سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۰:۲۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۷ دی ۱۳۹۴در ۱:۵۵ ب.ظ تعداد بازدید: 2,237 بازدید کد خبر:49710 چاپ خبر

شهرک امام خمینی (ره) کوهدشت/ محله ای پرجمعیت با مشکلاتی ریز و درشت+ تصاویر

0

مهدی دوست محمدی کوهدشت – خبرنگار کشکان: هسته ی اولیه ی محله ی شهرک امام خمینی (ره) کوهدشت زمانی شکل گرفت که مالکین منطقه تصمیم گرفتند زمین های زراعی خود را که چسبیده به شهر بودند به فروش رسانده و به گونه ای آن را به محدوده ی قانونی شهر اضافه کنند، غافل از اینکه […]

مهدی دوست محمدی

کوهدشت خبرنگار کشکان:

هسته ی اولیه ی محله ی شهرک امام خمینی (ره) کوهدشت زمانی شکل گرفت که مالکین منطقه تصمیم گرفتند زمین های زراعی خود را که چسبیده به شهر بودند به فروش رسانده و به گونه ای آن را به محدوده ی قانونی شهر اضافه کنند، غافل از اینکه این اتفاق زمانی می افتد که مراجع قانونی طرح الحاق سکونت های غیررسمی همچون شهرک امام خمینی (ره) و شهرک نادی به محدوده و طرح جامع شهر را بر اساس قوانین و مقررات و ضوابط شهرسازی به تصویب برسانند. موضوعی که تا کنون اتفاق نیفتاده و موجب شده این منطقه علی رغم اتصال به محدوده ی قانونی و کمربند شهر جزو بافت روستایی و تحت پوشش خدمات بخشداری، دهیاری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محسوب شود.

حال این شهرک در حالی شکل گرفته و توسعه یافته است که با وجود ساکنان بسیار از نظر زیرساخت، عمران و امکانات آموزشی، رفاهی و ورزشی فاقد حداقل های لازم است.

عدم آسفالت و جدول گذاری معابر، نبود فضاهای آموزشی ، ورزشی و فرهنگی، فقدان فضای سبز، وضعیت نامناسب بهداشت محیط و جمع آوری زباله ها، عدم ساماندهی فاضلاب شهرک و به خطر افتادن سلامت مردم، جانمایی نامناسب تیرهای برق، ساخت و سازهای غیراصولی، نوسان فشار آب و قطعی مکرر برق در برخی زمان ها و … مهم ترین مشکلاتی هستند که ساکنان این شهرک در گفتگو با کشکان از آن ها به شدت گله مند بوده و خواستار رسیدگی فوری مسئولین به آن ها هستند.

حجت اله روئین تن بخشدار مرکزی کوهدشت در خصوص مشکلات عمرانی (آسفالت و جدول گذاری) این شهرک به خبرنگار کشکان می گوید: با کمبود شدید اعتبارات مواجهیم و در صورتی می توانیم برای رفع مشکلات گام برداریم که خود ساکنین به صورت پنجاه درصدی مشارکت مالی داشته باشند.

وی  ادامه می دهد: متأسفانه تمام کاربری های فرهنگی، آموزشی و ورزشی این شهرک در غفلت نهادهای قانونی به فروش رفته و به صورت مسکونی احداث شده اند.

روئین تن در خصوص جمع آوری زباله های شهرک و مشکل فاضلاب می گوید: زباله ها توسط خودرویی که به این کار اختصاص داده شده و البته دستمزدش از ناحیه کمک مردم تأمین می شود به صورت منظم جمع آوری می شوند. اما بحث فاضلاب نیازمند زیرساخت هایی است که نمی توان به زودی شاهد رفع مشکل آن از ناحیه اداره آب و فاضلاب روستایی بود.

بخشدار مرکزی کوهدشت در ارتباط با تیرهای برق نیز قول می دهد که به زودی با اقدام اداره ی برق شهرستان این مشکل برطرف شود.

DSC09022DSC09028DSC09035DSC09036IMG_20151109_160757IMG_20151109_162727IMG_20151109_163749IMG_20151109_170605IMG_20151109_170838IMG_20151109_170846IMG_20151109_171414IMG_20151115_163648برچسب‌ها

دیدگاه

 1. انصافا خودتون قضاوت کنید.متاسفانه شهر کوهدشت از ورودی تا خروجیش و حاشیه هاش همه شده عیب و ایراد و آشغال.اصلا مبلمان شهری نداریم.هیچ فایده ای نداره.کسی هم به دادمون نمیرسه

  [پاسخ]

 2. میشه معنی و مفهوم شهرک رو برای بنده و دیگر عزیزان توضیح بدید ؟
  بهتره از کلمه شهرک استفاده نکنید باید بگید روستا البته این چیزی که من می بینم از روستا بد تره صد رحمت به روستا ها

  [پاسخ]

 3. مقصر ما مردم هستیم وبیشتر از همه مسئولین در اطراف این شهر بی صاحب به نام شهرک خیانتهای فراوانی به کشاورزی شد فاز های فرهنگیان وبسیج کم بود که همانطور بی ثمر مانده اند تا این خیانت در حق کشاورزی به نام شهرک روستایی صورت بگیرد واقعا متاسفم برای شهر سیاست زده خودمان محدوده روستایی مشخص نیست وهر مالکی زمین خود را بدون هماهنگی قطعه بندی می کند وبر مشکلات می افزاید حالا مسئولین هم به خاطر چند رای آنها را کمک می کنند بعد هم ایجاد حقی می شود برای خریداران باید جلو مالکین گرفته شود تلا زمین کشاورزی از بین نرودومشکلات این چنینی پیش نیاد

  [پاسخ]

 4. مسئولین محترم دست اندر کار بجای سیاسی کاری به فکر مشکلات شهر باشند

  [پاسخ]

 5. شهردار متشکریم/

  [پاسخ]

 6. ازشهردارتشکرواقعاکه

  [پاسخ]

 7. سلام.چی گفتی؟هیییییییییسسسسسسس

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط