سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۴:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۷ دی ۱۳۹۴در ۶:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,117 بازدید کد خبر:50882 چاپ خبر

تاکید دوباره استاندار لرستان بر لزوم اصل بی‌طرفی در برگزاری انتخابات آتی/ هیئت‌های اجرایی و نظارت حق ندارند تعیین کنند چه کسی به مجلس برود

0

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم اصل بی‌طرفی در برگزاری انتخابات بیان داشت: بخشداران، فرمانداران، معاون فرمانداران همه باید اصل بی طرفی را در دستور کار قرار دهند و در این صورت مجری خوبی در انتخابات خواهیم بود.  به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در نشست با بخشداران استان لرستان با بیان اینکه مبنای ما […]

image437136

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم اصل بی‌طرفی در برگزاری انتخابات بیان داشت: بخشداران، فرمانداران، معاون فرمانداران همه باید اصل بی طرفی را در دستور کار قرار دهند و در این صورت مجری خوبی در انتخابات خواهیم بود.

 به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در نشست با بخشداران استان لرستان با بیان اینکه مبنای ما در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی قانون است، افزود: وزارت کشور مجری قانون انتخابات است و مطمئن باشید هرجایی که ما قانون را رعایت نکنیم به طور قطع مردم ضرر خواهند کرد.

وی اظهار کرد: شورای نگهبان نیز مواردی که نیازمند به بررسی مجدد بوده را امیدورایم بررسی کند تا در چارچوب قانون خیلی از این رد صلاحیت شدگان بتوانند برگردند و وارد مباحث انتخابات شوند.

وی با اشاره به لزوم بی‌طرفی مجریان انتخابات لرستان گفت: ما نباید کاری کنیم که مشارکت مردم در انتخابات پایین باشد چرا که هنر ما این بوده که بتوانیم مشارکت را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه هیئت‌های اجرای و نظارت نباید از ابزاری که در دستشان دارند در رابطه با مباحث انتخابات سو استفاده کنند، اظهار کرد: این امر به هیچ عنوان قابل تحمل نبوده و قانون‌گذار به ما گفته که در چارچوب قانون عمل کنیم و مردم نیز تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند.

وی همچنین به موضوع ردصلاحیت داوطلبان اشاره کرد و گفت: در مجموع ۵۰ درصد کاندیداها رد صلاحیت شده‌اند، اما افزایش تعداد داوطلبان ثبت نامی در این دوره برای کشور یک فرصت بوده و ما نباید این فرصت را از دست بدهیم.

استاندار لرستان افزود: ایجاد اعتمادسازی که از سوی وزارت کشور در امر انتخابات صورت گرفته است گامی مهم در افزایش مشارکت مردم در امر انتخابات است.

بازوند با تاکید بر اینکه مبنای ما در بحث انتخابات قانون است گفت: اگر مجریان و ناظران مبنا را قانون قرار دهند به طور حتم مشارکت خوبی را از سوی مردم در انتخابات خواهیم داشت.

وی با لزوم ایجاد فضای آرامش در فضای سیاسی استان تاکید کرد و گفت: همچنین در حوزه سلامت انتخابات باید قانون مبنا باشد و اگر این امر محقق شود انتخابات سالمی را برقرار خواهیم کرد.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات بیان داشت: بخشداران، فرمانداران، معاون فرمانداران همه باید اصل بی طرفی را در دستور کار قرار دهند و در این صورت مجری خوبی در انتخابات خواهیم بود.

وی بر لزوم خودداری داوطلبان انتخابات از دادن وعده‌های غیر عملیاتی به مردم گفت: البته مردم نیز فریب این وعده‌ها را نخواهند خورد و آگاه هستند.

استاندار لرستان همچنین به بحث امنیت انتخابات در لرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز باید کانون‌های چالش زا در استان را شناسایی شوند و آنها را به نحوی از بین بروند.

بازوند تاکید کرد: انتخابات یک رویداد اجتماعی بزرگ است و نباید آن را امنیتی کرد.

مجریان انتخابات به خانواده وزارت کشور تعلق خاطر داشته باشند

وی با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی استان در امر برگزاری انتخابات تاکنون تلاش‌های مطلوبی داشته‌اند گفت: براساس قانون نیز تعدادی از داوطلبان از سوی هیئت‌های نظارت رد صلاحیت شده‌اند.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم رعایت قانون از سوی داوطلبان انتخابات در لرستان بیان کرد: ما نیز به عنوان مجریان انتخابات این قانون را رعایت می‌کنیم و اگر غیر از این امر از سوی دست اندرکاران انتخابات صورت گیرد به طور حتم ما برخورد می‌کنیم.

بازوند خطاب به بخشداران در جلسه بیان کرد: ما انتظار داریم که شما نیز تعلق خاطری نسبت خانواده به وزارت کشور داشته باشید و خدایی ناکرده نکند به گونه‌ای اقدام کنید که بنا به دلایلی به جاهای دیگر روی آورید.

وی با تاکید بر اینکه اگر این اتفاق رخ دهد ما حتی شب انتخابات هم بوده برخورد می‌کنیم چرا که با کسی تعارف نداریم گفت: رای مردم امانتی بوده که دست ما رسیده و ما نمی‌توانیم خدایی ناکرده رای مردم را به خاطر اینکه با کسی رفاقت داریم خدشه‌دار کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: اگر این امر صورت گیرد پاسخ حق الناس بودن رای مردم که توسط رهبری به عنوان مرجع عالیقدر اعلام شده را چه می‌توانیم بدهیم.

هیئت‌های اجرایی و نظارت حق ندارند تعیین کنند چه کسی به مجلس برود

بازوند با تاکید بر اینکه رای مردم امانت دست ما بوده و شما باید بسیار خوب از آن حفاظت کنید گفت: مجریان انتخابات تحت تاثیر کسانی دیگر قرار نگیرید و اگر مشکلاتی وجود دارد نباید کسی دیگر بیاید و مشکل خانوادگی ما را حل کند.

وی با بیان اینکه خیلی بد است که نماینده عالی دولت مشکل خود را جای دیگر حل کند تصریح کرد: اگر مشکلاتی داریم خودمان باید آنها را حل کنیم و تاکید می کنم به مجموعه وزارت کشور تعلق خاطر داشته باشید.

استاندار لرستان با بیان اینکه اگر کسی به وزارت کشور تعلق خاطر نداشته باشد به طور حتم نمی‌تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد گفت: گزارش‌هایی از سوی ائمه جمعه، مردم، بازرسان غیر محسوس، فضای مجازی که فرمانداران و بخشداران چه کارهایی انجام می‌دهند.

بازوند با بیان اینکه هئیت‌های اجرایی و نظارت هیچ کدام حق ندارند که تعیین کنند چه کسی به مجلس می‌رود گفت: این مردم هستند که تشخیص می‌دهند چه کسی را برای مجلس انتخاب کنند و ما نیز باید تابع این موضوع باشیم.

مرجع: ایلنا

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. تو لرستان که حق دارن تو دیگه چرا مهندس

    [پاسخ]

  2. مطلب رو خیلی با عصبانیت نوشته است جناب استاندار .امیدوارم خودش این مطالب رو رعایت کنند انشاالله

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط