سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۶:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۳ دی ۱۳۹۴در ۷:۴۸ ق.ظ تعداد بازدید: 1,075 بازدید کد خبر:50077 چاپ خبر

واکنش مولوی عبدالحمید «امام جمعه اهل سنت زاهدان» به اعدام شیخ نمر

0

امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه مسئولان عربستان نامه وی مبنی بر لغو حکم صادره علیه “شیخ نمر” را بدون پاسخ گذاشتند، گفت: وقتی خبر اعدام شیخ نمر را شنیدم خیلی متاثر و متاسف شدم و این باور کردنی نیست زیرا اعدام شیخ نمر به صلاح اسلام و مسلمین نبود. به گزارش […]

۱۴۵۴۲۳_۳۴۵امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه مسئولان عربستان نامه وی مبنی بر لغو حکم صادره علیه “شیخ نمر” را بدون پاسخ گذاشتند، گفت: وقتی خبر اعدام شیخ نمر را شنیدم خیلی متاثر و متاسف شدم و این باور کردنی نیست زیرا اعدام شیخ نمر به صلاح اسلام و مسلمین نبود.

به گزارش نسیم، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، عضو مجمع فقهی مکه و امام جمعه اهل سنت زاهدان در گفتگو با خبرنگار تهران نیوز؛ در واکنش به اعدام “شیخ نمر باقر النمر”، رهبر شیعیان عربستان، گفت: وقتی خبر اعدام شیخ نمر را شنیدم خیلی متاثر و متاسف شدم.

وی با بیان اینکه باور نکردنی نیست که اینطوری یک عالم و شخصی را که جمع بزرگی از مردم قبول دارند به این صورت اعدام کنند، اظهار کرد: مصالح عالم اسلام و جان اسلام تقاضا می کرد که مسئولان عربستان باید از این کار صرف نظر می کردند زیرا هم اکنون جهان اسلام نیاز به وحدت دارد لذا اعدام “شیخ نمر باقر النمر” به صلاح اسلام و مسلمین نبود.

عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان با تاکید بر اینکه هم اکنون در دنیای اسلام تفرقه و اختلاف بسیار شدیدی وجود دارد و وضعیت منطقه بحرانی است، تصریح کرد: این اقدام عربستان که به این صورت انجام شد به مصلحت نبود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی ضمن اشاره به اینکه مسئولان عربستان نامه وی مبنی بر لغو حکم صادره علیه “شیخ نمر باقر النمر” را بدون پاسخ گذاشتند، خاطرنشان کرد: اعتقادمان این بود و خیال می کردیم چون نامه هایی از جاهای مختلف نوشته شده بود، این نامه را نیز در راستای مصلحت اسلام مدنظر قرار می دهند که متاسفانه جوابی به نامه ندادند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط