سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۲:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۴ آبان ۱۳۹۱در ۱۰:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 561 بازدید کد خبر:5132 چاپ خبر

همایش ملی حقوق محیط زیست و منابع طبیعی زاگرس فردا در خرم آباد برگزار می شود

0

نخستین همایش ملی ˈحقوق محیط زیست و منابع طبیعی زاگرسˈ فردا( 25 آبان ) با حضور دکتر مجید مخدوم و دکتر بهروز بهروزی راد، در مرکز همایش های جهادکشاورزی استان لرستان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی همایش حقوق محیط زیست و منابع طبیعی زاگرس روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: این همایش در قالب دو محور ابعاد حقوقی و محیط زیست و با ارائه مقالات علمی و کارشناسی برگزار می شود.

محسن تیزهوش اظهار داشت: محورهای حقوقی این همایش شامل بررسی ابعاد حقوقی تخریب محیط زیست و منابع طبیعیـ بررسی جایگاه حقوقی در مدیریت محیط زیست و منابع طبیعی ـ بررسی ابعاد حقوقی ذغالگیری در زاگرس ـ بررسی ابعاد حقوقی برخورد با متخلفین تخریب محیط زیست و منابع طبیعی هستند.

وی تصریح کرد: همچنین، تنوع زیستی زاگرس،راهکارها و مخاطرات پیش رو ـ مدیریت زباله و نخاله های ساختمانی ـ بررسی خطوط انتقال نیرو و تاثیر آلودگی نفتی بر محیط زیست زاگرس – ضرورت حفاظت از گونه های آندمیک زاگرس ـ صنایع آلاینده و مدیریت فاضلاب – تاثیر برداشت های غیر اصولی بر روی منابع طبیعی زاگرس ـ اثرات آلودگی آب،خاک و هوا بر جوامع انسانی زاگرس ـ نقش سازمان های مردم نهاد حامی محیط زیست در حفظ محیط زیست زاگرس و آموزش جوامع محلی نیز محورهای محیط زیست همایش را تشکیل می دهند.

تیزهوش گفت: دکتر ˈمجید مخدومˈ از اساتید برجسته محیط زیست و دکتر ˈبهروز بهروزی رادˈ متخصص تنوع زیستی و زیستگاه ها از سخنرانان اصلی این همایش هستند.

این کارشناس محیط زیست اظهار داشت: این همایش با رویکرد اصلی بررسی چالش های پیشروی حفاظت و حراست از داشته های طبیعی زاگرس با توجه به بروز مشکلات زیست محیطی در منطقه زاگرس برگزار می شود.

دبیر اجرایی همایش ملی حقوق محیط زیست و منابع طبیعی زاگرس گفت: تاکنون بیش از 500 مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شده که 30 درصد مقالات ارسالی حقوقی و مابقی در حوزه محیط زیست انسانی و طبیعی هستند.

تیزهوش افزود: قرار است در روز برگزاری همایش 11 مقاله برتر از مجموع مقالات ارسالی در قالب سخنرانی ارائه شود.

وی با بیان اینکه بیش از 40 پوستر نیز برای این همایش پذیرفته شده، اظهار داشت: بیش از یک هزار و 200 نفز از اعضای هیات علمی دانشگاهها و دانشجویان برای حضور دراین همایش از طریق سایت رسمی همایش ثبت نام کرده اند.

دبیر همایش حقوق محیط زیست و منابع طبیعی زاگرس افزود: یکی دیگر از برنامه های همایش تجلیل از 18 فعال عرصه محیط زیست و منابع طبیعی استان در بخش های محیط بان، جنگل بان، رفتگرهای زحمت کش شهرداری، آتش نشان ها و چند چهره فعال محیط زیست و منابع طبیعی است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط