سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۳:۰۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۶ آذر ۱۳۹۴در ۸:۳۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,873 بازدید کد خبر:49132 چاپ خبر

انتخاب هیات‌های اجرایی لبخند اصلاح‌طلبان را خشکاند

0

معرفی اعضای هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس، لبخند کمرنگ نشسته بر روی لبان اصلاح‌طلبان را خشکاند؛ کمترین تغییر نسبت به دولت قبل و خالی از چهره‌های جدید و هوای تازه! گویی میان هجده میلیونی که در انتخابات ریاست جمهوری رای به رئیس جمهور داده بودند، در نگاه استاندار اصفهان و مازندران و یزد و لرستان و […]

۶۳-۴۱-۷۰۰۰-۰۶۹۰۰۱

معرفی اعضای هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس، لبخند کمرنگ نشسته بر روی لبان اصلاح‌طلبان را خشکاند؛ کمترین تغییر نسبت به دولت قبل و خالی از چهره‌های جدید و هوای تازه!

گویی میان هجده میلیونی که در انتخابات ریاست جمهوری رای به رئیس جمهور داده بودند، در نگاه استاندار اصفهان و مازندران و یزد و لرستان و چند استان دیگر، فردی لایق برای قرار گرفتن در هیئت‌های اجرایی نبوده است و مدیران اجرایی در این استان‌ها ترجیح داده‌اند امانت رای مردم را به دست کسانی بسپارد که قرابتی با دولت فعلی ندارند و احتمالا از فردای انتخابات مجلس، در ستادهای رقیبان روحانی فعالیت خود را آغاز کنند.

امنیت انتخابات

شش سال از انتخابات سال ۸۸ می‌گذرد. انتخاباتی که با اعتراض دو نامزد اصلاح‌طلب، مسائلی برای کشور به وجود آورده بود و بسیاری افراد و تحلیلگران سیاسی معتقد بودند همسو بودن هیئت‌های اجرایی با نامزد پیروز در انتخابات و حمایت برخی اعضای هیئت‌های نظارت از وی، در شعله‌ور کردن آتش بی‌اعتمادی مردم نقش اساسی داشته است. اما بحث انتخابات مجلس همواره پیچیده‌تر و چالشی‌تر بوده است.

وقتی اعتراض‌ها در انتخابات اول به دست آیت‌الله پسندیده رسید٬ نامه‌ای به بنی‌صدر نوشت و نسبت به تقلب در انتخابات شهر خمین هشدار داد. در انتخابات مجلس سوم، محمدرضا باهنر که آن روز‌ها نماینده مجلس بود درخواست ابطال انتخابات تهران را مطرح کرد.

در انتخابات مجلس ششم نیز اعتراض‌ها موجب شد تعدادی از آرای شهر تهران باطل شود که در نهایت به شکایت متقابل دبیر شورای نگهبان و معاون سیاسی امنیتی وقت وزارت کشور از یکدیگر انجامید. در انتخابات مجلس هشتم نیز برخی اصلاح‌طلبان نسبت به نحوه شمارش آرا اعتراض کردند که نام یکی از اعضای ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در میان معترضان دیده می‌شد. به این ترتیب باید گفت به جز تهران در شهرهای دیگر نیز همواره شاهد اعتراض‌های موردی به انتخابات مجلس و‌ گاه ابطال انتخابات بوده‌ایم.

اولین آزمون حسن روحانی

حالا حسن روحانی در موقعیت منحصر به فردی قرار گرفته است. اعلام نامزدی افرادی نظیر سیدحسن خمینی و برخی دیگر از چهره‌های اصلاح طلب تنور انتخابات اسفند امسال را از هر انتخابات دیگری گرم‌تر کرده است و شاید رکورد حضور مردم در انتخابات مجلس و خبرگان شکسته شود. با این حال در دولت روحانی هر وزیری که به مجلس‌ نزدیک‌تر است از روحانی دور‌تر است؛ چنانچه اکثریت دانشگاه‌ها نسبت به تفاوت بین فرهادی و فرجی‌دانا معترض‌اند و به عملکرد نیروی تازه‌تر اعتراض می‌کنند٬ اما هرچند وزیر کشور بر اساس قرابت با مسافران بهارستان انتخاب شد٬ اما هنوز اغلب جریان‌های سیاسی و البته اصلاح‌طلبان او را گرینه‌ای واقعی می‌دانند که به لحاظ حساسیت باید حمایت شود؛ چه اینکه اصلاح‌طلبان نه از رحمانی فضلی٬ که از کل کابینه دولت انتظاری صددرصدی ندارند.

حال در گام اول هیات اجرایی انتظار اصلاح طلبان را برآورده نکرد؛ و شاید به همین خاطر است که این بار بیشتر از هر انتخابات دیگری در تاریخ انقلاب، ترکیب هیئت اجرایی مورد توجه و نقد اصلاح‌طلبان قرار گرفته است.

منبع: ایلنا 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. اصلاح طلب دو آتیشه

  اتفاقا تا جایی که بنده اسامی رو رصد میکنم در حوزه کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه اکثرا اصلاح طلب و به ندرت از اعتدال استفاده شده. جاهای دیگه خبر ندارم.

  [پاسخ]

  امرایی در :

  دو آتیشه چرا دروغ میگی من رومشگانیم حتی یک نفر از جریان اصلاحات جز هیت اجرایی نیست

  [پاسخ]

 2. برادرمن باز دارید مثل سال۸۸زمینه رو برا فتنه اماده می کنید

  [پاسخ]

  بنده خدا در :

  خدایا شرفتنه گران ریزودرشت را از سراین ملت کم کن.

  [پاسخ]

  دلواپس در :

  آدم افراطی!فتنه کسانی هستند که بیت المال رابه بیت الحال تبدیل کردند!!۱

  [پاسخ]

 3. گویی میان هجده میلیونی که در انتخابات ریاست جمهوری رای به رئیس جمهور داده بودند، در نگاه استاندار اصفهان و مازندران و یزد و لرستان و چند استان دیگر، فردی لایق برای قرار گرفتن در هیئت‌های اجرایی نبوده است و مدیران اجرایی در این استان‌ها ترجیح داده‌اند امانت رای مردم را به دست کسانی بسپارد که قرابتی با دولت فعلی ندارند و احتمالا از فردای انتخابات مجلس، در ستادهای رقیبان روحانی فعالیت خود را آغاز کنند.

  [پاسخ]

 4. کشور به ارامش و عقلانیت و اعتدال بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد

  [پاسخ]

 5. وزیر کشور صد در صد اصول گرا معتدل است با انتخاب هییت اجرایی در کل کشور نشانگر این امر است

  [پاسخ]

  بنده خدا در :

  عحب جرم سنگینی دارداین وزیرکه صددرصداصولگراست آنهم ازنوع معتدلش!

  [پاسخ]

  بنده خدا در :

  عجب جرم سنگینی دارداین وزیرکشور! اصولگرا آنهم ازنوع معتدلش.

  [پاسخ]

 6. سالی که نکوست از بهارش پیداست

  [پاسخ]

  بنده خدا در :

  جناب معترض وناشناس شناخته شده اگراشتباه نکنم بازمانندسال۸۸می خواهیدپرده هایی رااجراکنید.

  [پاسخ]

 7. میشه بفرمایید فرق اصلاح طلب وطرفداران روحانی چیست؟درکوهدشت که اکثریت قریب به اتفاق هیات های اجرایی ازبین اصلاح طلبان انتخاب شده اند

  [پاسخ]

 8. میزان رای ملت است . امام خمینی (ره)

  [پاسخ]

 9. ما هم میگوییم از اصلاح طلبان هستند ولی اصلاح طلبانی که با کاندیدای اصوالگرا بوده و هستند و با پیشینه اصلاح طلبی سوار بر مرکب اصوالگرایانند

  [پاسخ]

 10. چرا در دولت اعتدال وعقلانیت استاندار محترم لرستان جانب اصول گرایان معتدل لاریجانی را گرفته جریان چیست

  [پاسخ]

 11. دوستان عزیز هیئت اجرایی که از بین معتمدین شهرستان برگزیده شده اند از نیروهای اصلاح طلب هستند که به خوشنامی در شهرستان شهرت دارند اکثر آنها از بسیجیان وجانبازان هشت سال دفاع مقدس هستند و جزء نیروهای ارزشی هستند اهل باند بازی و جناح بازی نبوده اند تا جای که بنده از آنها شناخت دارم بخاطر دنیای دیگران قیامت خود را خراب نمیکنند انحصاریون یه کمی صبر کنند

  [پاسخ]

 12. باز هم اشتباه اشتباهی جبران نشدنی یعنی رای مردم باد هوا

  [پاسخ]

 13. ما اصوالگریان هم اعصای هیات نطارت رو قبول داریم هم هیات اجرایی.لطفا رای ندارید جو سازی نکنید

  [پاسخ]

 14. درود بر اصلاح طلبان معتدل

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط