سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۸:۲۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۷ دی ۱۳۹۴در ۸:۲۲ ق.ظ تعداد بازدید: 819 بازدید کد خبر:50296 چاپ خبر

استعدادیابی و توسعه ورزش همگانی در مدارس مهمترین رویکرد ورزشی آموزش و پرورش است

0

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای عالی ورزش های همگانی که به ریاست استاندار لرستان تشکیل شد ، از شرکت ۱۰۰ هزار دانش آموز لرستانی در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در قالب ۸۵۰ آموزشگاه خبر داد. فرید بهرامی عصر چهارشنبه ۱۶دی ماه با اشاره به اینکه برگزاری المپیادهای […]

IMG_20150718_131515معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای عالی ورزش های همگانی که به ریاست استاندار لرستان تشکیل شد ، از شرکت ۱۰۰ هزار دانش آموز لرستانی در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در قالب ۸۵۰ آموزشگاه خبر داد.
فرید بهرامی عصر چهارشنبه ۱۶دی ماه با اشاره به اینکه برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای حلقه مفقوده بین ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است اظهار داشت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای توسط دانش آموزان تمام دور ه های تحصیلی برگزار می شود، بطوریکه داوری، مربی گری و سازماندهی مسابقات در این المپیادها بر عهده دانش آموزان است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۰ آموزشگاه با جمعیت ۷۵ هزار دانش آموز در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای تحت پوشش قرار گرفتند، افزود: در نظر داریم امسال این میزان را به ۸۵۰ آموزشگاه با حضور ۱۰۰ هزار دانش آموز ارتقاء دهیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان به برگزاری همایش های کوهپیمایی، دوچرخه سواری، پیاده روی خانوادگی در قالب ورزش های همگانی توسط این سازمان اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا سال گذشته ۱۳ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.
بهرامی اضافه کرد: در برگزاری طرح های ملی مانند طرح ژیمناستیک، طرح سباح ،طناورز، طرح بستکبال ؛، دوومیدانی ؛ تنیس روی میز در مدارس ابتدایی و در زنگ درس تربیت بدنی حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز لرستانی شرکت کردند.
وی به وجود ۹۰ مجموعه ورزشی در اختیار آموزش و پرورش لرستان اشاره کرد و بیان داشت: این فضاهای ورزشی از هشت صبح تا ۱۲ شب مشغول به فعالیت هستند و هیچ ساعت از شبانه روز این مجموعه ها خالی از حضور ورزشکار نیستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: لرستان امسال موفق شد در بحث طراحی شناسنامه بازی های بومی و محلی در سطح کشور مقام اول را کسب کند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط