سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۶:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۵ دی ۱۳۹۴در ۱۲:۳۲ ب.ظ تعداد بازدید: 554 بازدید کد خبر:50198 چاپ خبر

شورای امنیت ایران را محکوم کرد

0

شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای «تعرض به سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد» را محکوم کرد. به گزارش «ایسنا»، در بیانیه شورای امنیت آمده است که اعضای این شورا «با قوی‌ترین عبارات حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد که باعث تعرض به محوطه‌های دیپلماتیک […]

resized_245035_368شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای «تعرض به سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد» را محکوم کرد.

به گزارش «ایسنا»، در بیانیه شورای امنیت آمده است که اعضای این شورا «با قوی‌ترین عبارات حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد که باعث تعرض به محوطه‌های دیپلماتیک و کنسولی و وارد شدن خسارت‌ شد را محکوم می‌کند.»

در بیانیه شورای امنیت، با اشاره به کنوانسیون‌های بین‌المللی که دولت‌ها را به محافظت از اماکن دیپلماتیک موظف می‌کند، از ایران خواسته شده است به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد و به طور کامل، از جان دیپلمات‌ها و همچنین اماکن دیپلماتیک و کنسولی محافظت کند.

شورای امنیت همچنین از ایران و عربستان خواسته است تا از طریق گفت‌و‌گو، گام‌هایی برای کاهش تنش بردارند.

در بیانیه شورای امنیت به اعدام «شیخ نمر باقر النمر» روحانی برجسته شیعه توسط عربستان، اشاره‌ای نشده است.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. هرچند که حمله به سفارت کشوری کاری نادرست وخلاف قوانیین بین المللی میباشد واز نظر اکثریت مردم با فرهنگ ایران مردود است ای کاش مدعیان دروغین حقوق بشر که بارها ایران را بخاطر اعدام قاتلین ویا توضیح کنندگان مواد مخدر مورد حمله قرار میدهند ال سعود را هم محکوم میکردند کجایی احمد شهید که بجای عربستان ایران را محکوم کنی

    [پاسخ]

  2. کجایی احمد شهید که بجای عربستان ایران را محکوم کنی .
    ای کاش مدعیان دروغین حقوق بشر بخاطر اعدام این عالم ربانی ال سعود را محکوم میکردند

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط