سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۶:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ دی ۱۳۹۴در ۶:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 1,057 بازدید کد خبر:50536 چاپ خبر

امامی و قبادی و راه پر فراز و نشیب وحدت!

0

تحلیل کوتاه

به گزارش کشکان پس از مطرح شدن ایده ی وحدت بین کاندیدهای مطرح جریان اصولگرا یعنی علی امامی راد و شیخ علی شاهرخی قبادی راه پر فراز و نشیب وحدت در بین این دو کاندید اصولگرا آغاز شد. بنا به اخبار منتشر شده در رسانه ها، ۷ نفر به نمایندگی از علی امامی راد و ۷ […]

IMG_0786به گزارش کشکان پس از مطرح شدن ایده ی وحدت بین کاندیدهای مطرح جریان اصولگرا یعنی علی امامی راد و شیخ علی شاهرخی قبادی راه پر فراز و نشیب وحدت در بین این دو کاندید اصولگرا آغاز شد.

بنا به اخبار منتشر شده در رسانه ها، ۷ نفر به نمایندگی از علی امامی راد و ۷ نفر به نمایندگی از شیخ علی قبادی با وساطت و داوری گودرز طولابی برای شکل گیری این وحدت مامور شدند. هر چند حواشی بسیاری در سابقه ارتباط و تعامل این دو کاندید وجود دارد (که آن هم بیشتر مربوط به رد صلاحیت امامی راد در انتخابات دور هشتم است) اما با بیان “گذشته ها گذشته” راه نیل به وحدت اندکی هموار شد.

اعضای آن شورا از حدود یک ماه پیش (یعنی اواخر آذر) اعلام کردند که قطعا اصولگرایان با یک کاندید وارد رقابت انتخاباتی خواهند شد. پس از گذشت چند روز هم بیان کردند که کاندید نهایی اصولگرایان مشخص شده است. و نهایتاً هم بعد از مانور بسیار بر خبر وحدت، اعلام شد که در روز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) (یعنی سه شنبه ۸ آذر) جشن بزرگ اصولگرایان همراه با اعلام نتیجه نهایی وحدت و معرفی فرد منتخب در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار خواهد شد.

 اما آن روز فقط امامی راد و قبادی با هم در آن جلسه حاضر شدند و با وجود اینکه همه منتظر معرفی فرد منتخب بودند، خبری از اعلام گزینه نهایی نشد. شورای هماهنگی اصولگرایان در همان روز بعد از آن جلسه اعلام کرد که جمعه همین هفته (یعنی ۱۱ آذر) کاندید نهایی معرفی خواهد شد. اما آن روز نیز آمد ولی خبری از معرفی گزینه نهایی نشد. بعد از آن تاریخ، این دو کاندید به اتفاق هم در راستای تبلیغات انتخاباتی به رومشکان، کوهنانی و طرهان سفر کردند. این همراهی بدین جهت بود که به حامیان خود این اطمینان را بدهند که “وحدت” خواهیم داشت.

اما از آن تاریخی که اعلام شده بود که کاندید نهایی اصولگرایان مشخص شده است تا به حال، حدود یک ماه می گذرد ولی هنوز کاندید نهایی معرفی نشده است و این خود موجب بی اعتمادی اذهان عمومی نسبت به این پروژه وحدت شده است. حتی برخی هم اختلافات درون گروهی را مانع اصلی وحدت می دانند. در دو روز پیش یکی از خبرگزاری های محلی بیان کرد که برای وحدت بین این دو کاندید ۴۰۰ تعرفه نظر سنجی مورد استفاده قرار گرفته است و نتایج نهایی آن بیشتر به سود شاهرخی قبادی بوده است، نتیجه ای که علی امامی راد آن را “صحیح” نداسته و بیان کرده است که رقیب با یک برنامه ریزی قبلی هواداران خود را در مسیر نظر سنجی قرار داده تا مورد پرسش هیات اعزامی قرار گرفته و به سود وی رای دهند.

برخی هم معتقدند که وحدت بین این دو کاندید از پایین رخ نخواهد داد بلکه باید از “بالا” مسیر این وحدت مشخص شود. یعنی باید اصولگرایان مرکز یکی را متقاعد به کناره گیری به نفع دیگری کنند. به زعم برخی، تلاش ها بر کناره گیری علی امامی راد می باشد.

اما برخی دیگر از تحلیل گران هم معتقدند که در این دور توانایی امامی راد برای جذب رای بیشتر است. آنها بیان می کنند که امامی در دور ششم و هفتم که دولت اصلاحات حاکم بود و فرماندار و مدیران ادارات و سایر مسئولین همسو با دولت اصلاحات بودند، توانست با تکیه بر توانایی های خود پیروز میدان باشد. به عکس قبادی در دور نهم که دولت اصولگرا حاکم بود و سایر مدیران ادارات و مسئولین هم با ایشان همسو بودند،اما نتیجه نهایی انتخابات را به دیگری واگذار کرد.

به هر حال باید منتظر روزهای آتی بود که آیا این راه پر فراز و نشیب وحدت  بین این دو کاندید به نتیجه نهایی می رسد؟!

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. امید واریم اگر اختلافی هم پیش آمده دوباره با میانجی گری بزرگان و جناب آقای گودرز طولابی وحدت کنند وموجب پیروزی اصولگرایان شوند

  [پاسخ]

 2. بنظرم جفتشون برن بزارن کورانی فر بارای بالای ۱۰۰هزاروارد مجلس شه

  [پاسخ]

 3. درودبراین نظرسنجی باعث سرشکستگی اصوگرانشدحال خاهشمندم ازانها کنارگیری کنیم

  [پاسخ]

 4. هدف هر دو نفرشان خدمت به شهرستان فقیرکوهدشت ومردم محـــــــــــروم می باشد….مهم نیست کدامشان انتخاب شوند….
  والله……..

  [پاسخ]

 5. .اصولگرای واقع بین

  من نمیدانم چرا ما اصولگرایان باید بازیچه این دو نفر باشیم .چرا باور نمیکنیم که اقای قبادی بازنشسته و پیر است و دیگر توانایی ندارد و امامی نیز با ۳دور نمایندگی نتوانسته کارنامه قابل قبولی را ارایه نماید .اما ما هنوز چشممان به اتحاد این دو نفر است .چرا نباید قبول کنیم که اقایان امامی .قبادی .وملکشاهی در ۱۲ سال اخیر نتوانسته اند کار جاده خرم اباد کوهدشت را که ۱۰۰کیلومتر است را به سرانجام برسانند انوقت از اقایان انتظار اتی دیگر داریم ..برادران عزیز این اقایان و اطرافیانشان با احساسات ما اصولگرایان این شهر بازی میکنند ما را ملعبه دست خود کرده اند اصلا اینان صاحب .عقل وشعور وجسم روح ماشده اند و بر سر جذب ماها بسوی خود نظر سنجی میکنند .باید باور کنیم که اینان هر دو قدرت طلبند و نیت خالصی برای خدمت به مردم ندارند .این دو بزرگوار با اینکه میدانند حضور هر دو در عرصه انتخابات باعث شکست اصولگرایان می باشند اما حاضر نیستند صحنه را ترک کنند .من به دوستان اصولگرا توصیه میکنم حالا که باید نتیجه اتنخابات را بخاطر خودخواهی و قدرت طلبی این اقایان به رقبا واگذار کنیم بهتر است که اطراف این دو را خالی و به کاندیداهای جوان امثال اقایان شهریار گراوند .دکتر یاری .یونس امرایی سردارباقری و میرزاپور رای دهیم تا عیار واقعی این دو بزرگوار واطرافیانشان مشخص شود .قصد توهین ندارم اما به نظرم با وجود بودن هر دو در صحنه حمایت از انان حماقت وتوهین به شعور و احساسات برادران اصولگرا میدانم .

  [پاسخ]

  آدینه در :

  حیف نیست اصولگرای واقع بین را واسه اسمت انتخاب کردی؟
  از کی تا حالا میرزاپور اصولگرا شده ایشان یک اصلاح طلب
  دوآتیشه است ودرتمام جلسات اصلاح طلبان حضوری فعال
  داره،لطفأ کمی تحقیق کنید ضرر نداره

  [پاسخ]

 6. درود بر سناتور امامی راد

  [پاسخ]

 7. این بداخلاقی بعضی از یاران آقای قبادی قابل پیش بینی
  بود چرا که در گذشته نیز کارنامه سیاهی دارند،، اوایل به
  این وحدت احترام گذاشتیم و هریک از این دونفر میماندند
  حمایت میکردیم اما با این بداخلاقی اطرافیان قبادی در
  صورتی که ایشان گزینه نهائی باشند حتی اگر رگ گردنمان
  را بزنند به ایشان رأی نخواهیم داد. یا امامی راد یا گزینه سوم

  [پاسخ]

 8. هیچی به هیچی!

  [پاسخ]

 9. به خدا آدم به همین عکسی که در بالای این گزارش گذاشتید
  نگاه میکنه صداقت را در چهره آقای امامی میبینه اما به چشمان
  حاج آقا نگاه میکنی میشه حدس زد که واسه نظرسنجی برنامه ریزی
  کرده

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خدایش من هم موافقم

  [پاسخ]

 10. اقای اصولگرای واقع بین شما فکرکنم اصلاح طلبی چونکه اسمی از کاندیدهای شاخص اصولگرای دیگری نبردید

  [پاسخ]

 11. فقط فقط کورانی فر.
  بخدامن اصولگرای دواتیشه ام.
  ولی این دوره کورانی فرپیروزانتخاباته.هم اصولگرایان کوهنانی هم هم صدا باایشونن

  [پاسخ]

 12. من از دوستان خواهش میکنم به جای این کامنتهای بی سر ته و مغرضانه ،یک سری حرفها و نوشته ها این جا بیان شود که موجب وحدت آقایان شود نه کثرت ایشان ،پس هرگفته ای که تفرقه افکن باشد از آستین رقبا می باشد چون قطعا می دانید که با وحدت اصولگرایان و نفوذ ایشان لرزه بر اندام چه کسی خواهد افتاد

  [پاسخ]

 13. امامی راد در سالهای گذشته نشان داده که در پیمان شکنی سایقه دارد و با همین منوال سه دوره باعث شکست اصولگرایان شده باید میدانستیم ازموده را ازمودن خطاست

  [پاسخ]

  آدینه در :

  مرزنشین پایدار
  ظلمی که قبادی به امامی کرد به این راحتی از ذهنها پاک نمیشه
  آقای امامی پیشنهاد نظرسنجی را داد اما جوانمردانه،گرچه این
  آقایان به ظلم وجفا درحق سربازان ولایت عادت دارند

  [پاسخ]

 14. متاسفم برای هردو نفرتان شما بازیچه کسی شدید که برای شکستش برنانه وحدت ریختید

  [پاسخ]

 15. حاج آقاقبادی برنامه ریزی کرده که چنانچه از راه وحدت به نتیجه
  دلخواهش نرسد تمام توان خود را برای حذف امامی بکار گیرد
  چرا که به یاران خود در آخرین دیداری که داشت قول داده که از
  تهران برگرده خبرهای خوشی داره! یکی نیست به این حاج آقا بگوید
  که پیروزی بدون رقیب نه تنها موفقیت نیست بلکه ذلت است جناب قبادی
  شما وتعدادی از یارانتان چون مردانه مرد میدان نیستید ناجوانمردانه
  جفا میکنید
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
  عرض خود میبری و زحمت ما میداری.
  زنده بادمردی که هرچه قدرتمند باشند بیشتر استقبال میکند
  رادمرد لرستان امامی راد

  [پاسخ]

 16. اصلاح میکنم، هرچه رقیب قدرتمند باشد بیشتراستقبال میکند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط