سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۹:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۹ دی ۱۳۹۴در ۹:۱۶ ق.ظ تعداد بازدید: 811 بازدید کد خبر:50417 چاپ خبر

سیدحسن خمینی با توجه به جایگاه علمی‌اش نیازی به شرکت در امتحان اجتهاد نداشت

0

قائم‌ مقام حزب اعتماد ملی گفت: درصورتی که تندرو‌ها به هر شکل، مانع از حضور آقای خمینی در انتخابات شوند، خسارت‌های بسیاری را برای نظام ایجاد می‌کنند. حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از هجمه‌های رسانه‌ای علیه آیت‌الله سیدحسن خمینی در آستانه برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: حجت‌الاسلام سیدحسن […]

منتجب+نیاقائم‌ مقام حزب اعتماد ملی گفت: درصورتی که تندرو‌ها به هر شکل، مانع از حضور آقای خمینی در انتخابات شوند، خسارت‌های بسیاری را برای نظام ایجاد می‌کنند.

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از هجمه‌های رسانه‌ای علیه آیت‌الله سیدحسن خمینی در آستانه برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی همچون خورشید می‌درخشند و از آن‌جا که یادگار امام (ره) است، هر کسی که به حضرت امام خمینی (ره) دلبستگی دارد، سیدحسن خمینی را نیز دوست دارد.

وی ادامه داد: ملت ایران به آقای سیدحسن خمینی عشق می‌ورزند و مسائلی که امروز در فضای رسانه‌ای علیه ایشان ایجاد شده، نمی‌تواند مشکل و کدورتی به وجود بیاورد.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: با این همه، درصورتی که تندرو‌ها به هر شکل، مانع از حضور آقای خمینی در انتخابات شوند، خسارت‌های بسیاری را برای نظام ایجاد می‌کنند.

منتجب‌نیادر پاسخ به این سوال که آیا بهانه ارسال یا عدم ارسال پیامک می‌تواند در موضوع مهمی همچون انتخابات خبرگان تاثیرگذار باشد یا خیر، گفت: به گمان من مسئولان نظام عاقل هستند و بی‌شک با استفاده از خرد و منطق خود از این سرمایه بزرگ برای مجلس خبرگان استفاده می‌کنند.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی همچنین با اشاره به عدم شرکت سیدحسن خمینی در امتحان اجتهاد، اعلام کرد: اساساَ آقای سیدحسن خمینی نباید در این امتحان شرکت می‌کردند، چراکه باتوجه به جایگاه بالای علمی، دلیلی برای شرکت در امتحان وجود نداشت.

او ادامه داد: شرکت یا عدم شرکت در این امتحان صرفاً مبتنی بر تصمیم شورای نگهبان است و ارتباطی به قانون ندارد و این درحالی است که بسیاری از بزرگان و مراجع متفق‌القولند که آقای سیدحسن خمینی از درجه اجتهاد برخوردار است و در این راستا آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله محقق داماد و بسیاری دیگر از بزرگان این مسئله را قبول دارند.

حجت‌الاسلام منتجب‌نیا همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص واکنش احتمالی اصلاح‌طلبان درصورت ردصلاحیت گفت: هیچ دلیلی برای رد صلاحیت اصلاح‌طلبان وجود ندارد و از آن‌جا که اصلاح‌طلبان واجد شرایط هستند، انشاءالله مشکلی به وجود نخواهد آمد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. انشاله که به یاری حق این یادگار گرانقدر حضرت امام ره برای مجلس خبرگان هستند!

  [پاسخ]

 2. قانون برای همه یکسان است دبیر سایت هم شیطنت نکند خوب است .

  [پاسخ]

 3. اگراین قدرمطمئن هستندکه جایگاه علمی دارندچرادرامتحان علمی شرکت نکردندنکندخدای نکرده برخی انتظاردارندبایدبرای ایشان امتیازیاسهم ویژه ای قائل شد؟

  [پاسخ]

 4. همه در برابر قانون یکسان هستند حالا میخواهد نوه امام (ره) باشد یا هرکس دیگری…. بیان این مطالب هم به نفع آقای حسن خمینی نیست وفقط یک عده را ….

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  کاش این قانون که شما ازش حرف میزنید همه جا اجرا بشه منکه ندیدم.جای تعجب است به یادگار بنیانگذارمون چه توهین هایی میشه

  [پاسخ]

 5. برای این شرکت نکردن چون میدونستند در صورت ایشون رد میشن

  [پاسخ]

 6. از مدیر سایت تشکر مینم که تمام نظرات را ارجاع میدن .بنده عاشق نوه امام هستم ان شالا حقشو میگیره

  [پاسخ]

 7. کدوم سواد دو سال بیشتر خارج فقه نخونده
  خود امام هم اگه بود ردش میکرد جالبه جای تعجب داره کثرت این همه کاسه داغ تر از آش

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط