سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۷:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۲ بهمن ۱۳۹۴در ۱۱:۳۲ ق.ظ تعداد بازدید: 709 بازدید کد خبر:51258 چاپ خبر

با امضاء تفاهم نامه وزارت بهداشت و قرارگاه خاتم الانبیاء، یک هزار تخت بیمارستانی جدید در استان لرستان ایجاد می شود/ گامی مهم در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت در استان لرستان

0

کشکان: استاندار استان لرستان با بیان اینکه با اعتبارات دولتی نمی توان بیمارستانهای نیمه تمام را تکمیل و یا بیمارستانهای جدید را راه اندازی کرد، از توافق صورت گرفته بین وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به منظور ایجاد یک هزار تخت بیمارستانی جدید در این استان خبر داد. مهندس بازوند با اعلام این […]

thum-5db92d1c04c497f82586-12_229421

کشکان: استاندار استان لرستان با بیان اینکه با اعتبارات دولتی نمی توان بیمارستانهای نیمه تمام را تکمیل و یا بیمارستانهای جدید را راه اندازی کرد، از توافق صورت گرفته بین وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به منظور ایجاد یک هزار تخت بیمارستانی جدید در این استان خبر داد.
مهندس بازوند با اعلام این خبر افزود: این تفاهم نامه با نظر وزیر بهداشت امضا میشود و طی آن ۷۰ درصد منابع از دارایی های بلاتکلیفی در شهرها و ۳۰ درصد دیگر با استفاده از منابع وزارت بهداشت تأمین میشود تا ساخت این بیمارستانهادر اولویت قرار گیرد و روند ساخت آن تسریع شود.
وی تصریح کرد: اولین بیمارستانی که بر اساس تفاهم نامه وزیر بهداشت و قرارگاه سارندگی خاتم الانبیاء ساخته می شود در استان لرستان قرار دارد.
استاندار استان لرستان، تفاهم صورت گرفته را موجب سرعت بخشی به پروژه های عمرانی حوزه سلامت دانست و گفت: در این زمینه، دارایی ها و املاک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در شهرهای مختلف از جمله خرم آباد، کوهدشت و درود که سالها بلا تکلیف بود و یا استفاده مناسبی از آن نمی شد، احیا می شود.
مهندس بازوند گفت: در ماده ۶ قانون بودجه نیز قانونگذار این اجازه را داده که از املاک و دارایی های وزارتخانه ها، نسبت به بازسازی و نوسازی بیمارستانها، استفاده شود.
وی به تنظیم قرارداد ساخت یک هزار تخت بیمارستانی در استان اشاره کرد و افزود: در شهرستان خرم آباد ۵۰۰ تخت و در هر یک از شهرستان های کوهدشت و درود نیز ۲۵۰ تخت بیمارستانی ایجاد می شود.
استاندار استان لرستان در خصوص زمان بهره برداری از این هزار تخت بیمارستانی، خاطرنشان کرد: بنا داریم ظرف دو سال این تعداد تخت را ایجاد کنیم اما با توجه به تعریف منابع لازم مورد نیاز، ممکن است مدت زمان دو سال، کمی خوشبینانه باشد.
وی گفت: به عنوان نمونه اگر در سالهای گذشته ساخت بیمارستان بطور میانگین حدود ۱۱ سال طول می کشید، تصور من این است که با استفاده از این شیوه، می توان ظرف حداکثر سه سال، ساخت این بیمارستانها را به اتمام رساند.
شایان ذکر است تفاهم نامه ایجاد هزار تخت بیمارستانی در استان لرستان ظهر امروز با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سردار عبدالهی رییس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امضاء خواهد شد.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط