سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۹:۴۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۱ دی ۱۳۹۴در ۵:۴۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,352 بازدید کد خبر:50019 چاپ خبر

کدام شرایط اصولگرایان کوهدشت را به سمت اتحاد می برد؟

0

تحلیل کوتاه

کشکان – گروه سیاسی: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با افزایش ثبت نام کاندیداها به خصوص در استان لرستان مواجهیم. افزایشی که کفه ی سنگین آن به سمت اصلاح طلبان است. در واقع اصلاح طلبان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضا را برای حضور خود […]

۳۹۱۵۰۱۹_۹۱۰

کشکان – گروه سیاسی: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با افزایش ثبت نام کاندیداها به خصوص در استان لرستان مواجهیم. افزایشی که کفه ی سنگین آن به سمت اصلاح طلبان است.

در واقع اصلاح طلبان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضا را برای حضور خود مساعدتر دیده و چنین تلقی نمودند که شرایط به وجود آمده به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ در انتخابات پیش روی مجالس نیز حاکم است.

نکته ای که بدنه ی اصلاح طلبان (فارغ از رد یا تأیید صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان) به خصوص در شهرستان ها از آن غافل است اینکه فضای انتخابات ریاست جمهوری به جهت تعداد کم کاندیدا و تمرکز نهایی بر روی یک گزینه نهایتاً برای وحدت و ائتلاف مساعدتر است. در حالی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم تعداد کاندیداها بسیار بالاست، هم به جهت نهادینه نشدن احزاب و همگرایی گروه ها نیل به ائتلاف و یکی شدن دشوار می نماید. هرچند در تهران و کمتر در کلان شهرها به جهت ارائه لیست های انتخاباتی توسط احزاب و گروه ها ایجاد ائتلاف آسان تر است.

در حال حاضر دو کاندیدای سنتی اصولگرایان کوهدشت دریافته اند که به جهت حاکمیت اصلاح طلبان و محبوبیت  آن ها در جامعه، حضور جداگانه شان در انتخابات شکستی حتمی را برایشان رقم خواهد زد. شکستی که برای امتناع از آن باید حتی کدورت ها و بداخلاقی های گذشته را نادیده گرفت. علی امامی راد و شیخ علی قبادی هر کدام به غایت متمایل به ماندن در صحنه هستند اما به حکم عقل گزینه ی نظرسنجی را برای مشخص شدن کاندیدای ائتلاف در نظر گرفته اند.

در جبهه ی اصلاح طلبان کوهدشت اما ائتلاف ها درون گروهی شده و هم گرایی تمام طیف ها هنوز محقق نشده است. پس از بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان، بر فرض باقی ماندن غالب اصلاح طلبان در صحنه که برخی تحلیلگران معتقدند چنین نخواهد بود در اینکه بسیاری از گزینه های جوان اصلاح طلبان نهایتاً به کمپین ائتلاف می پیوندند نباید شک کرد اما آنچه کمی دشوار به نظر می رسد جمع شدن گزینه هایی همچون کاندیدای ائتلاف موسوم به طیف اسفندیاری، دکتر کرم یاری، سردار باقری (که البته برخلاف تصور تحلیل گران مبنی بر چپ بودن وی خود را اصولگرای اصلاح طلب معرفی نموده)، بنیاد شهمرادی و … زیر یک چتر است.

الهیار ملکشاهی نیز به عنوان کاندیدایی که آراء انتخاباتی اش در بین اصلاح طلبان و اصولگرایان تقسیم شده با حمایت سیاستمدار اصلاح طلب و ریزبین این روزهای لرستان و کشور اسماعیل دوستی یک قطب مهم انتخابات پیش رو در حوزه ی کوهدشت و رومشکان است.

نتیجه اینکه به نظر می رسد باید منتظر انتخاباتی چندقطبی و پرشور با محوریت و تمرکز آراء بر روی کاندیدای جبهه ی متحد اصولگرایان، الهیار ملکشاهی و کاندیدای گروه ۱+۶ باشیم.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. انشا الله اصولگرایان پیروز میدانند

  [پاسخ]

 2. قطعاذطیف موسوم به اصلاح طلبان نو اندیش برنده انتخابات است که در این میان شانس دکتر یاری بیشتر است

  [پاسخ]

  طرهان بزرگ در :

  جناب وفایی اصلاح طلبان نو اندیش که شما گفتی ولی ما تا الان ندیدیم دکتر یاری با ایشان باشد . بعدش سایت کشکان بین کورانی فر ، ملکشاهی و اصولگرایان یکی را انتخاب کرده شما میگی قطعا دکتر یاری برنده میشه !!!! آخه با کدوم حمایت مردمی یا جناحی ؟؟؟؟ کمی واقع باش لطفا . آقای یاری در بهترین شرایط ۳ هزار رای بیاره خیلی هنر کرده

  [پاسخ]

  آزادبخت در :

  در بهترین شرایط سردار باقری هم ۱۰۰۰رای بیشتر ندارد

  [پاسخ]

 3. رابطه بین تیترومتن گم شده است” همانطورکه دکل گم شده نفتی بعداز پیداشدن به دلایل نه چندان نامعلومی ناگهان ازسایت ها ونشریات اصلاح طلب دوباره گم شد .

  [پاسخ]

 4. یا سلام خدمت تمام عزیزان

  آزموده را آزمودن خطاست

  شهر ما نماینده ای میخواد که تمام وقت و انرژی شو صرف عقب افتادگی این دیار کنه و به دنبال کار حزبی ،جناحی ،سفارشی و… نباشه
  تمام افرادی که در بالا ذکر شد رزومه شون معرفشونه
  ۱٫ اقای اسفندیاری و همراهانشون چه گلی به سر این شهر زدن
  ۲٫آقای امامی ۱۲ سال نماینده این شهر بودن ،بسم االه طرفدارانشون شروع کنن چند مورد از مواردی که ایشون منشا خیر بودن رو برشمرن (خود بنده با واسطه شاهد و مطلع هستم که ایشان در جوابیه درخواست وزیر بهداشت وقت از ایشان مبنی بر تجهیز اقلام حیاتی و مورد نیاز بیمارستان شهرمون .ایشون متاسفانه تنها از وزیر درخواست تغییر مدیریت بیمارستان رو میکنن و…)
  ۳٫آقای قبادی که به نظرم میرسه آورده ای برای شهرستان نداشتن که اگه داشتن دوستان طرفداراشون با ذکر مصداق بفرمایید
  ۴٫و در آخر آقای ملکشاهی که افتخار خدمتگزاری و وکیل بودن ایشون برای مردمان این دیار از همگی موخر تر و قابل نقد تر است
  وجدانتون رو قاضی کنید که در این مدت ۴ ساله وکیل بودن ایشون ،شهر ما در حوزه هایی که ایشون میتونستن منشا خیر و برکت یاشن چه مواردی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به نظر نگارنده که جز عزل و نصب در ادارات ایشون در کارنامه شون مورد خاصی به نظر نمیاد(البته عزیزان دقت کنن که مواردی که جز طرح های ملی هستن مثل درمانگاه تخصصی و جاده ۴ بانده و… (که البته همین ها رو هم نتونستن به نحو شایسته به ثمر بنشونن)رو به هیچ وجه نمیتوان جز خدمات ایشون به شهر دونست.کما اینکه سایر دوستان هم این حد حداقل از خدمات رو آورده داشتن.
  الان هم که ایشون با این شو و نمایش هایی که میدن من حقیر رو بیشتر مطمعن میکنن که ایشون نیتشون خدمت نیست و به هر حربه ای چنگ میزنن که…
  دوشادوش بودن با اقای دوستی یعنی چی ؟؟؟
  آیا اگه دم انتخابات هم نبود ایشون انقد سعی داشت که به آقای دوستی چسیبده باشن جوری که حتما در عکس ها خود نمایی کنن؟و…
  یکی از دوستان از ایشون از طریق سایت کشکان درخواستی ذاشتن که ایشون با مدیریت سایت تماس گرفتن و خواستن که دوستمون مدارک رو ببرن دفترشون
  به نظرم این جور شو و نمایش هابه جز توهین به شعور مردم چیزی دیگه ای رو یه ذهن متبادر نمیکنه.
  از طرفداران جناب ملکشاهی برادرانه این سوال رو دارم که به نظرشون اگر دی ماه ۹۳ هم بود آیا باز هم این درخواست دوستمون لبیک داده میشد؟؟؟؟؟؟؟

  ما جوانان بیاییم با انتخاب چهره ای جدید شهر سیاست زدمون رو از این بن بستی که بزرگان ما شهر رو به اونجا بردن خارج کنیم و به روزهای روشن شهر مادری مون امیدوار باشیم

  به امید برون رفت شهر سراسر استعداد ولی مظلوم و محروم کوهدشت از این شرایط

  [پاسخ]

  اميري در :

  جانا سخن از درد دل ما کردی
  باید همکی با اقبال به کاندید های مستقل یک نه جانانه از شر این خاینین سیاسی کار که بر دوسهای مردم سوار شده اند رها شویم

  [پاسخ]

 5. اگر امامی راد بیاید اصولگرایان پیروز اند وإلا إصلاح طلبی پیروز قطعی انتخابات است

  [پاسخ]

 6. دکترکرم یاری

  [پاسخ]

 7. امامی پیروز انتخابات است. حتی در صورت وجود قبادی!
  چپ ها متفرق اند و شیخ قبادی هم دیگر پا به سن گذاشته است پس امامی بماند برای دور چهارم به مجلس رفته است

  [پاسخ]

 8. اقایان اصلاح طلب شهرستان تو روخدا روی یک گزینه اجماع کنیم که درد اصلا طلبی داشته باشه وبتونه اصلاحات را درشهرستان زنده کنه چند دورست که ما نماینده اصلاح طلب نداریم در صورتی جمعیت اصلاح طلبان شهرستان بیشتره .حضرات اصلاح طلب اقای سردار باقری اصلا طلب نیسن شاید قبلابودن ولی الان هم به دلایل شغلشون هم جایگاهشون یک درصد هم نمیتونم اصلا طلب بمونن .بیاید خام بازی سیاسی بعضی ها نشیم ما اصلاح طلبیم وگزینه اصلاح طلبی میخوایم نه سردار وملکشاهی

  [پاسخ]

 9. بستونه اقاین اصول گرا به اندازه کافی شهر محروم هستش بیشتر اینم کشش نداره

  [پاسخ]

 10. بنظر میرسد با وجود کاندیداها ها از طیفهای مختلف انتخابات به دور دوم کشیده شود

  [پاسخ]

 11. پس چی شد؟ قراربودتادیروزجمعه کاندیدای نهایی اصولگرایان معرفی شود مثل اینکه اون ائتلاف هم سرنمیگیرد؟

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط