سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۹:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۵ دی ۱۳۹۴در ۱:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 891 بازدید کد خبر:50210 چاپ خبر

در انتخابات، آراء مردم حق الناس است

0

کرم محمدی

کرم محمدی فرماندار کوهدشت در یادداشت ارسالی اختصاصی برای پایگاه خبری کشکان نوشت: انتخابات در حالی فرا می رسد که لهیب فراق آن فجر آفرین انقلاب اسلامی خرمن جانان را همچنان در شعله گدازان خویش می سوزد و حسرت تنها یکدیدار در جماران را تازه می کند براستی او خضر را همان بود در شیب […]

۱۰۰۱۱۱۱

کرم محمدی فرماندار کوهدشت در یادداشت ارسالی اختصاصی برای پایگاه خبری کشکان نوشت:

انتخابات در حالی فرا می رسد که لهیب فراق آن فجر آفرین انقلاب اسلامی خرمن جانان را همچنان در شعله گدازان خویش می سوزد و حسرت تنها یکدیدار در جماران را تازه می کند براستی او خضر را همان بود در شیب و فراز تاریخ پر خطرمان موسی وار جلودار قافله مجدمان و عظمت مان بود.
الان در فراق پیرمان زمام به سالاری دیگر از عترت جد اعلامی خویش صلی اله علیه و آله وسلم سپرد تا راه ماندگان طریق عزت را به قله رفیع پیروزی رهنمون شود . سخنان او هماره چون نفخه ای در صور است که خفتگان این عصر و نسل و عصرهای آینده را نوای بیداری و صدای رحیل می دهد . فریادها ، هشدارها و اندرزها او همواره مشعل هدایت امت و سفیته النجاه ملت بر ماست که این مشعل ها را پاس داشته ، بادبانهای سفینه اش را بر افراشته داشته و ناخدای جانشین را مطیعی فرمانبر باشیم . که شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حایل و جز در پرتو روشنایی این سخنان و زعامت و سکانداری ناخدای جاننشین نخواهیم توانست سبک بال بر ساحل پیروزی قدم بگذاریم .در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستیم .
امام این قافله جانشین بارها ضمن تاکید بر نقش اساسی مردم در انقلاب همواره بر ضرورت حضور گسترده ملت در صحنه های مختلف انقلاب پای فشرده و به کرات خطرات عظیم کنار گیری صاحبان اصلی انقلاب. مردم و عزلت صاحبان اندیشه و علما را گوشزد فرموده اند امروز انتخابات بعنوان ساز و کاری فراگیر و جهان شمول برای مشروعیت بخشی به نظام های سیاسی و مدیریت عمومی منزلت یافته و از همین دو کم و کیف آن برای همه دولت ها دارای ارزش راهبردی است. این ارژش راهبردی بویژه به دلیل تنوع و گستردگی دامنه آن در سطح مدیریت و کشور داری نه تنها برای دولت میزبان انتخابات است بلکه در محیط های بین المللی نیز واجد ظرفیت های مهمی از فرصت ها و تهدید برای دیگر دولت ها خواهد بود . ملت ها انتخابات مظهر اراده ملی و مکانیزم مشارکت و چرخش نخبگان و مدیران می دانند و حکومت ها انتخابات را تجلی اقتدار ملی و منشاء قدرت و جریان اعمال قدرت تلقی می کنند.
اهمیت راهبردی و ژئو استراتژیک نظام جمهوری اسلامی ایران و الهام بخش انقلاب اسلامی در منطقه تاثیر گزاری برانتخاباتی امن ، سالم ، پرشور و نتیجه بخش در افزایش ثبات داخلی و ارتقای موقعیت منطقه ای و جهانی سبب شده که به رغم حوادث که برخوردار شود ، بعد از انتخابات سال ۹۲ چشم انداز امیدوارانه ای که به لطف ملت ایران اسلامی شد و امید به آینده و سازندگی موثر و کارشناسانه و تحرک و بزرگی رهبر و امت امید بخش تر خواهد بود . انتخابات مظهر اقتدار نظام و اراده ملی آبروی نظام بستگی به حضور گسترده مردم و شور و نشاط انتخابات تامین کننده امنیت کشور و خنثی کننده تهدیدهای دشمنان است.
مقام معظم رهبری فرمودند:
همه کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و به استقلال کشور معتقدند به آینده کشور اهمیت می دهند. دلشان برای منافع ملی می سوزد باید در انتخابات شرکت کنند در نهایت رای مردم تعیین کننده است آنچه اهمیت دارد . تشخیص شما و رای شماست.
رهبری یک رای بیشتر ندارد این رای هم تا وقتی که در صندوق انداخته نشود هیچکس از آن مطلع نخواهد بود. در مسئله انتخابات و غیر انتخابات همه باید تسلیم رای قانون باشند.
انتخابات دارای شاخص هایی است:
– مشارکت گسترده ، پرشور، آگاهانه مردم توام با تقویت جلوه های وحدت و انسجام ملی
– امنیت انتخابات تقویت و ثبات و اقتدار مردمی نظام
– سلامت انتخابات جلوگیری از نشر آکاذیب و تحقق سناریوی تردید زدایی سیاسی با محوریت دشمن
– نتیجه مطلوی انتخابات اصلح و هوشمندانه
راهبردی برای جلوگیری از تحقق حماسه سیاسی انتخابات:
– ترویج فرهنگ بی تفاوتی
– اعتماد زدایی
– خبر سازی ، شایعه پراکنی ، ایجاد محیط روانی نامناسب
– بمباران اطلاعاتی و خبری راست و دروغ برای مخدوش کردن اذهان جامعه و برهه زدن تمرکز ذهنی مردم
– مشروعیت زدایی
– ناامید سازی مردم
– تهدید نمایی به طریق مختلف
– فعال سازی و هم مسیر کردن جریانات اپوزسیون
– زیر سوال بردن آزادی انتخابات و تضعیف حسن انتخاب در انتخاب کنندگان
– مخدوش کردن سلامت انتخابات و تصویر سازی پیشین از آن
– چهره سازی کاذب به منظور مدیریت نتیجه انتخابات
– هیجان سازی و تلاش برای ایجاد نافرمانی فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و امنیتی
الزامات تحقق یک انتخابات سالم:
– بصیرت
– فرهنگ انقلابی
– التزام به فرهنگ ایثار و مقاومت
– دین باوری و ولایت محوری
– صبر و مقاومت
– آرمان محوری
– تحکیم ارزش ها
– تقدم منافع ملی بر فردی
– تکلیف محوری
– جامعیت کارکردی
الزامات مرتبط با روش و متدولوژی
– اقناع سازی
– بسیج ظرفیت ها
– شکوه حضور
– الگو داری حماسه
– تقویت روحیه اسلامی و انقلابی
بایسته های که می توانند در انتخابات پیش رو در رفتار ، گفتار و منش کاندیداها موجبات انتخاباتی سالم و حماسه ای ماندگار بوجود آورد:
– رقابت در چارچوب نظام برای خدمت
– قانون گرایی و پایبندی به امام و رهبری
– دشمن ستیزی
– احترام به مردم و مسئولان
– رفتار با اخلاق و کرامت
– اظهارات مستدل
– سیاست صادقانه
– رعایت امنیت
– رعایت انصاف
– رعایت اختلاف و فرهنگ اسلامی در تبلیغات
– حفظ وحدت ملی
– هم گرایی و همبستگی وحدت عمومی
نبایسته ها : آنچه موجب واگرایی و آسیب به اعتماد مردم می شود نبایسته نامیده می شود:
– پرهیز از تخریب نظام ،مردم و رقبای انتخاباتی
– پرهیز از رفتارهای غیر منصفانه
– جلوگیری از ایجاد و توسعه اختلافات
– پرهیز ار دادن وعده های بزرگ
– پرهیز از تبلیغات و مواضع ضد قانون و شرع
– خودداری نقص دیگران برای اثبات خود
– منع اسراق در تبلیغات
– پرهیز از فریب کاری
– پرهیز از قطبی سازی اجتماع
– پرهیز از تحیج احساسات قومی و قبیله ای مردم
– پرهیز از تشکیل اجتماعات یا تجمع های مغایر امنیت ملی
خلق حماسه سیاسی در سال جاری چشم اندازی از پیشرفت همه جانبه را برای کشور نوید خواهد داد. تحقق این مهم به منزله تقویت مبانی قدرت نرم و تحکیم و تقویت زیر بناهای یک نظام مقتدر برای حضور موثر تر در عرصه منطقه ای و جهانی خواهد بود. از این رو اجرایی یک انتخابات سالم پرشور و نشاط با حضور گسترده مردم سال گذر موفق از پیچ تاریخی کنونی رابطه ای منطقی برقرار است، برگزاری انتخابات های ۹۴ با اوصاف چهارگانه مشارکت گسترده ، امنیت ، سلامت ، نتیجه مطلوب مبتنی بر انتخابات اصلح مهمترین گام پیش رو در به جریان انداختن حماسه حضور و باز تولید قدرت نرم کشور برای مقابله با جنگ نرم دشمن خواهد بود.
خلق حماسه حضور دارای مبانی و اصول ارزشی است و تابعی از صیانت از آرمانهای نظام اسلامی است در این زمینه مسئولیت های متقابل بر دوش ملت و دولت در سال همدلی و هم زبانی خواهد بود و همه نهادهای عمومی و دولتی اقشار مختلف جامعه به سهم خود دارای تکلیف خواهند بود.
در این میان علاوه بر لزوم همفکری و همگانی همه نهادهای فرهنگی سیاسی کشور و نامزدهای انتخاباتی نیز باید به انتظار ملت و رهبری پاسخ داده و با تیعیت بیشتر از منافع عالی نظام بسترهای لازم برای خلق حضور ماندگار تاثیر گذار در صحنه های بین المللی فراهم نمائیم. حماسه حضور هم چنانکه کشور را در قله عزت و افتخار قرار می دهد. ابتکار عمل و همراهی آحاد جامعه (نامزدهای انتخاباتی ، انتخاب کنندگان) را می طلبد.
ما عندکم ینفد و ما عند الله باق
انشالله موفق باشید – کرم محمدی

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام بر مرد خستگی ناپذیرعرصه های جنگ و جهاد ، سلام بر راست قامت صحته ی فکر و اندیشه ، در گرماگرم امواج شایعه و تشویش چه.جانانه و ثابت قدم در مسیر خدمت به مردم ایستاده ای • خسته نباشبی دلاور ،بی شک مدیریت اجرایی سیاسی ترین شهر کشور تنها از توان فرد باتجربه و تواتی چون شما بر می آید • مردم گرانقدر شهرستان کوهدشت و وجدانهای بیدا ر ، قدر شناس زحمات بی شائبه ی حضرتعالی بوده و خواهند بود• برای شما و تیم مدیریتی همکار و همراهتان آرزوی موفقیت ندارم

  [پاسخ]

  گل آقا در :

  اوّلاً این کامنت رو به سرنوشت بقیه ی کامنت هام گرفتار نکنین .منتشر کنین ،تا نشون بدین به آزادی بیان اعتقاد دارین. ثانیاً ، تا الآن یازده مرتبه این مطلب رو خوندم ،شش جلد فرهنگ معین ،سه جلد فرهنگ عمید و دو جلد فرهنگ اصطلاحات سیاسی رو گذاشتم جلو دستم امّا معنی بسیاری از عبارت ها و جمله ها و بند ها برام گنگه ،طوری که دارم یواش یواش سرگیجه می گیرم. در یه بیانیه ی چند بندی ،شاید پنج جمله ی درست پیدا نشه . از لحاظ املایی که زیر صفر، از لحاظ انشایی افتضاح ،از لحاظ محتوایی هم سخت ،ناامید کننده . فرماندار ،رییس جمهور شهرستانه . در هر بُعد -از جمله در بُعد بیان ؛چه نوشتار و چه گفتار – باید در سطح بالایی باشه.این نوشته رو مردم شهرهای دیگه بخونن ،چه فکری درباره ی ما خواهند کرد ؟
  در ادامه به چند نمونه از اشتباهات فاحش اشاره می کنم با این یادآوری که احتمالاً برخی از اشکالات ،مربوط به تایپه که چنین ضریب اشتباهی ،درخور سایتی پر مخاطب نیست .
  شیب و فراز نداریم باید نشیب و فراز باشه-به کار بردن زمام به تنهایی و بدون مضاف الیه نادرست و توهین آمیزه ، باید گفت زمام امور یا زمام کارها -جد اعلامی باید جد اعلا باشه-حایل در بیم موج و گردابی چنین حایل اشتباهه و هایل باید نوشته بشه به معنی هولناک -امام این قافله ی جانشین معنی نداره ،مگر قافله جانشین شده ؟امام قافله جانشین شده -دولت میزبان انتخابات یعنی چه؟مگه مهمون داریم که میزبان هم داشته باشیم ؟باید گفت دولت برگزار کننده ی انتخابات -این جمله را شیخ اجل ، سعدی بزرگ هم نمی تونه درک کنه :سلامت انتخابات جلو گیری از نشر اکاذیب و تحقق سناریوی تردید زدایی سیاسی با محوریت دشمن . سناریو ، علی القاعده باید کار دشمن باشه. اگه دشمن محوره باید تردید زایی کنه نه تردید زدایی.-تهدید نمایی در کدوم فرهنگ لغت آمده ؟- اقناع سازی نداریم ؛اقناع یعنی قانع سازی ،پس اقناع سازی می شه قانع سازی سازی !- الگوداری حماسه !!! استاد دهخدا کجایی ؟!! قطبی سازی اجتماع ؟!! به حق چیزهای نشنیده و ندیده !!!تهییج احساسات درسته نه تحییج …اینها و چندین و چند مورد دیگر که مجال بازگویی همه ی اونها نیست ،منو یاد اون بیت سعدی انداخته که فرمود :«گر تو قرآن بدین نمط خوانی /ببری آبروی مسلمانی ». به لحاظ محتوایی هم به نظرم قابل نقد کردن نیست .در انتظار نوشته های بهتر و با کیفیت بالاتر هستیم .

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام
  مطلب حاضر توسط دوستان روابط عمومی فرمانداری برای دفتر کشکان ارسال شده و عینا منتشر شده است. البته قطعا برخی اشتباهات مورد اشاره شما از ناحیه تایپ کننده مطلب بوده است.
  سپاس از دقت نظر شما

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  برادر عزیزم سلام
  بنده میدانم شما حقتون ضایع شده چون که الحق باید شما یا شاعر می شدید یا یا بجای حدادعادل در فرهنگستان مشغول بکار بودید خخخخ
  مطلب .عزیزکم شما فکر اینده خودت باشه از روی عقده و گرایش فکری صحبت نکن زیرا که گفتمان و طرز بیان شما برای امثال بنده بسیار معلوم هستش که گل اقای عزیز کیه و چکار و حرفای چه کسی رو انتشار میده .
  مرسی بای/

  صدای مردم در :

  بسیار عالی جناب گل آقا….. ادبیات فارسی را پاس بداریم نه نماینده را !!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  گل آقا در :

  کوهدشتی جان !به تبعیت از آیه ی شریفه ی قرآنی عرض می کنم «سلام »

 2. درود بر فرماندار فهیم و فرهیخته ، از مطالب ارزشمندتان لذت بردیم

  [پاسخ]

 3. آقای فرماندار حنات دیگه رنگی نداره .از چینش هییت اجرایت معلومه ؟آقای فرمانداراینه حق الناس؟

  [پاسخ]

 4. انصافا در نوشتار خوب مینگاری ولی از قدیم گفتند شنیدن کی بود مانند دیدن قسم حضرت عباس را یا این چیدمان سراسر خطی را یعنی در شهری که شصد هزار رای از ان نیروی اصولگرا است دو نفر اعتماد هیات اجرایی نداشت بنابراین گاهی نگفتن بهتر از گفتن است درست است که مردم نمی گویند ولی میبینند چ

  [پاسخ]

 5. آقای محمدکرم محمدی فرماندار سخنور، خداوند متعال به ما مردم محروم کوهدشت و رومشگان هم اندک عقلی داده، به عمل کار برآید برادر!!! مردم این این سامان بسیار بابصیرت تر از آن هستند که شما تصور می کنید!

  [پاسخ]

 6. سلام فرهنگی عزیز خیلی خوب هورا می کشی احسنت ولی آخرش ما که متوجه نشدیم آرزوی موفقیت داری یا نه

  [پاسخ]

 7. مجبوری آقای فرماندار این چنین بنگاری حق الناس از افرادی مثل شما در جامعه نمود پیدا می کند.انشااله همه چیز درست خواهد شد…

  [پاسخ]

 8. جناب فرماندار عزیز شما که قصد خیر دارید وبقول خودتان میخواهید از حق الناس دفاع کنید پس چرا باچینش هییت اجرایی متمایل به شخصی خاص خودتان رادرمظان اتهام وشبهه قرار میدهید

  [پاسخ]

 9. درود بر جناب محمدی فرماندار شایسته شهرمان، سلامت و موفق و سربلند باشید.

  [پاسخ]

 10. درود خدا بر مردان ثابت قدم خدوم واستوار که شما نمونه بارز آنها هستید از خداوند تبارک وتعالی بهروروزی وسر بلندی شما رزا در جهت رسیدن به اهداف بلندتان آرزو دارم

  [پاسخ]

 11. عزیزانی که مدام خرده میگیرند وگله مندندکه اقای فرماندار هییت اجرایی را باب میل خود چیده ازدو حال خارج نیست یا ازروی کینه وخصومت این موضوع رامطرح میکنند یا اصلا وابدا از کیفیت وروندانتخابات اعضای اجرایی اطلاعی ندارند!بنده چند دوره حضور داشتم وازنزدیک شاهد این روندبودم لذا پیشنهادم به مدیرمحترم این سایت این است که مصاحبه ای اختصاصی با فرماندار یا معاون ایشان داشته باشند که باعث تنویر افکار عمومی شوند انوقت قضاوت شود!

  [پاسخ]

 12. انتقاد بی طرفانه ی ما را از انتخاب اعضای هیئت های اجرایی و و نظارتی در معرض دید خوانندگان آن سایت قرار ندادید

  [پاسخ]

 13. خسته نباشی دلاور حدا قوت پهلوان کرم جان دوست دارم

  [پاسخ]

 14. با سلام. لطفا در رابطه با جدایی جوانان اصلاح طلب از آقای کورانی فر تحقیق کنید. گفته میشه افرادی مثل بهرامی، قلندری، حسنی تبار و … از کورانی فر جدا شدن و حتی برای پیوستن به دکتر ملکشاهی ابراز تمایل کردن.

  [پاسخ]

 15. فرهنگی اصلاح طلب

  آقایان بهرامی، قلندری و حسنی تبار و … از نوابغ اصلاح طلب استانی و حتی ملی هستند و هرگز به سراغ کسی که هنوز هم اصولگرا و اصلاح طلبی اش را مخفی می کند و به … شهره است نخواهند رفت. و اینقدر خوش فکر و عمیق نگرند که اگر اختلافی هم باشه با گفتگو و منطق مرتفع اش خواهند کرد…

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط