سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۸:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۰ مهر ۱۳۹۱در ۱۱:۲۸ ب.ظ تعداد بازدید: 195 بازدید کد خبر:4942 چاپ خبر

مردم شهرستان های شمال لرستان خواستارنصب فرستنده دیجیتالی شدند

0

مردم شهرستان های سلسله و دلفان خواستار راه اندازی سیستم فرستنده دیجیتالی برای دریافت برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی هستند .

آنان در گفت و گو های جداگانه با خبرنگار ایرنا، شهرستان های سلسله و دلفان را یک منطقه سردسیر عنوان کردند و گفتند: با توجه به کوهستانی بودن و بارش نزولات جوی راه اندازی این سیستم در این شهرستان ها ضروری است.

یکی از فرهنگیان می گوید : یکی از برنامه های موفق صداو سیما گسترش سیستم های فرستنده دیجیتالی است که در بسیاری از نقاط کشورمان راه اندازی شده است که این سیستم دسترسی مردم را به برنامه های شبکه های تلویزیونی راحت تر کرده است .

ˈعلی امامی ˈافزود : چندسالی است که وعده دیجیتالی شدن فرستنده ها در این شهرستان ها داده می شود اما تاکنون خبری از راه اندازی این سیستم نیست .

یکی دیگر از شهروندان می گوید : دشمنان با برنامه های ماهواره ای و گسترش آن می خواهند با تهاجم فرهنگی اهداف شوم خود را پیاده کند که ضرورت تقویت برنامه های تلویزیونی و دسترسی راحت مردم به این برنامه ها بیش از گذشته احساس می شود .

ˈبهرام امیری ˈ اظهار داشت: مردم علاقمندند برنامه هایی که از کانال های مختلف تلویزیونی جمهوری اسلامی پخش می شوند استفاده کنندو آنان را بر دیگر کانال های مخرب ماهواره ای ترجیح می دهند .

امام جمعه نورآباد در یکی از خطبه ها خواستار تحقق این خواسته اساسی مردم شهرستان دلفان شد و بیان داشت : امیدواریم مسوولان صداو سیما و شهرستان در جهت برآورده کردن این خواسته مردم قدم بردارند.

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور افزود : امام خمینی (رض) از صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه بزرگ یاد کردند که ضرورت دیجیتالی شدن فرستنده تلویزیون در این منطقه احساس می شود و نباید در این زمینه کوتاهی شود .

وی بااشاره به آثار مخرب ماهواره در جامعه ، افزایش و تقویت شبکه های داخلی را مورد تاکید قرار داد و گفت : نقش صدا و سیما در مقابله با هجمه های رسانه های مخرب دشمنان بسیار سنگین است .

امام جمعه الشتر نیز می گوید : در حالی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با برنامه ریزی های گسترده در صدد ضربه واردکردن به این نظام مقدس هستند و با تاکتیک های جنگ نرم و تهاجم فرهنگی ذهن های جوانان و نوجوانان ما را هدف قرار داده اند .

حجت الاسلام سید جلال موسوی تبار افزود : صدا و سیمای ما تاکنون در مقابله با تهاجم رسانه ای دشمن خوب عمل کرده و امیدواریم برنامه های دیجیتالی شدن فرستنده ها در مناطق محروم گسترش یابد .

وی تصریح کرد: دیجیتالی شدن فرستنده ها عامل مهمی در دسترسی آسان مردم به برنامه های صدا و سیما است که امیدواریم مردم سلسله نیز از آن بهره مند شوند .

هم اکنون برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در شهرستان های سلسله و دلفان از طریق ایستگاه فرستنده واقع در سفره کوه تقویت و پخش می شود .

فرماندار شهرستان سلسله بر ضرورت دیجیتالی شدن سیستم فرستنده های تلویزیون در این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت : با مکاتبات و پیگیری های فراوان پیگیر این موضوع هستیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری صداو سیما این نیاز شهروندان را برآورده کنیم .

ˈاردشیر صفاپورˈ گفت : از محل اعتبارات تملک دارایی ها مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال جهت خرید تجهیزات فرستنده های دیجیتال اختصاص یافته است .

به گفته وی ، 500 میلیون ریال نیز جهت یک ایستگاه ماهواره ای در این شهرستان اختصاص یافته است .

فرماندار شهرستان دلفان نیز به اقدامات انجام شده جهت راه اندازی این طرح در این شهرستان اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه در برنامه های صدا و سیما یک ایستگاه جهت دو شهرستان سلسله و دلفان پیش بینی شده است مبلغ یک میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات تملک دارایی ها به این طرح تخصیص یافته است .

ˈرضا دریکوند ˈ با بیان اینکه مسوولان صدا و سیمای مرکز استان مبلغ پیش بینی شده توسط شهرستان را با توجه به افزایش قیمت تجهیزات ناکافی می دانند ادامه داد : به هر حال مسوولان صدا و سیما باید هر چه سریع تر این خواسته بحق و اساسی این دیار را محقق کنند و ما نیز آمادگی داریم که از محل منابع دیگر مبلغ مورد نیاز را تامین کنیم .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط