سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۰:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۴در ۹:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 902 بازدید کد خبر:51805 چاپ خبر

جذب رای مردم با ابزار بداخلاقی چرا؟

0

پرویز پورابراهیمی

مردم با شعور و فهیم ما دریافته اند که بدترین نوع تبلیغات آن است که یک شخص به جای اثبات خود سعی در جهت نفی دیگران نماید و نیز می دانند که وظیفه ی نمایندگان قانون گذاری است نه تغییر پست های اداری، اما اگر داوطلبی وعده های سرخرمن، تغییر پست های اداری، احداث کارخانه های مختلف، پتروشیمی، ذوب آهن، احداث راه آهن و بزرگ راه ها، سد معشوره، آسفالت کوچه ها و خیابان ها، استخدام ها و .. که در همه ی ادوار گذشته خوراک تبلیغاتی همه کاندیداها بوده در برنامه های تبلیغات خود داشت، بدانید همه و همه تا مرحله عملی شدن،شعاری هایی بیش نبوده و نخواهند بود. بزرگترین مطالبه مردم از یک نماینده، حل مسئله بیکاری،مخصوصا” بیکاری جوانان تحصیلکرده این شهرستان می باشد که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود که این امر محقق نخواهد شد جز با همت و جدیت و همراهی مسؤلین و وکلای این استان.

۱۲۳

پرویز  پورابراهیمی/ کشکان:

نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران، مظهر اراده مردمانی است که با اهداء جان بهترین عزیزان خود، فداکاری و ایثارگری جانبازان، آزادگان و رزمندگان،عزت و سربلندی خود را تاکنون حفظ کرده و به رخ جهانیان کشانده است. در طول این چند سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، انتخابات مختلفی از جمله ریاست جمهوری، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و شوراها انجام گرفته است که مردم حضور پرشور خود را به اثبات رسانده و به جهانیان فهمانده اند که این مردم هستند که در تعیین سرنوشت خود به طور مستقیم و بدون واسطه و هرگونه جبر، فشار، تهدید و …. در انتخابی آزاد و اصلح نقش بسیار اساسی دارند. فراهم کردن فضای آزاد نقد و بیان، یکی از مهمترین ضروریات یک انتخابات سالم است که به موجب آن، کاندیداها و حامیانشان، در برابر رقیب مقابل به عنوان ابزاری مثبت و کارساز از آن بهره می برند.اما عدم رعایت مبانی اخلاقی، بی انصافی، بی عدالتی در بیان هرگونه نقدی چنان زخمی بر پیکره اجتماع وارد می کند که ترمیم و فراموش کردن  آن در اذهان مردمان آن این شهر و دیار کاری بسیار سخت و تقریبا” غیرممکن است.

وارد شدن به حریم خصوصی افراد و تخریب شخصیت ها، که همانا وارد شدن به حریم فرهنگ و اخلاق انتخاباتی افراد است در فرهنگ اصیل اسلامی، امری مذموم و ناپسند است. بدون تردید روی آوردن کاندیداها و طرفدارانشان به تبلیغات دروغین، هتک حرمت افراد، سیاه نمایی و تخریب کاندیدای رقیب یکی از علائم توسعه نیافتگی سیاسی یک استان و شهرستان های تابع آن می باشد که از نتایج زیان بار آن می توان به شعله ور شدن اختلافات سیاسی و از دست دادن فرصت ها اشاره کرد. مردم با شعور و فهیم ما دریافته اند که بدترین نوع تبلیغات آن است که یک شخص به جای اثبات خود سعی در جهت نفی دیگران نماید و نیز می دانند که وظیفه ی نمایندگان قانون گذاری است نه تغییر پست های اداری، اما اگر داوطلبی وعده های سرخرمن، تغییر پست های اداری، احداث کارخانه های مختلف، پتروشیمی، ذوب آهن، احداث راه آهن و بزرگ راه ها، سد معشوره، آسفالت کوچه ها و خیابان ها، استخدام ها و .. که در همه ی ادوار گذشته خوراک تبلیغاتی همه کاندیداها بوده در برنامه های تبلیغات خود داشت، بدانید همه و همه تا مرحله عملی شدن،شعاری هایی بیش نبوده و نخواهند بود. بزرگترین مطالبه مردم از یک نماینده، حل مسئله بیکاری،مخصوصا” بیکاری جوانان تحصیلکرده این شهرستان می باشد که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود که این امر محقق نخواهد شد جز با همت و جدیت و همراهی مسؤلین و وکلای این استان.

توهین ها،  تخریب ها در شکل و قالب های همچون مصاحبه های غیرمنصفانه، تخریب شخصیت ها ، زیر سوال بردن عملکردها ، به کار بردن ادبیات سخیف و نامناسب، ورود به حریم خصوصی افراد،برهم زدن سخنرانی ها از جمله بد اخلاقی های انتخاباتی است که هرچه به ایام انتخابات نزدیک تر می شویم نمود بیشتری پیدا می کنند. رقابت انتخاباتی سالم رقابتی است که به فارغ از تعصب بی جا، بیشتر به معرفی و تشریح واقع بینانه طرح ها ، برنامه ها ، توانایی ها و عملکرد افراد بپردازد. نهادینه شدن فرهنگ بداخلاقی های انتخاباتی توسط نامزدها و طرفدارن آنها در امر انتخابات عملی زشت، ناپسند و به دور از شئونات انسانی و اسلامی است که هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت می تواند نتایج منفی و آثار زیانبار و مخرب و گاهی غیر قابل جبرانی بر توسعه منطقه بر جایی بگذارد. مردم با دادن رای آگاهانه خود باید بر سرنوشت خود و فرزندانشان حاکم باشند و کسی را به عنوان وکیل خود راهی بهارستان کنند که دارای تخصص ، تجربه و تفکر باشد نه اینکه در قالب مصاحبه ، سخنرانی ، دید و بازدید و ….. با غوغاسالاری و دروغ پردازی خود را ناجی مردم معرفی کند. به هوش باشیم خود را نردبان دیگران نکنیم، آخرت خود را به  دنیای پر طمطراق دیگران نفروشیم. رسول مکرم اسلام(ص) درحدیثی می فرمایند: « شرار الناس من باع آخرته بدنیاه و شر من ذلک من باع آخرته بدنیا غیره »؛ بدترین مردمان کسی است که آخرت خود را به دنیایش فروخت؛ و بدتر از این کسی است که آخرت خود را به دنیای دیگری فروخت؛که دین از او رفت و دنیا به دست دیگری رسید.

حضرت امام خمینی (ره) درباره انتخابات بیان فرموده اند « از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی ـ انسانی را در تبلیغ برای کاندیدای خود مراعات و از هرگونه انتقاد از طرف مقابل که موجب اختلاف و هتک حرمت باشد خودداری نمایند…».

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم قم در  ۱۹ دی ماه سال ۸۶ فرمودند: «در انتخابات با کرامت رفتار کنند همه؛ چه آنهایی که نامزد می شوند، چه آنهایی که طرفدار آنهایند، چه آنهایی که مخالف با بعضی از نامزدها هستند. جناحهای مختلف کشور، بداخلاقی و بدگویی و اهانت وتهمت و این حرفها را مطلقاً راه ندهند. این از آن چیزهایی است که اگر پیش بیاید، دشمن از او خوشحال می شود».

از کاندیداهای محترم و طرفدارانشان انتظار می رود جهت رضای خدا و رعایت حال مردم سخنان امام و رهبری و قانون اساسی را نصب العین خود قرار دهند،به نتیجه رای مردم هرچه که باشد تمکین کنند، در پیشگاه خداوند و در برابر مردم سر تعظیم فرود آورند و خدا را شاکر باشند که به درجه خادمی این ملت رسیده اند چرا که ولی نعمتان این نظام مردم هستند.

به امید شرکت در انتخاباتی پرشور و با نشاط…

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر معلم اخلاق پرویز عزیز و دوست داشتنی

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  سپاسگزارم آقای جوزی پور. همیشه نقدهای منصفانه و جالب جنابعالی را که به صورت کامنت می نویسید می خوانم.

  [پاسخ]

 2. درودبرشما دوست ارجمند.جالب بود.

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  همکار و دوست گرامی از لطف و محبت جنابعالی ممنونم

  [پاسخ]

 3. درودبر تو وصداقتت برادرعزیز……ولی این جملات برای مردم شهرمازیادتعریف نشده است….مادرشهرمان آثارفقر رادچهره های ایشان میبینیم.این فقربیشتربافرهنگ ماعجین گشته است…..

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  دوست ارجمنداز لطفتان ممنون و با نظرتون موافقم.اما این جملات و این عبارت باید تا اندازه ای تکرار شوند که نمود عملی پیدا کنند.

  [پاسخ]

 4. درودبرهمکارخوب ونجیبم آقاپرویزپورابراهیمی مطالب جالبی رابیان فرمودیدانشااله شاهدهیچ بداخلاقی ازناحیه هیچ کدام از کاندیداهای محترم وطرفدارانشان نباشیم واینبار هزارباربهترازگذشته منتخبی خوب که دغدغه این مردم واین شهرودیارراداشته باشدبه بهارستان بفرستیم (زبان گویاودارای قدرت رای زنی وجذب سرمایه وامکانات درفرصت پسابرجام راداشته باشد)

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  اردتمند شما هستم آقای منتی، انشاءا…. در این دوره شاهد حذف بداخلاقی های ادوار گذشته باشیم.

  [پاسخ]

 5. متاسفانه سیاست مداران بداخلاقی رو جزیی از سیاست می دونن تا این نگاه اصلاح نشه بداخلاقی اصلاح نمیشه

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  ممنون آقا کورش، انشاء که در این دوره سیاستمداران شهرمان سیاست را از بداخلاقی جدا کنند.

  [پاسخ]

 6. درود بر شما استاد عزیز و دوست داشتنی، مطالب خیلی خوبی را بیان فرمودید

  [پاسخ]

  پورابراهیمی در :

  از صبر و حوصله تان ممنون و سپاسگزارم .آقا عیدی شما یکی از دانش آموزان نخبه و دوست داشتنی ما بودید. انشاء ا.. که در کار جدید موفق باشید.

  [پاسخ]

 7. بی شک مردم کوهدشت ورومشگان یا به عبارتی طرهان بزرگ که صاحب تمدن وفرهنگ می باشند .رعایت امور نموده وشخصیت وابروی خود را برای نماینده خاصی زیر سوال نخواهند برد .رفاقت ورقابت رو به مصداق واقعیش عملی خواهند نمود .(درود بر طرهان بزرگ

  [پاسخ]

 8. بسیار عالی نوشتید . درد دل همه ما را بیان کردید. متشکریم

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط