سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۱:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۹ دی ۱۳۹۴در ۲:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 342 بازدید کد خبر:51008 چاپ خبر

انتقاد فانی از اظهارات مجلسی‌ها/ با چه بودجه‌ای، مطالبات را پرداخت کنیم؟

0

وزیر آموزش و پرورش فانی به انتقاد رسانه‌ها و مجلس از آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در رسانه‌ها و مجلس از وزیر آموزش و پرورش انتقاد می‌کنند که چرا فلان مطالبه را پرداخت نکرده است و من در پاسخ می‌گویم که مگر چه داده‌اید که از ما انتظار دارید؛ همه مطالبات را پرداخت […]

۴۹ (۱)وزیر آموزش و پرورش فانی به انتقاد رسانه‌ها و مجلس از آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در رسانه‌ها و مجلس از وزیر آموزش و پرورش انتقاد می‌کنند که چرا فلان مطالبه را پرداخت نکرده است و من در پاسخ می‌گویم که مگر چه داده‌اید که از ما انتظار دارید؛ همه مطالبات را پرداخت کنیم.
فانی به انتقاد رسانه‌ها و مجلس از آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در رسانه‌ها و مجلس از وزیر آموزش و پرورش انتقاد می‌کنند که چرا فلان مطالبه را پرداخت نکرده است و من در پاسخ می‌گویم که مگر چه داده‌اید که از ما انتظار دارید که همه مطالبات را پرداخت کنیم!

وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با ایلنا با تاکید براینکه مدیریت منابع آموزش و پرورش از اهمیت زیادی بر خوردار است, تصریح کرد: در بعضی از رسانه‌ها، سایت‌ها و حتی صدا وسیما گفته می‌شود وا مصیبتا و واسلاما که آموزش و پرورش می‌خواهد خصوصی شود، در حالی که آموزش و پرورش توسعه مشارکت دنبال را می‌کند و لاغیر. اجرای آموزش و پرورش همگانی به عهده دولت است و ما از امکانات دولت و دستگاه‌ها و امکانات مردم استفاده می‌کنیم که اصل ۳۰ قانون اساسی را اجرایی کنیم.

وی در ادامه به دائمی شدن قانون تاسیس مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر لایحه‌ای در اختیار مجلس است؛ تحت عنوان لایحه دائمی کردن مدارس غیردولتی و نه لایحه خصوصی‌سازی آموزش و پرورش که البته متاسفانه به غلط و انشاله از روی سهو اصل لایحه را طور دیگری مطرح می‌کنند.

فانی ادامه داد: این لایحه در حال حاضر در کمیسیون آموزش و پرورش در حال بررسی است و انشاله به زودی در صحن علنی مجلس به تصویب می‌رسد.

وی با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش با ۲۵ دستگاه دولتی و غیردولتی تفاهم‌نامه امضا کرده است, گفت: امضای این تفاهم‌نامه‌ها اعتبارات زیادی را به آموزش و پرورش تزریق کرده‌است به طور مثال وزارت بهداشت، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در مدارس برعهده دارد که اگر وزارت بهداشت نبود ما به تنهایی نمی‌توانستیم این خدمات را ارائه کنیم.

فانی با اعلام اینکه در حال حاضر قریب به ۷۰۰ شورا در استان‌ها فعال هستند, گفت: از وزارت کشور تشکر می‌کنم، چرا که در هیچ دوره‌ای به اندازه دولت یازدهم شوراهای آموزش و پرورش با دقت و پشتوانه بالا تشکیل نشده است. براساس گزارشاتی که داریم؛ شورا‌ها هر ماه یکبار تشکیل شده و مصوبات خوبی هم داشته است. به طوری که بیش از ۹۰ درصد مصوبات اجرایی شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در نقشه راه سند تحول مشخص شده که از سال‌های ۹۴ تا ۹۹ چه اقداماتی را باید انجام دهیم تا اجرایی شدن سند تحول را تحقق ببخشیم.

فانی با بیان این مطلب که در حال حاضر ستاد اجرایی سند تحول در تهران تشکیل شده است، بیان کرد: در سند تحول توجه به شوراهای آموزش و پرورش بار‌ها تکرار شده است و این سند موید تقویت شورا‌ها است.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. آموزش وپرورش کوهدشت طلبهای کمک هرینه ازدواج ویافوت مربوط به بازنشستگان فرهنگی را پرداخت نمی کند چون خودشان در آن ذینفع نیستند

    [پاسخ]

  2. باسلام خدمت وزیر محترم تشکر از اجرای رتبه بندی اما چرا ارتقا خبره وعالی را متوقف کردی و عده ای از همکاران محترم در میان ضرر می کنند .انشا ء اله که به فکر این عزیزان باشید .

    [پاسخ]

  3. پاداش بازنشستگان نیمه دوم سال۹۳رفته کدام سازمان ما علاوه بر پاداش سود عقب مانده اش ار وزیر میخوایم

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط