سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۴:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۷ دی ۱۳۹۴در ۳:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 963 بازدید کد خبر:50307 چاپ خبر

سومالی نیز روابط سیاسی اش را با ایران قطع کرد/ حکایت کشورهای که احمدی نژاد آنها را از روی نقشه پیدا کرده بود

0

دولت سومالی در پی حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد، امروز اعلام کرد که ارتباط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است. پایگاه خبری البیان گزارش داد که تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک سومالی با ایران در نشست امروز هیئت دولت سومالی و در اعتراض به «تعرض به سفارت […]

۲۵۰px-Somalia_(orthographic_projection)-Blue_version_svgدولت سومالی در پی حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد، امروز اعلام کرد که ارتباط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است.

پایگاه خبری البیان گزارش داد که تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک سومالی با ایران در نشست امروز هیئت دولت سومالی و در اعتراض به «تعرض به سفارت عربستان» اتخاذ شده است.

تاکنون از مجموع ۲۲ کشور عربی عضو اتحادیه عرب، چهار کشور بحرین و سودان، جیبوتی و سومالی روابط خود را با ایران قطع کرده‌اند و دیگر کشورها مانند امارات، کویت، اردن حاضر به قطع روابط نشده‌اند و تنها به احضار سفیر یا خارج کردن سفیر خود بسنده کرده‌اند.

شایان ذکر است که اکثر این کشورها در دولت محمود احمدی نژاد، منابع مالی زیادی را از ایران برای خود جذب کرده بودند.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خدا هاوار ا دس محمود

  [پاسخ]

 2. حقیقتا آبخست گونه (شبه جزیره) عربستان گرچه با اعدام شهروندانش جنایتی را مرتکب شد اما اطلاعات جغرافیایی مردم را بالا بردند. حکام سعودی کار ما معلمین جغرافیا را آسان کردند. پیشتر آقای “احمدی نژاد” و “ولایتی” محل جزایر سلیمان، جزایر قمر،کومور، باهاما، باربادوس، بنین، ساحل عاج، گویان، جیبوتی، فیجی، ترینداد و توباگو و… را می شناختند اما حالا همه ملت، اسم و مختصات جغرافیایی چنین کشورهایی را می دانند. از طرفی گلایه ما از مفتی اعظم پیشین عربستان (آقای عبدالعزیز بن باز) که حکم اعدام معلمین جغرافیا را صادر نموده همچنان باقی است که معتقد بود زمین گرد نیست و خورشید هم حول زمین در حال چرخش است…
  واما حکم اعدام: بنا به گزارش سایت پیام آفتاب؛ «مجله ی المصور در شماره ی ۲۱۶۶ خود ۱۵آوریل ۱۹۶۶ میلادی در صفحه ی ۱۵ مطلبی را بصورت زیر منتشر کرده است: نایب رئیس دانشگاه اسلامی (علامه ابن باز) در آنجا مقاله ای را طی دو ماه در تمامی روزنامه ها منتشر کرده است که در آن خون هرکسی که بگوید زمین کروی است و ساکن نیست و به دور خورشید می چرخد را حلال اعلام کرده است»
  با این اوصاف جا دارد مقاله ای تحت عنوان خدمت و خیانت دولت سعودی به دانش جغرافیا تهیه شود.

  [پاسخ]

 3. مگراین کشورها دردولت احمدی نژاد با ایران قطع رابطه کرده اندکه شما طعنه می زنید؟ این طعنه رابه دولت سیاست اتفاقی بزنید که هرچه بیشتربامستکبران کنارمی آید آنها بیشترجری می شوندتاجایی که حتی کشورهایی که موردتمسخرشما والبته ما هم هستند” دردولت روحانی برای ما شاخ وشانه می کشند.ضمنا این رانیزبدانیدکه اگر دولت احمدی نژادبه زعم شما بد بوده دلیلی برخوب بودن دولت روحانی وافرادمخالف او نمی باشددولت موردحمایت شمانیزبهتراست به جای تکرارهرروزه وهرساعته بدگویی از دولت قبل ” یک کاربله حتی یک کارمثبت برای مردم انجام دهد وبعدبگوید احمدی نژادبدبودمن خوب هستم.

  [پاسخ]

 4. از ماست که برماست …

  [پاسخ]

 5. از بس خمیر ترش میخورن هوش حواس واسشون نمونده

  [پاسخ]

 6. لعنت خدا بر دروغ گو …….خوب عزتی به ایرانی دادی وراچی بس است ……

  [پاسخ]

 7. نگران ایران فردا

  سفارت عربستان طعمه اقدام نسنجیده برخی افراد تندرو گردید. دوباره، خیلی ها بازی خوردند و فرصت ندادند تا دولت تدبیر و امید از راه اصولی و معقول پاسخ ریاض را بدهد. از این بدتر نمی شد. پس از این اقدام چه تصویری دنیا از ما خواهد داشت. نمایش کشوری که کنترلی بر اتباع خود نداشته و یا بخشی از جریانات آن به هیچ اصول و قوانینی پایبندی ندارند. با به آتش کشیده شدن سفارت سعودی ها دست هایمان را بسته و آنانی که به فکر اقدام خردمندانه در قبال سعودی ها بودند را نه شوکه، بلکه مأیوس نمودیم.
  واقعاً جای تأسف دارد که برخی اقدام به آتش زدن سفارت سعودی را توجیه می کنند. این اقدام خیانت به خون شهید شیخ نمر، ضربه کاری به ایران و تبلور عینی عهدشکنی مصونیت ناشی از کنوانسیون وین است.
  در کنار دلایل تاریخی و… از جمله دلایلی که برای جنگ عراق بر علیه ایران مطرح می نمایند، انتقام واشنگتن از تهران در قبال اشغال سفارت امریکا توسط دانشجویان، با ابزاری به نام صدام بوده است. سعودی ها، عوامل ناآگاه و شاید آگاه، ما را وارد تور درگیری کرده و با این اقدام به راهبرد درگیری شیعی و سنی اسراییل کمک کردند.
  شعار کافی است. شعور را باید بکار بست. باید شرایط بحرانی، ظرفیت ها، صف بندی منطقه ای، جهانی، توطئه ها و…را درک کرده و با تکیه بر عقلانیت حرکت کرد. دوستانی که عربستان و ترکیه را در سوریه و عراق شکست خورده فرض می نمایند، خوب است وضعیت این دو کشور و موقعیت ایران در عراق و سوریه را با ده سال پیش قیاس کنند.
  سیاست تخریبی و سلبی عربستان و ترکیه در عراق و سوریه اگرچه به طور کامل این دو کشور را به هدفشان نرسانده اما تا حدود زیادی با تضعیف موقعیت بغداد، دمشق، تهران، منافع آنان را تأمین کرده است. آتش زدن سفارت سعودی ها آن هم پس از سه دهه فاصله گیری از فضای احساسی ناشی از انقلاب، اگر خیانت نباشد، بازی خوردن و حرکت در راستای اشتباهی است که تاوان سنگین سیاسی، اقتصادی و امنیتی آن بر دوش ملت و دولت خواهد بود. در حالی که دولت روحانی با برجام، سایه شوم جنگ را از کشور دور نموده و در تلاش است با تدبیر و امید بخشیدن، تبلور عزت، حکمت و مصلحت در کشورداری و عرصه بین المللی گردد، حمله به سفارت عربستان، ضربه زدن بر این مسیرخرمندانه است. نباید وارد جنگ و چالشی شد که دستاورد آن شکست است.

  [پاسخ]

 8. روستایی ساده دل

  جناب نگران ایران فردا لطفا این جمله : انتقام واشنگتن از تهران در قبال اشغال سفارت امریکا توسط دانشجویان با ابزاری به نام صدام ….را به این صورت بنویسید:(انتقام واشنگتن ازتهران درقبال تسخیرلانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیروخط امام با ابزاری به نام صدام …

  [پاسخ]

 9. سومالی که چندسال پیش دچارقحطی شدآیاعربستان به اوکمک مالی وغذایی میکردیاایران؟ حرامشون باشه چه کشورهایی که باپول صاحب مرده وبی زبان مانزیستند ونمی زیند؟؟؟!!!!!!!!

  [پاسخ]

 10. شما که همین چندکشور درپیت رو هم نتونستین حفظ کنین
  متاسفانه صعف خودتان در کشور داری رو به پای دولتهای قبل مینویسید باور کنید محمود رفت و نمیاد شما اگه مردین کاری بکنید و فشار رو از رو مردم بردارید بسه دیگه این چرندیات

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط