سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۲:۴۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۸ مهر ۱۳۹۱در ۱۰:۵۶ ب.ظ تعداد بازدید: 160 بازدید کد خبر:4926 چاپ خبر

تکمیل طرح کمربندی شهر نورآباد با 98 درصد پیشرفت فیزیکی، نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار است

0

محور ارتباطی کنارگذر (کمربندی) نور آباد با 98 درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره برداری است.

فرماندار شهرستان دلفان روز سه شنبه با اعلام این خبر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح از مصوبات سفر هیات دولت به لرستان است که تاکنون بیش از 98 درصد پیشرفت داشته و بخش کمی از کار اجرایی ان باقیمانده است.

ˈرضا دریکوندˈ اظهار داشت: با توجه به افتتاح آزاد راه خرم زال و افزایش تردد در این مسیر، خیابانهای درون شهری نورآباد جوابگوی ترافیک عبوری نیست و تکمیل این طرح ضروری است.

به گفته وی، با عبور خودروهای سنگین از مرکز شهر نورآباد سالانه بیش از دو میلیارد ریال خسارت به آسفالت و معابر شهری وارد می شود.

فرماندار دلفان اظهار داشت: تاکنون 80 میلیارد ریال برای این اجرای این طرح هزینه شده و برای تکمیل آن به 70 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است که 30 میلیارد ریال آن دیون پیمانکار می باشد.

طرح کمربندی نورآباد یکی از مهمترین پروژه های راهسازی استان لرستان است که ادامه محور ارتباطی خرم آباد – کرمانشاه محسوب می شود.

وی گفت: احداث این طرح ملی یکی از خواسته های اساسی مردم شهرستان دلفان است که با بهره‌برداری از آن علاوه بر انتقال ترافیک از مناطق مسکونی، موجب کاهش سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز خواهیم بود.

عملیات اجرایی آن از سال 86 آغاز شده و قرار بود تا اوایل سال 89 به بهره برای برسد که به دلیل مشکلات مالی، تا کنون 98 درصد پیشرفت کاری داشته است.

جاده کنار گذر نورآباد به طول 2/11 کیلومتر به‌ صورت دو لاین رفت و برگشت با مشخصات راه اصلی و با عرض 11 متر، از فاصله حدود 5/1 کیلومتری جنوب شهرستان نورآباد گذشته و حدود سه کیلومتر بعد از شهر نورآباد به محور اصلی متصل می شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط