آقای مرادپور رو خوب میشناسم ولی بعضی از دوستان کم لطفی کردن
  نه تنها مرادپور بلکه هر کدام از افراد جامعه از هر طیفی میتوانند انتقاد یا پیشنهاد بدهند
  جناب دوستی یک نفر هست مثل تمام افراد سیاسی شهرم
  هیچ کدام گامی برای توسعه شهر برنداشتند فقط به فکر اینن کدام مدیر عوض شه کدام معلم بیچاره بیوفته روستا دیگه جونای این شهرم از اینا ،و وعدهای پوچ و بی ارزش خسته شدند اگر به قیامت اعتقاد داشته باشند مطمعن باشند سر پل صراط هرگز عبور نخواهند کرد
  آری دوباره عد ه ای طعم ریاست و پست و قدرت را لمس میکنند …
  و منه جوان با مدارک عالی دانشگاه شهرم دیارم را ترک خواهم کرد و کارگر شرکتی در شهری دیگر خواهم شد که نماینده اشان به دنبال حق مردمشان نماینده شدند نه به دنبال کدام مدیر یا رییس با او نبوده را عوض کنند آری من جوان زخم خرده ای سیاست های شما هستم
  انتخابی درست مردی باغیرت مردی که جوان ،کشاورز،ورزشکار، دامدار،کارمند معلم……….. را بفهمد نه قوم و بیگانه در شهر کند و جناح بازی کند
  خدایا تو فقط میدانی در دل جوان های این اب و خاک چیست کمکشان کن
  هر کسی به فکر قدرت و اسم و رسمه خودشه
  هیچ وقت دیگر پله ترقی شما پست دوستان نخواهم شد

  [پاسخ]

 27. محمد آدینه وند اصلاحطلب طرهان

  درود بر اندیشه اصلاح طلبی که بدون در نظر گرفتن مطامع شخصی و برای حفظ اندیشه اعتدالی و حمایت از دولت همراه با اجماع اصلاح طلبان است و افسون تندرو ها و انحصار طلبان را نمی شود اینبار با حمایت قاطع از آقای ملکشاهی درس بزرگی به آنها خواهیم داد.

  [پاسخ]

 28. دست مریزاد استاد مرادپور! انصافا با رعایت کمال ادب و احترام همچون همیشه ضمن نقد آقای دوستی -البته از زبان دیگران -ب ا مهارت و زیرکی همیشگی خودتون، خوب آقای دوستی را به چالش کشیده ای!!!
  مرحبا دوست عزیز۱

  [پاسخ]

 29. برادر چرا خودتو خسته میکنی کو گوش شنوا ،این آقایان که بر دوش مردم سوار شدن و بالا رفتن هیچوقت به حرفای مردم گوش نکرده ونمیکنن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط