سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۳:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۸ دی ۱۳۹۴در ۹:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 2,478 بازدید کد خبر:50403 چاپ خبر

صدای مردم، صدای خداست!/ پاسخ دکتر طهماسب علی پوریانی به سه پرسش تلگرامی تالار اصلاح طلبان کوهدشت و رومشگان

0

کشکان – گروه سیاسی: لازم به ذکر است که پرسش های متعددی در گفتگوی جمعه شب ۹۴/۱۰/۱۸ این تالار مطرح شد که دکتر علی پوریانی آن ها را در سه پرسش اساسی دسته بندی نموده و به آنها پاسخ دادند. این سه پرسش و پاسخ به شرح زیر ارایه می شوند: سلام و برکات خداوند بر […]

IMG_4099

کشکان – گروه سیاسی: لازم به ذکر است که پرسش های متعددی در گفتگوی جمعه شب ۹۴/۱۰/۱۸ این تالار مطرح شد که دکتر علی پوریانی آن ها را در سه پرسش اساسی دسته بندی نموده و به آنها پاسخ دادند.

این سه پرسش و پاسخ به شرح زیر ارایه می شوند:

سلام و برکات خداوند بر دوستان ذی شرافتی که در پس پرسش و دریافت پاسخشان دغدغه ای مقدس است و در غیاب احزاب و گروه های مدنی، در بذل وقت و انرژی کم فروشی نمیکنند.

سوالات عزیزان را در سه دسته دیدم؛

۱-بحث انحصار و چرا شش نفر؟ چرایی ترتیب این شش نفر و…

۲-در گردباد تفرق کاندیداها که دو دهه تجربه خسارت باری از آن داریم چه باید کرد؟

۳- چرا آقای کورانی فر؟ سنجه رجحان و فضل سیاسی ایشان در چیست؟

دسته نخست: اولا بنده، نه دعوت کننده، بلکه خود یکی از مدعوین به اجماع بوده و تا آنجا که اطلاع دارم در آن مقطع – که البته فرصت تصمیم گیری هم به سرعت می گذشت – زمزمه ای جدی از دیگر مدعیان ارجمند فعلی به گوش نرسیده بود و بدلایلی، حضور محتمل هر نامزدی هم به فال نیک دیده می شد و ادامه حکایت را واقفید؛ طی یک نظرسنجی که توسط جمعی از دوستان امین صورت گرفت جمله مدعیان به نتایج آن تمکین ورزیدند.

در خصوص صحت امانتداری عوامل سنجش، گفتنی‌ست: یک شهر باید خیلی خوشبخت باشد که تعداد قابل قبولی از این افراد را در بغل داشته باشد.

در حال حاضر و پس از چند ماه از آن تلاش جمعی، بر این باورم اگر چنین گام نسبتا قابل قبولی برداشته نمی شد- حتی با فرض ملاحظه نقاط ضعف طرح اجماع- وضعیتی خوشایندتر و امیدوارانه تر از کنونمان قابل تصور نبود.

پاسخ به دسته دوم پرسش ها که معطوف به چیستی چاره ای جدی تر در بحث  اجماع است را به نسخه و نفحه مولانا استناد کنم:

چون سلیمان را سراپرده زدند: پیش او مرغان به خدمت آمدند/ همزبان و محرم خود یافتند: پیش او یک یک به جان بشتافتند/ جمله مرغان ترک کرده جیک جیک: با سلیمان گشته افصح من اخیک/همزبانی،خویشی و پیوندی است: مرد،با نامحرمان چون بندی است/ ای بسا هندو و ترک،همزبان: ای بسا دو ترک،چون بیگانگان/ پس زبان،محرمی خود دیگر است: همدلی از همزبانی خوشتر است/ غیر نطق و غیر ایما و سجل: صدهزاران ترجمان خیزد ز دل.

آموزه های دینی و غیر دینی که از سوی علماء علم الاجتماع به ما رسیده است اکسیر وحدت پایدار را در هم زبانی جسته اند.

زبان، نظام نشانه ها، دنیا و فضایی می دانند که هر یکمان خود را در درون آن یافته و رفتار و کردارمان را بر اساس آن معنی می کنیم. از این جهت همزبانی تلاشی انسانی و آگاهانه در نفوذ به عمق وجود افراد است نه در جهت داوری و به محکمه بردن آنان، بلکه از آن جهت که به فهم ما از آنان مدد می رساند.

هم زبانی، مقدمه ای برای ملاط همدلی افراد یک گروه، جامعه و بل ابناء بشر است.

هم زبانی چنان ابزار ارتباطی نیرومندی‌ست که فاصله سن و جنس، طایفه و تیره، لهجه و تکلم را در می نوردد و آنان را محرم جان هم کند و صد هزاران را ترجمان خواست پرده دار جمع کند.

بی تردید نا هم زبانی، اساس گرفتاری خرد و کلان سیاسی ماست.

در روزگار ما نا هم زبانی به دیوار چندجداره بابلی از بی اعتمادی منجر شده است – و البته بسیاری از مواد و مصالح این دیوار ممکن است حقیقت داشته باشد – سرش هم آن بوده که بجای فهم، داوری کرده ایم و لاجرم بجای تفاهم به تخالف و تقابل منجر شده که کنون بسان روز قیامت حاضریم همه را فدیه نجات خود کنیم.

راه نجات، در اعتراف به بودن راه های بهتری در طی طریق سیاسی و اخلاقی این شهر بوده که متاسفانه دیده نشده و انتخاب نگردیده اند که تا کنون دهان هیچ یک مان بدین اعتراف، معطر نشده است که مبادا پرونده تمام ناکامی ها را بناممان مختومه کنند.

نمی دانم سهم بنده در ارتفاع این لهیب نا هم زبانی چقدر باشد ولی کنون خدایم را سپاسگزارم بارقه ای از افق نورانی هم زبانی را بر دل و جانم افکنده است. هم زبانی نه با همفکران بل با همه کسانیکه بحق و ناحق بر اینجانب خرده گرفته و می گیرند.

اجازه دهید از فرازی مطمئن تر سخن گویم…

بر این باورم همه لحظات زندگی، به مثابه آئینه ای است که باید بیش و پیش از هر کس و هر چیزی، خود را در آن ببینیم لذا از این منظر اگرچه هر صحنه زندگی، میدان آزمایش و ابتلاء است اما گویی جنس صحنه انتخابات چیزی دگر است تا آنجا که انگشت اشارت حضرت امام(ره) بدین رود: انتخابات یک امتحان الهی‌ست.

لذا اگر انتخابات، به عرصه تحصیل منابع کمیاب قدرت سیاسی، اقتصادی و شان اجتماعی تبدیل شود بی تردید از دیدن چهره ای انسانی در آئینه انتخابات خبری نیست وان شود که گرگ هم شویم.

شهروندی که یارای دیدن خدمات همفکرش را ندارد به طریق اولی ناکامی رقبایش را آرزومندست.

تجهیز به نظامی اخلاقی که در آن بدزبانی،چوب حراج به داشته های دیگران زدن، تهمت و…جایی نداشته باشد شرط پیشینی ورود به عرصه سیاست است.

فاش گویم اگر در بنده و شما تغییری حاصل نشود تفاوتی جدی در برگزیده شدن هر یک از کاندیداهای حاضر وجود ندارد همچنانکه انتخاب های متعدد و متفاوت ادوار گذشته نتوانسته موجبات تفاوتی اساسی در قبل و بعد شهرمان شود و این به معنای نادیده گرفتن زحمات آنان نبوده و نیست و لااقل متفقیم که هر یکشان تلاش بی وقفه داشته تا حساب موافقین و مخالفین را در کف دستشان نهند!

بیاییم سراپرده انتخابات را فرصتی در آموزش و تربیت سیاسی خود و دیگران بدانیم…

در پی اثبات خویشتن خویش باشیم و به تعبیر قرآن کریم مبادا کردار ناصواب دیگران اسباب انحراف ماشین اخلاقمان از جاده عدالت و انصاف شود گر چنین کنیم فاتح این عرصه ایم و لو در نزد قوه اجراء بحساب نیاییم و از چشم ناظران بیفتیم و یا در خاطر مردم خطور نکنیم.

در خصوص نیروهای خارج از این ائتلاف که در راس شان برادر ارجمندم آقای دوستی است اولا کتمان و ندیدنشان، بیش و پیش از همه، نشان از کم رمقی چشم بیننده دارد ثانیاً به تاکید اندیشمندان بزرگ، اولین گام در شاهراه توسعه فردی،اجتماعی و سیاسی فهم و پذیرش این نکته است که افراد، متفاوتند لذا بی تردید عدم ادراک این نکته، به تشدید زاویه، تعمیق شکاف و نهایتا به نا هم زبانی ها و نا مهربانی ها منجر شده و یا می شود.

ذکر حکایتی واقعی خالی از لطف نیست:

روزی در مسیر کوهنوردی ام، گنجشکی عندالطلوع آفتاب،جیک جیک کنان در برابرم ایستاد. به باورم صبح بخیر و شادباشم می گفت و بنده نیز دست را به نشان ادب و سلام بلند کردم و وی بی فوت وقت گریخت و چند متری دورتر به زمین نشست و خوفناکم می نگریست بدو بانگ زدم! مرا بر دریغ و حرمان صوت خوشت شکوه ای نیست زیرا ابناء بشر، دستی به سویت نیازیده مگر به چاشنی سنگی!!

آقای دوستی و امثال ایشان که در برون و درون اجماع اند و عددشان کم نباشد بسان مرغان وحشی اند کز دست ما رنجیده و ز باممان رمیده اند، لذا به سختی نشینند لیک می شینند اگر از زود و زور بپرهیزیم، در پیش انداختن مستمر دستان اعتمادسازمان که آغشته به هیچ سنگی نیست دریغ نورزیم، زبانمان را به تیرهای زهرآگین نیالاییم. شکستن پل های ارتباطی را از شکست در انتخابات، پرهزینه تر بدانیم و…

بنده آثار مرافقت های اخیر را مخصوصا با آقای دوستی می بینم؛ همین که مویه خود را در اتاقی در بسته سر می دهد و از سرایت بث و حزنش به کلبه عموزاده ها، بستگان درجه یک و اعوان و انصارش دریغ می ورزد جای سپاسگزاری دارد. علی هذا از این فرصت می توان در تقریب افق، تالیف قلوب و انسجام اذهان برنامه ریزی کرده و بهره ببریم.

دسته سوم و مساله آقای کورانی فر؛ 

اولا جمله ما در آرزوی روزگاری هستیم که هیچ انتخاب ملی یا محلی به طرد مشتاقان خدمت به این مملکت نینجامد لذا تمیز و سنجه داوری مان درباره افراد نه خدمت در این و آن درگاه، بل خدمت و خیانت به بارگاه ملت است.

اگر کسی سند و مدرکی در خیانت و سوء استفاده ایشان دارد- که تا این لحظه شائبه اش هم نباشد- بنده را نیز در صف اول مخالفینش بپندارید و گرنه دنیا بی مقدارتر از آن است که بخاطرش، انسان شریف و نجیبی چون آقای کورانی را انکار کنیم ثانیا بگمانم حسب آشنایی وی با محموعه مسئولان استان و پیکره اداری، می توان به توفیقاتش امیدوارتر بود. وانگهی بنده به کشف و معرفی کاندیدای مطلوب مطلق باور ندارم بلکه در مقام یک ایده آلیست عینی گرا، به مطلوب ممکن-نه قانع – که راضیم و در همینجا اگر ناسزایم نگویید حتی از عملکرد آقای ملکشاهی که در مسیر تکاملی اصلاحات گامی رو به جلو بود- نه قانع- بل راضی و دفاع میکنم به عبارت بهتر گردش به راست رودخانه کرخه به سمت مرزهای غربی و گردش به چپ مجدد وی در پی جویی مسیر سرانجامی اش، نه تخلف بلکه وقته ای از تکامل میبینم.

حکیمی سوفیست بر آن است: در حماقت احمق همین بس که نمیداند نیمه لیوان، بسی بیشتر از آب لیوان پر است!!!

و اینک نیز در مسیر تکاملی حیات سیاسی اجتماعی ام،به گامی استوار کز سوی آقای کورانی فر برداشته شود بسی امیدوارم.

لازم به ذکر است دکتر علی پوریانی در پایان مباحث، به سئوالات متفرقه دوستان پاسخ های لازم را ارائه داده و در فرازی از آن ها گفتند: صدای مردم صدای خداست که صورآسا از صندوق های آراء خواهد دمید.

 

تهیه گزارش: سعید مرادپور- ادمین تالار تلگرامی اصلاح طلبان کوهدشت و رومشگان

https://telegram.me/kohdashtroomeshgan

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. احسنت بر جناب آقای دکتر علی پور و همچنین از أدمین تالار اصلاح طلبان کوهدشت و رومشگان و از جناب آقای دوست محمدی برای انتشار این مطلب بسیار زیبا و سنجیده

  [پاسخ]

 2. صدای مردم صدای خداست!
  با تشکر از آقای دوست محمدی بخاطر نشر این مطلب، باید اضافه کنم که دکتر علی پوریانی در پاسخ به دغدغه های اصلاح طلبان کوهدشت که نگران چینش هیات های اجرایی روز رای گیری بودند، فقط یک جمله ایرادنمودند:
  صدای مردم صدای خداست!

  [پاسخ]

 3. انشاءالله که کورانی فر تایید می شود و نماینده است
  گزینه های بعدی شیخ هادی قبادی که نسبتا پر تحرک تر بوده

  [پاسخ]

 4. با سلام و عرض ارادت خدمت استاد عزیزم:
  بسیار استفاده کردیم ولی کمی شعار گونه و ایده آل و همچنین بقول خود شما که به شاگردانتان توصیه می فرمودید یک نوشتار باید سلیس و روان باشد.
  به امید موفقیت ائتلاف ۱+۶

  [پاسخ]

 5. با سلام . درود بر حکیم سیاسی شهرمان . در این چند سطر به وضوح میتوان دریافت ایشان فردی واقع گرا و منصف میباشد وبا انحصارطلبان بسیار فاصله دارد همان انحصارطلبانی که مدعی حق مطلق هستند

  [پاسخ]

 6. درود بر استاد فرهیخته ومعلم دوران دبیرستانم شاد و مانا باشی

  [پاسخ]

 7. جناب دکتر عزیز
  باسلام و سپاس ، ای کاش در پاسخ به سوالات به سبک و سیاق کلیله و دمنه و مرزبان نامه و… متوسل نمی شدید و از زبان فارسی سلیس و رسمی امروز استفاده می کردید ! چرا که مخاطبان شما عموم مردمند که همه آنها زبان و ادبیات فارسی و فلسفه نخوانده اند و از طرفی به زبان مردم سخن گفتن هیچ آسیبی به منزلت استادی و دکترای شما نمی رساند. نه استفاده از آن نشان صعود است و نه استفاده از این نشانه نزول .
  ارادتمند شما .

  [پاسخ]

 8. با سلام خدمت آقایان انحصارطلب چراشمافقط خودتون رادرشهرمیبینیددرحالیکه افرادبیچاره ای مثل من رای میدهندپس مغرورنباشیدهمه روبرده حساب نکنید

  [پاسخ]

 9. واقعا از این شیوه بیان که عین فارسی دری قدیم سخن گفته اید ولغات پیچیده را به کار برده اید به مذاق هیچ کس خوش نیامد

  [پاسخ]

 10. لابد اون مردم هم حامیان شما هستن که صدایشان صدای خداست!!!!!!!

  [پاسخ]

 11. بسیار پرمغز و تامل برانگیز بود

  [پاسخ]

 12. استاد ارجمند جنای آقای دکتر علیپور باسلام و عرض ادب، امیدی به عقلانیت در انتخابات کوهدشت نیست.
  یکی پرسید اشتر را که هی
  از کجا می‌آیی ای اقبال پی
  گفت از حمام گرم کوی تو
  گفت خود پیداست در زانوی تو

  [پاسخ]

 13. باستام خدمت استاد عزیزم آقای علی پوریانی، بسیار خوشحال شدیم از بیابات شیوا ودلنشین شما را ما بیشتر دلگرم کردید استاد فرزانه زنده باد اصلاحات درود خدا برشما مردان بزرگ.

  [پاسخ]

 14. جناب دکتر علی بور بنده حضرتعالی رانیک میشناسم وبسیار خوشحالم هر چندگفتار ونوشته شما ایدال وشعار گونه بود ولی چه خوب بود که در این نوشته شما فقط اقای دوستی مورد خطاب قرار نمی دادید.وچند جمله هم در مورد انصار طلبی وتمامیت خواهی هم محفلیانت می فر مودید ویا از شما انتظار میرفت که در جلسه انحصاری می فر مودید که تصمیماتی که در این جلسه گرفته میشود به نوعی توهین به شعور مردم است ویا میگفتید چرا این جاسات در سالیز و…برگزار میشود چر در کوهدشت نباید برگزار شود وخیلی هم از صحت ان نظر سنجان ونظر سنجی با قاطعیت اعلام نفرما و در ضمن بناست العلم الحجاب الاکبر باشد توصیهمی شود که انشاالله منبعد نوشته هایتان خیلی سلیس وروان بنویسد مطالب ونوشته های حضرت امام ره بیانگر این میباشد چه خوش گفت ان شیرین سخن/اسلام علیکم یا اصحاب الانحصار/ با تشکر

  [پاسخ]

 15. خدمت استاد خودم سلام عرض می کنم بنده سالها افتخار شاگرد ی شما داشته ام از باب گله خدمت شما عرض کنم چرا شما فقط خودتان را اصلاح طلب میدانید چرا توده مردم را به حساب نمی اورید ۱۶ سال با تفرقه افکنی شما و ۶+۱ ما را سوزاندیید و خو تان کوچ کردید ما ماندیم و تحمل کردیم و عاقبت با عاقبت اندیشی مردان بزرگی چون دوستی سرمان را بالا گرفتیم همین های که با حضرتعالی گروه ۶+۱ را تشکیل داده اند در انتخابات ۹۰ مار تشویق به حمایت از اصول گرایان می کردند و یا دم از تحریم انتخابات می زدند . با چند بیت و چند جمله زیبا ۱۶ سال شکست از یادمان نمی رود امیدوارم این بار باعث شکست نشوید کوچ کنید

  [پاسخ]

 16. چرا ۴ سال پیش صدای مردم صدای خدا نبود

  [پاسخ]

 17. سلام به محضر استاد خوبم. از نوشته تان مشخص است که با انحصار طلبات فاصله دارید ولی تعریف وتمجد هایتان از گروه انحصار گر چه واقع گرایانه نیست ولی عقل حکم میکن که باید از … ترسید چون بلافاصله اقدام به حذف میکنند. واما شما نیک میدانید اقای کورانی فر فرد …. خوبی است ولی توان و… وکالت مردم را ندارد این ملاحظه شما هم عقلانی است برای خاطر اینکه بعد از ایشان از شما حمایت کنند. زنده باد عدالت واصلاح

  [پاسخ]

 18. انشالله کورانی فر نماینده مردم هستش امسال و با تمام وجود با ایشان همکاری میکنیم

  [پاسخ]

 19. هودار اصلاحات

  هرکسی از زن خود شد یار ما از درون ما نجست اسرار ما
  پرمشخص وهویدا هست که آقای علی پور به سود ۶+۱حرف بسراید تا تنویر افکار عمومی اصلاح طلبان را اقناع وجدانی دهد
  خارج ازاین گروه چه افراد باتجربه و رو راست تری در جریان اصلاحات شهرستان هستند که شاید آقای علی پور وکسانی خارج از کوهدشت می خواهند برای آنها تصمیم گیری کنند
  کار این گروه فشار روانی وایجاد هیاهو به نفع خود است که این حنای آنها دیگر رنگی ندارد چون مردم آگاه وتاحدی به بلوغ سیاسی رسید ه اند

  [پاسخ]

  دوست در :

  هرکسی از ظن خود شد…!!!

  [پاسخ]

  روستایی در :

  زن خودنه” ظن خود.

  [پاسخ]

 20. زنده باد یاریوگ

  [پاسخ]

 21. کاشکی قیمت انفاس بدانندی خلق

  [پاسخ]

 22. ای کاش با عامه مردم سخن میگفتید نه
  عده ائی خاص ومطمئن باشید از سواد شما چیزی کم نمیشد

  [پاسخ]

 23. تمام مراحل انتخابات حق الناس است.

  [پاسخ]

 24. باسلام خدمت استاد بزرگوار دکتر علیپوریانی .خیلی استفاده کردیم کاش مسئولین عزیز روی جمله صدای مردم صدای خداست بیشتر تمرکز نمایند.

  [پاسخ]

 25. سلام البته اگر اگ کوهدشت را با با دریاچه قیاس می دادی لسانتان بیشتر به دل می نشست چرا که سخن از مرغ وحشی نیازمند بستر کسب قوت است اری عزییزم کوهدشت بین النهین لرستان روزی روزگاری سکو فرود فراز همین مرغان مد شاعرانه حضرتعالی بود که البته فرود وفراز را بیش رسم مرغان ماهی خوار بود که جز به اشکمبه خویش نی اندیشد از قضا اب و ماهی را چون ز بیخ بر کندند ز این دو نهر دگر بهانه ای نیست برای دست بردن به همون سنگ مرغ وحشی را به تیغ نقد جفا باشد به سنگ

  [پاسخ]

 26. سلام بر برادرواستادارجمندم جناب آقای دکترعلیپور وتشکرازسایت وزین کشکان،مطالب دکتر حکیمانه وعقلانی بود ان شاالله که صدای مردم شنیده شود ومطالبات بحق مردم فهیم شهرستان کوهدشت برآورده شودوهمدلی وهم زبانی نهادینه شود.

  [پاسخ]

 27. استاد عزیز ما که نفهمیدیم لطفا زیر دیپلم حرف برنید
  خدا وکیلی هیچی از حرفات نفهمیدم

  [پاسخ]

 28. سلام بر استاد ارجمند جناب آقای علیپور .
  اینجا نه مجمع علمی است و نه سالن کنفراس تخصصی . نه اتاق دفاع از پایان نامه و نه سایت تخصصی علمی و نه … . اینجا مرجع عام است ، آقای دکتر !
  قطعاً معترف می باشید که جنابعالی و خیلی دیگر از دکترهای این مملکت روی هم سوادتان به گرد پای معلومات و معارف حضرت امام خمینی ( ره ) نمی رسد شاهد مثال هم آثار تخصصی آن حضرت می باشد ولی چرا در مقام همصحبتی با توده مردم از چنان سبک و سیاقی استفاده می نمودند که از فیلسوف تا امی بیسواد همه متوجه منظور مبارکشان می شدند !

  [پاسخ]

 29. اصلاح طلب مستقل

  دکتر سلام من افتخار شاگردی شما را داشتم وبرایتان احترام زیادی قائلم اما من کاری به سئوال دوم وسوم ندارم چه خلاصه ومختصرسئوال اول راجواب دادی وبه غرور کاذب سران اصلاحات ، حلقه محبوب وگزینش منحصر ۶نفر از کل اصلاح طلبان و گزینش تعداد معدودی برای نظر سنجی وبه انتخاب تعدای ازپست ها درآموزش وپرورش فقط از طیف انحصار و… اشاره نکردی مگر اعضای ستاد دکتر روحانی- طرفداران دوستی- طرفداران سوری – اصلاح طلبان نواندیش- اصلاح طلبان طرفدار ملکشاهی – اصلاح طلبان طرفدار دکتر تقی زاده و… جزء قافله اصلاحات نبودند،که انحصار آنان را دعوت نکرده است

  [پاسخ]

 30. استاد گرامی مخاطبان شماهمه همطرازعلم شمانیستندرحم کنیدماکه درتفسیرش دست به دامن علماشدیم.

  [پاسخ]

 31. با این حرفای سنگین چی رو میخوای ثابت کنی شماها پایتان به پارلمان برسد سخت جوگیر میشوید وجدانا درج کن دوست محمدی

  [پاسخ]

 32. باسلام خدمت استادگرامی
  استفاده کردیم از صحبتهای جنابعالی .
  صدای مردم صدای خداست.
  باتشکر

  [پاسخ]

 33. سلام آقای علی پور بسیارعالی فرمودید. اماامیدواریم پس ازبرگزاری انتخابات نیز قلم فرسایی کرده و چراغی فرا روی مردم سیاست زده این شهر روشن نمایید تا در دوره های بعدی شاهد این همه بی اخلاقی در عرصه های فعالیت های اجتماعی ازجمله انتخابات ها نباشیم.

  [پاسخ]

 34. آقای علی پورهمکارمحترم و فرهیخته ،مشکل اینجاست مطالب لازم را فقط درایام انتخابات که اوج احساسات جوانان و فعالیتهای انتخاباتی است مطرح می کنیم که نه فرصتی برای تفکر بر روی آنها و جود داردونه تعصبات کورکورانه اجازه درک این مطالب رابه بسیاری ازخوانندگان می دهد.اگر دلسوزان این جامعه و قشرتحصیلکرد و روشنفکردغدغه ایجادیه فضای امن و دیدگاه های واقع نگر را دارند باید در طی یک پروسه زمانی به قلم فرسایی پرداخته و از روشنایی وجود خود درجام تشنه لبان دیار سیاست زدگی جرعه ،جرعه و به فراخور درک مردم بسان معلمی که از روز اول با دستان پرازمهرخود راه و رسم نوشتار رابه کودکان می آموزد گام بردارند.اینگونه سخنان دراین شرایط به آن می ماند که درشب امتحان هم خواندن و نوشتن رابه متعلم بیاموزیم و هم فردا ی همان شب انتظارنمره بیست از تمام دروس را داشته باشیم.که متاسفانه باید گفت این یعنی انتظارمعجزه را داشتن که آن هم از قدرت ماخارج است.انتظارداریم مردم درس ناخوانده را پاسخ بگویند .فقط درایام خاصی میدان راشلوغ میکنیم وچندمطلبی ارائه میدهیم اگربردبامابودکه خوب اگرنبودمردم ومشکلاتشان دوباره درسرگردانی و حیرانی زمانه رها و دوباره تاچهارسال بعدودراین چهارسال به جای آموزش به مردم ازدورفقط به نظاره مینشینیم و یکایک خطاهای سیاسیون را در انبانی جمع کرده ودر روزهای گرم تبلیغات یک به یک آنچه راکه انباشته ایم چون پتکی برسررقیب میکوبیم . این مرام با مردانگی با خردورزی با زکات علمی که بایدبدهی هم خوانی ندارد.بین آنچه که می گویم و آنچه که عمل میکنیم فرسنگ ها فاصله است.اهل علم ونخبگان این شهرستان شما دین بزرگی به گردن دارید قبل ازبحث انتخابات چندبارجلسات علمی رایگان برای عموم مردم دایرنمودید تا به آنها راه های یک انتخاب درست ونتیجه آن را آموزش دهید.لطفابه جای ماهی دادن به مردم یک برای همیشه ماهیگیری رابه آنها آموزش بدهید.با سپاس فراوان

  [پاسخ]

 35. یادش به خیر . متن دکتر ما را به فکر درس بومان و زاغان ۱و ۲ کتاب متون ادب فارسی دبیرستان نظام قدیم انداخت

  [پاسخ]

 36. سلام دکترجان.این متن جناب عالی برای تدریس در دانشگاه و متون بسیار قدیمی و برای چهار واحد لازم و واجب است.

  [پاسخ]

 37. جناب علی پور پیچیدگی صحبت هایتان عین عملکرد ۶+۱ است و بدان همان صدای خدا که شما با صدای مردم یکی میدانی و قطعا یکی است دست انحصار شما چند نفر را برای همیشه قطع کرده است اصلاحات کوهدشت خیلی وقت است شما را فراری داده چون شما بیشترانحصارید تا اصلاحات

  [پاسخ]

 38. آقای دکتر مداد پر جوهر سوادت همیشه جاوید باشد برای کوهدشت وکوهدشتی ها

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط