سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۴:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ آذر ۱۳۹۴در ۱:۲۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,252 بازدید کد خبر:48839 چاپ خبر

به محمد آزادبخت و اصلاح طلبان

0

مراد پیریان

مراد پیریان/ کشکان: استاد عزیز سلام ،چند روز پیش در فضای مجازی نوشته ای بنام “عبور از کانال “از شما خواندم بر خود لازم دانستم تا با اجازه ی حضرتعالی در خصوص آن مطالبی ارائه دهم. جناب استاد؛ ما می دانیم که شما ،از جمله مفاخر عصر در منطقه هستید و در صداقت ،درستکاری ، فرهیختگی و […]

مراد-پیریان

مراد پیریان/ کشکان:

استاد عزیز سلام ،چند روز پیش در فضای مجازی نوشته ای بنام “عبور از کانال “از شما خواندم بر خود لازم دانستم تا با اجازه ی حضرتعالی در خصوص آن مطالبی ارائه دهم.
جناب استاد؛ ما می دانیم که شما ،از جمله مفاخر عصر در منطقه هستید و در صداقت ،درستکاری ، فرهیختگی و مهمتر از همه در مردمداری گوی سبقت را اگر نتوان گفت از همه بلکه از خیلی ها ربوده اید.
ما می دانیم و خوب هم می دانیم که شما ، با وجود شایستگی و جامع الاطراف بودن و به سبب کارشکنی برخی از دوستان از تصدی بعضی از منصب ها دور شدید. مضاف بر آن در برخی موارد خود شما با سنجیدن شرایط و فضای نامناسب حاکم بر شهرستان و حتی استان ، از پذیرفتن پیشنهاداتیسر باز زدید و به قول معروف عطای آن ها را به لقایشان بخشیدی.
جناب استاد؛ خوشبختانه شما به این باور رسیده اید که ارزش هر کسی به نوع نگاه و اندیشه ی اوست. به قول آن فیلسوف شهیر انگلیسی که گفت: ” چون می اندیشم پس هستم ” البته قبلا هم همین باور را داشته اید که به شاگردانت اندیشیدن را آموختی نه اندیشه ها را ، وچگونه زیستن را نه به هر قیمتی زیستن را.
جناب استاد؛ به حکم باور به همین اندیشه بوده که در طول سوابق درخشان خود ترجیح دادی به جای رسیدن به نام و نان به لطایف الحیل ،درمیان مردم مظلوم همیشه فراموش شده بمانید تا به بچه هایشان یعنی سرمایه های واقعی آنها درس آزادگی ،استقلال و استقامت در مقابل سختی ها و ناملایمات بدهید.

ما ندید تا زخم های تاول زده و چرکین آنها را که حاصل سال ها جناح بازی بی فایده و کشمکش های سیاسی بی اثر بود با دوای همدردی مداوا نمایید و آلامشان را که نتیجه ی فزون طلبی و تمامیت خواهی اندکی محدود و معدود بوده را التیام ببخشید.
اما جناب استاد!!! نمی دانم چرا بیشتر و پیشتر از این زبان به شکوه نگشودی و تیشه تیز قلمت را در نقد درون جناحی بر ریشه ی انحصار طلبی و دگماتیسم نزدی؟!
چرا در این نوشته، فقط و فقط در موضع دفاع از خویش بر آمدی و ناجوانمردی هایی که در حقتان روا داشته شده را به نحوی شایسته و محترمانه بیان فرمودی ؟! اما در دفاع از مردم مظلوم و خیل عظیم همفکرانت که از توانمندی های فوق العاده و استعدادهای سرشار برخوردار بوده، از طرفی عمر خویش را در پای فکرشان ریخته و از هیچ کوششی در این راه فروگذار نکرده و هر کدام به سهم خویش هزینه های مادی و معنوی پرداخته، حتی کلمه ای نیاوردی؟!!!
ان شاء الله که شما مثل برخی باورتان نشده که مردم و این دست افراد را مگر در حین انتخابات و آن هم صرفا برای رأیشان نباید دید؟ نکند شما هم مثل ارسطو استاد بزرگ یونانی به طبقاتی بودن جامعه معتقد بوده و نوعی “کاست ” را لازمه ی بقای جامعه بدانید! که عده ای حکم سر،عده ایتنه و ما بقی پای جامعه. در این طبقه بندی دسته اول همیشه حاکم و مسلط و طبقا ت دیگر مطیع و تحت فرمان و در حقیقت نوکر مآب.
جناب استاد؛ به نظر شما گاه آن نرسیده که اصلاحات به معنی واقعی کلمه خودش را نشان دهد و لباس کهنه از تن بیرون و جامه نو بر قامت رعنای خویش نماید.
خوشبختانه شما اهل دانش و خردید و بخشی از وقت گرانسنگ خویش را به مطالعه آثار دیگران مصروف می دارید، قطعا این سخن دکتر علی شریعتی را شنیده یا خوانده اید که “من از تکرار بیزارم” و حتما به این اصل معتقدید که هر امتی که سکون داشته باشد می میرد و در واقع حیات آنبه حرکت بستگی دارد. مانند آب اگر راکد باشد می گندد اما چنانچه جاری باشد حیات می بخشد.
مگر نه اینکه طبیعی هر سیستمی این است که برای حفظ بقای خود و ارائه کارکردها و در واقع برای نیل به اهداف مورد نظر خود؛ نیاز به نوعی بازتولید عناصر معیوب و ناقص خود دارد.چون در غیر این صورت به دیگر عناصر سالم سرایت کرده و کل سیستم را مختل و از کار می اندازد.
قبول دارید که اصلاحات توسط عده ای مصادره شده و متاسفانه این افراد تا به حال کمتر گذاشته اند اصلاحات روی خوش به مردم نشان دهد و واقیعیت امر این که جز صدایی از آن شنیده نشده و ردپایی از آن در حیات مردم دیده نشده است.
لازم است به خاطر بسپاریم که اشتباه کردن اشتباه نیست در اشتباه ماندن اشتباه است.
سخن پایانی
هان ای همفکران اصلاح طلب! بیاییم علی رغم نامهربانی ها که در حقمان شده ، کدورت ها را کنار گذاشته از این فرصت طلایی که ایجاد و مساعد شده نهایت استفاده را ببریم. حول محور یک نفر اجتماع نماییم تا به امید خدا پیروزی را در آغوش بگیریم. البته مصادره کنندگان نیز به خود آمده از حصار تنگ انحصار خارج شده و در کنار بقیه کمر همت در جهت خدمت به مردم عزیز ببندند.
به امید فردایی بهتر با منطقه ای آبادتر

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جناب پیریان! آیا اگر جنابعالی میدانستی که مدیران ارشد شهرستان افرادی چون آقایان چراغعلی یاری،محمدضرونی ،احمدعلی گراوند،گودرزطولابی،نریمانی،نصرت عزیزی،حسن امرایی وسایر تندروهای اصولگرامی شوند بازازآقای ملکشاهی حمایت میکردی؟! آقای پیریان! آیا تضمین میدهید که درصورت رإی دوباره اصلاح طلبان به اقای ملکشاهی بازاینها مدیران ارشد ایشان نخواهندشد؟! بدانید مومن دوبار ازیک سوراخ گزیده نخواهدشد!لطفا بفرمایید آن یک نفرکیست؟!تاجایی که میدانم شما به فرمان مقتدایت، دوستی، منظورت اقای ملکشاهی میباشد!

  [پاسخ]

  پيريان در :

  دوست عزیز:بنده افتخارم اینه که اصلاح طلبم ،ومعلومه موضعم چیه.

  [پاسخ]

 2. دوست من آخرش برام مشخص نشد ائتلاف اصلاح طلبان -آقای کوررانی فر- را قبول دارید یا آقای ملکشاهی ؟

  [پاسخ]

  پيريان در :

  ائتلاف با اصول گرا؟!

  [پاسخ]

 3. با سلام خدمت شما استاد محترم، حقا که حرف دل همی اصلاح طلبان را زدید.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  ممنون درد دل بود وبیان واقعیت .

  [پاسخ]

 4. موفق باشید.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  متشکرم.

  [پاسخ]

 5. درودخدا برشما جناب اقای پیریان بله به امید خدا به امیدفردایی بهتر ومنطقه ای ابادتر البته اگه باهم باشیم واز همفکران خودمان دفاع کنیم.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  خواسته ی بنده وحدت حول محور کاندید اصلاح طلب .

  [پاسخ]

 6. درود بر اجماع اصلاحطلبان. و درود بر کاندیدای نهایی آنان: جناب کورانی فر
  جناب پیریان عزیز به شما حق می دهم از دست نماینده محترم معترض باشی…حق شما بیشتر از اینها بود.
  اما این بار به لطف خدا کاندید خودمان را خواهیم داشت. کسی که “خودش” را اصلاحطلب بداند و بدهکار اصلاحطلبان…

  [پاسخ]

  پيريان در :

  قطعا همفکر عزیز

  [پاسخ]

 7. درودبر شما به خاطر بیا نات زیبا یتان جون تمام نوشت هایت دلسوزانه است موفق باشید

  [پاسخ]

  پيريان در :

  ممنون میرزایی عزیز

  [پاسخ]

 8. شاگرد استاد پیریان

  با سلام و سپاس فراوان از استاد عزیزم جناب آقای پیریان. مطالب شما همیشه خواندنی است. امیدوارم همه ی کسانی که از اجماع دور ، و گله مند هستند به سوی برادران همفکر خود بازگردند. تا پیروزی اصلاح طلبان پر شور تر و با شکوه تر باشد.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  درخواست بنده هم همینه .

  [پاسخ]

 9. جناب پیریایی نوشته ات ارزش خواندن نداشت.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  نظر هر کسی برای خودش محترمه

  [پاسخ]

 10. با تشکر ازجناب اقای پیریان که مطالب خوبی رانشانه رفته اید
  ازاستاد بزرگوارجناب اقای ازادبخت انتظارهمان اصطلاح به کار گرفته راداشتیم نه دعوت به همراهی تا اجماع مورد قبول

  [پاسخ]

 11. با تشکر از جناب اقای پیریان که مطالب خوبی را نشانه رفته اید
  از استاد بزرگوار جناب اقای ازادبخت انتظار همان اصطلاح به کار گرفته را داشتیم نه دعوت به همراهی تا اجماع مورد قبول

  [پاسخ]

  پيريان در :

  آقای آزادبخت ؛مطالب منطقی بیان داشتند وبا رعایت کلیه ی جوانب حرف دل ما را زدند.

  [پاسخ]

 12. باتشکر ازجناب پیریان به خاطرمطالب زیبایتان

  [پاسخ]

  پيريان در :

  متشکر ؛نقد خودمانی بود ودرون جناحی .

  [پاسخ]

  عباس گراوند در :

  عباس جان ! جان من ،جان خودت ،بیا همین الآن که اوضاع کمی آرومه و جنگ و جدال ها بالا نگرفته تکلیفمون رو با هم معلوم کنیم . یه پسوندی ،پیشوندی، میانوندی …بنویس که معلوم کنه کدوم عباس هستی . یه بار به خاطر همین تشابه اسمی رفتم حراست …مواضع سیاسی باید شناسنامه دار باشه و محل صدورش معلوم . فدات.

  [پاسخ]

 13. واقعا ارزش خواندن نداشت.این همه مقاله چی بود راجب عبور از کانال تو سایت ها درج شده بود.فکر کنم رقابت انشاء گرفتن باشه

  [پاسخ]

  پيريان در :

  این نظر شماست .

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  «راجع» درست است.

  [پاسخ]

 14. من هرچه از ایشان می بینم ومی خوانم زیاد جالب نیستند.

  [پاسخ]

  پيريان در :

  می تونید نخونید ،اختیا ر خودت را که دارید.

  [پاسخ]

  یدالله پیریان در :

  همشهری ،اگه ارزش نداشت اولی را که خوندی مابقی رو نمی خوندی !درد شما چیز دیگه ای .

  [پاسخ]

  همشهری در :

  پیریان ، بنده بیشتر مطالب سایتو مطالعه می کنم ،هرکدام که ارزش ندارند براشون کامنت می ذارم .

  [پاسخ]

 15. جناب پیریان خودتم فهمیدی چی گفتی.آخرش اینوری یا اونوری؟؟

  [پاسخ]

 16. البته جناب پیریان از دوستان اصلاح طلب است ومطالب بیشتر جنبه خیر خواهی بوده والان هم همراه وهم نظر اجماع می باشد

  [پاسخ]

 17. دست مریزاد جناب پیریان .قلمتان ماناو نگارنده باد.

  [پاسخ]

 18. سلام بر دوست عزیز آقای پیریان
  شما به هر دلیلی در انتخابات گذشته تمام قد از آقای ملکشاهی دفاع کردید در حالی که می دانستید آقای ملکشاهی اصولگراست.ای کاش شما و دیگر دوستان اصلاح طلب براستی بر روی عقاید خو ثابت قدم بمان می ماندید , نه اینکه با توجه به وعده های پوچ رقیب و نه بخاطر ریش سفیدی طایفه ای و نفوذ چهره سیاسی همولایتی براحتی آرمان اصلاح طلبی خود را فراموش کنید.
  سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی به عمل کار براید به سخندانی نیست
  برادرعزیز به حرف زدن و مقاله نوشتن نیست. وقتی که درست و به هنگام تصمیم نگیری و راهت را جدا کنی دیگر توجیه گذشته فایده ای ندارد.مهم در صحنه بودن است و خوب تصمیم گرفتن است.بقول مرحوم شریعتی:که اگر در صحنه حق و باطل نیستی و اگر شاهد عصر خودت و شهید زمانه حودت نیستی هر کجا که خواهی باش چه به شراب نشسته باشی چه به نماز ایستاده باشی هر دو یکی است.و شما برادر عزیز در آن زمان انتخاب تصمیم خودت را گرفتی و علی رغم تفکر سیاسی خویش کسی را به مجلس فرستادی که از اساس با تفکر اصلاح طلبی تفاوت داشت. حال ممکن است که شما این کار خود را یک تاکتیک حساب کرده برای این کارتان توجیهاتی داشته باشید اما مگر می توان با توجیه دیگران را قانع کرد؟بنده اینطور شنیدم که جناب محمدی آزادبخت نیز از آقای مکشاهی طرفداری نموده است و اگر این نیز واقعیت داشته باشد باید به حال تفکر اصلاح طلبی د ر این شهر خراب شده گریست که ماها به چه کسانی دل خوش کرده ایم.
  دوست عزیز در این اوضاع و احوال وحشتناک و در این جو مسموم بر فضای سیاسی شهرکه می تو ان گفت اکثرا به منافع کوتاه مدت خویش فکر می کنند یا باید سکوت کرد و یا باید با چشمانی باز وارد شد وگرنه ضرر و زیان آن به مراتب بیشتر از منفعت آن است و به عبارتی انسان را خسر الادنیا و لاآخره خواهد کرد.
  موید باشید.

  [پاسخ]

 19. اول وآخرش اصلاح طلب بوده وهستم وخواهم ماند . بعضی موقع شرایط چیزهایی را بر آدم تحمیل می کند که راه گریزی از آن نمی توان داشت .هر چه جمیع اصلاح طلبان تصمیم بگیرند منم در خدمتم.موضعم شفاف بوده وهست و قبلا اعلام کردم .

  [پاسخ]

  یک دوست در :

  با سلام
  سلام علیکم
  اولا انتظار می رفت که پاسخ شما با سلام شروع شود.
  ثانیا:کدام شرایط؟مهم همین جاست که انسان در برابر شرایط تحمیلی مقاومت کند و گرنه در شرایط عادی هر کسی به راحتی می تواند برای خود تصمیم بگیرد.
  ثالثا:اصلاح طلب واقعی همیشه اصلاح طلب است نه اینکه مقطعی تغییر موضع دهد و بعد اگر از او پرسیدند چرا تغییر موضع دادی بگوید به من فشار آوردند و دست خودم هم نبود.
  موید باشید.

  [پاسخ]

  ویریا در :

  حتما سلام بلد نیست .

  [پاسخ]

 20. شهر ما مانند بیماری است که دست به هر کجایش بگذارند ، می گوید آخ . پس اگر محمد آزادبخت و مراد پیریان و شما ها دردی را از سر دلسوزی بیان می کنید درست است . به امید روزی که تعصبات جناحی از شهر ما رخت بر بندد و مردم طعم شیرین خدمت را بچشند .

  [پاسخ]

 21. عزیزان اصلاح طلب جناب آقای پیریان حرف دل همه ما را گفته اند این را بدانید وخودتان را به خواب غفلت نزنید که داریم فرصت به دست آمده را از دست می دهیم.

  [پاسخ]

 22. درود بر پیریان

  [پاسخ]

 23. با سلام و سپاس از کشکان نیوز؛
  به قول جناب آزادبخت (کامنت بالا) « عبور از کانال» برای دوستان شده است موضوع انشاء. خوب است ولا!
  حالا مسابقه بر سر این است که چه کسی چه چیزی بنویسد تا در کجا قرار گیرد. پس باید به جای عبارتی که آقای پیریان از دکارت نقل کرده است بگوییم : « می نویسم پس هستم!»
  دوستان فعلاً نه به بار است و نه به دار! بگذارید ببینیم اصلاً شورای نگهبان اجازۀ چنین آسمان و ریسمان بافتنی را می دهد؟ جبهۀ اصلاحات آن هم با این تنوع عجیب و غریب به خدا نوبر است!
  من خودم نه اصلاحاتی هستم و نه اصولگرا، کسی را در طراز یک نمایندۀ واقعی می بینم که به حقوق انسان معتقد باشد. اصلاحات بدون مدنیت و حقوق شهروندی هیچ تفاوت معناداری با اصولگرایی ندارد. اگر دوستان دست به قلم واقعاً به آرمان های اصلاح طلبی وفادارند، به جای دفاع از حقوق کاندیداها از حقوق مردم دفاع کنند. گر چه چنین امیدی از چنین مکاتبات و نامه نگاری هایی یک سراب بی حاصل است.

  [پاسخ]

 24. بیاید باهم دکتر یاری را به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان انتخاب کنیم

  [پاسخ]

 25. درودفراوان برآقای پیریان لطف کنیدبه لیدرهای اصلاحات که درجلسات باآنهاهستیداین نکاترایادآورشوید:
  ۱-بااصلاح طلبان مرکزمطرح کنندکه برجناب دوستی فشاربیاورندزیراممکن است این آقارای زیادی درکوهدشت نداشته باشدحتا دربین فامیل نزدیکش ولی خواهی نخواهی جوروانی دارد
  ۲-جناب دکتریاری واصلاح طلبان نواندیش راولوبامعذرت خواهی ازاینکه درائتلاف دعوتشان نکردندمتقاعدبه همراهی کنند
  ۳-برفرمانداران وبخشداران فشاربیاورندکه دولت اعتدال نزدیک به اصلاح طلبان است ..
  البته اینهاراخوداسفندیاری ومومنی بهترازمامیدانندولی یادآوریضرری ندارد

  [پاسخ]

 26. اقای پیریان کاملا درست فرمودن .اصلاح طلبان شهرستان الان دکتر یاری و کونانی فر از بقیه امید بیشتری دارن من به شخصه از همه همفکریام تقاضا دارم که این دوره رو یه نفر واحد اجماع کنیم که پیروز باشیم

  [پاسخ]

 27. مدیریت محترم سایت امید وارم که جنابعالی مانند بعضی همکاران سایر سایتها از سو ی دوستی سابورت مالی نشید که انگاه وااسفا انشاالله کهچنین نخواهد بود

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  لطفا با صراحت تمام بفرمایید دوستی کدام سایت ها را ساپورت مالی کرده؟

  [پاسخ]

  m در :

  خیلی ها سایت (م…..س) رو ساپورت مالی(باج) می نومایند!!!

  [پاسخ]

 28. درود بر مرد اقیانوسی جناب ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیریان زنده باشی

  [پاسخ]

 29. مصادره اصلاح طلبی توسط یک گروهی که در طول چند دوره عامل شکست اصلاح طلبان بوده اند از نکات برجسته نوشته آقای پیریان میباشد.

  [پاسخ]

  دلاوری در :

  کاملا صحیح و دقیق فرمودید آفرین

  [پاسخ]

 30. مطالب بسیار خوبی فرمودی
  استفاده کردیم

  [پاسخ]

 31. درود بر همکارعزیزمان جناب پیریان عزیز .به راستی که شما دغدغه ی انتخابات دارید اما از خود پرسیده اید چرا جناب اقای اسماعیل دوستی که از بستگان شماست به خواسته ی شماها توجهی نمیکند /وساز مخالف با اصلاح طلبان را سرمی زند

  [پاسخ]

 32. جناب پیریان سلام اگرکمی دوپهلونمی نوشتی برخی که آی کیوضعیفی دارندبه شمامرداقیانوسی نمیگفتند لطفارک درجواب کامنت بنویسیدطرفداراصلاح طلبان(کورانی فر)هستید

  [پاسخ]

 33. تذ کرات شما بجا بود.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط