سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۵:۰۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ دی ۱۳۹۴در ۷:۴۶ ب.ظ تعداد بازدید: 959 بازدید کد خبر:50734 چاپ خبر

هاشمی: آنها که رد صلاحیت می شوند نظر نهایی را به خدا و مردم بسپارند/ تقدیر از دولت و سپاه و ظریف

0

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید بگذاریم فضایی که می‌تواند یک انتخابات پرشور را برگزار نماید، فضای درگیری و دشمنی گردد. به گزارش کشکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار هیأت مدیره و جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران،گفت: شاید […]

۳۴۵۴۷۰۱_۹۴۷

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید بگذاریم فضایی که می‌تواند یک انتخابات پرشور را برگزار نماید، فضای درگیری و دشمنی گردد.

به گزارش کشکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار هیأت مدیره و جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران،گفت: شاید بعضی‌ها ردّ صلاحیت شوند که اگر ثبت‌نام‌ها و پیگیری قانونی، برای رضای خداوند و انجام وظیفه بوده، نباید ناراحت شوند، بلکه باید با حفظ هوشیاری و منطق، نظر نهایی را به خدا و مردم بسپارند که البته تاریخ مخصوصاً در سال‌های اخیر ثابت کرده که خداوند هیچ وقت نمی‌گذارد، حق مظلوم پایمال شود.
اهم اظهارات وی را در ادامه می خوانید:

*بعد از آن درآمدهای هنگفت نفتی که متأسفانه استفاده‌های درستی از آن نکردیم، الان در یکی از سخت‌ترین شرایط قرار گرفتیم که اگر نقدینگی مزاحم کشور را درست مدیریت کنیم، می‌توانیم به رونق اشتغال و به تبع آن رونق اقتصاد امیدوار باشیم.

*(با ارائه تحلیلی از روند سنگ‌اندازی‌های تندرو‌ها در مسیر حرکت جامعه‌ که سابقهٔ طولانی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون دارد): همیشه افرادی بودند که منافع خود را در ایجاد دعواهای داخلی و حتی ایجاد مشکل در بعد خارجی برای کشور می‌دانستند.

*پس از جنگ با اتخاذ سیاست تنش‌زدایی همه آن دشمنان را که خصم خونین میدان جنگ بودند، برای تعامل و سازندگی به میدان آوردیم و دیدیم که چگونه برای ایجاد ارتباط و همکاری با ایران، از همدیگر سبقت می‌گرفتند.

*اصرار کشورهای غربی برای مذاکره با ایران به خاطر این است که در این شرایط احتیاج دارند، جمهوری اسلامی در میدان باشد، چون می‌دانند با توجه به جایگاه ایران، این حضور ضروری است.

*(با اشاره به اتفاقات اخیری که برای چند تفنگدار آمریکایی در آب‌های ایران افتاد و با اشاره به عذرخواهی آمریکایی‌ها و آشکار شدن ورود غیر عمدی آنان) : دولت، وزیر امور خارجه و سپاه پاسداران با مدیریت درست، این ماجرا را به پایان رساندند.

*مگر ما مسلمان نیستیم؟! ، اینقدر تهمت، نزاع و توهین به همدیگر با هدف رقابت انتخاباتی نه با روح اسلام سازگار است، نه با فرهنگ ایرانی سنخیت دارد و نه به آرمان‌های امام شباهت دارد.

*با تأکید مجدد بر اهمیت، جایگاه و نقش مردم در حکومت‌های مبتنی بر تعالیم اسلام، پیامبر (ص) به حضرت علی (ع) در روزهای پس از غدیر وصیت کرد. رسول مکرم که می‌دانست حکومت حق الهی و آسمانی حضرت علی (ع) است، به ایشان می‌فرمایند: اگر مردم خواستند جامعه را اداره کن و اگر نخواستند، کارشان را به خودشان واگذار کن.

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط