سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۴:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ دی ۱۳۹۴در ۶:۴۲ ق.ظ تعداد بازدید: 476 بازدید کد خبر:50696 چاپ خبر

۳۹ سال زندان به خاطر آتش‌سوزی عمدی جنگل‌های «مخمل کوه» لرستان

0

برخورد قاطع دستگاه قضایی لرستان؛

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از مجازات حبس ۳۹ ساله برای سه متخلف تخریب عرصه های طبیعی این استان خبر داد. به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی با بیان اینکه در سال گذشته سه نفر از متخلفین عرصه های منابع طبیعی به صورت عمدی […]

۱۷۹۴۱۴۲

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از مجازات حبس ۳۹ ساله برای سه متخلف تخریب عرصه های طبیعی این استان خبر داد.

به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی با بیان اینکه در سال گذشته سه نفر از متخلفین عرصه های منابع طبیعی به صورت عمدی اقدام به آتش سوزی گسترده و خسارات زیادی به انفال در پارک جنگلی مخملکوه کرده بودند اظهار داشت: با پیگیری اولیه نیروهای یگان حفاظت شهرستان خرم آباد و بررسی منطقه عاملین آتش سوزی که  از ساکنین منطقه بودند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده و ارجاع آن به دستگاه قضایی تخلف متهمین برای دادگاه محرز و از طریق شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان خرم آباد هر کدام از عاملین آتش سوزی به ۱۳ سال و جمعا به ۳۹ سال حبس محکوم شدند و پس از قطعی شدن حکم و صدور رای دادگاه تجدید نظر استان طی روزهای آتی مشارالیهم به سزای عمل تجاوز کارانه خود خواهند رسید.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه پارک جنگلی مخملکوه به مساحت ۴۷۵ هکتار در سال ۱۳۷۲ به عنوان پارک جنگلی و یک مکان تفرجگاهی برای شهروندان و مسافران در شمال شهر خرم آباد جزء پارکهای جنگلی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفت گفت: پارک یاد شده از چشم انداز زیبایی نظیر رشد گل سنگها، وجود آبهای جاری در فصل بارش و احداث بندهای ملاتی برای ذخیره نزولات، احداث امکانات تفرجی نظیر آلاچیق، سرویس های بهداشتی آب لوله کشی برخوردار است.

نجفی گفت: متخلفین عرصه های منابع طبیعی بدانند که نیروهای این اداره کل  با حمایت بی نظیر دستگاه قضایی به صورت شبانه روز در مناطق جنگلی استان حضور داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخریب، تجاوز و قطع جنگلها با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین از دستگاه قضایی خاطر احساس مسئولیت نسبت به منابع طبیعی و صدور حکم یاد شده تقدیر کرد و گفت: هر فردی که اقدام به تخریب اراضی ملی، قطع جنگلها، آتش سوزی، بوته سوزی، کت درختان، حمل غیر مجاز ذغال و … در عرصه های ملی به صورت عمدی و غیر عمدی کند مجازات سختی از طرف دستگاه قضایی در پیش رو خواهد داشت.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. اگر خبر راست باشدجنگل لبخندی غرور آفرین می زندامید که عفوی و تبصره ای کارگر نیفتد…..

    [پاسخ]

  2. ای کاش دادگاه کوهدشت هم عوامل تخریب وآتش سوزی جنگلها منطقه خلیفه واولاد قباد وهمچنین کشمهور وکوهنانی را مثل این سه نفر به سزای کار زشتشان برساند وهمچنین سودجویان زغال را حبس ابد کنند

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط