سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۵:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ آذر ۱۳۹۴در ۷:۵۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,143 بازدید کد خبر:48851 چاپ خبر

واکنش وزارت آموزش و پرورش به تنبیه بدنی یک دانش آموز توسط معلم الیگودرزی

0

معاون رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به هیچ عنوان به همکاران فرهنگی نمی‌دهد. پاپایی معاون رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درخصوص بررسی فیلم پخش شده تنبیه بدنی شاگرد هنرستان فنی حرفه‌ای باهنر در شهرستان الیگودرز گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به […]

teachear

معاون رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به هیچ عنوان به همکاران فرهنگی نمی‌دهد.

پاپایی معاون رسانه‌ای وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درخصوص بررسی فیلم پخش شده تنبیه بدنی شاگرد هنرستان فنی حرفه‌ای باهنر در شهرستان الیگودرز گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به هیچ عنوان به همکاران فرهنگی نمی‌دهد. آموزش و پرورش به کرات از طریق بخش‌نامه‌های متعدد این موضوع را به اطلاع فرهنگیان رسانده و اگر موردی خلاف آن مشاهده شود تخلف است و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نحوه برخورد با دانش‌آموز متخلف گفت: در برخورد با قصور و عدم انجام مسئولیت دانش‌آموختگی قانون به همکاران فرهنگی در ابتدا اجازه‌ی تذکر و اخطار شفاهی به صورت خصوصی، در جمع و سپس تغییر کلاس می‌دهد و در نهایت اگر این روند توسط دانش‌آموز ادامه پیدا کند اخراج موقت وی از مدرسه و مدارس حوزه مربوطه را در پی دارد.

پاپایی اشاره کرد: اگر این موضوع شدت یابد و اخطارهای در نظر گرفته شده مؤثر نباشد دانش‌آموز از تحصیل در کلیه مدارس محروم می‌شود.

وی اظهار داشت: این قوانین و ضابطه‌ها برای آگاه‌سازی به صورت کتابچه و بخش‌نامه به همکاران فرهنگی ابلاغ شده است. در مقابل نیز اگر معلمی از حد و مرز قانون گذر کرد و دانش‌آموز را با تنبیه بدنی مجازات کرد دانش‌آموز و اولیایی او می‌توانند از طریق ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات رفتار همکار فرهنگی را مورد پیگرد قرار دهند.

پاپایی با اشاره به این که این مرکز پاسخگویی در تمامی ادارات آموزش و پرورش در کل کشور مستقر است، ادامه داد: به نسبت شدت وارده از طرف معلم به دانش‌آموز، مسئولیت پیگیری این موضوع به مراجع ذی‌ربط و دستگاه‌های مرتبط واگذار می‌شود که یکی از این ادارات اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات است.

وی در ادامه افزود: محمدی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان علی گودرز پس از تأیید صحت این فیلم گفت علی‌رغم تأکید فراوان آموزش و پرورش به پایبندی به آیین نامه اجرایی مدارس و تأکید بر ممنوع بودن تنبیه بدنی در مدارس باز هم به ندرت شاهد این نوع تذکر هستیم. که در پی آن تیم ما به ویژه مدیر آموزشگاه پیگیری‌های لازم را انجام داده و به همکار فرهنگی تذکرات لازم داده شده است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان الیگودرز از اظهار پشیمانی و ندامت معلم خاطی خبر داد و گفت از دانش‌آموزان و خانواده‌های ایشان دلجویی شده است.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. هر قشری دیگه داره گندشو مسخره میکنه

  [پاسخ]

 2. مدیر کل چه واکنشی نسبت به این موضوع داشته است ؟

  [پاسخ]

 3. به نظرمن تنبیه نبایدکاملاحذف شودچون بعضی ازدانش آموزان به هیچ صراطی مستقیم نیستندضمنا آن مراحل که برای برخورددرنظرگرفته شده است تانصف مراحل طی شودسال تحصیلی تمام شده است بهتراست بگویند جمهوری خودمختارچچن یعنی دانش آموزهرکاری میخواهدبکند

  [پاسخ]

 4. پندارى تفکر زندگى زىباست حتى براى پىامعلم لر بعنوان نماد فرهنگ ىک قوم بسىار نا آشناست.آقا بجاى اىن همه مقاله و پىاده روى و هماىش ىه کارزار نه به خشونت در لرستان راه بىاندازىم تا دىگر هر دم از اىن باغهاى دىم لرستان برى نرسد!

  [پاسخ]

 5. بنده به عنوان یه معلم به کرات بخشنامه های ممنوعیت تنبیه بدنی رو دیدم.

  [پاسخ]

 6. مدیرکل آقای کریمی فر بیا تحویل بگیر

  [پاسخ]

  کم طاقت در :

  عزیزم یکی مثل جنابعالی بوده

  [پاسخ]

 7. رومشگانی /مدیر کل چیو تحویل بگیره چه ربطی داره …

  [پاسخ]

 8. بخدااززمانی که تبیه بدنی حذف شده بارعلمی هم صفرشده مگرنه اینکه این مسوولین که الان درمسند قدرت هستندهمان دانش آموزان کتک خورده زمان گدشته هستندحالاشمایک نفرکتک نخورده نشان دهیدکه درجایی ازاین مملکت مسوول جایی است مگربه ندرد.امانه اینکه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط