سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۸:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۹ دی ۱۳۹۴در ۲:۰۵ ب.ظ تعداد بازدید: 645 بازدید کد خبر:51003 چاپ خبر

اعتراض شدید علی مطهری به شورای نگهبان/ آیا من التزام عملی به اسلام ندارم؟

0

در نامه علی مطهری به شورای نگهبان آمده است: اینجانب از طرف هیات مرکزی نظارت بر انتخابات به استناد بندهای ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شده‌ام. این نماینده مجلس در ادامه نامه خود نوشته است نکات ذیل را متذکر می‌شوم: بند ۱ ماده ۲۸ به عنوان شرایط کاندیداهای […]

علی-مطهری-۳۰۰x201در نامه علی مطهری به شورای نگهبان آمده است:

اینجانب از طرف هیات مرکزی نظارت بر انتخابات به استناد بندهای ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شده‌ام. این نماینده مجلس در ادامه نامه خود نوشته است نکات ذیل را متذکر می‌شوم: بند ۱ ماده ۲۸ به عنوان شرایط کاندیداهای مجلس به این شرح است: اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی. این بند شامل چهار جزء است: اعتقاد به اسلام، التزام عملی به اسلام، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی.

مطهری افزود: در مورد اعتقاد به اسلام، عرض می‌کنم خود اسلام و مسلمانی هر شخص به گفتن شهادتین است که همه ما گفته‌ایم. اما اعتقاد و ایمان یک شخص به اسلام یک امر قلبی است که بر هیچ فرد دیگری از جمله هیات مرکزی نظارت روشن نیست. بنابراین ادعای آن هیات باطل است. در مورد التزام عملی به اسلام، به‌ عرض می‌رسانم کسی التزام عملی به اسلام ندارد که بر یک گناه کبیره مثلا شرب خمر اصرار داشته باشد. آیا من چنین آدمی هستم؟

نماینده تهران در مجلس در ادامه با بیان اینکه “درباره اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، روشن است که اینجانب اعتقاد دارم و پدرم از بنیان‌گذاران این نظام بوده و در این راه به شهادت رسیده است”، افزود: گرچه ممکن است برداشت من از «جمهوری اسلامی» با برداشت کسانی که به جمهوری بودن این نظام اعتقادی نداشته و برای مردم نقش چندانی قائل نیستند متفاوت باشد.التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی نیز یعنی تابع قوانین این نظام بودن. روشن است که اینجانب همواره بر اجرای قانون اساسی و قوانین عادی تأکید داشته و با قانون‌شکنی‌ها مبارزه کرده‌ام.

وی ادامه داد: اما بند ۳ ماده ۲۸ شامل دو جزء است: وفاداری به قانون اساسی و وفاداری به اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه. وفاداری اینجانب به قانون اساسی روشن است و سؤال من و برخی نمایندگان دیگر مجلس هشتم از رییس‌جمهور وقت به خاطر زیرپا گذاشتن قانون اساسی بود.همین طور است وفاداری اینجانب به اصل ولایت‌ مطلقه فقیه، منتها باید برداشت درستی از این اصل داشت. از نظر من، برخلاف نظر عده‌ای، ولایت فقیه با آزادی بیان منافات ندارد و اگر کسی در موضوعی نظر مخالف نظر ولی‌فقیه داشت آزاد است که نظر خود را ابراز کند، هم‌چنان که خود مقام رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند: این طور نیست که همه باید نظر من را تکرار کنند، هرکس نظر خودش را بگوید. و نیز فرمودند: از من انتقاد کنید، چه کسی گفته از من انتقاد نکنید؟!

مطهری در پایان نامه خود نوشته است: عظمت و مترقی بودن اصل ولایت فقیه به همین است که مردم در میان نظرات مختلف، نظر ولی‌فقیه را انتخاب ‌کنند. عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند و به ضرر اصل ولایت‌فقیه کار می‌کنند و نقش دوست نادان انقلاب را بازی می‌کنند. بنابراین استناد هیات مرکزی نظارت به بندهای ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس برای رد صلاحیت اینجانب، نادرست بوده است.

منبع: بهارنیوز

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. والا من نمیدونم کسایی ک الان قانونگذارن تو مجلس تا چند ماه دیگه و میتونن قانون گذاری کنن چطور رد صلاحیت شدن یعنی الان صلاحیت ندارن دیگه واقعا اینا تکلیف خودشونم با خودشون مشخص نیس ..

    [پاسخ]

  2. گیرم که پدرت بود فاضل پسر نوح هم با بدان بنشست چه بلایی سرخاندانش آورد اگر شما تابع قانون واصل ولایت بودی اینهمه جنجال به پا نمی کردی باید مواظب پروژه صهیونیستی آمریکایی ۲۰۲۰ باشید این مردم باشایعه جنجال فریب نمیخورند

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط