سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۱۷:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۱ بهمن ۱۳۹۴در ۹:۰۹ ق.ظ تعداد بازدید: 546 بازدید کد خبر:51186 چاپ خبر

مردم باید بتوانند داوطلبان خود را از بین سلایق مختلف انتخاب کنند/ توجه نکردن به خواست مردم، در دراز مدت عواقب بدی به دنبال دارد

0

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به تشریح سهم و نقش مهم و اساسی مردم در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: زمانی که مردم به دلایل مختلف از شیوه مدیریتی رژیم پهلوی به تنگ آمده بودند و از طرف روحانیون به اوضاع کشور خود پی بردند، وارد صحنه مبارزه شدند و […]

آیت-الله+هاشمی+رفسنجانیرییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به تشریح سهم و نقش مهم و اساسی مردم در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: زمانی که مردم به دلایل مختلف از شیوه مدیریتی رژیم پهلوی به تنگ آمده بودند و از طرف روحانیون به اوضاع کشور خود پی بردند، وارد صحنه مبارزه شدند و تا پیروزی نهایی، لحظه‌ای دست از مقاومت و ایستادگی برنداشتند.

به گزارش ایلنا؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی علاقه، حمایت، پشتیبانی و حضور مردم در صحنه را عامل موفقیت انقلاب اسلامی و امنیت حاکم بر ایران، علیرغم بی‌ثباتی، جنگ و ترور در کشورهای منطقه، توصیف کرد و افزود: اگر می‌بینید که مردم ایران در امنیت زندگی می‌کنند به خاطر این است که آن‌ها به نظام جمهوری اسلامی و کشور خود بسیار علاقه‌مند هستند.

وی جلب رضایت مردم و اقناع فکری آنان را امری ضروری برای تداوم نظام اسلامی قلمداد کرد و گفت: مردم به خاطر تعدد و کثرت وسایل ارتباط جمعی و دسترسی آسان به انواع اخبار از اقصی نقاط دنیا، روز به روز آگاه‌تر و باسواد‌تر می‌شوند و دایماً در حال بحث و تبادل اخبار و نظر با یکدیگر هستند، از اینرو توجیه کاری و سانسور اطلاعات و اخبار و یا تحریف واقعیت‌ها، راه به جایی نمی‌برد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه باید اجازه و حق اظهار نظر، انتقاد، قضاوت و سوال سازنده در فضای غیرامنیتی و سالم را به مردم بدهیم، خاطر نشان کرد: توجه نکردن به خواست مردم، در دراز مدت عواقب بدی به دنبال داشته و این امر با دین مبین اسلام نیز منافات دارد.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید بتوانند نامزدهای مورد نظر خود را از بین سلایق و گرایش‌های مختلف آزادانه انتخاب کنند، گفت: هیچکس مستحق‌تر از حضرت علی (ع) برای حکومت به امر خداوند نبود، اما پیغمبر (ص) به او گفتند اگر مردم خواستند، بر آن‌ها حکومت کن و اگر نخواستند، به خودشان واگذار کن.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. کاندیدها باید از یک سری معیار های این نظام رد بشن و گزینش شن.
  اگه اینجوری نباشه میشه مثل فتنه ۸۸ و آشوب،خسارت ب کشورمان.
  پس الکی هی نگید بی گناه رد شدن یا کاری نکردن،اگه اینجوری بود همه اعتراض می کردن.
  هر کی رد شده مشکلی داشته و خودش هم می دونه ک مشکل داره

  [پاسخ]

  شهروند2 در :

  حضرت عباسی اینو ازته دلت گفتی که مشکل دارن؟ محمدی آزادبخت -شیخ هادی قبادی و…..چه مشکلی غیراز اختلاف سلیقه با اون حضرات داشتن خداوکیلی بگو

  [پاسخ]

 2. با اینکه خوشم ازت نمیاد ولی اینبار حرفت خوب بود

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط