سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۶:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۹
۲۰ مهر ۱۳۹۱در ۸:۳۵ ق.ظ تعداد بازدید: 93 بازدید کد خبر:4934 چاپ خبر

تکلیف حق التدریسی‌ها در مجلس مشخص شد

0

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر شد که حداكثر ظرف دو سال كلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را كه با آموزش و پرورش همكاری داشته‌اند از طریق برگزاری آزمون در اولویت استخدام قرار دهد.


به گزارش خبرگزاری پانا، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین و تكلیف استخدامی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش، وضعیت استخدام این معلمان را بعد از رفت و برگشت میان کمیسیون و صحن مشخص كردند.

بر اساس ماده واحده این طرح، دو تبصره به عنوان تبصره‌های 8 و 9 به ماده 17 قانون تعیین تكلیف استخدامی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی الحاق می‌‌شود.

طبق تبصره 8 این طرح، احكام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب 8 خرداد 69 به استثنای احكام بر دانش‌آموزان دانشسراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است.

همچنین دانشجویان ورودی سال 88 مركز تربیت معلم نیز كه طبق مقررات مربوطه مشخص شده‌اند، شمول این حكم می‌شوند.

در تبصره 9 این طرح نیز وزارت آموزش و پرورش موظف شده در اجرای تبصره 2 ماده 51 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بند “ج” ماده 24 قانون مدیریت خدمات كشوری از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، حداكثر ظرف دو سال كلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را كه با آموزش و پرورش همكاری داشته‌اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد 2 و 3 قانون تعیین تكلیف استخدامی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش و اصلاحات بعدی آن، مدرك و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همكاری با آموزش و پرورش، در اولویت استخدام قرار گیرند.

در مورد مربیان پیش دبستانی نیز مقرر شده كه مطابق روال قبل اعم از سیاستگذاری، نظارت، صدور مجوز و تدوین محتوا عمل شود.

این طرح با 172 رای موافق، 21 رای مخالف، 14 رای ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

موارد مختلف شمول این طرح از مجلس هشتم تاكنون چندین بار مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام بعد از رفت و آمدهای بسیار به تصویب مجلس رسید تا وضعیت استخدام حق‌التدریس آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مشخص شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط